آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

ایمپلنت، همه چیز در مورد ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟ آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ انواع ایمپلنت دندان. عفونت‌های ایمپلنت دندان. طول عمر ایمپلنت. قیمت ایمپلنت. ایمپلنت اقساطی. مزایا و معایب ایمپلنت. مراقبت‌های بعد از ایمپلنت.

ایمپلنت، همه چیز در مورد ایمپلنت دندان
7 دی 1397
0
دسته بندی: خدمات شاخص,ایمپلنت,

ایمپلنت دندان:

ایمپلنت دندان: برخی از مردم به دلیل افزایش سن و یا دیگر مشکلاتی که ممکن است برای هرکسی پیش آید، یک یا تعدادی از دندان‌هایشان را از دست داده‌اند. این مشکل نه تنها از لحاظ ظاهری خوشایند نیست، بلکه مشکلات دیگر مانند ناراحتی ناشی از خوب غذا نخوردن و... را نیز به وجود می‌آورد.

ایمپلنت یا ایمپلنتولوژی، روشی مناسب برای حل مشکلاتی از این قبیل می‌باشد. ایمپلنت دندان با قرارگیری در فک، در واقع نقش دندان‌های اصلی شما را ایفا خواهد کرد. جنس ایمپلنت‌ها از تیتانیوم خالص است که به عنوان ریشه‌ی دندان به منظور نگهداری از روکش‌های جایگزین تاج دندان استفاده می‌شوند.


برای مشاهده مراحل انجام ایمپلنت دندان فیلم زیر را مشاهده کنید.

مراحل انجام ایمپلنت دندان:

 1. معاینه و تعیین نوع و تعداد ایمپلنت به همراه هزینه 
 2. در صورت احتیاج، کشیدن دندان در این مرحله از درمان می‌باشد.  
 3. جراحی و نصب پایه‌ی ایمپلنت 
 4. طراحی چاهک لثه‌ای برای گذاشتن لبه‌ی روکش‌ها در زیر لثه، جهت پیشگیری از وارد شدن مواد غذایی به زیر ایمپلنت 
 5. انتخاب رنگ، قالب‌گیری و ارسال قالب به لابراتور
 6. انجام کارهایی مثل: طراحی لبخند، موقعیت لبه‌ی دندان‌ها، تعیین ارتفاع فک و...
 7. ارسال قالب به لابراتور
 8. چسباندن نهایی ایمپلنت دندان

 

مدت زمان ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟

ایمپلنت دندان: هنگامی که بیماران می پرسند ، "روند کاشت دندان چقدر طول می کشد؟” "طول مدت درمان ایمپلنت دندان چقدر است؟" تعدادی از عوامل مؤثر در پاسخ به این سوال وجود دارد. اما همیشه با ارزیابی شروع می شود. درمانی که مدت زمان کمی پس از دست دادن دندان شروع شود، در کاهش زمان کلی مؤثر است.  فرآیند کاشت ایمپلنت دندان در اصل یک فرآیند سه فازی است که می تواند برای هر فرد متفاوت باشد. به طور معمول کل مراحل 5 تا 8 ماه طول می کشد.برای افرادی که  نیاز به کاشت ایمپلنت  کل دهان دارند ، این فرایند کمی طولانی تر است. برای افرادی که تنها نیاز به جایگزینی یک یا تعداد کمی دندان دارند این فرایند می تواند سریعتر انجام شود. (ادامه مطلب)

هزینه‌ی ایمپلنت دندان:

ایمپلنت دندان: هزینه‌ی مربوط به کاشت دندان یا ایمپلنت به عوامل زیادی از جمله: کشور سازنده و تکنولوژی‌های مربوط به آن، کیفیت قطعات و تجهیزات مورد استفاده، هزینه‌ی پزشک معالج، ضمانت قطعات ساخته شده، کارهایی که در صورت نیاز باید قبل از ایمپلنت انجام شود، مثل جراحی و... بستگی دارد. شما با مشاوره و معاینات مربوط به ایمپلنت دندان می‌توانید نرخ دقیق را دانسته و با توجه به نیاز و بودجه‌ی خود، ایمپلنت مورد نیاز خود را انتخاب کنید. می توانید  از شرایط ایمپلنت اقساطی کلینیک دندانپزشکی سیب سفید بهره مند شوید.

طول عمر ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چقدر است:

ایمپلنت دندان: در صورت نگهداری درست و رعایت نکات بهداشتی، به راحتی می‌توانید از ایمپلنت تا پایان عمر خود استفاده کنید. البته در بعضی موارد به صورت دوره‌ای جهت تنظیم ایمپلنت دندان خود باید به پزشکتان مراجعه کنید.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

ایمپلنت دندان ، بیشتر جنبه‌ی درمانی دارد و مسلما با اندکی درد همراه می‌باشد.  درد ایمپلنت دندان معمولا 6 الی 10 روز طول می‌کشد و اگر مدت زمان بیشتری طول بکشد و یا درد غیرقابل تحملی داشته باشید، حتما مشکلی وجود دارد و باید به پزشک مراجعه کنید. همچنین اگر تورم در دهان و لثه‌ خود احساس کردید بعد از گذشت بعد از گذشت 3 الی 5 روز کاهش و بهبود می‌یابد...(ادامه مطلب)

دلایلی که نباید جای دندان از دست رفته را خالی بگذارید

ایمپلنت دندان: اکثر دندانپزشکان حرفه ای اغلب توصیه می کنند که برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته تان ایمپلنت را در نظر داشته باشید. این توصیه ها بر اساس مطالعات بهداشت دهان و دندان می باشد که مشکلات دهانی مانند دندان های شل و مشکل غذا خوردن به خاطر نبود دندان را برطرف می کنند. اما چگونه این مشکل ها و سایر مشکلاتی که با فضاهای خالی دهان مرتبط هستند بر سلامت عمومی شما تأثیر می گذارد؟ و چگونه ایمپلنت دندان کمک می کند تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری شود؟ (ادامه مطلب)

بیشتر بخوانید:  مزایا و معایب ایمپلنت دندان، طول عمر کامپوزیت دندان، انواع ارتودنسی دندان، ارتودنسی با لیزر

آیا ایمپلنت دندان، مصنوعی به نظر می رسد یا طبیعی؟

ایمپلنت دندان: یکی از بزرگترین نگرانی در میان افرادی که قصد انجام ایمپلنت را دارند این است که آیا دندان های جدید شان طبیعی به نظر می رسد یا خیر.به خصوص بیمارانی که دندان های جلویی شان نیاز به ایمپلنت دندان دارد. تقریباً جواب همیشه یک بله ی جانانه است. ایمپلنت دندان به گونه ای طراحی شده است که دقیقاً عین دندان های طبیعی شما به نظر برسد و احساس شود. و در مقایسه با سایر گزینه های ترمیم کننده ی دندان های از دست رفته (یعنی پل ها)، ایمپلنت طبیعی ترین گزینه می باشد. (ادامه مطلب)

چه مدت بعد از کشیدن دندان می توان ایمپلنت را جایگزین کرد؟

در ایمپلنت دندان دو روش اساسی برای کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان وجود دارد. مورد اول قرار دادن فوری ایمپلنت دندان در زمان کشیدن دندان است. این تکنیک فقط در موارد خاص که استخوان کافی برای تثبیت کاشت دندان وجود دارد قابل استفاده است و محل مورد نیاز برای کاشت از محل دندان کشیده شده خیلی بزرگ نیست. مزیت این روش این است که در زمان بیمار صرفه جویی می کند و تعداد جراحی های مورد نیاز را کاهش می دهد. نقطه ضعف این روش در این است که میزان احتمال ایمپلنت ناموفق افزایش می یابد. شرایط ایمپلنت اقساطی در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید دایر می باشد.

روش دوم ایمپلنت دندان بعد از کشیدن دندان ، قرار دادن پیوند استخوان در محل استخراج و اجازه دادن به آن برای حدود سه ماه برای بهبودی است. پس از حداقل سه ماه بهبودی برای استخوان ، می توان ایمپلنت دندان را قرار داد. این تکنیک از میزان موفقیت بسیار قابل پیش بینی تر برخوردار است.

با استفاده از هر دو روش محل مورد نیاز برای کاشت، یا برش استخوان باید دقیقا به اندازه ایمپلنت دندان در استخوان ساخته شود. سپس پایه اصلی ایمپلنت داخل محل مورد نظر قرار می گیرد. سپس  درپوش پیچ یا نیم پایه روی کاشت قرار می گیرد. پس از آن  بافت لثه بسته با توجه شرایط هر مورد بسته می شود.

به چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟

ایمپلنت دندان: برای افرادی که دندانهای ناقص دارند ، کاشت دندان گزینه بسیار خوبی برای برگرداندن لبخند و زندگی آنهاست. بسیاری از افراد سؤال می کنند "چه تعداد ایمپلنت دندان برای من لازم است؟" 

 • اگر شما فقط یک دندان از دست رفته دارید، فقط به یک ایمپلنت نیاز دارید.
 • اگر دو یا چند دندان از دست رفته دارید ممکن است برای هر دندان، یک ایمپلنت احتیاج نداشته باشید ، تعداد کاشت مورد نیاز با توجه به حجم استخوان در محلی که قرار است ایمپلنت گذاشته شود تعیین می شود.

در فک فوقانی ، حجم استخوان به طور کلی ضعیف تر است ، بنابراین معمولاً کاشت دندان بیشتر از قوس پایین مورد نیاز است. در فک پایین معمولاً چگالی استخوان وجود دارد ، بنابراین کمتر به کاشت بالاتر از قوس فوقانی نیاز است.

 • شکاف سه دندان از دست رفته در هر نقطه از دهان به طور معمول منجر به دو ایمپلنت دندان می شود که از  سه دندان پشتیبانی می کنند. (ادامه مطلب)

انواع ایمپلنت دندان:

ایمپلنت دندان در سایزها، طول‌ها و انواع مختلفی وجود دارد. دکتر متخصص، با توجه به موقعیت دندان‌ها تصمیم می‌گیرد که کدام نوع از ایمپلنت برای بیمار مناسب می‌باشد. دندانپزشک یک پیچ مخصوص ایمپلنت را در لثه بیمار قرار داده و سپس دندان مصنوعی را روی آن می‌گذارد که می‌توانید آنها را همانند دندان‌های طبیعی مسواک بزنید. این درمان ممکن است مقداری سخت باشد.نوع ایمپلنت دندانهر فردی با فرد دیگر متفاوت است. ایمپلنت دندان بر اساس شکل، روش کاشت، تعداد مراحل و... به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود که متخصص ایمپلنت با توجه به شرایط و نیاز بیمار یکی از انواع ایمپلنت را انتخاب می‌کند... (ادامه مطلب)

مزایای ایمپلنت دندان:

 • بعد از، از دست دادن دندان حتما باید سریعا جایگزینی برای دندان از دست رفته گذاشته شود تا مشکلاتی مثل کج شدن دندان‌های اطراف و عدم خوب جویدن غذا پیش نیاید. یکی از مزایای ایمپلنت این است که بلافاصله بعد از، از دست دادن دندان می‌توان از ایمپلنت دندان برای جایگزین کردن آن استفاده کرد.
 • ایمپلنت دندان می‌تواند اعتماد به نفس از دست رفته‌ی فرد را به او بازگرداند، زیرا ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارد.
 • با کاشت دندان به روش ایمپلنت می‌توان از مشکلاتی مثل تحلیل رفتن استخوان‌ها و فک جلوگیری کرد.
 • ایمپلنت دندان سلامت دندان‌های مجاور را تضمین می‌کند و به لثه‌ها نیز آسیبی نمی‌رساند.
 • امکان تجمع پلاک و باکتری در اطراف دندان مصنوعی بسیار بیشتر از دندان ایمپلنت شده می‌باشد. رعایت موارد بهداشتی در خصوص دندان ایمپلنتی بسیار ساده‌تر از روش‌های دیگر است. بنابراین احتمال پوسیدگی دندان و عفونت و التهاب لثه را به حداقل میزان ممکن می‌رساند.
 • با گذاشتن دندان مصنوعی، تلفظ برخی از حروف مشکل می‌شود و ممکن است روی تکلم فرد تاثیر بگذارد. اما ایمپلنت هیچگونه تاثیری روی تلفظ بیمار نخواهد داشت...(ادامه مطلب)

معایب ایمپلنت دندان:

 • شکستن بدنه ایمپلنت: احتمال شکستن بدنه‌ی ایمپلنت بسیار کم است اما غیرممکن نیست. در صورتی که فشار بسیار زیادی به ایمپلنت وارد شود ممکن است بشکند و اگر ایمپلنت دندان دچار شکستگی شود، امکان اصلاح آن وجود ندارد.
 • شل شدن پیچ داخلی ایمپلنت: با وجود اینکه امکان حرکت ایمپلنت وجود ندارد، اما اگر فشار‌های بسیار شدیدی به بخش‌هایی از ایمپلنت وارد شود ممکن است روکش ایمپلنت بیفتد. در صورت بروز چنین مشکلی حتما به متخصص ایمپلنت خود مراجعه کنید.
 • لق شدن و افتادن روکش ایمپلنت: همانطور که قبلا گفته شد، در صورتی که به ایمپلنت فشار زیادی وارد شود، ممکن است باعث بروز مشکلاتی مثل افتادن روکش ایمپلنت شود. این فشار حتی ممکن است به شل شدن پیچ داخلی ایمپلنت نیز کمک کند. این فشارها اغلب به دلیل مشکل دندان قروچه و حتی رفتن موادغذایی بسیار سخت یا رفتن سنگ زیر دندان می‌باشد... (ادامه مطلب)

مراقبت‌های بعد از ایمپلنت دندان:

 1. بهداشت دهان و دندان: نتیجه ایمپلنت وابستگی زیادی به رعایت نکات بهداشتی توسط فرد دارد. بیمار نباید تا دو روز بعد از انجام ایمپلنت، از نخ دندان و مسواک استفاده کند و برای شستن دهان و دندان می‌توان از آب نمک رقیق استفاده کرد. دو روز بعد از جراحی ایمپلنت مسواک زدن سایر دندان‌ها به جز دندان ایمپلنتی و 7 روز بعد از جراحی تمامی دندان‌ها امکان پذیر می‌باشد.
 2. تورم: اگر بعد از جراحی ایمپلنت، بین 1 تا 3 روز تورم رخ دهد، کاملا طبیعی است و جای هیچ نگرانی نیست. برای کاهش تورم می‌توان در 24 ساعت اول بعد از جراحی، با آب نمک رقیق دندان‌ها را شستشو داد و یا به صورت متناوب بعد از انجام ایمپلنت کیسه یخ را روی ورم دندان به مدت 10 دقیقه گذاشت.
 3. خونریزی: ممکن است تا 24 ساعت بعد از انجام ایمپلنت، در محل کاشت ایمپلنت خونریزی رخ دهد که می‌توان با استفاده از توصیه‌های دندانپزشک اعم از استفاده از گاز استریل آن را بهبود داد... (ادامه مطلب)

مشکلات ایمپلنت دندان:

انجام ایمپلنت و نتیجه‌ی آن عموما بدون مشکل است ولی گاهی ممکن است با مشکلاتی نیز روبه‌رو شوید. مهمترین مشکلات آن عبارت اند از:

 • کمبود استخوان
 • عفونت ایمپلنت
 • حرکت ایمپلنت دندان
 • عدم رعایت دستورات دندانپزشک

ایمپلنت دندان  یا بریج، کدام روش بهتر است؟

ایمپلنت دندان و بریج هر دو روشی برای جایگزین کردن دندان از بین رفته است که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد. قبل از درمان باید روش مناسب برای دندان‌هایتان را به کمک دندانپزشک انتخاب کنید. یکی از مهمترین مزیای ایمپلنت نسبت به بریج سالم ماندن دندان‌های دیگر است. در بریج دندان، دندان‌های سالم طرفین ناحیه بدون دندان به عنوان پایه و پشتیبان عمل میکند به این صورت که دندان‌های طرفین بریج تراشیده شده و روکش می‌شود تا به شکل یک پل اتصال در محل بی‌دندان عمل کند ولی در ایمپلنت آسیبی به دندان‌های دیگر نمی‌رسد. در بعضی مواقع یک دندان هم به عنوان پایه استفاده می‌شود.... (ادامه مطلب)

ایمپلنت دندان دیجیتالی و بدون جراحی: 

یکی از انواع جدید ایمپلنت، ایمپلنت دیجیتالی می باشد.با ایمپلنت های دندانی دیجیتال، احتمال دارد که دندان موقت خود را در همان روز دریافت کنید. و به طور کلی بیشتر احتمال دارد که ترمیم تان را سریع تر، به طور متوسط ​​5-7 روز، در مقایسه با 123 روز برای روش های سنتی دریافت کنید. یکی از بهترین مزایای ایمپلنت های دندانی دیجیتال این است که این روش زیاد طول نمی کشد. در حالی که عمل جراحی ایمپلنت سنتی برای دو ایمپلنت می تواند 130 دقیقه یا بیشتر طول بکشد، مرحله اولیه عمل جراحی به روش دیجیتال ما را قادر می سازد که تمام جزئیات را قبل از عمل بررسی کنیم و فرآیند را بهینه سازی کنیم.

نکته اصلی تکنیک ایمپلنت بدون جراحی، تکنیک های پیچیده رادیوگرافی است که با فناوری رایانه همراه است تا بتواند جراحی دقیق قرار دادن کاشت دندان را انجام داد. تصویربرداری دقیق 3 بعدی امکان ارزیابی دقیق ساختار استخوان ، نقشه برداری از مناطقی که بهترین ترکم استخوان را دارند ، تصمیم گیری در مورد موقعیت دقیق کاشت ایمپلنت و حتی ایجاد پروتز دائمی قبل از جراحی کاشت دندان را فراهم می کند. تکنیک های ایمپلنت می توانند برای تک دندان ، چندین دندان و تعویض تمام دندانها استفاده شوند ، به ویژه برای موارد توانبخشی کامل در بیمارانی که دندانهای خود را از دست داده اند ، و نیز برای بیمارانی که فشار خون بالا دارند، مناسب است. همچنین به دلیل اینکه در این روش ب خونریزی کاهش می یابد، در بیمارانی که اختلالات انعقادی دارند توصیه می شود.

جراحی Flapless  در ایمپلنت دندان یک روش بسیار دقیق است که نیاز به برنامه ریزی زیادی دارد ، از جمله پیش بینی قرار دادن کاشت در یک سی تی اسکن برای کمک به دستیابی به بهترین موقعیت کاشت و زیبایی برای لبخند شما.با این روش می توان اطمینان حاصل کردکه دقیقاً ایمپلنت در زاویه و عمق مناسب در استخوان قرار می گیرد. اگر این روش به طور صحیح انجام نشود ، ممكن است عمل خراشي كه تاج را بر روي آن قرار می گیرد ، مناسب نباشد ، لثه (بافت لثه) ممكن است ملتهب شود و زيبايي و عملكرد دندان ها به احتمال زياد تحت تاثير قرار خواهد گرفت.

بسیاری از مردم نگران هستند که روش ایمپلنت دندانی درد داشته باشد، اما با بیهوشی مدرن، در طول درمان هیچ ناراحتی وجود ندارد. و با روش ایمپلنت دیجیتال ما می توانیم حتی بیشتر ناراحتی را کاهش دهیم. نیازی به برش نیست و نیازی به بخیه کردن نیز در این روش وجود ندارد. مراحل عمل جراحی دیجیتال همچنین به ما اجازه می دهد که روش را برای به حداقل رساندن اختلالات لثه و فک بهینه سازی کنیم.

عفونت‌های ایمپلنت دندان:

ایمپلنت دندان در واقع مانند دندان از دست رفته برای فرد کار می‌کند و هیچ تفاوتی با  دندان طبیعی ندارد. ایمپلنت دندان هم مانند دندان طبیعی می‌تواند دچار آلودگی شود حال اگر این عفونت و آلودگی نادیده گرفته شود می‌تواند سبب بیماری‌ها و ناراحتی‌های بسیاری گردد. پس در صورت مواجهه با علائم آلودگی و عفونت فرد باید به کلینیک دندانپزشکی خوب مراجعه کند و از پیش رفتن بیماری جلوگیری کند. عفونتهایی که در اطراف ایمپلنت دندان رخ می‌دهند می‌تواند یکی از انواع بیماری‌های لثه باشند که به بیماری‌های پری ایمپلنتیتیس معروف هستند. (ادامه مطلب)

ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی:

ایمپلنت دندان: افرادی که دیابت دارند و میزان قند خون آنها طبیعی نیست، مدت زمانی که طول می‌کشد زخم آنها بهبود یابد، بیشتر از حالت عادی می‌باشد. همچنین احتمال عفونت و التهاب در این افراد بیشتر است که باعث می‌شود، در طول درمان ایمپلنت دچار مشکل شوند و در نهایت ... (ادامه مطلب)

نکته: معمولاً پس از کشیدن دندان‌های آسیای پوسیده و عفونتی، استخوان فک بالا که به مجرای تنفسی بینی متصل است به مقدار زیادی تحلیل می‌رود به همین دلیل نبود استخوان برای گذاشتن ایمپلنت مشکل ایجاد می‌کند در نتیجه به ایجاد استخوان برای گذاشتن ایمپلنت نیاز است. این عمل را جراحی سینوس لیفت می‌نامند برای چگونگی انجام این جراحی اینجا کلیک کنید.

ایمپلنت های کوتاه

ایمپلنت دندان: در ابتدا، اثربخشی ایمپلنت های کوتاه به علت اصول طولانی مدت ایمپلنت زیر سوال بود، اما در سال های اخیر موفقیت ایمپلنت های کوتاه و گسترده ای نشان داده شده است. در سال 2004، فوگازاتو و همکارانش نشان دادند میزان موفقیت تجمعی ایمپلنت های کمتر از 9 میلیمتر 95.1 درصد است. مطالعات اخیر نشان داده است که میزان بقای ایمپلنت های کوتاه در بیمارانی که نیمی از دندان های شان را از دست داده اند شبیه به ایمپلنت های استاندارد است...(ادامه مطلب)

کلینیک دندانپزشکی سیب سفید مفتخر است به عنوان دندانپزشکی خوب در جنت آباد، با ارائه‌ی خدمات ارتودنسی دندان، کامپوزیت دندان، ایمپلنت، لمینت دندان، روکش، بلیچینگ دندان، جرمگیری و... همه روزه پذیرای شما عزیزان باشد. 

جایگزین های ایمپلنت دندانی

ایمپلنت دندان: با این که ایمپلنت های دندانی یک درمان دندانپزشکی ترمیم کننده برای بیمارانی هستند که دندان هایشان را از دست داده اند، اما مناسب همه نیستند. ممکن است بیماران به دلایل مختلف، قادر به دریافت ایمپلنت های دندانی نباشند مثلا اینکه استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت ها نداشته باشند. در موارد دیگر، ممکن است بیماران به سادگی بخواهند از روش های طولانی ایمپلنت دندان اجتناب کنند. (ادامه مطلب)

تصورات اشتباه رایج در مورد ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان: بسیاری از افراد نامزد خوبی برای ایمپلنت دندان هستند. تنها راه اینکه با اطمینان بدانیم، این است که با دندانپزشکان با تجربه مشورت کنیم. آنها تمام گزینه های درمانی برای بازگرداندن لبخند تان را معرفی می کنند. ما می خواهیم که شما با خیال راحت هر یک از این گزینه ها را انتخاب کنید. (ادامه مطلب)

تاثیر ایمپلنت های دندانی بر بهبود زندگی

ایمپلنت دندان: دندان های از دست رفته لبخند شما، نیش و سلامت دندان شما را تحت تاثیر قرار می دهند.خبر خوب این است که ایمپلنت های دندانی ممکن است راه مناسبی برای بازگرداندن احساسات مثبت مرتبط با دندان ها و سلامت دهان باشند. بعضی از افراد پس از ترمیم دندان های شان دوباره بهبود می یابند و اعتماد به نفس و کیفیت زندگی شان افزایش می یابد. شما شایسته ی این هستید که احساس خوبی به لبخند خود داشته باشید.  بازگرداندن دندان هایتان با ایمپلنت های دندانی بدان معنی است که می توانید دوباره از چیزهایی که دوست دارید لذت ببرید، بدون ناراحتی ناشی از دندان های از دست رفته. (ادامه مطلب)

سن مناسب جایگزین کردن دندان 

ایمپلنت دندان: وقتی در مورد افراد بالغ صحبت می کنیم، اصلا چیزی تحت عنوان "خیلی جوان" برای جایگزینی دندان های از دست رفته وجود ندارد. چیزی که دندانپزشکان ما در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید می خواهند با شما صحبت کنند این است که جایگزین کردن دندان های از دست رفته می تواند سلامت دندان ها و اعتماد به نفس در لبخند شما را بازگردانند. ما مشتاقیم به هر یک از بیماران مان در پیدا کردن دندانپزشکی که به بهترین شکل آنها را به اهداف شان برساند کمک کنیم. (ادامه مطلب)

انجام ایمپلنت دندان در سنین بالا

ایمپلنت دندان: چنانچه ایمپلنت دندان قبل از سن 18 سالگی و شکل گیری کامل اسکلت صورت انجام گیرد ممکن است در سنین بالاتر ایمپلنت دندان کوتاهتر به نظر برسد. و نیز مانع شکل گیری کامل اسکلت صورت در ناحیه کاشت ایمپلنت شود و در نهایت فرم صورتتان به شکل نامناسبی تغییر یابد.

 به طورکلی به دلیل اینکه در افراد جوان ممکن است با رشد فک، موقعیت ایمپلنت تغییر یابد و یا کج شود انجام ایمپلنت دندان گزینه ی مناسبی نیست. از سنین 18 سالگی به بعد، کاشت "ایمپلنت دندان" محدودیت سنی ندارد. در مورد حداکثر سن انجام ایمپلنت، هیچ سن مشخصی وجود ندارد و این کاملا به تراکم استخوان فرد و نیز سلامت عمومی وی بستگی دارد. در سنین بالا  به دلیل کاهش تراکم استخوان،امکان  نگهداری ایمپلنت کم می شود. کیفیت استخوان مهمترین عامل در سنین بالا می باشد. بیماریهایی مانند دیابت کنترل نشده و نیز پوکی استخوان شدید از موانع انجام ایمپلنت در سنین بالا می باشد. 

یک مطالعه تازه منتشر شده در مورد ایمپلنت دندان نشان می دهد که انجام ایمپلنت دندان در افراد سنین بالا نیز، مشابه افراد جوان موفقیت خوبی دارند. این مطالعه که قبل از چاپ بصورت آنلاین منتشر شده است ، با 346 بیمار سالمند که 906 کاشت دندان دریافت کرده اند ، پیگیری طولانی مدت انجام داده است. این بیماران در سنین 65 تا 89 سال قرار داشتند و پیگیری از دو تا 17 سال پس از قرار دادن ایمپلنت دندان انجام شد که بیش از 95 درصد موفقیت داشته اند. شما می توانید برای خواندن کامل این مطالعه در اینجا مشاهده کنید. 

 بنابراین بر طبق یافته های این مطالعه در مورد ایمپلنت دندان به نظر نمی رسد که سن به تنهایی بقای ایمپلنت را تحت تاثیر قرار دهد.

در نهایت اینکه در مورد امکان انجام ایمپلنت دندان بهتر است یک متخصص دندانپزشک  شرایط جسمی و نیز وضعیت استخوان بیمار را بررسی کند.

آیا پیش از دریافت ایمپلنت دندان، کامپوزیت دندان و یا لمینت دندان به ارتودنسی نیاز دارم؟

ایمپلنت دندان: در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید بسیاری از بیماران مان اغلب سوال می پرسند که آیا قبل از دریافت ایمپلنت و یا ونیر، به ارتودنسی نیاز دارم؟ امیدواریم که با پاسخ دادن به این سؤال رایج بتوانیم بخشی از نگرانی ها یا رزروهایی که ممکن است قبل از دریافت اطلاعات کافی در مورد درمان و روش های دندانپزشکی داشته باشید را برطرف کنیم. با این حال، چیزی که ، به خصوص در مورد اقدامات دندانپزشکی و جراحی، همیشه مهم است این است که به یاد داشته باشید که وضعیت دندان و لثه ها از بیمار به بیمار متفاوت است و بیماران مختلف انتظارات متفاوتی از روش های دندانپزشکی دارند، بنابراین به ندرت پاسخ ها  به یک اندازه برای همه مناسب می باشند. با این که یک پاسخ خاص ممکن است برای بسیاری از بیماران مان یکی باشد اما به ندرت برای همه صدق می کند.

آیا به براکت یا ارتودنسی نیاز دارید؟ 

ایمپلنت دندان: پاسخ به این مسئله  که آیا قبل از استفاده از ونیر ها یا ایمپلنت ها، درمان های ارتودنسی یا  براکت که برای تراز کردن و یا صاف کردن دندان ها  استفاده می شوند ،لازم هستند یا خیر تا حدی مشکل است. در بسیاری از موارد، جایجایی و تراز دندان ها بهتر است که قبل از نصب ایمپلنت یا ونیر ها دندان ها انجام شوند، اما این برای همه ی  بیماران ضروری نیست؛ در برخی موارد، ممکن است انجام ایمپلنت و ونیر دندان قبل از درمان های ارتودنسی ضروری باشد چرا که برای سایر دندان ها لنگر می شود. مسئله مهم این است که به خاطر داشته باشید  ایمپلنت دندان دائمی می باشد. همچنین، برای صاف و ردیف کردن صحیح دندان ها می توان هم از تاج دندان و هم از ونیر دندان استفاده کرد. برای جابجایی، صاف کردن و در نهایت ترمیم دندان های تان ، درمان ها و راه حل های مختلفی وجود دارد که می تواند استفاده شود، بنابراین  قبل از تصمیم نهایی در مورد برنامه درمانی با دندانپزشک و یا ارتودنتیست خود مشورت کنید.

مطالعه بیشتر: استفاده از ارتودنسی روی دندان هایی که تاج یا کامپوزیت ونیر دارند

آیا جراحی سینوس با ایمپلنت دندان سازگاری دارد؟

ایمپلنت دندان: هر فردی حفره های سینوسی در جمجمه اش دارد. سینوس ها از نظر اندازه متفاوت هستند و بزرگترین آن سینوس های مربوط به فک است که در پشت گونه ها دقیقاً بالای فک قرار دارند. اگرچه دلیل اینکه چرا افراد سینوس دارند کاملاً مشخص نشده است اما به نظر می رسد که در نم دار کردن هوایی که افراد استنشاق می کنند نقش دارند و در کمک به گفتار افراد نیز ممکن است نقش داشته باشند.

سینوس ها می توانند با چند مسئله مواجه شوند و نیاز به جراحی سینوسس داشته باشند. به عنوان مثال، در صورت مسدود شدن سینوس ها تنفس افراد دچار مشکل می شود. سینوس های برخی از افراد به طور منظم دچار عفونت می شوند. در بعضی موارد اگر فرد دندان خود را از دست داده باشد و قصد ایمپلنت داشته باشد سینوس ها می توانند مشکل ساز شوند. (ادامه مطلب)

ایمپلنت دندان برای کودکان مبتلا به فقدان مادرزادی دندان

ایمپلنت دندان یکی درمان های پیشنهادی برای کودکان آژنزیس دندان یا به اصطلاح  کودکانی که به صورت مادرزادی فاقد دندان هستند، می باشد. به دلیل اینکه رشد اسکلتی در کودکان پس از ایمپلنت نیز ادامه دارد و نیز به دلیل خطرات احتمالی جراحی در سنین پایین، نتایجی که از درمان های ایمپلنت در کودکان بدست می آید، به اندازه نتایج بدست آمده در بزرگسالان قابل پیش بینی نیست. (ادامه مطلب)

ایمپلنت دندان ناموفق و شکست درمان

ایمپلنت دندان به عنوان یک درمان با احتمال موفقیت بالا برای جایگزینی دندان های از دست رفته محسوب می شود. با وجود موفقیت های ایمپلنت در موقعیت های مختلف، با این حال عواملی نیز وجود دارد که ممکن است منجر به شکست درمان ایمپلنت دندان شود. (ادامه مطلب)

پیوند استخوان در ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در حال حاضر بهترین و مناسب ترین گزینه دندانپزشکی برای جایگزین دندان های از دست رفته می باشد. برای کاشت ایمپلنت شرایطی لازم است که یکی از مهمترین آنها میزان قابل قبول تراکم استخوانی می باشد تا توان نگهداری ایمپلنت را در لثه داشته باشد. با از دست رفتن دندان و خالی ماندن جای آن در لثه،  به دلیل اینکه دیگر تحریک و فشاری در ناحیه دندان از دست رفته وجود ندارد، پس از مدتی استخوان فک تحلیل می رود. این یک واکنش طبیعی از سوی بدن می باشد. عوامل دیگری مانند تصادف و صدمه دیدن، ژنتیک، بیماری و... نیز ممکن است سبب تحلیل و از دست رفتن استخوان و یا حتی افتادن دندان به دلیل تراکم استخوانی ضعیف شود. (ادامه مطلب)

عوارض و خطرات ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در حال حاضر بهترین جایگزین دندان های از دست رفته می باشد. با این وجود ، در دهه های گذشته شواهد مطرح شده نشان می دهد عارضه التهاب در اطراف "ایمپلنت" در حال افزایش است.  يكی از شايع ترين عارضه ها كه بر بافت نرم و سخت اطراف ایمپلنت  تأثير مي گذارد ، پری ایمپلنتایتیس یا عفونت ایمپلنت می باشد که در بیشتر موارد ناشی از برش لثه در طول درمان ایمپلنت می باشد. این بیماری می تواند منجر به از بین رفتن و شکست ایمپلنت شود. پری ایمپلنتایتیس نوع پیشرفته بیماری موکوزیت پری ایمپلنت می باشد.  بنابراین ، استراتژی ها و مراقبت ها  برای پیشگیری و درمان بیماری پری ایمپلنتایتیس  باید در مفاهیم توانبخشی نوین جای بگیرد. (ادامه مطلب)

ایمپلنت دندان برای دندان های شکسته

ایمپلنت دندان: در برخی موارد ممکن است شکستگی دندان تا زیر خط لثه ادامه داشته باشد. در چنین مواردی دندان قابل ترمیم نیست. در این صورت دو گزینه برای درمان وجود دارد. استفاده از بریج و یا ایمپلنت دندان. (بیشتر بخوانید: ایمپلنت یا بریج: کدام روش بهتر است؟) در کاشت ایمپلنت، دندان شکسته کشیده می شود و پایه ایمپلنت به جای ریشه دندان در فک بیمار قرار می گیرد و استخوان فک جوش می خورد و با آن ادغام می شود. طول عمر ایمپلنت دندان در صورت مراقبت از آن دائمی است. در مواردی که تراکم استخوان کافی در فک برای انجام ایمپلنت وجود نداشته باشد، پیوند استخوان پیش از درمان ایمپلنت انجام می گیرد.(ادامه مطلب)

ایمپلنت دندان برای کسانی که پوکی استخوان دارند

ایمپلنت دندان: پوکی استخوان یا osteoporosis از انواع  بیماری های اسکلتی  بسیار شایع در سنین بالا می باشد که افراد مبتلا به پوکی استخوان به مرور زمان استخوان هایشان ضعیف می شود و با خطر شکستگی استخوان موجه می شوند. این بیماری همانگونه که سبب نخریب سایر استخوان ها می شود به شیوه ای مشابه سبب تخریب استخوان فک نیز می شود. این در حالی است که تراکم استخوان فک از عوامل مهم موفقیت ایمپلنت دندان محسوب می شود. (ادامه مطلب)

استفاده از آنتی بیوتیک در درمان ایمپلنت

ایمپلنت دندان: دلایل زیادی برای نارسایی کاشت دندان وجود دارد که یکی از آنها ایجاد باکتری در اطراف ایمپلنت است. برخی از خرابی های کاشت دندان می تواند به دلیل آلودگی به باکتری ها هنگام قرار دادن ایمپلنت باشد.  برای به حداقل رساندن عفونت ها را بعد از قرار دادن ایمپلنت دندان، استفاده از آنتی بیوتیک پیشنهاد شده است. مطالعات اخیر نشان می دهد که در صورت استفاده از آنتی بیوتیک ها ، باید استفاده آنتی بیوتیک کوتاه مدت باشد. یکی دیگر از نگرانی های مهم مرتبط با استفاده از آنتی بیوتیک ها ، تولید باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک است. استفاده از آنتی بیوتیک های پیشگیرانه در دندانپزشکی ایمپلنت بحث برانگیز است...(ادامه مطلب)

 

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!