آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

هزینه عصب کشی دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه عصب کشی طبق تعرفه مشخص محاسبه می شود و بستگی به شرایط دندان بیمار، قابل تغییر است. قیمت عصب کشی هر دندان با دیگر دندان متفاوت است و این تفاوت دلایل بسیاری دارد که در این مقاله قصد داریم درباره هریک از این دلایل صحبت کنیم پس ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

هزینه عصب کشی دندان به چه عواملی بستگی دارد؟
24 دی 1399
0

هزینه عصب کشی دندان به چه عواملی بستگی دارد؟


ممکن است حین درمان اولیه ریشه، خطاهایی توسط دندانپزشک معالج رخ داده باشد. این خطاها شامل شکستن یک وسیله داخل کانال دندان، تضعیف یا سوراخ شدن قسمتی از ریشه، پرکردن نامطلوب فضای کانالها و …. باشد. در چنین مواردی دندانپزشکِ متخصص درمان ریشه (اندودونتیست) با انجام درمان مجدد ریشه، سعی در برطرف کردن این مشکلات خواهد کرد.
.
کانال‌های باریک یا انحنادار ریشه دندان گاهی موجب پیچیدگی‌هایی در روند اولیه درمان ریشه می‌شوند. این امکان وجود دارد که در فرآیند اولیه درمان ریشه، آناتومی پیچیده کانال ریشه دندان شناسایی نشده باشد. تعداد کانالهای هر دندان عدد ثابت و از پیش تعیین شده ای نیست. بلکه این عدد برای هر دندان وهر فرد متغیر است. این مطلب در مورد دندانهای آسیای بزرگ بیشتر صادق است. این پیچیدگی آناتومی کانال سبب می شود که در درمان اولیه، یک یا چند کانال از دید و عملکرد دندانپزشک مخفی مانده باشد و قسمتی از کانال درمان نشده باقی بماند.

هزینه عصب کشی طبق تعرفه  مشخص محاسبه می شود و بستگی به شرایط دندان بیمار،  قابل تغییر است. قیمت عصب کشی هر دندان با دیگر دندان متفاوت است و این تفاوت دلایل بسیاری دارد که در این مقاله قصد داریم درباره هریک از این دلایل صحبت کنیم پس ادامه مطلب را مطالعه فرمایید. در این مقاله قصد داریم قیمت عصب کشی را بر اساس مواد های مختلف موجود باهم مقایسه کنیم و دلایل این اختلاف قیمت هارا بیان کنیم. اما به صورت کلی علت تفاوت قیمت ها در عصب کشی به دلایل زیر است.

تفاوت قیمت در دندان کاندید برای عصب کشی

در زمان محاسبه قیمت ها برای عصب کشی دندان های عقب گرانتر محاسبه می شود. علت زیاد بودن قیمت عصب کشی دندان 7 نسبت به دندان های دیگر،  سخت بودن دسترسی پزشک به دندان است. هزینه عصب کشی دندان شماره 8 از شماره 7 نیز بیشتر میباشد  زیرا که دسترسی به آن سختر از دندان 7 می باشد. از این رو عصب کشی دندان عقبی گرانقیمت تر از دندان های جلویی محاسبه می شود.

تفاوت قیمت در تعداد کانال

به طور کلی قیمت عصب کشی بر اساس تعداد کانال دندان محاسبه می شود. در دهان یک انسان دندان های یک کاناله، دو کاناله و سه کاناله وجود دارد. به صورت کلی دندان های جلویی تک کاناله و دندان های عقبی اصولا سه کاناله هستند. اصولا دندان های تک کاناله ارزان قیمت تر هستند؛ اما دندان های سه کاناله گاهی هزینه ای بیش از سه برابر دندان های تک کاناله دارند. دلیل امر کار بیشتری است که پزشک در زمان عصب کشی انجام می دهد است.

تفاوت قیمت در میزان پوسیدگی دندان

بسته به میزان پوسیدگی دندان هزینه انجام عصب کشی متفاوت خواهد بود. اگر فقط یک سوراخ و شکستگی در دندان وجود داشته باشد پزشک برای عصب کشی نیاز به فعالیت زیادی برای پاکسازی پوسیدگی ها ندارد. به همین دلیل بلافاصله بعد از ایجاد سوراخ و یا شکستن دندان بهتر است که به پزشک مراجعه نمایید ت در هزینه های صرفه جویی شود.

تفاوت قیمت درنوع مواد مورد استفاده در ترمیم

پزشک برای پر کردن دندان عصب کشی شده از آمالگام نقره استفاده می کند. امالگام نوعی ماده نقره ای رنگ است و به دلیل زیبا نبودن نمی توان از آن در دندان های جلویی استفاده نمود و یا بعد از استفاده از آن باید حتما از روکش استفاده نمود. در صورتی که از امالگام برای پر کردن و ترمیم دندان استفاده شود هزینه عصب کشی افزایش می یابد. نوع دیگری از مواد که برای دندان های جلویی استفاده می شود کامپوزیت است؛ به دلیل مقاومت پایین این نوع از آن برای پر کردن دندان های عقبی استفاده نمی شود. کامپوزیت نسبت به آمالگام ارزانتر است.

عوامل دیگر موثر در قیمت عصب کشی دندان

عواملی چون نیاز به استفاده از روکش تاثیر بسیار زیادی در قیمت تمام شده عصب کشی دندان دارد. روکش قیمت زیادی دارد ولی بدون آن مقاومت دندان عصب کشی شده پایین خواهد بود. تخصص دندانپزشک، محل قرار گیری کلینیک و یا مطبی که برای عصب کشی به آن مراجعه می کنید از دیگر عواملی است که در قیمت تمام شده عصب کشی دندان تاثیر گذار است.

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!