آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

لمینت دندان رنگ می گیرد یا لک می شود ؟

آیا لمینت دندان تغییر رنگ می دهد ؟ در این مقاله به پاسخ این موضوع میپردازیم و توصیه هایی برای حذف زیبایی لمینت های دندان.

اگر عیوب ظاهری قابل مشاهده در دندان‌های خود دارید، ممکن است به فکر پنهان کردن این نقص های دندانی با لمینت‌های سرامیکی باشید. با این حال، ممکن است از ارزش این نوع درمان کمی شک داشته باشید . آیا لمینت‌ها می‌توانند رنگ تغییر دهند و مانند دندان‌های طبیعی لک شوند یا آیا زیبایی اصلی خود را تا مدت زمان مورد انتظار حفظ می‌کنند؟ این مقاله پاسخ به این سوال را ارائه می‌دهد.

لمینت های دندانی لک نمی شوند

دندان‌های طبیعی به مرور زمان لک می‌شوند چون لایه‌ی بیرونی آن‌ها، که انامل نام دارد، متخلخل است. این امکان را فراهم می‌کند که ذرات خیلی کوچک، مثل ذرات رنگزا از غذا، نوشیدنی و دخانیات، وارد دندان شوند و باعث تغییر رنگ شوند. به عبارت دیگر، دندان‌های طبیعی می‌توانند لک شوند.

از سویی، پرسلن ها و لمینت های دندانی که به نظر می‌آید مانند انامل دندان طبیعی است، در واقع متخلخل نیست. در واقع، پرسلن مانند شیشه کاملاً غیرمتخلخل است، به این معنا که ذرات رنگزا به راحتی از روی آن سرریز می‌شوند و باعث تغییر رنگ نمی‌شوند.

بنابراین، پس از انتخاب شما و دندان‌پزشک برای رنگ لمینت‌های شما و ساخت سفارشی آنها بر اساس مشخصات شما، پرسلن هیچ‌گاه تغییررنگ  نمی‌دهد. این یکی از دلایلی است که بیشتر دندان‌پزشکان زیبایی به بیمارانی که می‌خواهند لبخند خود را تغییر دهند، لمینت‌ها را به جای اتصال دندان توصیه می‌کنند. مواد اتصال دندان با تماس مداوم با مواردی مانند شراب قرمز و قهوه ممکن است لکه بخورند.

پس... آیا لمینت‌ها همیشه جدید به نظر می رسند ؟

اگرچه پرسلن مورد استفاده برای ساخت لمینت‌های شما براى مدت طولانی از درخشندگی اصلی خود حفظ خواهد کرد، این لزوماً به معنای آن نیست که نتایج درمان شما همیشه به نظر جدید برسند. چند عامل ممکن است باعث شود که لمینت‌های شما تیره‌تر به نظر بیایند:

  • لمینت‌ها با استفاده از مواد چسبنده بر دندان‌ها چسبانده می‌شوند. در برخی موارد، ممکن است چسب مورد استفاده در فرآیند اتصال لکه بخورد و باعث شود لمینت‌ها به نظر تیره‌تر بیایند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، دندانپزشک زیبایی شما ممکن است لمینت‌ها را بردارد، سپس با استفاده از چسب تازه، آنها را دوباره به دندان‌ها متصل کند.
  • خطوط کوچک و ریزی ممکن است در سطح پرسلن ایجاد شود. این خطوط کوچک می‌توانند ذرات را در خود حبس کرده و باعث شوند لمینت‌ها رنگ متفاوتی بگیرند. بهترین راه برای پیشگیری از این موضوع، استفاده از خمیر دندان غیرسایشی و همواره ملایم بودن در هنگام مسواک زدن است. سعی نکنید با خمیر دندان سفید کننده لمینت‌های خود را سفید کنید؛ چرا که چنین خمیرهای دندانی معمولاً خشن‌تر از خمیرهای معمولی هستند و می‌توانند باعث ایجاد خطوط بیشتری در سطح لمینت‌ها شوند.
  • لمینت‌های بسیار قدیمی (که چند دهه پیش قرار گرفته‌اند) ممکن است از همان مواد با کیفیت بالا که امروزه در استفاده استفاده می‌شود، ساخته نشده باشند. با گذر زمان، ممکن است آنها کیفیت خود را از دست بدهند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، بهتر است با دندانپزشک زیبایی‌تان درباره تعویض لمینت‌ها صحبت کنید.

اگرشما هم به فکر انجام لمینت برای زیبایی دندان های خود هستید باید توجه داشته باشید که با مراقب و استفاده صحیح از آن ها طول عمر لمینت های دندانی خود را افزایش دهید واین انتظار را داشته باشید که آن ها تا سالیان سال به زیبایی خود باقی خواهند ماند .

همچنین می توانید از اینجا مطلب طول عمر لمینت دندان را مطالعه کنید .

منبع

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

لمینت دندان چیست؟
نمونه کارهای لمینت دندان و کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
رایج ترین سوالات در مورد لمینت دندان چیست؟؟
تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟
لمینت بدون تراش چیست؟
  لمینت دندان چه مشکلاتی را حل می کند و مزایای آن چیست؟ چه کسانی نباید لمینت دندان انجام دهند؟
قیمت لمینت دندان چقدر است؟ تفاوت لمینت و بلیچینگ در چیست؟
لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ آیا می توان به جای ارتودنسی از لمینت برای دندان های کج استفاده کرد؟

ویزیت و مشاوره اینترنتی رایگان با متخصصین سیب سفید 

 

 

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی و

درمانی

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!