آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

همه چیز درباره‌ی لمینت دندان

لمینت دندان چیست؟ انواع لمینت دندان. هزینه‌ لمینت دندان. مراحل انجام لمینت دندان. آیا لمینت دندان ماندگاری بالایی دارد؟ لمینت بدون تراش دندان چیست؟ آیا لمینیت دندان ضرر دارد؟ تفاوت لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی.

همه چیز درباره‌ی لمینت دندان
5 آذر 1397
4
دسته بندی: خدمات شاخص,لمینت,

 

تا 20 آذر ماه: لمینت دندان هر واحد  1000000تومان به جای 1400000تومان

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

 

 
 

ویزیت و مشاوره اینترنتی با متخصصین سیب سفید

تصویر لبخند خود را از طریق فرم زیر بارگذاری و ارسال نمایید. تصویر باید با کیفیت(با دوربین عقب گوشی) و دندان ها به هم چسبیده و لبخند طبیعی باشد.بعد از بارگذاری و زدن گزینه ارسال صبور باشید تا پیام تایید را ببینید و مجدد کلیک نفرمایید.

!
!
!
 
 

لمینت دندان چیست؟

 

لمینت دندان: داشتن لبخندی زیبا یکی از ویژگی‌های جذاب و منحصر به فردی است که امروزه طرفداران زیادی دارد. زیبایی دندان‌ها تاثیر‌گذار‎‌ترین عامل برای داشتن لبخندی زیبا می‌باشد. یکی از راه‌هایی است که به شما در داشتن دندان‌هایی زیبا کمک می‌کند، لمینت است. در این روش به کمک موادی به رنگ سفید و یا همرنگ با دندان، ایرادات مختلف دندان مثل شکل ظاهری و یا فاصله‌های زیاد بین دندان‌ها را اصلاح می‌ شود.

برای مشاهده تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت دندان فیلم های زیر را ببینید. 

برای مشاهده‎‌ی مراحل انجام لمینت ویدئو زیر را از دست ندهید....

برای مشاهده‎‌ی مراحل انجام کامپوزیت دندان ویدئو زیر را از دست ندهید....

تفاوت ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی:

لمینت دندان به دو روش سرامیکی و کامپوزیتی انجام می‌شود. در هر دو روش سعی بر مرتب کردن و سفید کردن دندان‌ها می‌باشد. در برخی موارد قبل از لمینت باید درمان‌های اولیه‌ای مثل لیفت لثه صورت گیرد تا دندان‌ها برای لمینت آماده شوند. 

 • هزینه‌: هزینه‌ی لمینت کامپوزیتی نسبت به لمینت سرامیکی کمتر است.
 • طول عمر: طول عمر لمینت سرامیکی از ونیر کامپوزیتی بیشتر است.
 • برگشت پذیری: در هر دو روش احتمال برگشت پذیری زودتر از موعد ممکن نیست ولی احتمال برگشت پذیری لمینت سرامیکی کمتر است.

پاسخ صوتی: تفاوت ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی:

انواع لمینت دندان:

 • لمینت سرامیکی (روش غیر مستقیم)

این روش به روش غیر مستقیم لمینت معروف می‌باشد. جنس این نوع لمینت، از سرامیک یا همان پرسلن که نوعی چینی است، می‌باشد. دندان شما با لمینت سرامیکی ثبات رنگی بیشتری خواهد داشت. هزینه‌ی لمینت سرامیکی نسبت به لمینت کامپوزیتی بیشتر است، بنابراین مقاومت بیشتری .... (ادامه مطلب)

 • لمینت کامپوزیتی (روش مستقیم)

لمینت کامپوزیتی یا باندینگ کامپوزیتی، هردو از روش‌های لمینت دندان می‌باشند. در روش لمینت کامپوزیتی، از کامپوزیتهای پلیمری استفاده می‌شود. دراین روش، دندان به میزان کمی تراش داده می‌شود و حتی در مواردی ممکن است لمینت بدون تراش دندان انجام شود. تنوع رنگ، میزان براق بودن سطح و.....(ادامه مطلب)

 

در روش باندینگ کامپوزیتی معمولا دندان‌هایی که در اثر پر‌کردن توسط متخصص دندانپزشک، خالی شده‌اند و یا دچار شکستگی و لب‌پریدگی شده‌اند، باید ترمیم شوند. باندینگ یکی از روش‌های ترمیم دندان است. باندینگ دندان در واقع فرآیندی است که توسط آن موادی که دندان‌ها را پر می‌کنند به لایه‌های مینای دندان نفوذ کرده و قسمت‌های خالی دندان را پر می‌کند. جنس باندینگ معمولا از کامپوزیت است که در کم‌ترین زمان به دندان‌ها می‌چسبد. رنگ باندینگ‌ها را می‌توان با توجه به ..... (ادامه مطلب)

مراحل انجام لمینت:

  1. مشاوره و معاینه‌ی بیمار
  2. در صورت نیاز به تراشیدن دندان، دندانپزشک تقریبا نیم میلیمتر از دندان را می‌تراشد
  1. یکسان کردن لبه‌های دندان
  2. قالب گیری از دندان مورد نظر
  3. فرستادن قالب به لابراتو جهت آماده‌سازی
  4. در نهایت با چسب‌های مخصوص، لمینت را روی دندان‌ها می‌چسبانند. برای مشاهده فیلم انجام لمینت دندان کلیک کنید.

laminate-dandan

 

نمونه کارهای لمینت دندان و کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید


lamination-gallery

 

composite-gallery

 

composite-gallery

ویزیت و مشاوره اینترنتی با متخصصین سیب سفید

تصویر لبخند خود را از طریق فرم زیر بارگذاری و ارسال نمایید. تصویر باید با کیفیت(با دوربین عقب گوشی) و دندان ها به هم چسبیده و لبخند طبیعی باشد.بعد از بارگذاری و زدن گزینه ارسال صبور باشید تا پیام تایید را ببینید و مجدد کلیک نفرمایید.

!
!
!
 
 
 

طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

ماندگاری و طول عمر لمینت

لمینت دندان: به طورکلی نمی توان برای ماندگاری لمینت دندان، مدت زمان دقیقی را گفت، زیرا طول عمر آن بسته به شرایط مختلف متغیر است، اما اگر به درستی نصب شود و نکات زیر را رعایت کنید، تقریبا بین 15 تا 20 سال هیچ آسیبی نمی بیند.

برخی از مواردی که باید برای ماندگاری لمینت دندان انجم داد عبارت اند از:

روکش لمینت حتی تا 20 سال دوام خواهد داشت. پس از آن ، شما باید آنها را جایگزین کنید. اما ، دقیقاً مانند دندان های طبیعی و یا هر قسمت دیگر بدن ، مدت دوام و ماندگاری لمینت های شما تحت تأثیر نحوه مراقبت از آنها ، قرار دارد. برای اطمینان از ماندگاری روکشهای پرسلن خود ، آنها را با استفاده از این دستورالعمل های ساده محافظت کنید:

 • از نوشیدنی های رنگی ، قهوه ، چای و سایر مواد رنگی  خودداری کنید

در حالی که این نوشیدنی ها خود ونیر ها را لکه دار نمی کنند (روکش های سرامیکی بسیار بندرت لکه دار می شوند) ، مصرف زیاد آنها می تواند بقیه دندانهای شما را لکه دار کنند. پس از آن، شما متوجه می شوید دندانهای شما با روکشهای شما مطابقت ندارند.

 • از بهم فشردن دندان های خود جلوگیری کنید

اگرچه این کا بطور کلی یک عادت خوب نیست ، به ویژه برای کسانی که روکش سرامیکی دارند مضر است. بهم فشردن دندان های شما فشار زیادی را به روکش های شما وارد می کند و به طور بالقوه می تواند به آنها آسیب برساند. اگر شبها به دندان قروچه کردن عادت دارید، در طول مشاوره خود به دنداپزشک اطلاع دهید. ممکن است از شما خواسته شود در هنگام خواب از یک محافظ دندان استفاده کنید تا فشار کم شود.

 • مراقبت بهداشت دهان و دندان قوی

نکته جالب در مورد لمینت سرامیکی این است که آنها نیازی به مراقبت اضافی ندارند. اما مراقبت از آنها درست مانند نحوه مراقبت از دندانهای طبیعی بر رضایت شما از روکشهای شما تأثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال ، اگر شما سلامت لثه خود را نادیده بگیرید و به مرور زمان لثه های شما شروع به تحلیل کند ، ممکن است لبه های روکش لمینت از لثه ی شما فاصله بگیرد و از ظاهر طبیعی خود خارج شود. ایجاد پوسیدگی دندان تأثیر مشابهی دارد.

حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و مرتبا نخ بزنید ، مراقب روکشهای خود به اندازه دندانهای خود باشید. برای مسواک زدن حتماً خمیردندان فلوراید را انتخاب کنید ، و هنگام مسواک زدن و نخ دندان ، نگران آسیب رساندن به روکش های خود نباشید - آنها بسیار قوی تر از چیزی هستند که فکر می کنید!

 

بنابراین ، اینکه  روکش های لمینت چقدر دوام دارند؟ عادات و رفتارهای شخصی شما می تواند بر جواب تأثیر بگذارد. اگر شما روکش ها را به عنوان یک راه حل زیبایی در نظر گرفته اید اما در مورد اینکه چه مدت می توانند به شما خدمت کنند مطمئن نیستید ، باید بگوییم ونیرها ممکن است یک راه حل دائمی نباشد ، اما اگر این نکات را در نظر داشته باشید ، می توانند یک راه حل طولانی مدت باشند. البته ، بهتر است  با دندانپزشک خود صحبت کنید تا درباره مورد فردی خود صحبت کنید.

هزینه لمینت دندان چگونه محاسبه می‌شود؟

لمینت دندان: به طور کلی هزینه‌ی لمینت به روش کامپوزیتی، نسبت به روش سرامیکی ارزان‌تر می‌باشد. قیمت حدودی با روش کامپوزیتی، حدودا بین 500-400 هزار تومان الی 900-800 هزار تومان و با روش سرامیکی بین 1.000-900 هزار تومان الی 1.600-1.500 هزار تومان برای هر دندان می‌باشد.

 

با استفاده از شرایط اقساطی کلینیک دندانپزشکی سیب سفید، به راحتی می‌توانید هزینه‌های درمانی و زیبایی دندان‌هایتان را پرداخت کنید.

هزینه لمینت به صورت اقساطی چگونه محاسبه می‌شود؟

شما عزیزان می توانید هزینه لمینت خود را به صورت اقساط بلند مدت و بدون بهره پرداخت کنید، به عبارت دیگر شما حدود 50 تا 70 درصد از کل مبلغ خود را طی 4 تا 12 ماه پرداخت خواهید کرد.

نحوه محاسبه اقساط:

به عنوان مثال:

  1. مراجعه کننده‌ای نیاز به ارتودنسی هر دو فک دارد و هزینه کلی با احتساب 30 درصد تخفیف 6,000,000 تومان می‌باشد. از 6,000,000 تومان، شما می‌توانید 2,000,000 تومان نقدی و مابقی آن یعنی 4,000,000 تومان آن را طی 12 ماه و ماهانه 333 هزارتومان پرداخت نمایید.
  2. مراجعه کننده‌ای نیاز به 16 واحد کامپوزیت دارد و قیمت فعلی هر واحد کامپوزیت سوئیسی با احتساب 30درصد تخفیف، 400 هزارتومان است. پس هزینه کلی 16 واحد کامپوزیت دندان 6,400,000 تومان می‌شود که نصف این مبلغ یعنی 3,200,000 تومان به صورت نقدی و مابقی آن در 4 قسط 800 هزارتومانی پرداخت می‌شود.
 • مراجعه کننده‌ای دیگر نیاز به 8 واحد لمینت دارد که قیمت هر واحد لمینت دندان با احتساب 30 درصد تخفیف، 950 هزارتومان است. پس هزینه کلی 8 واحد لمینت 7,600,000 تومان می‌شود که نصف این مبلغ یعنی 3,800,000 تومان به صورت نقدی و مابقی آن در 4 قسط 950 هزارتومانی پرداخت می‌شود.

 

 

 

تا 20 آذر ماه: لمینت دندان هر واحد  1000000تومان به جای 1400000تومان

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

لمینت بدون تراش دندان:

لمینت دندان: برای لمینت کردن دندان‌ها باید دندان‌ها تراشیده شوند و این کار باعث آسیب‌های زیادی به دندان‌ها می‌شود. نوعی از لمینت که به لومینرز دندان معروف است، همین کار را بدون تراش دندان انجام می‌دهد. لمینت بدون تراش، استحکام و ظرافت بسیار بالایی را برای دندان‎‌های شما به ارمغان می‌آورد.

در این روش از لمینت دندان، به جز تراشیدن، تمام مراحل مانند قبل خواهد بود. نسج دندان ماده‌ای بسیار با ارزش برای دندان‌ها می‌باشد، بنابراین تا جایی که ممکن است نباید به آن آسیبی برسد. با تراشیدن دندان، به نسج دندان آسیب می‌رسد. لمینت بدون تراش دندان این مشکل را در پی نخواهد داشت.

در بعضی مواقع ممکن است مشکلاتی مثل شکستن یا لب‌پر شدن برای لمینت دندان  پیش آید، در این حالت نمی‌توان تغییراتی برای دندان‌های تراش خورده ایجاد کرد و باید برای بار دوم باید دندان‌ها را لمینت کرد.

کاربرد لمینت بدون تراش دندان:

لمینت دندان: مشکلات و نامرتبی‌های جزئی دندان‌ها را می‌توان با لمینت برطرف کرد. اگر مشکلاتی مثل فاصله‌ی بین دو دندان را بتوان با لمینت برطرف کرد، نیازی به ارتودنسی دندان نیست.

 

شکستگی و لب‌پریدگی‌های جزئی دندان‌ها با لمینت بدون تراش دندان اصلاح می‌شود. (ادامه مطلب)

موارد استفاده از لمینت دندان چیست و چه مشکلاتی را حل می کند؟ 

 • تغییر رنگ دندان
 • رفع ترک خوردگی و شکستگی دندان
 • فرم دهی دندان و مرتب کردن دندان ها خصوصا دندان های جلویی
 • ترمیم ساختار و ظاهر دندان و اصلاح لبخند
 • اصلاح فاصله میان دندان ها
 • رفع مشکل کوتاه بودن دندان ها
 • رفع مشکل دندان های کج
 • استفاده در کنار ارتودنسی برای رفع مشکل تجمع و نامرتبی دندان‌ها در دهان

مزایای لامینت دندان:

 • مقاومت بالای آن
 • نیاز به بی حس کردن ندارد
 • مدت زمان درمان آن کوتاه است (نهایتا سه جلسه)
 • زیبایی چشمگیر آن

بیشتر بخوانید: ارتودنسی دندان، کامپوزیت دندان، بلیچینگ دندان، عوارض ارتودنسی، لیفت لثه، ارتودنسی با لیزر

معایب لامینت دندان:

 • مثل بسیاری از خدمات ترمیم دندان، نسبت به گرما و سرما حساسیت دارد که معمولا بعد از مدتی از بین می‌رود.
 • ممکن است با مصرف بیش از حد نوشابه، سیگار، قلیون و یا قهوه، لمینت رنگ بگیرد؛ پس همیشه مثل دندان طبیعی از آن مراقبت کنید.
 • در بیشتر موارد، دندان تراشیده می‌شود و امکان بازگشت به حالت اولیه وجود ندارد، پس باید نسب به انجام این کار مطمئن باشید و پزشک خوبی را انتخاب کنید.
 • در صورتی که پزشک به درستی کار خود را انجام ندهد و یا چسب بی کیفیت استفاده کند، امکان دارد که لمینت جدا و یا شکسته شود.

maayeb-laminate-dandan

 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

 

عوامل موثر بر رنگ لمینت دندان:

لمینت دندان: لمینت رنگ‌های متنوعی دارد و انتخاب رنگ مناسب برای افراد به عوامل زیادی بستگی دارد. از جمله مهمترین این عوامل می‌توان به سن، جنسیت، رنگ پوست صورت، رنگ سایر دندان‌ها و نیز سلیقه‌ی بیمار اشاره کرد. توجه به این نکات و انتخاب بهترین رنگ لمینیت دندان باعث می‌شود تا حداکثر نتیجه را از این راهکار داشته باشید.

تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ در چیست؟

لمینت دندان: امروزه زیبایی و سفیدی دندان یکی از اصلی‌ترین علل زیبایی چهره به شمار می‌آید. به همین دلیل اکثر مردم تمایل به سفید کردن دندانهایشان به روش های مختلف پزشکی مانند بلیچینگ ،لمینت ، کامپوزیت و .... دارند. حال این سوال مطرح است که کدام از این روش ها بهتر است یا تفاوت هر کدام در چیست؟

بیشترین سوالی که مراجعه کنندگان از متخصصان کلینیک سیب سفید دارند در مورد تفاوت بلیچینگ و لمینت می‌باشد. به همین منظور ما تصمیم گرفتیم که در مورد این دو روش سفید کردن دندان توضیحاتی در ادامه بیاوریم.

tafavot-lminate-va-bleaching

 

از مهمترین عوامل تغییر رنگ دندان‌ها میتوان به استعمال دخانیات مانند سیگار و قلیون به دلیل داشتن نیکوتین و تار ، مصرف غذاهای دارای رنگدانه، نوشیدن چای و قهوه به علت داشتن پیگمنت بالا اشاره کرد. بنابراین برنامه غذایی امروزه و عادت شدید اکثر مردم به نوشیدن چای و قهوه و... باعث بدرنگی دندانها میشود.به همین دلیل بسیاری از مردم مایلند دندان سفیدتری و متناسب با رنگ پوستشان داشته باشند.

bleaching

تفاوت بلیچینگ و لمینت چیست؟

بلیچینگ دندان یک روشی ساده برای سفید کردن دندان است که از مواد سفید کننده مانند کاربامید پراکساید و هیدروژن پراکساید استفاده میکند و به این صورت عمل میکند که لکه های روی دندان را به قسمتهای کوچکتر تقسیم و سپس پراکنده میکند در نتیجه رنگ دندان‌ها روشن‌تر می‌شود.

 

در لمینت دندان قالبی سرامیکی که ضخامتی حدود 6 میلیمتر دارد متناسب با قالب دندان ساخته شده و بر روی دندان قرار داده می‌شود.لمینت دندان ضخامتهای متنوعی دارد که میتواند کمتر از 6میلیمتر و یا بیشتر باشد.در لیمنیت هدف اصلی پوشاندن عیبهای دندانی مانند تغییر رنگ دندان، شکستن دندان و فاصله‌ی بین دندانی است.در حالیکه در بلیچینگ هدف فقط سفید کردن دندان می‌باشد. (ادامه مطلب)

رایج‌ترین سوالات درباره لمینت دندان:

لمینت دندان: اکثر مراجعه کنندگان به کلینیک که قصد انجام لمینت دندان را دارند سوالات متعددی مانند:

طول عمر کامپوزیت دندان نسبت به لمینت سرامیکی کمتر، هزینه‌ی لمینت سرامیکی نسبت به لمینت کامپوزیتی بیشتر است. همچنین از لحاظ استحکام و مقاومت، دوام و استحکام لمینت سرامیکی بیشتر است. در لمینت سرامیکی دندان کمی تراش می خورد ولی در کامپوزیت تراش دندان انجام نمی شود.

 • طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

معمولا ماندگاری لمینت دندان بین 5 تا 10 سال است. البته همانطور که قبلا گفته شد، طول عمر لمینت سرامیکی بیشتر از لمینت کامپوزیتی می‌باشد. بعد از این مدت زمان نیاز است که لمینت، ترمیم یا تعویض شود.

 • هزینه لمینت دندان چقدر است؟

هزینه لمینت با توجه به نوع لمینت، تعداد دندان‌ها و هزینه‌ی متخصص دندانپزشک و... متغیر است. اما به طور تقریبی هزینه لمینت کامپوزیتی بین 400-300 الی 900-800 و هزینه لمینت سرامیکی دندان بین 700-600 الی 1.600-1.500 تومان می‌باشد.

 • آیا لمینت به دندان آسیب می‌رساند؟

در جواب این پرسش باید گفت که هیچ کدام از انواع لمینت دندان، به دندان و مینای دندان آسیبی نمی‌رسانند. به خصوص لمینت بدون تراش دندان که احتمال آسیب دیدگی دندان‌ها، تقریبا صفر است.

با رعایت نکات بهداشتی، هیچ مشکلی نظیر پوسیدگی دندان و بوی بد دهان پیش نخواهد آمد.
 • آیا امکان لمینت کردن یک یا چند دندان وجود دارد یا حتما باید تمام دندان‌ها لمینت شوند؟

هر لمینت مختص به یک دندان است و با توجه به شرایط و خواست بیمار امکان لمینت یک یا چند دندان و یا همه‌ی دندان‌ها وجود دارد.

 • آیا امکان خراب شدن لمینت دندان وجود دارد؟

در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان و مراقبت‌های بعد از لمینت دندان، این احتمال بسیار ضعیف است. اما همانطور که قبلا اشاره شد با گذشت 5 الی 10 سال از درمان، نیاز به بازسازی یا تعویض لمینت وجود دارد.

 • آیا امکان انتخاب درجه سفیدی دندان توسط فرد وجود دارد؟

در هر دو نوع از انواع لمینت این امکان وجود دارد تا از درجه‌ی خیلی سفید تا چندین درجه‌ی سفیدی توسط فرد انتخاب شود.

 • برای اصلاح طرح لبخند نیاز به لمینت کردن چه تعداد از دندان‌ها می‌باشد؟

با توجه به خط لبخند فرد و شرایط دندان‌ها تعداد دندان‌ها جهت لمینت مشخص می‌شوند ولی معمولا برای طراحی لبخند، 8 یا 10 دندان جلو لمینت می‌شوند. در برخی موارد حتی با لمینت کردن 1 یا 2 دندان، نتیجه‌ی مطلوب بدست می‌آید.

 • بعد از لمینت کردن دندان‌ها، چه مراقبت‌هایی لازم است؟

لمینت دندان، مراقبت‌های خاصی به جز عدم استفاده از مواد غذایی بسیار سفت و سخت و یا عدم استفاده‌ی بیش از حد از مواد غذایی رنگی مثل قهوه ندارد. همچنین باید نکات و موارد بهداشتی مربوط به دندان‌ها مثل همیشه رعایت شوند.

 

از متخصصان ما میپرسند. به همین دلیل ما در مطلب مفصلی پاسخ همه‌ی این سوالات را آورده‌ایم تا اگر سوال دیگر مخاطبان ما هم باشد بهره ببرند. برای ادامه مطلب و پاسخ به  سوالات اینجا کلیک کنید.

انجام لمینت دندان به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

 • کسانی که بر روی سطح دندان خود پوسیدگی‌های وسیع دارند انجام لمینت دندان بر روی پوسیدگی اصلا توصیه نمی‌شود و باید پس از برطرف کردن پوسیدگی اقدام به لمینت دندان و یا کامپوزیت کنند. تا زمانی که پوسیدگی گسترده دندان رفع نشود نمی توان از لمینت دندان استفاده کرد
 • برخی افراد دارای سایش شدید مینای دندان هستند و بافت مینای دندان آن‌ها برای انجام لامینت دندان ضعیف است در این صورت متخصص روکش دندان را جایگزین مناسبی برای انواع لمینت دندان می‌کند.
 •  یکی دیگر از عواملی که مانع از انجام لمینت دندان می‌شود وجود عادتهای دهانی مانند دندان قروچه است که سبب شکستن لمینت دندان شده و با گذشت زمان به آن آسیب وارد می‌کند.
 • افرادی که لثه های ضعیف و ناسالمی دارند
 • عفونت و بیماری های لثه (بیشتر بخوانید: بیماری های لثه، انواع بیماری های لثه و درمان آنها)
 • افرادی که بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی کنند.(بیشتر بخوانید: تاثیر باور نکردنی بهداشت دهان و دندان بر بدن و مغز شما)
 • افرادی که بیماری های مفصلی دارند
 • در صورت ساییدگی بیش از حد دندان

تفاوت میان لمینت و ایمپلنت دندان در چیست؟

لمینت دندان: خیلی از افراد لمینت دندان را با ایمپلنت اشتباه می‌گیرند ولی باید گفت این دو روش کاملاً از هم مجزا هستند و هر کدام برای مواردی خاص به کار می‌روند. ایمپلنت دندان روشی برای جایگذاری دندان از دست رفته می‌باشد که به کاشت دندان معروف است ولی لمینت دندان برای فرم دهی، زیباکردن و سفید کردن دندان به کار می‌رود. 

tafavot-laminate-va-implant

 

مراقبت و نگهداری از لمینت دندان چگونه باید انجام شود؟

لمینت دندان: نگهداری کردن از لمینت دندان بسیار راحت می‌باشد و مانند مراقبت از دندان طبیعی می‌باشد. دندان لمینت شده باید هر روز مسواک زده  شود و برای تمیز کردن آن باید از نخ دندان استفاده کرد. متخصص لمینت دندان اصولاً خمیردندان حاوی فلورائد را به شما معرفی می‌کند که مانع از ساییدگی دندان می‌شود. یک هفته پس از لمینت کردن دندان‌ها باید به دندانپزشک مراجعه کرد تا پزشک عملکرد لمینت دندان و واکنش دهان را نسبت به لمینت را مورد بررسی قرار دهد. حال اگر فرد دارای عاداتی مانند ساییده شدن دندان‌ها یا دندان قروچه داشته باشد متخصص یک محافظ دندانی به فرد می‌دهد تا هنگام خواب آسیبی به لمینت دندان وارد نشود. حال اگر فرد مایل به رسیدگی بیشتر باشد باید به طور مداوم به پزشک مراجعه کند تا با خمیر ویژه سطح آن را صیقل دهد و در صورت یافتن کوچکترین اثر تخریبی به آن‌ها رسیدگی کند.

 

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت دندان برای افرادی که دارای دندانهای دو رنگ هستند و یا دندانهایشان کج، دارای طول بلندتر یا کوتاهتر از سایر دندان‌ها است توصیه می‌شود همچنین برای افرادی که قسمتی از دندانشان ساییده شده و یا دندانها در یک ردیف قرار ندارند پیشنهاد می‌شود.

اگر دندان های کجی داشته باشم می توانم از لمینت دندان استفاده کنم؟

لمینت دندان: دندانپزشک شما دندان های شما را ارزیابی می کند و تصمیم می گیرد که آیا ارتودنسی لازم است یا خیر. اگر مشکل جدی نداشته باشید ، لمینت دندان  می تواند دندانهای شما را تغییر شکل می دهد ، و آنها را محکم تر و یکنواخت تر ، و همچنین سفیدتر کند. باید در نظر گرفت که که لمینت دندان نمی تواند به جای ارتودنسی دندان استفاده شود. متاسفانه در برخی موارد به دلیل اطلاعات ناکافی، درمان لمینت را به جای ارتودنسی پیشنهاد می دهند. 

اینکه آیا دندان های کج شما می توانند از ونیر پرسلن پشتیبانی کنند بستگی به عواملی دارد: 

lminate-dandan-kaj

 

گاهی اوقات، دندان ها زیادی کج هستند

لمینت دندان: شکی نیست که دندان های کج خیلی جذاب نیستند اما مشکل به همین جا ختم نمی شود. آنها می توانند برای سلامت دهان و دندان شما یک تهدید به حساب بیایند. وقتی دندان ها به شدت کج باشند، تمیز کردن فضای بین آنها دشوار است و این مسئله احتمال درد ناشی از حفره های ایجاد شده را افزایش می دهد. اگر به صورت تصادفی زیادی به یک شِی سخت فشار بیاورید یا گاز بزنید، ممکن است آنها به هم فشار وارد کنند، و دندان ها بشکنند یا خرد شوند.

اگر دندان های شما به قدری کج هستند که برای سلامتی شما خطرات زیادی را به همراه دارند، دریافت لمینت دندان گزینه ی مناسبی نیست. ونیرها تنها می توانند مشکل را بپوشانند به جای اینکه آن را اصلاح کنند. به علاوه، دندان هایی که به شدت کج هستند احتمالا باعث می شوند که ونیر ها در دهان عجیب و ناهماهنگ به نظر برسند.

ممکن است لازم باشد با دندانپزشک خود در مورد درمان ارتودنسی که می تواند دندان های شما را در مکان مناسب شان قرار دهد صحبت کنید. پس از این که دندان های خود را در جایی که به آن تعلق دارند قرار دادید می توانید برای کامل کردن لبخند تان ونیر پرسلن را در نظر بگیرید...(ادامه مطلب)

لمینت دندان ناموفق

لمینت دندان: اصولا لمینت دندان طول عمر و ماندگاری بالایی دارند و بصورت چسبیده به دندان ثابت هستند و به هیچ عنوان نباید حرکت داشته باشند. . با این حال در برخی موارد ممکن دلایلی مانند کوتاهی دندانپزشک در نصب صحیح و درست لمینت روی دندان و یا حتی اشتباهات آزمایشگاهی منجر به افتادن لمینت دندان شود. درصورتیکه چنین مشکلی پیش آمد بهترین کار مراجعه به دندانپزشک می باشد.(ادامه مطلب)

اصلاح دندان های خرگوشی

لمینت دندان: اکثر بیمارانی که به دنبال درمان دندانهای خرگوشی هستند ، این کار را انجام می دهند ، زیرا آنها نگران زیبایی لبخند خود هستند. خوشبختانه ، مشکل دندان های خرگوشی از طریق تعدادی از گزینه های درمانی قابل رفع است که در بخش های زیر مورد بحث قرار خواهد گرفت. مهمتر از همه ، دندان های بیرون زده بسیار مستعد آسیب هستند. در صورت عدم درمان ، بیماران می توانند در آینده با رویه های پر هزینه تر و گسترده تری مواجه شوند. (ادامه مطلب)

تعویض کامپوزیت دندان با لمینت و یا لومینیرز

لمینت دندان: اگر روکش کامپوزیت دارید و نمی دانید که آیا می توانید کامپوزیت دندان خود را با لمینت و یا لومینیرز جایگزین کنید یا نه ، خبر خوب بله است ، شما می توانید کامپوزیت دندان خود را با لومینرز و یا لمینت دندان جایگزین کنید.(ادامه مطلب)

اشتباهاتی که منجر به لمینت و کامپوزیت دندان ناموفق می شوند

لمینت دندان: امروزه لمینت دندان و کامپوزیت دندان  متداول ترین عمل دندانپزشکی زیبایی برای اصلاح طرح لبخند می باشد. بسیاری از سوالات وجود دارد که همواره قبل از اقدام به لمینت یا کامپوزیت لازم است نسبت به آنها آگاهی داشته باشید. با این حال اشتباهات متداولی نیز وجود دارند که گاها منجر به عدم موفقیت در درمان های لمینت دندان و کامپوزیت دندان می شوند. در زیر مواردی لیست می شوند که توجه یا بی توجهی به آن ها تاثیر زیادی بر نتیجه ی کار  لمینت دندان و کامپوزیت دندان دارند. پیش از ادامه در ظر داشته باشید که آنچه همواره مهمتر است حفظ سلامت شما می باشد(ادامه مطلب)

تفاوت ها و شباهت های لمینت سرامیکی و لومینیرز

لمینت دندان: استفاده از لمینت سرامیکی برای اصلاح زیبایی لبخند بسیار متداول شده است. در این روش طراحی لبخند به گونه ای انجام می شود که ظاهر دندان ها از نظر رنگ، سایز، شکل و درخشش به نحو قابل توجهی زیباتر می شود. در لمینت سرامیکی برای آماده سازی دندان ها به منظور قرار دادن قالب لمینت به روی دندان، ساختار دندان دستکاری شده و مینای دندان باید تراشیده شود. به همین جهت گفته می شود که لمینت سرامیکی یک روش تهاجمی و غیر قابل برگشت است زیرا بازسازی مینای دندان پس از تراشیده شدن غیرممکن می باشد. در مقابل لومینیرز به عنوان یک روش زیرمجموعه لمینت دندان، روشی برگشت پذیر و غیر تهاجمی می باشد.در لومینیرز ساختار دندان دستکاری نمی شود و نیازی به تراشیدن مینای دندان وجود ندارد یا بسیار جزئی است.(ادامه مطلب)

همه چیز درباره ی لمینت دندان لومینیرز

لمینت دندان: ونیر ها انواع گوناکونی دارند. یکی از انواع ونیر دندان، لمینت دندان لومینیرز می باشد. لومینیرز می تواند با برطرف کردن شکستگی دندان ها، اصلاح فاصله بین دندان ها، تغییر رنگ دندان ها، اصلاح و فرم دادن دندان های کج و بد شکل و دیگر مشکلات دندانی طرح لبخند شما را اصلاح کند. ضخامت لمینت دندان لومینیرز به اندازه یک لنز چشم می باشد، بسیار نازک و در عین حال محکم هستند، کمترین تغییر رنگ را دارند و ناز به تنظیم مجدد ندارند، از نظر آماده سازی نیز نسبت به کامپوزیت دندان و لمینت دندان مراحل کمتری دارد. (ادامه مطلب)

آیا لمینت دندان درد دارد؟

روکش لمینت یکی از محافظه کارترین روشهای درمانی در دندانپزشکی است. احتمال بروز برخی از ناراحتی های زودرس  در طی فرایند دریافت لمینت وجود دارد. در لمینت سرامیکی  برای اصلاح زیبایی لبخند، اغلب به اندازه ی 3/3 میلی متر برای رسیدن به هدف زیبایی  از سطح خارجی دندان برداشته می شود.  و دندان به میزان کم  ممکن است واکنش نشان دهد.  برخی  موقعیتها در لمینت دندان نیز وجود دارد که تراشیدن دندان صورت نمی گیرد و بنانبراین میزان درد و ناراحتی صفر است...(ادامه مطلب)

لمینت دندان برای دندان های کوتاه

لمینت دندان: اگر دندان هایی دارید که به نظر کوچک می رسد ، می تواند بر لبخند شما تأثیر منفی بگذارد. دندانهای کوچک ممکن است باعث شود شما تمایلی به لبخند زدن ، صحبت کردن یا خندیدن با دیگران ، از جمله دوستان و اعضای خانواده نداشته باشید. اگر شغلی دارید که بسیاری از تعامل های عمومی یا بین فردی را درگیر می کند ، دندان های کوچک می تواند بر عملکرد شما تأثیر بگذارد.
بازسازی لبخند برای دندانهای کوچک به توانایی متخصص دندانپزشکی زیبایی در متعادل کردن اندازه و شکل دندان ها در هم آمیخته بستگی دارد. راه حل مورد استفاده برای دندانهای کوچک می تواند به سادگی اضافه کردن لمینت سرامیکی برای افزایش اندازه دندان باشد...(ادامه مطلب)

آیا لمینت دندان به دندان های طبیعی آسیب می زند؟

لمینت دندان یکی از گزینه های محبوب امروزه در مورد دندانپزشکی زیبایی است . بسیاری از افرادی که روکش پرسلن را برای دندان های خود در نظر می گیرند ، غالباً سوال می کنند که آیا نصب روکش لمینت باعث خراب شدن دندانهای طبیعی آنها می شود. اگر نصب لمینت به درستی انجام شود ، دندان های شما را خراب نمی کند. با این حال ، قبل از تصمیم گیری ، مواردی وجود دارد که باید در مورد لمینت بدانید...(ادامه مطلب)

آیا می توان لمینت دندان را دوباره سفید کرد؟

لیمنت دندان: بسیاری از افراد برای اصلاح لبخند خود لیمنت های سرامیکی را در نظر می گیرند ، زیرا آنها یک راه حل طولانی تر برای سفید کردن دندان ها هستند. اما بعد از گذشت زمان لمینت سرامیکی می تواند از سفید روشن و زرق و برق دار تغییر رنگ یابد و مانند گذشته به نظر نرسد. سوالی که بیشتر بیماران می پرسند اینست که آیا می توان لمینت دندان تغییر رنگ یافته را دوباره سفید کرد؟ در ادامه به این سوال و چند پرسش دیگر پاسخ داده شده است...(ادامه مطلب)

لمینت بهتر است یا کامپوزیت دندان؟

رزین کامپوزیت و لمینت پرسلن رایج ترین مواد در فرآیند ساخت روکش های دندان هستند. یک  دندانپزشک زیبایی با تجربه و ماهر، با هر دو ماده می تواند لبخند شما را به زیبایی تغییر دهد. اما از کجا بدانیم کدام نوع برای شما مناسب است؟ پاسخ به این سوال به نیازهای خاص شما بستگی دارد  و معیارهایی که در انتخاب نوع مواد برای شما مهم است (از قبیل هزینه ، طول درمان، ماندگاری و غیره).   ونیر ها از موثرترین گزینه های دندانپزشکی زیبایی می باشند که با آنها می توانید  لکه ها ، شکستگی و لب پریدگی های دندان ، فاصله و شکاف های بین دندان ها یا دندان های کج را بپوشانید. بیایید برخی از تفاوتهای بین کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی را ارزیابی کنیم...(ادامه مطلب)

آیا لمینت دندان عوارض دارد؟

اول از همه ، شما باید بدانید که لمینت دندان واقعاً برای کمک به درمان دندان هایتان اقدامات زیادی انجام نمی دهند. آنها زیبایی را به شما می دهند ، و می توانند یک راه عالی برای پوشاندن دندان های ناخوشایند به نظر برسند ، اما آنها هیچ بیماری را درمان نمی کنند و دندان های شما را سالم تر نمی کنند. با لمینت دندان شما فقط روکش می کنید فقط برای اینکه لبخند زیباتری داشته باشید ، نه به این دلیل که می خواهید با برخی از مشکلات دندانپزشکی کنار بیایید...(ادامه مطلب)

تفاوت لمینت با تاج دندان

هر دو روش ونیرهای دندان و تاج دندان برای ترمیم دندان هستند که می توانند ظاهر و عملکرد دندانهای شما را بهبود بخشند. تفاوت اصلی در این است که کامپوزیت ونیر و لمینت فقط قسمت جلویی دندان شما را می پوشاند و تاج دندان تمام دندان را می پوشاند. تاج های دندان معمولاً از مواد سرامیکی ساخته شده اند که می توانند دقیقاً مانند دندانهای طبیعی به نظر برسند ، مراحل انجام آن نسبت به روکش های کامپوزیت و لمینت پیچیدگی بیشتری دارد. ابتدا سلامت و یکپارچگی دندانهای موجود شما باید مشخص شود.(ادامه مطلب)

بهترین رنگ و شکل لمینت دندان

آیا دندانپزشک شما لمینت دندان را به عنوان گزینه ای مناسب برای بازگرداندن زیبایی شناسی و عملکرد به لبخند خود پیشنهاد کرده است؟ در اینجا چگونگی انتخاب شکل، سایه و رنگ مناسب روکشهای لمینت دندان برای طبیعی ترین نتایج آورده شده است.(ادمه مطلب)

آیا لمینت دندان دائمی است؟

لمینت دندان که در قسمت جلوی دندان قرار می گیرد ، از نظر زیبایی شناختی روشی فوق العاده سریع و بسیار مؤثر برای مقابله با مشکلات دندانپزشکی بی شمار است. مقاوم در برابر تغییر رنگ و ساخته شده از سرامیک انعطاف پذیر و بادوام. "لمینت دندان" پس از قرار دادن می توانند چندین سال دوام بیاورند. با این حال ، آنها لزوماً یک راه حل دائمی نیستند و ممکن است با گذشت زمان جایگزین شوند.(ادامه مطلب)

تغییر رنگ لمینت دندان

لمینت دندان به یک گزینه درمانی جالب برای اصلاح شکل و رنگ دندانهای قدامی تبدیل شده است. اگر لمینت خیلی سفید باشد ، غیر طبیعی به نظر می رسد. و اگر به اندازه کافی سفید نباشد طرح لبخند شما کدر به نظر می رسد. اما گاهی پس از دریافت لمینت دندان، ممکن است احساس کنید که روکشهای لمینت شما تغییر رنگ داده اند. (ادامه مطلب)

لمینت دندان برای دندان های پوسیده

کامپوزیت و لمینت دندان روی بیمارانی که خطر پوسیدگی بالایی دارند انجام نمی شود ، بنابراین اگر دندانپزشک یا متخصص پروتز دندان شما کامپوزیت ونیر یا لمینت سرامیکی را به عنوان گزینه درمانی برای شما توصیه می کند ، می توانید اطمینان داشته باشید که شما خطر پوسیدگی دندان ندارید. همچنین ، روکش های لمینت دندان در برابر پوسیدگی مقاومت نشان می دهند و به شما این امکان را می دهد که روزانه دو بار با استفاده از خمیر دندان فلوراید مسواک بزنید و مرتباً از دهانشویه فلوراید استفاده کنید. (ادامه مطلب)

تفاوت لمینت دندان و ایمپلنت 

لبخند شاد و زیبا اعتماد به نفس و سلامتی را به شما هدیه می دهد. با این حال ، بسیاری از ما از لبخندمان احساس ناراحتی می کنیم. در نتیجه ، ما از لبخند زدن کامل دوری می کنیم. ما تمایل داریم خودمان را با افراد مشهور و مدل مقایسه کنیم ، اما آیا می دانید که لبخندهای آنها همیشه طبیعی نیست؟ افراد مشهور مانند تام کروز ، جورج کلونی ، ویکتوریا بکام و سلین دیون - فقط به عنوان نمونه - با آن لبخندهای خیره کننده سفید متولد نشدند. لبخندهای آنها محصول جراحی زیبایی دندان است! اگر به دنبال ایمپلنت دندان و روکش های لمینت دندان هستید ، مهم است که تفاوت بین لمینت دندان و ایمپلنت را بدانید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. (ادامه مطلب)

طول عمر لمینت دندان

شاید بهترین مزیت لمینت اینست که آنها بسیار بادوام باشند. لمینت دندان طوری ساخته شده است که روی هر دندان طبیعی قرار می گیرد و می توانند برای یک دهه یا بیشتر دوام بیاورند. با این وجود ، حتی ظریف ترین لمینت دندان ساخته شده نیاز به تعویض دارند و طول عمر لمینت دندان دائمی نیست. روکش لمینت دندان ، یک راه حل طولانی مدت و در عین حال موقت برای دندانهای دارای نقص زیبایی است. در لمینت دندان مقداری از مینای دندان طبیعی تراشیده شود ، دندان تراشیده شده  هرگز نمی تواند دوباره به حالت "برهنه" خود بازگردد. بنابراین هنگامی که لمینت سرامیکی به انتهای طول عمر خود می رسد ، باید آن را تعویض کرد. (ادامه مطلب)

چگونه از لمینت دندان مراقبت کنیم؟

روکش لمینت دندان به بسیاری از افراد کمک می کند لبخندی زیبا و بی عیب و نقص را که همیشه در آرزویش بوده اند ، داشته باشند. روکش های لمینت دندان در صورت مراقبت از آنها و حفظ بهداشت دهان و دندان این پتانسیل را دارند که 15-20 سال به طول انجامد. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در مراقبت و نگهداری از لمینت دندان آورده شده است...(ادامه مطلب)

لمینت دندان در سنین پایین

بسیار مهم است که صبر کنید تا دندان ها قبل از اضافه شدن لمینت دندان در حالت ثابت خود قرار گیرند. اگر در سن پایین لمینت دندان نصب کنید این خطر وجود دارد که روکش لمینت همزمان با رشد دندان ها از خط لثه دور شوند و به لبخندی ناخوشایند منجر شوند. این موضوع همچنین می تواند منجر به ایجاد شکاف بین لمینت ، دندان و لثه شود که می تواند باعث ایجاد مشکلات بهداشتی و جمع شدن باکتری ها در محل شود. علاوه بر ...(ادامه مطلب)

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

 

 

تا 20 آذر ماه: لمینت دندان هر واحد  1000000تومان به جای 1400000تومان

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

 

1 نظر

مونا
ارسال شده در 08 خرداد 1398 ساعت 05:19 بعد از ظهر
سلام میشه در مورد شرایط اقساط یکم توضیح بدین. ممنون
کلینیک سیب سفید
ارسال شده در 12 خرداد 1398 ساعت 12:31 بعد از ظهر
سلام بله کلیه خدمات زیبایی ما به صورت اقساط بلند مدت و بدون بهره میباشد که تا 70 درصد هزینه کل شما میتونه اقساطی بشه.

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!