آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان چیست؟ امکان مشاوره با ارسال عکس، امکان پرداخت اقساطی کامپوزیت دندان. هزینه‌ی کامپوزیت دندان چقدر است؟لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت؟مزایا و معایب روش لمینت کامپوزیتی. ونیر کامپوزیت چیست؟ قیمت لمینت با ونیر کامپوزیت.

کامپوزیت دندان
30 آبان 1397
12

 

تا 20 آذر ماه: کامپوزیت دندان هر واحد 450 هزار تومان به جای 700هزار تومان

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

 

پاسخ صوتی: تفاوت کامپوزیت دندان با لمینت دندان چیست؟

مراحل کامل کامپوزیت دندان را در فیلم زیر مشاهده کنید.

ویزیت و مشاوره اینترنتی با متخصصین سیب سفید

تصویر لبخند خود را از طریق فرم زیر بارگذاری و ارسال نمایید. تصویر باید با کیفیت(با دوربین عقب گوشی) و دندان ها به هم چسبیده و لبخند طبیعی باشد.بعد از بارگذاری و زدن گزینه ارسال صبور باشید تا پیام تایید را ببینید و مجدد کلیک نفرمایید.

 

!
!
 
 

کامپوزیت دندان:

کامپوزیت، یکی از روش‌های لمینت دندان می‌باشد. در این روش، از کامپوزیت‌هایی که از جنس پلیمر هستند، استفاده می‌شود. در روش لمینت کامپوزیتی، دندان به میزان کمی تراش داده می‌شود و حتی در مواردی ممکن است لمینت بدون تراش دندان انجام شود. تنوع رنگ، میزان براق بودن سطح و عبور نور در لمینت کامپوزیتی بیشتر است. اگر شما دنبال راهی ارزان‌تر برای لمینت دندان خود هستید، کامپوزیت روش مناسبی برای شما می‌باشد.

;hl\,cdj nknhk کلمه‌ایست که ممکن است به علت اشتباه تایپی، شما را به این صفحه آورده باشد. در واقع شما قصد تایپ کلمه‌ی کامپوزیت دندان را داشتید ولی کیبورد شما انگلیسی بوده است. به هرحال شما وارد بزرگترین آرشیو کامپوزیت دندان شده‌اید، با ما همراه باشید.

کامپوزیت ونیر دندان:

نوعی از کامپوزیت دندان به نام کامپوزیت ونیر وجود دارد که کاربرد زیبایی دارد. از این نوع کامپوزیت در دندانپزشکی بیشتر برای قسمت جلویی دندان‌های فاصله‌دار یا دندان‌هایی که دچار شکستگی یا لب پریدگی شده اند، استفاده می‌شود.

مراحل کامپوزیت دندان:

 1. در مرحله‌ی اول، در صورت نیاز هرگونه کار زیبایی و درمانی دندان باید انجام شود.
 2. در صورت نیاز یک مدل کامپوزیتی موقت گذاشته می‌شود، در صورت رضایت بیمار، درمان انجام می‌شود.
 3. انتخاب رنگ لمینت دندان در این مرحله صورت می‌گیرد.
 4. ایزوله کردن، اسید زدن، شستن و خشک کردن دندان‌ها.
 5. با استفاده از انواع مختلف کامپوزیت، دندانپزشک شروع به انجام ونیر کامپوزیتی می‌کند.
 6. پالیش کردن و تکمیل ونیر کامپوزیتی.
 7. شستشوی فیزیولوژیک لثه پس از درمان.

انواع کامپوزیت دندان:

 • کامپوزیت درشت دانه یا ماکروفیل:

اولین نوع کامپوزیت دندان که وارد بازار شد، کامپوزیت ماکروفیل می‌باشد. این نوع کامپوزیت حاوی ذراتی از 10 میکرومتر تا 50 میکرومتر است که در مقایسه با مواد امروزی بسیار بزرگتر می‌باشد. بزرگی این ذرات تاثیر خوبی در دوام و مقاومت بالای کامپوزیت می‌گذارد اما از طرفی پولیش یا تمیز کردن سطح ترمیم را دشوار می‌کند.

 • کامپوزیت ریز دانه یا میکروفیل:

در سال 1970 میلادی، نسل جدیدی از کامپوزیت‌ دندان وارد بازار دندانپزشکی شدند که حاوی ذرات کوچکتر از 100 نانومتر هستند. این کامپوزیت‌ها بر خلاف ماکروفیل‌ها که ذرات درشتی بودند از دوام کمتری برخوردارند. خوبی این نوع کامپوزیت، سهولت در پولیش کردن و صاف بودن سطح ترمیمی آن است. همانطور که گفته شد میکروفیل‌ها ضعیف هستند و در برابر فشارهایی که به دندان‌ها (خصوصا دندان‌های عقب) وارد می‌شود، نمی‌توانند مقاومت کنند.

 • هیبرید، میکروهیبرید و نانوهیبرید:

این نوع کامپوزیت، در واقع بین کامپوزیت میکروفیل و کامپوزیت ماکروفیل قرار دارد. ذرات کامپوزیت هیبرید بین 10 تا 50 میکرومتر و همچنین ذراتی به اندازه 40 نانومتر است. کامپوزیت میکروهیبرید و نانوهیبرید هر دو در گروه کامپوزیت هیبرید قرار دارند و ذراتی به اندازه‌ی کمتر از 100 نانومتر تا بیشتر از 1 میکرومتر دارند. این مواد دارای فیلر بالایی هستند که باعث می‌شود مقاومت آنها در برابر ساییدگی افزایش یابد و در نتیجه استحکام بالایی داشته باشند. از معایب کامپوزیت هیبرید می‌توان به کاهش زیبایی آنها به مرور زمان به دلیل استهلاک، اشاره کرد. این نوع ماده به دلیل یکدست نبودن سطح ترمیم، باعث کاهش تاثیر پولیش و خاصیت بازتاب‌کنندگی می‌شود.

 • نانو کامپوزیت‌ها:

  نسل جدید کامپوزیت‌ها‌، نانو کامپوزیت‌ها می‌باشند که حاوی ذراتی به اندازه 20 نانومتر هستند. ذرات نانوکامپوزیت به یکدیگر متصل شده و نانوکلاستر (نانوخوشه) را تشکیل می‌دهند که ویژگی منحصر به فرد نانو کامپوزیت‌ها همین نکته است. تجمع ذرات کوچکتر و تبدیل آنها به ذرات بزرگتر باعث می‌شود تا قدرت، مقاومت در برابر ساییدگی، قابلیت پولیش و استحکام این نوع از کامپوزیت افزایش یابد. می‌توان گفت این نوع کامپوزیت بهترین نوع کامپوزیت دندان است.

بهترین مارک کامپوزیت:

معروف‌ترین و متداول‌ترین مارک‌های کامپوزیت دندان، ایویکولار، آی پی اس، کازمادنت و اولترادنت می‌باشد. از بین این برندها، کامپوزیت ایویکولار بهترین مارک کامپوزیت دندان است.

بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشم؟

اگه دوست دارید بدونید بعد از انجام کامپوزیت دندان چه شکلی میشید اینجا کلیک کنید.

ترکیبات کامپوزیت دندان:

کامپوزیت شامل چهار جزء می‌باشد که عبارت اند از:

 • ماتریکس رزینی
 • ذرات فیلر
 • عامل اتصال دهنده ماتریکس و فیلر
 • آغازگر و تسریع کننده واکنش پلیمریزاسیون

چه کسانی نباید از کامپوزیت ونیر استفاده کنند:

 • افرادی که عادت‌هایی مثل دندان قروچه کردن دارند.
 • افرادی که سایش شدید دندانی دارند.
 • افراد با بهم‌ریختگی دندانی شدید.
 • افراد با بهداشت دهانی بسیار پایین.

کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟

پاسخ صوتی 

پاسخ متنی:

سوالی که برخی از افراد دارند این می باشد که از نظر زیبایی برای لثه هایی که بزرگتر از حد معمول می باشند و موقع لبخند خیلی به چشم می آیند چه باید کرد؟ این افراد معمولا صاحب دندان های کوتاهتری هستند. پاسخ این است که معمولا دندانپزشکان قبل از انجام کامپوزیت دندان و نیز لمینت دندان، لیفت لثه را برای این افراد انجام می دهند تا بتوانند در زمان کامپوزیت دندان و لمینت دندان، دندان های بلندتر و با اندازه مناسب تری برای این افراد در نظر بگیرند.

بیشتر بخوانید: ارتودنسی دندان، لمینت سرامیکی دندان، ایمپلنت، بلیچینگ دندان، جرمگیری، مراحل پرکردن دندان، ارتودنسی با لیزر

هزینه کامپوزیت دندان چگونه محاسبه می‌شود و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟

پاسخ صوتی 

پاسخ متنی:

برای محاسبه قیمت کامپوزیت ابتدا باید بدانید که چه تعداد از دندان‌هایتان نیاز به کامپوزیت دارند، برای این کار کافیست جلوی آینه ایستاده و لبخند بزنید، هر تعداد از دندان‎های شما که بیشتردیده میشود را ملاک قرار دهید مثلا اگر بیشتر فک بالا دیده میشود 8 دندان بالا و اگر هر دو فک نمایان است 14 یا 16 دندان بالا و پایین را ملاک قرار دهید. قیمت هر واحد کامپوزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با احتساب تخفیف ویژه‌ای که این کلینیک در نظر گرفته، 400.000 تومان می‎باشد. به طور مثال اگر فردی قصد دارد 8 تا از دندان‎هایش را کامپوزیت کند، باید مبلغ 3.200.000 تومان پرداخت کند. البته نگران پرداخت هزینه‌ها نباشید زیرا کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با ارائه شرایط اقساطی بلند مدت توانسته به عنوان بهترین کلینیک دندانپزشکی غرب تهران به مراجعه کنندگان خود در پرداخت هزینه‌ها کمک کند. شایان ذکر است که شرایط اقساط تنها روی خدمات کامپوزیت دندان نیست، بلکه روی تمامی خدمات درمانی و زیبایی کلینیک دندانپزشکی سیب سفید مانند ارتودنسی، پرکردن دندان، عصب کشی دندان، سفید کردن دندان، لمینت دندان و... می‌توانید این شرایط را داشته باشید.

هزینه کامپوزیت دندان به صورت اقساطی چگونه محاسبه می‌شود؟

شرایط اقساط فعلا برای ساکنین استان تهران برقرار است و به امید خدا در آینده‌ای نه چندان دور در خدمت سایر هموطنان نیز خواهیم بود.

در کلینیک سیب سفید، بهره‌ای جهت اقساطی کردن هزینه‌ها دریافت نخواهد شد و اقساط آن کاملا بدون بهره می‌باشد. به عبارت دیگر شما حدود 50 تا 70 درصد از کل مبلغ خود را طی 4 تا 12 ماه پرداخت خواهید کرد.

نحوه محاسبه اقساط:

به عنوان مثال:

  1. مراجعه کننده‌ای نیاز به ارتودنسی دندان هر دو فک دارد و هزینه کلی با احتساب 30 درصد تخفیف 6,000,000 تومان می‌باشد. از 6,000,000 تومان، شما می‌توانید 2,000,000 تومان نقدی و مابقی آن یعنی 4,000,000 تومان آن را طی 12 ماه و ماهانه 333 هزارتومان پرداخت نمایید.
  2. مراجعه کننده‌ای نیاز به 16 واحد کامپوزیت دارد و قیمت فعلی هر واحد کامپوزیت سوئیسی با احتساب 30درصد تخفیف، 400 هزارتومان است. پس هزینه کلی 16 واحد کامپوزیت دندان 6,400,000 تومان می‌شود که نصف این مبلغ یعنی 3,200,000 تومان به صورت نقدی و مابقی آن در 4 قسط 800 هزارتومانی پرداخت می‌شود.
 • مراجعه کننده‌ای دیگر نیاز به 8 واحد لمینت دارد که قیمت هر واحد لمینت دندان با احتساب 30 درصد تخفیف، 950 هزارتومان است. پس هزینه کلی 8 واحد لمینت 7,600,000 تومان می‌شود که نصف این مبلغ یعنی 3,800,000 تومان به صورت نقدی و مابقی آن در 4 قسط 950 هزارتومانی پرداخت می‌شود.

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟

پاسخ صوتی 

پاسخ متنی:

طول عمر لمینت کامپوزیتی هم مانند هر روش دیگری بستگی به میزان رعایت و مراقبت شما دارد. برای افزایش ماندگاری کامپوزیت دندان‌هایتان باید در خوردن غذاهای سفتی مثل ته‌دیگ و میوه‌های سخت پرهیز کنید. در صورت بروز هر نوع مشکلی مثل لب پریدگی با مراجعه به پزشکتان جهت ترمیم آن اقدام کنید. اما به طور کلی، میزان ماندگاری کامپوزیت دندان بالا است ولی به طور قطعی نمی‌توان اظهار کرد که به هیچ وجه از بین نخواهد رفت. درواقع طول عمر کامپوزیت به عواملی مثل رعایت بهداشت فردی، نوع کامپوزیت و... بستگی دارد. درصورت رعایت بهداشت دهان و دندان و دوری از استعمال دخانیات، ماندگاری و طول عمر کامپوزیت دندان بین 7 تا 10 سال می باشد.

در رابطه با سوال برخی از دوستان که پرسیده اند پس از اتمام دوره کامپوزیت و لمینت دندان چه اقدامی باید انجام دهند، پاسخ متخصصین کلینیک دندانپزشکی سیب سفید به این صورت می باشد که این دوستان به دلیل اینکه با اتمام ماندگاری 7 تا 10 ساله ی کامپوزیت و لمینت دندان، تکه های باقیمانده ی آنها روی دندان می مانند و ظاهر مناسبی ندارند ،  مجددا باید کامپوزیت و یا لمینت دندان انجام دهند.

در زیر برخی از توصیه های بهداشتی مراقبت از دهان و دندان برای افزایش ماندگاری و طول عمر کامپوزیت دندان آورده شده است که به توصیه متخصصین دندانپزشکی، انجام این موارد در افزایش ماندگاری کامپوزیت و نیز لمینت دندان بسیار موثر می باشد و در واقع مهمترین عامل در این زمینه رعایت منظم و دقیق بهداشت دهان و دندان می باشد: 

در این‌جا سعی کردیم به چند نکته از مراقبت‌های بعد از کامپوزیت اشاره کنیم:

 • پس از درمان در صورت حساسیت دندان‌ها به سردی، گرمی و یا مواد غذایی سفت و سخت، نیاز به نگرانی نیست و امری طبیعی می‌باشد و با گذشت زمان به مرور بهبود می‌یابد.
 • پس از اتمام کار، تا چند ساعت باید از خوردن مواد غذایی به خصوص مواد غذایی سخت و یا رنگی، پرهیز کرد.
 • بهداشت فردی را به هیچ عنوان نباید فراموش کرد.
 • از مصرف افراطی نوشیدنی‌های رنگی مثل قهوه بپرهیزید.
 • پرهیز از استعمال دخانیات، زیرا در طولانی مدت اثرات مخربی روی کامپوزیت دندان خواهد گذاشت.

مزایای روش لمینت کامپوزیتی:

 • نسبت به روش سرامیکی ارزان‌تر است.
 • تعداد جلسات درمانی این روش بسیار کم (معمولا یک جلسه) است.
 • در صورت نیاز به اصلاح و ترمیم هم هزینه‌ی این روش پایین‌تر است.
 • لمینت کامپوزیتی قابلیت تحمل فشارهای بالا هنگام جویدن غذا را تا 10 برابر بیشتر از سایر روش‌های لمینت دارد.
 • ظاهر طبیعی کامپوزیت این مزیت را دارد که بین دندان‌های طبیعی فرد و دندان‌های کامپوزیت شده‌ی وی تفاوتی به چشم نخورد.
 • در صورتی که دندان کامپوزیت شده دچار شکستگی یا لب پریدگی شود، مانند دندان طبیعی به راحتی می‌توان آن را ترمیم کرد.
 • در بیشتر موارد در روش کامپوزیت نیازی به تراش دندان نیست و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا با تراش دندان ممکن است به عاج و مینای دندان آسیب برسد.

  معایب روش لمینت کامپوزیتی:

 • نسبت به روش سرامیکی، کمی مصنوعی‌تر به نظر می‌رسد.
 • به دلیل تجمع آسان پلاکت‌های دندانی روی کامپوزیت‌ها، امکان التهابات لثه‌ای بیشتر است.
 • شفافیت دندان در این روش کمتر است.
 • میزان تغییر رنگ یا به اصطلاح رنگ پذیری در این روش بیشتر می‌باشد.

 

 

تا 20 آذر ماه: کامپوزیت دندان هر واحد 450 هزار تومان به جای 700هزار تومان

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

انواع رنگ‌های کامپوزیت و شرکت سازنده‌ی آنها:

 1. رنگ OW, آمریکا
 2. رنگ XL, ایتالیا
 3. رنگ IWS, آمریکا
 4. رنگ BW, ژاپن
 5. رنگ B1, ژاپن
 6. رنگ B1, آمریکا
 7. رنگ E-B, برزیل
 8. رنگ B-M, آلمان

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

هزینه‌ی لمینت به روش کامپوزیتی(روش مستقیم):

با توجه به نوع کامپوزیت، طول درمان و نوع دندان شما و کارهایی که باید روی آن انجام شود، قیمت‌ها تغییر پیدا می‌کنند. به طور مثال کامپوزیت‌های آمریکایی و ژاپنی از بهترین مارک‌های کامپوزیت هستند که اگر شما این کامپوزیت‌ها را انتخاب کنید، هزینه‌ی بیشتری باید بپردازید. ولی به طور کلی هزینه‌ی کامپوزیت دندان بین 400-300 هزار تومان الی 900-800 هزار تومان می‌باشد. کلینیک دندانپزشکی سیب سفید مفتخر است به عنوان بهترین کلینیک دندانپزشکی غرب تهران با ارائه‌ی شرایط اقساطی، در پرداخت هزینه به بیماران خود کمک کند تا هیچ بیماری نگرانی برای پرداخت هزینه‌های خود نداشته باشد.


ویزیت و مشاوره اینترنتی با متخصصین سیب سفید

تصویر لبخند خود را از طریق فرم زیر بارگذاری و ارسال نمایید. اگر قصد دریافت مشاوره دارید در متن پیام، کلمه "مشاوره" و اگر میخواهید تصویر بعد از زیبایی دندان خود را ببینید، کلمه "تصویر" نوشته شود. تصویر باید با کیفیت(با دوربین عقب گوشی) و دندان ها به هم چسبیده و لبخند طبیعی باشد.

 
 
 
 

تاثیر کامپوزیت روی زیبایی چهره: (بخشی از نمونه کارهای انجام شده در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید)

امروزه بحث زیبایی از جمله مواردی است که بیشتر مردم به آن توجه زیادی دارند. زیبایی دندان‌ها تاثیر به‌سزایی روی لبخند و در نتیجه چهره‌ی افراد می‌گذارد و همین امر باعث شده خدمات زیبایی دندان‌ها طرفداران زیادی داشته باشد. همانطور که قبلا اشاره شد از جمله راه‌هایی که برای رفع مشکلاتی مثل تیره شدن رنگ دندان‌ها، فاصله‌ی بین دندان‌ها، شکستن یا لب پریدگی دندان‌ها و... از آن استفاده می‌کنند، کامپوزیت دندان می‌باشد. کامپوزیت با حذف چنین مشکلاتی تاثیر باورنکردنی روی چهره‌ی افراد خواهد گذاشت.میزان سفیدی رنگ کامپوزیت بنا به سلیقه خود شما می باشدبرای دیدن نمونه ای از کارهای انجام شده در کلینیک سیب سفید اینجا کلیک کنید.

تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی:

پاسخ صوتی 

پاسخ متنی:

لمینت دندان به دو روش سرامیکی و کامپوزیتیانجام می‌شود. در هر دو روش سعی بر مرتب کردن وسفید کردن دندان‌ها می‌باشد. مهم‌ترین تفاوت‌های لمینت سرامیکی و کامپوزیتی...
در این مطلب به مهم‌ترین تفاوت‌های لمینت سرامیکی و کامپوزیتی اشاره شده است.

جنس ماده‌ی مورد استفاده:

 • هزینه‌: هزینه‌ی لمینت کامپوزیتی نسبت به لمینت سرامیکی کمتر است.
 • طول عمر: طول عمر لمینت سرامیکی از ونیر کامپوزیتی بیشتر است.
 • برگشت پذیری: در هر دو روش احتمال برگشت پذیری زودتر از موعد ممکن نیست ولی احتمال برگشت پذیری لمینت سرامیکی کمتر است.
 • مقاومت در برابر رنگ پذیری: میزان رنگ پذیری لمینت سرامیکی در مقابل لمینت کامپوزیتی کمتر است.
 • زمان مورد نیاز برای ساخت قالب: برای ساختن قالب در روش سرامیکی نیاز به مدت زمان بیشتری است.

تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان:

پاسخ صوتی:

پاسخ متنی:

یکی دیگر از راه‌هایی که امروزه برای سفید کردن دندان از آن استفاده می‌کنند، بلیچینگ است. هر کدام از روش‌های سفید کردن دندان، مزایا و معایب خاص خود را دارند، قبل از انتخاب روش مورد نظر باید اطلاعات کافی از هر کدام از آنها بدست آورد. شباهت دو روش بلیچینگ و کامپوزیت در این می باشد که هر دو راهی برای سفید کردن دندان‌ها تا دو یا سه درجه می‌باشند، اما این دو روش تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند. به عنوان مثال در روش بلیچینگ دندان، تنها می‌توان رنگ دندان را تغییر داد  و نواقص ظاهری از قبیل فواصل بین دندان ها، کوتاهی دندان و ... دندان برطرف نمی شود در حالیکه در کامپوزیت دندان، علاوه بر سفید کردن دندان، امکان اصلاح و تغییر شکل ظاهری دندان  ها و رفع نواقص آنها وجود دارد. از دیگر تفاوت‌های این دو روش می‌توان به.طول عمر آنها اشار کرد که در بلیچینگ دندان، مدت ماندگاری با رعایت بهداشت دهان و دندان یک سال می باشد در حالی که در روش کامپوزیت دندان ماندگاری به هفت یا هشت سال می رسد.

سوالات رایج در مورد کامپوزیت دندان:

معمولا افرادی که به دنبال بهترین راه برای سفید کردن دندان‌های خود هستند، سوالات زیادی راجع به انواع روش‌های سفید کردن دندان، مثل لمینت، بلیچینگ، کامپوزیت و... دارند. بیشترین سوالاتی که راجع به کامپوزیت دندان وجود دارد، درباره هزینه کامپوزیت، طول عمر کامپوزیت، تفاوت لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی، تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت و... می‌باشد. در این مطلب تصمیم داریم کامپوزیت دندان و سوالات متدوالی که درباره آن وجود دارد را توضیح دهیم. 

 • کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان یک متریال در دندانپزشکی است که برای از بین بردن زردی دندان، بدفرمی و ترمیم دندانهای شکسته، پوسیده و ترک خورده استفاده می‌شود و در داشتن لبخندی زیبا و خیره کننده برای شما نقش مهمی دارد.

کامپوزیت دندان در مواقعی که فرد از دندان خود به خوبی مراقبت نکند مثلا اگر به علت مصرف تخمه، مواد غذایی سخت و یا بر اثر برخورد با اجسام سخت لب پر شده باشد، نقص های دندان را با استفاده از کامپوزیت ترمیم می‌کنند.

مورد استفاده کامپوزیت در برطرف کردن لبه‌های پریده و شکسته دندان 

مورد دیگری که از کامپوزیت استفاده می‌شود برای پرکردن دندان و جایگزینی برای آمالگام است زیرا آمالگام در دهان به دلیل رنگی که دارد ممکن است خیلی مورد پسند نباشد ولی استفاده از کامپوزیت به دلیل همرنگی با دندان بسیار پرطرفدار است.

مورد استفاده کامپوزیت در پرکردن دندان

همچنین از کامپوزیت ونیر برای سفیدکردن، زیباسازی و بلند کردن دندان استفاده می‌شود.

مورد استفاده کامپوزیت در سفید کردن دندان
 • موارد استفاده از کامپوزیت ونیر چیست؟

از کاموزیت ونیر جهت بازسازی دندان و پر کردن دندان استفاده می‌شود.

 • از کامپوزیت ونیر چگونه استفاده می‌شود؟

برای استفاده از کامپوزیت دندان این ماده را به شکل خمیر در می‌آورند سپس بر روی قسمتی از دندان که صدمه دیده میگذارند و با استفاده از تاباندن امواج نور ماده را بر روی دندان فیکس می‌کنند.

 • تفاوت بین ونیرهای کامپوزیتی و پرسلن در چیست؟

جنس ونیرهای پرسلن سرامیکی است به همین دلیل نسبت به ونیرهای کامپوزیتی دارای استقامت و ماندگاری بیشتری هستند.

 • آیا کامپوزیت دندان دارای رنگهای متفاوتی است؟

کامپوزیت دندان از نوعی مواد پلاستیکی که هم رنگ دندان است تشکیل شده این ماده پلاستیکی دارای رنگهای گوناگونی است که مطابق با رنگ پوست شما دندانپزشکتان بهترین رنگ را انتخاب می‌کند. فقط به یاد داشته باشید رنگی که برای کامپوزیت انتخاب می‌کنید طبیعی و خیلی از دندان خودتان سفیدتر نباشد.

 • تفاوت میان لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر دندان چیست؟ کدام روش بهتر است؟

دندانپزشک بر اساس نوع دندان و مشکلاتی که بیمار دارد گاهی اوقات کامپوزیت و گاهی هم لمینت را پیشنهاد می‌کند. اگر دندانهای فرد دچار شکستگی خاص و یا تغییر رنگ حادی باشد پزشک اصولا از لمینت سرامیکی دندان استفاده می‌کند ولی برخی اوقات که مشکلات دندانی فرد جزئی باشند خیلی راحت می‌توان با استفاده از کامپوزیت ونیر دندان مشکل را برطرف کرد.

 • ماندگاری کامپوزیت دندان چقدر است؟

اگر کامپوزیت دندان به روش درستی انجام شود و مواد مورد استفاده در انجام آن مرغوب باشد این روش یکی از ماندگارترین روشهای سفید کردن دندان است. دلایل دیگری که در ماندگاری کامپوزیت دندان نقش بسیاری دارد: رعایت بهداشت دهان و دندان،جنس دندان و رژیم غذایی فرد می‌باشد.

 • آیا بر روی روکش دندان هم میتوان کامپوزیت انجام داد؟

نکته: روش درست تمیز کردن دندان باید توسط دندانپزشک توصیه شود زیرا اگر تمیز کردن دندان به درستی صورت نگیرد باعث تجمع میکروبها بین پوسته ونیر و دندان می‌شود و همین امر بوی بد و نامطبوع دهان را در پی خواهد داشت که در نهایت منجر به تعویض کامپوزیت ونیر در دهان می‌شود.

این حالت کاملا بستگی به موقعیت روکش دندان دارد اگر روکش دندان در موقعیت مناسبی نسبت دندانهای دیگر باشد (سالم باشد) نمیتوان از ونیر برای یکسان کردن روکش و سایر دندانهای ونیر شده استفاده کرد ولی اگر روکش دندان  در موقعیت مناسبی نباشد باید روکش با جنس سرامیکی آن تعویض شود. فقط اینکار باید حتما تحت نظر پزشک باشد.

 • آیا روی دندانی که ایمپلنت شده میتوان از کامپوزیت استفاده کرد؟

این مورد هم بسیار به روکش دندان شباهت دارد اگر ایمپلنت دندان  در شرایط ایده آلی باشد میتوان از کامپوزیت دندان استفاده کرد در غیراینصورت باید ایمپلنت دندان تعویض شود.

 •  اگر بخواهیم جراحی بینی انجام دهیم بهتر است بعد از کامپوزیت دندان یا قبل از آن انجام داد؟

پس از انجام کامپوزیت دندان لب در موقعیتی جدید قرار می‌گیرد به همین دلیل پزشکان بیشتر توصیه می‌کنند جراحی بینی   پس از انجام کامپوزیت، انجام شود.

موارد جدید در ارتباط با کامپوزیت دندان :

 • درمان دیاستم با کامپوزیت:

به طور معمول دندان دائمی افراد باید با دیگر دندان‌های کناری خود در تماس باشد و اگر این دندان‌ها هیچ تماسی باهم نداشته باشند، فرد مشکل دیاستم یا فاصله بین دندانی دارد. در واقع به فضای خالی بین دو یا چند دندان، دیاستم گفته می‌شود. این عارضه در دو دندان قدامی فک بالا نسبت به دیگر دندان‌ها، شایع‌تر است و اگر فردی دارای این عارضه باشد میتواند با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی و مشورت با متخصص کامپوزیت و اطلاع از قیمت کامپوزیت دندان اقدام به انجام این کار کند. (در ارتباط با اصلاح فاصله ی بین دو دندان و انحراف خط میانی بین دندان ها بیشتر بخوانید)

 • کامپوزیت های آنتی باکتریال:

محققان دانشگاه تلآویو در اسرائیل کشف کردند که کامپوزیت های موجود روی رزین می توانند با استفاده از نانوسیم های ضد باکتریایی، رشد باکتری ها در دندان را جلوگیری کنند.

لی اشنایدر، محقق و دانشجوی دکترا در TAU، گفت: "ما مواد پیشرفته ای را توسعه دادیم که نه تنها جنبه زیبایی شناختی دارد و از نظر مکانیکی استحکام یافته است بلکه در واقع با توجه به ترکیب نانوکامپوزیت های ضد باکتریایی آنتی باکتریال است." "پرکننده های رزین کامپوزیت که نقش مهار کننده باکتریایی دارند، به طور قابل ملاحظه ای مانع پیشرفت این بیماری گسترده دهانی می شوند." ← (ادامه مطلب)

سلبریتی هایی که دندان های خود را کامپوزیت دندان یا لمینت کردند:

سلبریتی هایی که ما خنده های زیبایی از آنها در ذهن خود داریم مانند تام کروز، هیلاری داف، نیکلاس کیج و ...زیباسازی های مختلفی از لمینت و کامپوزیت گرفته تا ارتودنسی و ایمپلنت را تجربه کرده اند.

1.تام کروز (بازیگر)

ستاره ی "Business Risky"، "Mission Impossible"، "Top Gun" و تعدادی از فیلم های دیگر، کار خود را با دندان های تغییر رنگ یافته و ناهماهنگ آغاز کرد. کروز برای تبدیل شدن به یک مرد پیشرو واقعی که بتواند مخاطبان را از فیلم های ققنوس، AZ؛ به سوی بالتیمور و MD؛ به سمت خود بکشد هزینه های زیادی صرف جراحی زیبایی دندان کرد. که شامل سفید کردن و صاف کردن دندان ها بود. ظاهرا این کافی نبود هواداران گزارش کردند که بعدها کل دندان ها کامل با ونیر پوشش داده شدند.← (ادامه مطلب)

تاج طلایی جای کامپوزیت دندان یا پرسلن

در دندانپزشکی از طلا برای تعمیر دندان بیش از 4،000 سال است که استفاده می شود. امروز دندانپزشکان اغلب طلا را با فلزات دیگر مانند پالادیوم، نیکل یا کروم ترکیب می کنند. این باعث افزایش قدرت تاج و کاهش هزینه آن می شود.
تاج های طلایی ممکن است به رنگ نقره یا طلا باشند. این تاج ها به ندرت ترک می خورند یا شکسته می شوند. به راحتی ساییده نمی شوند و مقدار کمی از دندان برای قرار گرفتن آنها نیاز به برداشته شدن دارد. این تاج بسیار بادوام است و می تواند برای چندین دهه دوام داشته باشد. (ادامه مطلب)

چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب صورت خود را انتخاب کنید

انتخاب کامپوزیت دندان یا کامپوزیت ونیر های مناسب برای صورت شما می تواند یک اثر هنری باشد. از آنجا که ونیرها شامل انواع و اقسام سبک ها و اشکال مختلف می باشند، متغیرهای زیادی وجود دارد که شما و دندانپزشک تان به هنگام انتخاب ونیرهای مناسب برای دهان تان باید در نظر داشته باشید. اندازه "کامپوزیت دندان" یا ونیرهای شما باید شکل صورت شما را متوازن یا متعادل کند. به همین دلیل چهره های گرد بیشتر با گامپوزیت ونیرهای بلند تر همخوانی دارد، در حالی که صورت هایی که به شکل قلب هستند با ونیرهای کوتاه زیباتر می شوند.  (ادامه مطلب)

نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید

gallery-composite

gallery-composite

gallery-composite

چگونه یک لبخند هالیوودی داشته باشیم

همه ما در مورد اینکه چگونه می توانیم یک لبخند مشهور هالیوودی داششته باشیم سؤال های زیادی داریم. چگونه می توانیم از شر لکه های قهوه خلاص شویم؟ چگونه می توان لثه های بزرگ را کوچک کرد؟ چطور باید دندان هایمان را سفید کنیم؟

کامپوزیت دندان: با توجه به اینکه بسیاری از ما از ملاقات با دندانپزشک خودداری می کنیم و حتی به ندرت سالی یک بار نزد دندانپزشک می رویم(که بسیار ناشایست است!)، همه ما در مورد اینکه چگونه می توانیم یک لبخند مشهور هالیوودی داششته باشیم سؤال های زیادی داریم. آیا کامپوزیت دندان یا کامپوزیت ونیرها گزینه ی بهتری نسبت به براکت ها هستند و چگونه می توانیم از شر لکه های قهوه خلاص شویم؟ اخیرا از شما خواستیم هر سوال دندانپزشکی که دارید را به پنل کارشناسان زیبایی ما ارسال کنید، و حالا پاسخ شما پیش ماست! از براکت و سفید کردن دندان  تا هر چیز دیگری که تا به حال به آن فکر کرده اید. در مورد تمام سوال های عمل زیبایی دندانپزشکی خود نظر یک متخصص را بپرسید.

حقایقِ براکت

ممکن است شما به طور معمول یک الی دو سال نیاز داشته باشید از براکت استفاده کنید، اما شما باید در موارد بحرانی به مدت سه تا چهار سال پس از درمان شب ها از یک گیره ی نگهدارنده استفاده کنید. انواع مختلف براکت های دندان را با سرعتی مشابه عمل می کنند، اما زیبا ترین مدل آن Invisalign است که سینی های شفافی هستند مانند یک نگهدارنده که هنگام غذا خوردن باید آنها را در بیاورید. اگر قصد بلیچینگ دندان هایتان را دارید، تا پایان کار صبر کنید چراکه وقتی براکت دارید تمیز کردن دندان ها بسیار سخت است، پس بهتر است منتظر بمانید و بعد از پایان درمان آنها را سفید کنید. 

براکت یا کامپوزیت ونیر؟

هر دو درمان جوانب مثبت و منفی خود را دارند. با براکت، شما می توانید دندان های صاف و مرتبی داشته باشید، اما آیا دندان های شما همان رنگ، شکل و اندازه ای که شما می خواهید را دارند؟ اغلب اوقات، اگر مردم از اندازه، شکل و یا رنگ دندان های خود راضی نیستند، در نهایت به کامپوزیت دندان یا کامپوزیت ونیرها پناه خواهند برد. با این حال، اگر شما شکل، رنگ و اندازه دندان های طبیعی خود را دوست دارید، براکت ها یک انتخاب عالی و بسیار ارزان تر هستند. اگر فقط به تغییرات جزئی در دندان های خود نیاز دارید، براکت ها بهترین گزینه هستند. (در مورد ونیر کامپوزیت ها بیشتر بخوانید)

چگونه می توان لثه های بزرگ را کوچک کرد؟

لثه های بزرگ اساسا به کشیدگی شکل صورت بستگی دارد وقتی که فک بالا به سمت پایین رشد می کند و به فک پایین می رسد وهمراه با آن لثه نیز گسترش می یابد. از این حالت به عنوان "لبخند لثه ای" یاد می شود، اما در واقع، دندان ها در صورت پایین تر از چیزی هستند که باید باشند. ما می توانیم با توجه به میزان شدت این مسئله را با چند روش درمان کنیم:  

 1.  ارتودنسی یا براکت، دندان درگیر می شود: این درمان ممکن است تا دو سال طول بکشد، و باید حداقل سه سال بعد از آن از نگهدارنده استفاده کنید.
 2. تاج ممتد وکامپوزیت دندان یا ونیرها: در این روش، لثه ها برداشته شده و در کنار پیوند ونیرهای پرسلن به روی دندان های موجود رشد می کنند. این زیبا ترین گزینه ی درمانی است.
 3. تغییر موقعیت لب: این درمان را می توان به تنهایی و یا در ترکیب با گزینه ی دوم انجام داد. در این روش یک قطعه پوست نازک از داخل چین لب بالایی برداشته می شود. این به این معنی است که لب نمی تواند هنگام لبخند کامل به سمت بالا حرکت کند، بنابراین لثه زیاد مشخص نمی شود.
 4. بوتاکس: یک گزینه عالی نیست، اما می توانیم از بوتاکس در عضلاتی که به لبخند کمک می کنند استفاده کنیم تا لب هنگام لبخند کامل زیاد بالا نرود. (ادامه مطلب)

روشهای داشتن لبخند زیبا

روش های مختلفی از تغییرات جزئی تا ترمیم های بزرگ را برای بهبود لبخند تان وجود دارد. دندان های تغییر رنگ یافته، خرد شده، بد شکل و یا از دست رفته می توانند اصلاح شوند. هیچ دلیلی برای تحمل فاصله های نزدیک، شکاف، دندان های ساییده شده یا کوتاه وجود ندارد. امروزه درمان های مختلفی از جمله بلیچینگ دندان، پیوند، تاج، کامپوزیت ونیر، تغییر شکل و کانتور بسیار رایج و موثر هستند. شما با رعایت مراقبت های شخصی نیز می توانید لبخندی زیبا داشته باشید. شما می توانید از روشهای خانگی نیز برای داشتن لبخندی زیبا استفاده کنید. (ادامه مطلب)

اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

این یک سوال بسیار رایج است که بیماران می پرسند. این که اگر دندان های تان ترمیم هایی مانند تاج دندان و یا  "کامپوزیت دندان" یا ونیر کامپوزیت و یا حتی پر کردگی داشته باشد نمی توانید از براکت یا ارتودنسی استفاده کنید یک تصور غلط رایج است. با این حال مسئله این نیست، قرار دادن براکت یا ارتودنسی به روی دندانی که تاج دندان و یا کامپوزیت ونیر دارد کاملا امکان پذیر است. به طور کلی سه گزینه ی کلی برای درمان ارتودنسی وجود دارد:

 1. ارتودنسی یا براکت های ثابت در جلوی دندان های شما
 2. ارتودنسی یا براکت های ثابت در پشت دندان های شما
 3. ارتودنسی یا براکت هایی که قابل جابجایی هستند    

   

  بهترین نوع درمان ارتودنسی (براکت) که می توان با وجود تاج دندان و یا کامپوزیت دندان انجام داد چیست؟

  در بهترین حالت تا جایی که بتوانیم سعی می کنیم یک براکت ثابت را روی تاج دندان و یا کامپوزیت ونیر قرار ندهیم. گزینه ی ایده آل یک براکت یا ارتودنسی قابل جابجایی مانند Invisalign می تواند باشد. با این حال Invisalign به طور کلی به اندازه ی یک براکت یا ارتودنسی ثابت دقیق نیست، بنابراین اگر یک براکت ثابت توصیه شود، روش هایی برای اتصال براکت های ثابت به تاج دندان ، کامپوزیت دندان یا ونیر و یا پر کردگی نیز وحود دارد.

  آیا تاج دندان، کامپوزیت دندان و پر کردگی دندانم با ارتودنسی یا براکت آسیب می بیند؟

  اگر تاج دندان، کامپوزیت دندان یا ونیر یا پر کردگی سالم و بی نقص باشد، درمان ارتودنسی به تاج دندان یا ونیر آسیب نخواهد رساند. ما برای اتصال براکت به تاج  یا کامپوزیت ونیر از تکنیک های دقیقی استفاده می کنیم و پس از درمان، براکت با دقت برداشته می شود تا از آسیب های ناخواسته به ترمیم جلوگیری شود.(مطالعه بیشتر تاج دندان)

  آیا نیاز است که پس از درمان ارتودنسی تاج دندان، کامپوزیت ونیر یا پر کردگی دندانم را تعویض کنم؟

  به طور کلی اگر ترمیم سالم و از نظر زیبایی بی عیب و نقص باشد، پس از برداشتن براکت نیازی به جایگزینی نیست. ما تمایل داریم بفهمیم بیشتر بیمارانی که درمان ارتودنسی انجام می دهند تاج و کامپوزیت دندان یا  ونیرهایی خواهند داشت که اصلا زیبا نیستند و به همین ترتیب آنها را تعویض می کنند. همانطور که سفید کردن مجانی دندان ها را در کنار تمام درمان های ارتودنسی مان داریم توصیه می کنیم که دندان های طبیعی ابتدا باید سفید شوند و سپس می توان تاج ها یا امپوزیت ونیر ها را جایگزین کرد تا با لایه ی جدید سفید تر تطبیق پیدا کنند. طراحی لبخند زیبا به هنگام جایگزین کردن تاج ها و کامپوزیت ونیرهای موجود برای داشتن لبخند طبیعی زیبا ضروری است.

  بیشتر بخوانید: انواع ایمپلنت دندان، مزایا و معایب ایمپلنت دندان، طول عمر کامپوزیت دندان، ارتودنسی با لیزر

  مطالعه موردی - لبخندهای یک بیمار که تاج دندان دارد شش ماه بعد از ارتودنسی 

  این بیمار یک تاج دندان به روی دندان پیشین پایینی اش دارد که در اصل سالم است. ما با استفاده از یک کیت پیوند پرسلنی براکت ثابت را به ونیر پرسلن ِ روی تاج پیوند دادیم. بعد از عمل ارتودنسی این براکت با موفقیت برداشته شد و به تاج دندان هیچ آسیبی وارد نشد.

  (ادامه مطلب)

اصلاح فاصله ی میان دو دندان و انحراف خط میانی بین دندان ها

فاصله ی زیاد بین دندان های جلویی اعتماد به نفس بسیاری از افراد را تحت تأثیر قرار می دهد و یکی از چالش های دندانپزشکی زیبایی می باشد. اغلب در این شرایط، موقعیت خطوط میانی دندان ها و نیز کجی آنها تحت تاثیر قرار می گیرد، با این حال همه ی این موارد نمی توانند با یک روش مشابه درمان شوند. اگرچه گزینه های درمانی زیادی در دسترس هستند، انتخاب و تشخیص روش مناسب برای رسیدن به موفقیت کلیدی است. در این مقاله یک روش کامپوزیت دندان مستقیم برای بستن فاصله ها و تصحیح انحراف خط میانی انتخاب شده است. (ادامه مطلب)

ونیر ها و بهداشت دهان و دندان

ونیرهای دندان (گاهی اوقات به عنوان کامپوزیت دندان، ونیر های پرسلن یا لمینیت پرسلن دندان ها نامیده می شوند) پوسته های نازک و سفارشی از موادی به رنگ دندان هستند که برای پوشش سطح جلویی دندان ها جهت بهبود ظاهر شما طراحی شده اند. این پوسته ها به جلو دندان ها برای تغییر رنگ، شکل، اندازه و یا طول آنها متصل می شوند. (ادامه مطلب)

بهترین شکل نگهداری از ونیرهای دندان

کامپوزیت دندان: بسیاری از افراد از پیوند ونیر های دندانی هراس دارند زیرا می ترسند که نگهداری از آنها دردناک باشد. خوشبختانه اصلا همچین چیزی صحت ندارد. می توانید از کامپوزیت ونیر  یا ونیر پرسلن با کار بسیار جزئی ای محافظت کنید. با این حال متوجه می شوید که ممکن است کمی زمان ببرد تا عادت کنید.

در بیشتر موارد، با ونیرهای دندانی باید مانند دندان های خودتان رفتار کنید. به این صورت که هر روز مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. اگر مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه برای تان ممکن نیست، باید در پیوند ونیرهای دندانی تجدید نظر کنید.

اکنون به بخشی می رسیم که کسی از آن خوشش نمی آید، عادت کردن. دوست داشته باشید یا نه، ونیرهای دندانی نیازمند این هستند که شما عادت های غذایی خود را درست تنظیم کنید. از آنجایی که کامپوزیت دندان و لمینت دندان تقریبا ظریف هستند، اگر غذاهای سخت می خورید خطر شکستن آنها را افزایش می دهید. بهتر است در مورد غذاهایی که مجاز به مصرف آنها هستید با دندانپزشک زیبایی خود صحبت کنید. غذاهای سخت به عنوان مثال شامل سیب و آب نبات های سخت می باشد.

اگر هر یک از موارد بالا برای شما کمی ترسناک به نظر می رسد باید واقعا در مورد پیوند کامپوزیت دندان یا  ونیر پرسلن دندان تجدید نظر کنید. با توجه به هزینه ی تقریباً 1000 دلاری برای هر دندان، بهتر است ونیرها با احتیاط و مراقبت بسیار زیاد درمان شوند. این که از شما بخواهیم روزانه مسواک بزنید و نخ دندان بکشید خواسته ی زیادی نیست، اما تغییر عادات غذایی می تواند برای بسیاری از افراد سخت باشد. قبل از تصمیم نهایی توصیه می شود که با دندانپزشک زیبایی خود مشورت کنید. او بیشتر می تواند درباره ی همه ی چیزهایی که در حفظ ونیرهای دندانی شما موثر است توضیح دهد.

ونیر پرسلن و تغییر شکل لثه با لیزر: گزارش یک تجربه

کامپوزیت ونیر: وقتی در مورد امور زیبایی صحبت می کنیم اولین چیزی که به ذهن خطور می کند موارد موقتی است: آرایشی که شسته می شود، برنزه کننده هایی که به تدریج محو می شوند، رنگ مویی که در نهایت ریشه اش رشد می کند. حتی بوتاکس و فیلرها نیز تنها یک بازه ی زمانی چند ماهه و حدودا یک سال دوام دارند. اما امروز می خواهم درباره ی یک سرمایه گذاری پایدار تر و به نظر خودم با ارزش تر که در مورد لبخند شماست صحبت کنم. همانطور که بعضی از شما درخواست مشاوره داشته اید و یا اینکه مطالب جزئی که در کامنت ها گذاشته ام را خواندید، اخیراً بعضی از امور زیبایی دندانپزشکی را که شامل سفید کردن دندان ها، تغییر شکل لثه، تغییر شکل دندان و ونیر پرسلن می باشد را امتحان کرده ام (ادامه مطلب)

چگونه ونیر های دندان در طول زمان تغییر یافته اند؟

تقریباً یک قرن است که ونیرها  به وجود آمدند و در این مدت به طرز چشمگیری تغییر کرده اند. کامپوزیت ونیر ها و لمینت دندان به روش های مختلفی ارتقا یافته اند، از کاپ های مصنوعی دندان که بعد از چند ساعت برداشته می شوند تا دندان هایی طبیعی که به نظر برسند. اگر نگران دوام یا ظاهر ونیر ها هستید، در ادامه مطالب را بخوانید تا متوجه شوید که چقدر این فناوری زیبایی واقعاً تاثیر گذار بوده است. (ادامه مطلب)

کامپوزیت دندان و لمینت دندان در سنین پایین

چرا لمینت دندان برای کودکان و نوجوانان توصیه نمی شود

کامپوزیت دندان: کودکان و نوجوانان همیشه خودشان را به درد سر می اندازند. گاهی اوقات این مشکلات شامل برآمدگی، کبودی و دندان های شکسته می باشد. نوجوانان خیلی از شکسته شدن دندان های شان ناراحت نمی شوند و حتی ممکن است با افتخار دندان نیش جلویی شکسته شان را به دوستان شان نشان دهند. با این حال، نوجوانان کاملاً نسبت به بقیه متفاوت هستند. برای آنها ظاهر همه چیز است. این یعنی آنها می خواهند که دندان شکسته شان هر چه سریع تر ترمیم شود.

علاوه بر ظاهرش، دندان شکسته مستعد پوسیدگی نیز می باشد. به همین ترتیب اگر آسیب به سرعت درمان نشود ممکن است عصب در معرض آلودگی قرار بگیرد. لمینت برای اهداف گوناگونی ارائه می شوند. یکی از آنها پوشاندن دندان های شکسته یا خرد شده است. متأسفانه این گزینه برای کودکان و نوجوانان در دسترس نیست به خاطر اینکه آنها خیلی جوان هستند.

رشد استخوان فک بانوان تا حدودا 17 سالگی متوقف نمی شود. رشد استخوان فک مردان ممکن است تا حدودا 20 سالگی متوقف نشود. به عنوان یک قانون کلی، دندانپزشکان قبل از دریافت لمینت دندان به بیماران زیر این سنین توصیه می کنند که - حتی در صورت آسیب دیدن دندان ها – صبر کنند. ممکن است برخی از دندانپزشکان ونیر را برای بیماران جوانتر از این سن پیوند دهند اما به شرایط موجود بستگی دارد.

نوجوانان همچنان رشد قابل توجهی دارند و به همین دلیل گزینه ی مناسبی برای پیوند لمینت نیستند. اگر یک لمینت خیلی زود پیوند داده شود ممکن است با رشد آتی وضعیت لثه ها و دندان ها تغییر کند و این زیبایی لمینت را خدشه دار می کند. به عنوان مثال، شکاف بین لمینت و لثه ممکن است با گذشت زمان به چشم بیاید.

برای کودکان و نوجوانان کم سن، بهترین راه این است که دندان شکسته یا تراشیده را با کامپوزیت دندان بپوشانند. پیوند کامپوزیت، مانند لمینت نیازی به برداشتن مینای دندان ندارد. این مزیت آنها را به گزینه ی بسیار بهتری تبدیل می کند. علاوه بر این، پیوند کامپوزیت به راحتی قابل برداشتن نیز می باشد. اگرچه این ماده آنگونه که می گویند مثل یک لمینت دندان محکم نیست اما هزینه کمتری دارد و می تواند یک یا دو بار جایگزین شود تا زمانی که کودک به اندازه کافی برای لمینت دندان بزرگ شود.

البته به خاطر داشته باشید که دندان های سالمی که مشکلات جزئی مانند تغییر رنگ ملایم یا تراکم بیش از حد دارند، می توانند به جای لمینت دندان با Invisalign یا سفید کردن دندان ها درمان شوند. از آنجا که لمینت ها به برداشتن مینا از سطح دندان نیاز دارند، حتی اگر یک نوجوان به اندازه کافی برای پیوند آنها بزرگ شده باشد، قبل از انجام این کار باید خیلی با دقت فکر کنند. بعضی اوقات دندان های طبیعی سالم نسبت به لمینت ها برتر هستند.

اگر فرزند شما زیر سن توصیه شده 17 سال برای دختران و 20 برای پسران است، فعلاً دندان شان را با "کامپوزیت دندان" ترمیم کنید. دندان های شان بیشتر سالم می ماند و می توانند بعدا در سنین بالاتر، لمینت دندان را انتخاب کنند. برای مشاوره بیشتر با یک دندانپزشک کودک تماس بگیرید. (در رابطه با تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی بیشتر بخوانید)

جایگزینی برای کامپوزیت دندان و لمینت - بایوکلیر (Bioclear)

کامپوزیت دندان: اگر به دنبال اصلاح لبخند خود هستید لمینت دندان یک راه حل عالی و با هزینه بالا می باشد. کامپوزیت دندان نیز  کم تهاجمی(نیاز به تراش دندان ندارد) و ارزان تر است، اما شاید شنیده باشید که ممکن است خوب به نظر نرسد و مستعد خرد شدن باشد. اگر به دنبال یک گزینه بین کامپوزیت ونیر و لمینت با ماندگاری کمتر اما پایدارتر بین لمینت و کامپوزیت می باشید، ممکن است بایوکلیر پاسخ شما باشد!

اگر لبخندتان را به دلایل زیر دوست ندارید:

 • نقطه های سیاه
 • مشکلات مربوط به فاصله یا فضای خالی 
 • مشکلات ناشی از جویدن غذا
 • دندان های کج
 • لبه های ناهموار
 • دندان های کوچک (به اصطلاح لبه های میخی)
 • فرسایش دندان
 • دندان های خرد شده
 • دندان های ساییده شده
 • دندان های تیره

نگران نباشید مشکلات شما با بایوکلیر حل می شود.

فواید استفاده از روش بایوکلیر:

 • جایگزینی برای ونیر پرسلن یا لمینت سرامیکی.

 • هزینه ی کمتر نسبت به ونیر پرسلن.
 • درمان طی یک جلسه قابل انجام است.
 • کم تهاجمی – در بیشتر موارد دندان تراشیده نمی شود.
 • از پیوند معمولی ماندگارتر است.
 • قوی تر از پیوند معمولی است.
 • شبیه دندان طبیعی تان است.
 • برای لثه های تان ایمن است.

گزینه سوم بین لمینت دندان و کامپوزیت دندان

وقتی که می خواهید زیبایی دندان های خود را تقویت کنید معمولاً فقط دو گزینه وجود دارد. لمینت ها جامع ترین و ماندگارترین راه حل هستند اما آنها یک لایه از مینای دندان شما را برمی دارند و آن را به یک روش غیر قابل برگشت تبدیل می کنند. ونیر پرسلن همچنین گزینه ی گران تری می باشد. (ادامه مطلب)

بررسی تاثیر دهان شویه های حاوی سدیم فلوراید بر تغییر رنگ کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان: یکی از موارد الزامی در ماندگاری بیشتر ترمیم های انجام شده با "کامپوزیت دندان"، ثبات رنگ آن ها می باشد. به این دلیل که  حضور مداوم  مواد غذايی، نوشيدنی ها و دهانشويه های مختلف در حفره دهان می تواند در عدم تغییر رنگ کامپوزیت دندان موثر شود، در مواجهه با این محلول ها باید توجه بیشتری نمود. (ادامه مطلب)

اثر قهوه بر تغییر رنگ کامپوزیت دندان: مقایسه بین سه نوع کامپوزیت نانوفیلد

کامپوزیت دندان: ثبات رنگ طولانی مدت از عوامل مهم موفقیت در ترمیم های کامپوزیتی می باشد. چنانچه تغییر رنگ در کامپوزیت ها مدت کوتاهی پس از درمان اتفاق بیفتد سبب شکست درمان و نارضایتی بیمار می شود. ثبات رنگ کامپوزیت ها خصوصا در نواحی ای که از نظر زیبایی مهم هستند، بسیار حائز اهمیت است. مهمترین مسئله این است که تغییر رنگ کامپوزیت ها با چشم قابل مشاهده نباشد. این تغییر رنگ می تواند ناشی از  عوامل خارجی مانند نوع تغذیه بیمار مانند نوشیدنی های رنگی مثل چای و قهوه، دهانشویه ها و یا حتی برخی داروها باشد. یا می تواند ناشی از عوامل داخلی مانند جنس و استحکام ماده کامپوزیتی باشد.(ادامه مطلب)

اصلاح دندان های خرگوشی

کامپوریت دندان: دندان های خرگوشی ، شرایطی است که مجموعه های فوقانی و تحتانی دندان ها با یکدیگر همسو نیستند. دندانهای فوقانی معمولاً بیرون زده و راه خود را به سمت خارج پیدا می کنند. در موارد خفیف ، دندانها ممکن است چند میلی متر از لبه های پایین لبه جلوتر باشد. در موارد شدید ممکن است دندانها روی لب پایین کشیده شوند این شرایط روی لبخند شما و در نهایت اعتماد به نفس تأثیر می گذارد. علاوه بر آن  باعث ایجاد مشکلات بهداشتی مختلف دهان و دندان می شود. خوشبختانه ، راه حل های مختلف دندانپزشکی زیبایی برای رفع مشکل موجود است. (ادامه مطلب)

تعویض کامپوزیت دندان با لمینت و یا لومینیرز

کامپوزیت دندان از بهترین روش های اصلاح زیبایی لبخند می باشد. این روش زیرمجموعه روش لمینت دندان می باشد. تفاوت اصلی کامپوزیت ونیر با لمینت مرحله ی تراش دندان می باشد که در کامپوزیت  به صفر می رسد یا با حداقل تراش انجام می شود. در کامپوزیت ونیر قالب گیری دندان انجام نمیشود و مواد کامپوزیت به وسیله ی امواج نوری به روی دندان چسبیده می شود. جنس کامپوزیت دندان از سرامیک نمی باشد و به همین دلیل امکان شکسته شدن آن وجود ندارد، همچنین امکان ترمیم کامپوزیت دندان به راحتی وجود دارد. با این حال بهرحال زمانی می رسد که کامپوزیت های قدیمی نیاز به تعویض پیدا می کنند. (ادامه مطلب)

اشتباهاتی که منجر به کامپوزیت و لمینت دندان ناموفق می شوند

کامپوزیت دندان: چنانچه بعد از انجام لمینت و کامپوزیت دندان با علایمی مانند خونریزی لثه، بوی بد دهان، درد و نارحتی در لثه، بهم چسبیدگی دندان ها، گیر کردن غذا و مانند اینها مواجه شدید از اتلاف زمان پرهیز کنید و به یک متخصص دندانپزشک که از مهارت او اطمینان دارید مراجعه کنید تا علت عدم موفقیت درمان بررسی شود و نسبت به آن اقدامات بعدی صورت بگیرد. در ادامه مواردی که منجر به کامپوزیت و لمینت دندان اشتباه می شوند آورده می شود... (ادامه مطلب)

کامپوزیت دندان برای دندان های شکسته

کامپوزیت دندان: اگر شکستگی در  قسمت جلوی دندان باشد یا هنگام لبخند زدن دیده شود ، احتمالاً دندانپزشک برای برطرف کردن شکستگی و اصلاح ظاهر دندان از روش کامپوزیت استفاده می کند.کامپوزیت دندان یکی از روشهای دندانپزشکی برای برطرف کردن شکستگی، لب پریدگی، ترک خوردگی، تغییر رنگ و اصلاح شکل دندان و نیز اصلاح و درمان فاصله بین دندان ها و خط میانی نامتقارن دندان ها می باشد. چنانچه دندان دچار پوسیدگی باشد پیش از استفاده از کامپوزیت دندان، پوسیدگی دندان برطرف می شود. در صورت رعایت منظم و کامل بهداشت دهان و دندان طول عمر کامپوزیت دندان می تواند بیش از ده سال باشد. در این روش نیاز به بیهوشی بیمار وجود ندارد.(ادامه مطلب)

آیا کامپوزیت دندان درد دارد؟

"آیا ونیر کامپوزیت درد دارد؟" بیشتر مراجعین به کلینیک دندانپزشکی در مورد درد پس از کامپوزت ونیر نگران هستند. کامپوزیت دندان درمانی بدون درد و ناراحتی می باشد. با این حال خستگی ناشی از درمان ممکن است کمی ناراحت کننده باشد. عدم نیاز به تراشیدن دندان در کامپوزیت ونیر میزان درد و ناراحتی را در این روش به صفر می رساند. همچنین استفاده از تکنیک های ظریف روی لثه ها برای قرار دادن کامپوزیت دندان سبب می شود که در طی فرایند درمان بیمار هیچ گونه احساس درد و ناراحتی نداشته باشد...(ادامه مطلب)

آیا می توان کامپوزیت دندان را حذف کرد؟

کامپوزیت دندان: در بسیاری از موارد افراد علاقمند به اصلاح لبخند و داشتن لبخند هالیوودی با گرفتن روکش های کامپوزیت هستند. ولی آنها نگران هستند. مسئله این است که این افراد واقعاً 100٪ مطمئن نیستند که می خواهند روکش هایی برای دندان خود داشته باشند. آنها تقریباً می خواهند که "ونیر کامپوزیت" را محک بزنند تا ببینند که آیا کامپوزیت ها خوب به نظر می رسند یا نه...(ادامه مطلب)

کامپوزیت ونیر مستقیم چیست؟

کامپوزیت دندان: در اصل ، این عمل در تنها در یک جلسه توسط دندانپزشک انجام می شود. بیماران وارد می شوند و طی چند ساعت با ظاهر جدید خود مرخص می شوند. کامپوزیت ونیر مستقیم یک روش نسبتاً قابل پیش بینی است زیرا این روش در کنترل کامل دندانپزشک زیبایی قرار دارد. همچنین امکان تغییر در آینده را فراهم می کند ، زیرا می توان برای بهبود بیشتر به کامپوزیت اضافه کرد یا حتی امکان تعویض آن با لمینت وجود دارد. بیماران این فرصت را دارند که بر نتیجه نیز تأثیر بگذارند. درگیری آنها در فرایند درمان باعث می شود که آنها از نتیجه نهایی رضایت بیشتری داشته باشند...(ادامه مطلب)

کامپوزیت بهتر است یا لمینت؟

اولین قدم در بهبود زیبایی دندان ها و بدست آوردن لبخندی که آرزویش را دارید انتخاب بهترین مواد است: کامپوزیت دندان یا لمینت دندان، کدام بهتر است؟

رزین کامپوزیت و لمینت پرسلن رایج ترین مواد در فرآیند ساخت روکش های دندان هستند. یک  دندانپزشک زیبایی با تجربه و ماهر، با هر دو ماده می تواند لبخند شما را به زیبایی تغییر دهد. اما از کجا بدانیم کدام نوع برای شما مناسب است؟ پاسخ به این سوال به نیازهای خاص شما بستگی دارد  و معیارهایی که در انتخاب نوع مواد برای شما مهم است (از قبیل هزینه ، طول درمان، ماندگاری و غیره). ونیر ها از موثرترین گزینه های دندانپزشکی زیبایی می باشند که با آنها می توانید  لکه ها ، شکستگی و لب پریدگی های دندان ، فاصله و شکاف های بین دندان ها یا دندان های کج را بپوشانید. بیایید برخی از تفاوتهای بین کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی را ارزیابی کنیم...(ادامه مطلب)

تفاوت کامپوزیت با تاج دندان

روشهای ترمیم دندان بسیار پرهزینه است ، بنابراین مهم است که بدانید کدام یک ممکن است برای شما بهترین باشد. اگرچه رویه ها متفاوت است ، هر دو (روکش های کامپوزیت و لمینت، تاج ) میزان موفقیت خوبی دارند. لمینت دندان و تاج های سرامیکی (که معمولاً از پرسلن نیز ساخته می شوند) بسیار شبیه به هم هستند: هر دو در آزمایشگاه ساخته می شوند و دندانپزشک به راحتی آنها را در جای خود قرار می دهد و آنها را با چسب مناسب به دندان متصل می کند. از طرف دیگر روکشهای کامپوزیت دندان کاملاً متفاوت هستند زیرا توسط خود دندانپزشک مستقیماً روی دندان ساخته می شوند.(ادامه مطلب)

مراحل انجام کامپوزیت دندان

در حالی که مراحل انجام لمینت دندان می تواند به چندین مراجعه به دندانپزشک نیاز داشته باشند و معمولاً شامل تغییر شکل دندان های موجود هستند ، کامپوزیت ها معمولاً در طی انجام آن، نیاز به تراشیدن و دستکاری ساختار دندان ها ندارند. مواد کامپوزیتی معمولاً روی سطح بیرونی دندان اعمال می شود و توسط دندانپزشک شکل می گیرد و به نوعی یک درمان نسبتاً سریع اما مؤثر است.(ادامه مطلب)

عوارض کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک روش عالی برای ترمیم دندانهای خرد شده ، لکه دار یا آسیب دیده و همچنین بستن فاصله بین دندانهاست و در مواردی که حداقل مشکلات دندانپزشکی وجود داشته باشد ، یک روش ایده آل برای مشکلات جزئی دندانپزشکی است.
کامپوزیت ونیر دارای عوارض کمتری نسبت به روکش های لمینت سرامیکی هستند و به همین ترتیب مستعد رنگ آمیزی ، تراشه شدن یا لکه دار شدن به مرور زمان هستند. برای حفظ زیبایی لبخند با استفاده از روکشهای کامپوزیت ، مراقبت ویژه ای لازم است.(ادامه مطلب)

چگونه ار کامپوزیت دندان مراقبت کنیم؟

بیشتر مواقع مردم به دلیل مناسب بودن قیمت کامپوزیت دندان نسبت به لمینت سرامیکی ، برای اصلاح طرح لبخند خود کامپوزیت ونیر را انتخاب می کنند ، اما اگر می خواهید از لبخند زیبایتان مراقبت کنید ، باید مراقبت های بیشتری را انجام دهید. در اینجا لیستی از مراقبت هایی که  شما باید انجام دهید  تا ماندگاری کامپوزیت دندان افزایش یابد، آورده شده است. (ادامه مطلب)

کامپوزیت دندان در دوران بارداری

قیمت کامپوزیت دندان سبب گرایش افراد برای دریافت کامپوزیت ونیر شده است. قبل از تعیین وقت ویزیت برای روکش های لمینت دندان و کامپوزیت دندان از چگونگی تاثیر روشهای دندانپزشکی کامپوزیت ونیر و نیز لمینت سرامیکی  در دوران بارداری اطلاعات کسب کنید.(ادامه مطلب)

آیا کامپوزیت به دندان های طبیعی صدمه می زند؟

جواب این است: نه ، کامپوزیت دندان دندان ها را خراب نمی کند. کامپوزیت ها نمی خواهند دندانهای طبیعی شما را خراب کنند. از مواد مخصوصی برای اتصال کامپوزیت دندان به دندانهای طبیعی استفاده می شود و سپس کامپوزیت ونیر روی دندانها محکم و سخت می شود. هنگامی که کامپوزیت به دندان پیوند زده شد ، برای اینکه لبخند زیبایی به دست اورید ، صیقل داده شده و شکل می گیرند. رزینی که برای چسباندن کامپوزیت به دندانها استفاده می شود باعث خراب شدن دندان زیر رزین نمی شود...(ادامه مطلب)

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
تفاوت کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

 

 

تا 20 آذر ماه: کامپوزیت دندان هر واحد 450 هزار تومان به جای 700هزار تومان

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

 

6 نظر

مرجان
ارسال شده در 04 خرداد 1398 ساعت 02:19 بعد از ظهر
سلام وقتتون بخیر من دو تا از دندونای جلویفک بالام شکسته به نظرتون کامپوزیت کنم بهتره برام یا لمینت؟
کلینیک سیب سفید
ارسال شده در 04 خرداد 1398 ساعت 03:00 بعد از ظهر
سلام وقت شما هم بخیر انتخاب هر کدوم از روشها به خودتون بستگی داره لمینت در مقایسه با کامپوزیت هزینه ی بیشتر،ماندگاری بیشتر و براقیت بیشتری داره که شما با توجه به شرایط خودتون میتونید یکی از روشها را انتخاب کنید.
شاهین
ارسال شده در 04 خرداد 1398 ساعت 02:43 بعد از ظهر
من هفته پیش کلینیک شما 16 تا از دندونامو کامپوزیت کردم و خیلی راضیم مخصوصا از شرایط اقساط خوبتون ممنونم از کادر بینظیرتون
کلینیک سیب سفید
ارسال شده در 04 خرداد 1398 ساعت 03:01 بعد از ظهر
سلام ممنونم از شما دوست عزیز
رضائی
ارسال شده در 04 خرداد 1398 ساعت 03:02 بعد از ظهر
سلام وقتتون بخیر بخشید شرایط اقساط به چه صورت هستش؟ میشه یه توضیحی بفرمایین؟
کلینیک سیب سفید
ارسال شده در 04 خرداد 1398 ساعت 03:11 بعد از ظهر
سلام ممنون شرایط اقساط ما بلند مدت بدون بهره هستش که همه خدمات زیبایی دندان شاملش میشه.برای اطلاعات و توضیحات بشتر میتونید با کلینیک تماس بگیرید. 471 461 44- 021
سعید
ارسال شده در 14 خرداد 1398 ساعت 12:45 قبل از ظهر
سلام وقت بخیر من یه دونه از دندون های فک بالا عقب بود با کامپوزیت اوردمش جلو الان لبهام و به خصوص لب پایین پوسته پوسته میشن و انگار کمی باد دارن ایا به خاطر کامپوزیت هستش یا نه؟
مهدی
ارسال شده در 01 تیر 1398 ساعت 03:18 بعد از ظهر
سلام وقت بخیر من دنبال دندانپزشکی اقساطی میگشتم با صفحه شما آشنا شدم امکانش هست شرایط اقساط را بفرمایین برای انجام 8 واحد کامپوزیت؟
کلینیک سیب سفید
ارسال شده در 06 تیر 1398 ساعت 01:38 بعد از ظهر
سلام وقت بخیر برای شرایط اقساط باید تماس بگیرید. باتشکر
rahimi
ارسال شده در 09 تیر 1398 ساعت 05:31 بعد از ظهر
سلام ببخشید نوع کامپوزیتی که استفاده میکنید چی هستش ممنون میشم بفرمایین؟

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!