آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا کامپوزیت دندان به دندان های طبیعی آسیب می زند

آیا کامپوزیت دندان به دندانها آسیب می زند؟ آیا کامپوزیت دندانها را خراب می کند؟ آیا کامپوزیت دندان ایمن است؟ خطرات کامپوزیت دندان،عوارض کامپوزیت دندان، آیا کامپوزیت به دندانهای طبیعی صدمه می زند؟عوارض کامپوزیت دندان برای دندانهای طبیعی، صدمات کامپوزیت دندان،آیا کامپوزیت به دندانهای طبیعی آسیب می زند

آیا کامپوزیت دندان به دندان های طبیعی آسیب می زند
12 آذر 1398
0
دسته بندی: کامپوزیت,

آیا کامپوزیت دندان به دندان ها آسیب می زند؟

کامپوزیت دندان به عنوان روشی برای پوشاندن عیب های ظاهری دندان که هیچ آسیبی به دندان های طبیعی نمی رساند، مشهور است. برای انجام کامپوزیت ونیر نیاز به تراش مینای دندان نیست.با انجام کامپوزیت دندان، دندان های طبیعی شما دست نخورده می ماند و بدون نیاز به آماده سازی اولیه اصلاح انجام میشود.

در مورد روکش های کامپوزیت دندان و چگونگی تأثیر آنها بر دهان و دندان های شما چند نکته وجود دارد.

کامپوزیت دندان چیست؟

گاهی تمیز کردن و سفید کردن دندان ها برای زیبایی لبخند کافی نیست. وقتی دندان های شما لکه های چشمگیری دارند و تغییر رنگ داده اند و یا به شکلی هستند که ظاهر ناخوشایندی دارند ، می توانید روکش کامپوزیت دندان و یا لمینت دندان را برای دندان هایتان در نظر بگیرید، در صورت از دست دادن دندان هایتان می توانید ایمپلنت را برای جایگزینی دندان از دست رفته انتخاب کنید. کامپوزیت دندان و لمینت دندان شبیه دندان های طبیعی شما هستند و لبخند شما را بهبود می بخشند ، خصوصا کامپوزیت دندان های جلو،  بنابراین شما دارای دندانهای سفید و طبیعی می شوید.

کامپوزیت دندان یک راه حل عالی است و برای قرار دادن کامپوزیت روی دندان ها ساختار دندان در کمترین میزان ممکن تغییر می یابد. به طور کلی ، هر زمان که چیزی به دندان اضافه شود ، باید کمی ساختار دندان تغییر کند تا زیبایی ظاهری برای شما به وجود آورد.

اگر کامپوزیت دندان توسط یک دندانپزشک که دارای تجربه خوبی است انجام شود ، طول عمر کامپوزیت دندان بسیار طولانی خواهد بود و به راحتی می توانند در طی سالها بدون آنکه به دندان شما آسیب برسانند ماندگار باشند. با این وجود ، هر دندانپزشک مهارت متفاوتی دارد و اگر به یک دندانپزشک بی تجربه برای کامپوزیت دندان خود مراجعه کنید  آنها احتمالا به طور ضعیف عمل کنند. مهارت دندانپزشک در همه ی درمانهای دندانپزشکی مانند ارتودنسی، لمینت دندان و ایمپلنت مهم است.

aya-composite-be-dandanha-asib-mizanad

بهترین کار این است که در مورد هر دندانپزشکی که می خواهید مراجعه کنید تحقیق کنید. نمونه کارهای دندانپزشک را بررسی کنید و مطمئن شوید که وی در دندانپزشکی زیبایی بسیار باتجربه است. نظرات سایر بیماران را بخوانید و قبل از برنامه ریزی مشاوره ، اطمینان حاصل کنید که دندانپزشک مورد نظرتان سابقه خوبی دارد. وقتی برای مشاوره می روید ، با دندانپزشک خود در مورد آنچه که می خواهید به دست بیاورید و اینکه نگرانی های شما چیست ، صادق باشید. یک دندانپزشک با تجربه زیبایی به این نوع سوالات توجه می کند و خوشحال می شود که روند کار خود را برای شما توضیح دهد و در مورد موارد قبلی خود صحبت کند. بجز این دندانپزشک باید بتواند بهترین نوع کامپوزیت دندان مناسب شما انتخاب کند.

اگر قصد کامپوزیت دندان، لمینت دندان و یا ایمپلنت دندان را دارید ، جهت دریافت ویزیت و مشاوره ی رایگان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا عکس لبخند خود به همین شماره در واتساپ ارسال کنید. کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات خود را بصورت ایمپلنت اقساطی، کامپوزیت اقساطی، و لمینت اقساطی بلندمدت ارائه می دهد.

آیا کامپوزیت دندان ها را خراب می کنند؟

آیا کامپوزیت به دندانها صدمه می زند؟ جواب این است: نه ، کامپوزیت دندان دندان ها را خراب نمی کند. کامپوزیت ها نمی خواهند دندانهای طبیعی شما را خراب کنند. روکش های کامپوزیت برای تقویت زیبایی طبیعی دندان های شما هستند. کامپوزیت دندان ، دندانهای عادی شما را خراب نمی کنند و متناسب با لبخند و دهان شما خواهند بود. از مواد مخصوصی برای اتصال کامپوزیت دندان به دندانهای طبیعی استفاده می شود و سپس کامپوزیت ونیر روی دندانها محکم و سخت می شود. هنگامی که کامپوزیت به دندان پیوند زده شد ، برای اینکه لبخند زیبایی به دست اورید ، صیقل داده شده و شکل می گیرند.

رزینی که برای چسباندن کامپوزیت به دندانها استفاده می شود باعث خراب شدن دندان زیر رزین نمی شود. حتی لمینت دندان جنس مینای طبیعی دندان را ندارد و دندان شما را لکه دار نمی کند ، همچنین لمینت دندان در برابر صدمه نسبت به دندان های عادی بسیار سخت و مقاوم هستند. کامپوزیت دندان نیز به دندان های طبیعی آسیب نمی رسانند با این حال مقاومت لمینت دندان از مقاومت کامپوزیت دندان بیشتر است.  

استفاده از کامپوزیت دندان نسبت به لمینت دندان مزایایی دارد. در مقایسه با قیمت لمینت دندان، قیمت کامپوزیت دندان هزینه کمتری خواهد داشت. برای کسانی که نمی خواهند بودجه ی زیادی هزینه کنند ، کامپوزیت دندان گزینه بهتری است. معمولاً دندانپزشک می تواند روکش های کامپوزیت را در یک روز نصب کند زیرا آنها توسط خود دندانپزشک ساخته می شوند و همانند لمینت دندان در آزمایشگاه ساخته نمی شوند. همچنین روش کامپوزیت دندان در مقایسه با لمینت سرامیکی زمان کمتری می گیرد.

هنگام نصب لمینت دندان ، مینای دندان کمی تراشیده می شود تا روکش لمینت نصب شود. برای دریافت کامپوزیت دندان فقط مقدار کمی کار آماده سازی وجود دارد که باید روی دندانهای طبیعی انجام شود. اگر زمانی تصمیم بگیرید که دیگر کامپوزیت دندان را نمی خواهید ، می توانید روکش های کامپوزیت را از روی دندان حذف کنید.

می دانیم که  کامپوزیت ونیر دندانها را خراب نمی کنند. اگر می خواهید لبخند خود را بهبود بخشید ، کامپوزیت دندان یک گزینه عالی است. کامپوزیت دندان نسبت به روکشهای لمینت سرامیکی مزایای زیادی دارد اگرچه طول عمر لمینت دندان در مقایسه با روکشهای کامپوزیت طولانی تر خواهند بود  در مقابل هزینه ی کامپوزیت دندان پایین تر است.

بیشتر بخوانید: بهترین نوع ایمپلنت دندان، قیمت ایمپلنت دندان، ایمپلنت فوری، ایمپلنت ارزان، بهترین نوع کامپوزیت دندان، طول عمر ایمپلنت دندان

آیا کامپوزیت دندان ایمن هستند؟

روکشهای کامپوزیت دندان به این دلیل ایمن هستند که ماده رزینی که از آن ساخته شده اند بی اثر بوده و به دندان آسیب نمی رساند. کامپوزیت همچنین نسبت به لمینت دندان کمتر تهاجمی هست زیرا دندان ها نیازی به تراشیده شدن ندارند زیرا شکل دهی مواد کامپوزیت روی دندان شما توسط دندانپزشک انجام می شود.

همچنین اگر بیمار جوان تری داشته باشید یا دندانهای سالم داشته باشید ، یک دندانپزشک دلسوز بسیار واضح است که می تواند آنها را به سمت دریافت کامپوزیت ونیر هدایت خواهد کرد.

کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت دندان؟

کامپوزیت دندان کمتر تهاجمی است به همین دلیل برای سلامتی دهان و دندان تان بهتر است ، تقریبا به اندازه لمینت زیبا به نظر می رسند ، قیمت کامپوزیت دندان نسبت به قیمت لمینت دندان ارزان تر بوده و ماندگاری کامپوزیت دندان متوسط است. اما لمینت دندان نیز مزایای خود را دارد. اگر مشکلات دندان قابل توجهی دارید یا دندانهای آسیب دیده بدی دارید ، ممکن است لمینت سرامیکی تنها گزینه مناسب برای شما باشد. در کل پاسخ اینکه کامپوزیت بهتر است یا لمینت از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است. وضعیت دندانهای بیمار و نیز صلاحدید دندانپزشک تعیین می کند که آیا کامپوزیت بهتر است یا لمینت.

چه کسانی می توانند کامپوزیت کنند؟

بیشتر بیماران برای دریافت روکش کامپوزیت مناسب هستند. همانطور که قبلاً گفتیم ، اگر دندانهای شما شدیدا آسیب دیده باشد ، ممکن است کامپوزیت دندان برای شما مناسب نباشد. اما بسیاری از مشکلات زیبایی را که بیماران دارند می توان با کامپوزیت ونیر تصحیح کرد. بیمارانی که دندان های طبیعی سالمی دارند بهترین کاندیداها هستند.

آیا بیمه های درمانی کامپوزیت دندان را پوشش می دهند؟

متاسفانه در ایران بیمه های درمانی هزینه کامپوزیت دندان را پوشش نمی دهند. به این دلیل که کامپوزیت دندان در گروه دندانپزشکی زیبایی قرار دارد.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
تفاوت کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی


 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 690 هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!