آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

کامپوزیت دندان های جلو

کامپوزیت دندان های جلو، ترمیم دندان‌های جلو با کامپوزیت. ترمیم دندان‌های قدامی با ونیر کامپوزیت. مراحل ترمیم دندان‌ها با ونیر کامپوزیت. اصلاح طرح لبخند با ونیر کامپوزیت. هزینه ونیر کامپوزیت. مراحل کامپوزیت دندان با شکل، کامپوزیت دندان جلو

کامپوزیت دندان های جلو
5 تیر 1398
0
دسته بندی: کامپوزیت,

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 3500هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 950هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی و

درمانی 


ویزیت و مشاوره اینترنتی با متخصصین سیب سفید

تصویر لبخند خود را از طریق فرم زیر بارگذاری و ارسال نمایید. اگر قصد دریافت مشاوره دارید در متن پیام کلمه "مشاوره" و اگر میخواهید تصویر بعد از زیبایی دندان خود را ببینید، کلمه "تصویر" نوشته شود. تصویر باید با کیفیت(با دوربین عقب گوشی) و دندان ها به هم چسبیده و لبخند طبیعی باشد.09122234921

ترمیم زیبایی دندان جلویی:

کامپوزیت دندان: امروزه تقاضای خدمات زیبایی دندانپزشکی رو به افزایش است. وظیفه دندانپزشکان، انجام ترمیم‌هایی با کیفیت است که ترکیبی از علم، هنر و تکنولوژی با عملکرد بالا می‌باشد. بنابراین، استفاده از ونیر کامپوزیت به وضوح در حال افزایش است. آگاهی کامل از ویژگی‌های رنگ دندان‌های طبیعی و مواد ترمیم کننده که با تحلیل دقیقی از تکنیک‌های موثر و دنباله‌ای از طبقه بندی‌ها ترکیب می‌شود، به دندانپزشک این اجازه را می‌دهد تا نتایج بسیار کاربردی و قابل پیش بینی‌ای را به دست آورد تا بیمار از انجام خدمات زیبایی پشیمان نشود.

ونیر کامپوزیت به درجه‌ی بالایی از برتری رسیده و اکنون با نتایج قابل پیش بینی در ترمیم دندان‌های جلویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. (Fahl N Jr and al, 1995)

مقدمه:

پیوند مستقیم یکی از رایج ترین روش‎های ترمیم برای زیبایی دندان‎های جلویی است. تحولات اخیر در تکنولوژی‌های چسبنده، طراحی مواد رزین کامپوزیتی و تکنیک‌های جاگذاری موقت، انقلابی در تحویل ترمیم‌های مستقیم دندانی ایجاد کرده‌اند. در واقع، خواسته‌های بیماران در زمینه‌ی زیبایی برای بازسازی دندان‌های جلویی باعث شده است که دندانپزشکان، دندان را در یک مجموعه ببینند: لبخند و لثه و اجزای آن از طریق ایجاد روش‌های بالینی و تکنیک‌های ترمیم.

روش طبقه بندی لایه‌های رزین کامپوزیت، مناسب‌ترین راه برای رسیدن به یک ترمیم نهایی با ظاهری بسیار طبیعی است (Kose and Dourado Loguercio, 2009)

تولید کنندگان به دنبال بهبود خواص بیومکانیکی و بصری رزین‌های کامپوزیتی هستند. تکامل رزین‌های کامپوزیتی براساس ابعاد مطالبات است. به نوبت، کامپوزیت دندان به شکل رزین‌های کامپوزیتی ماکرو فیلد، میکرو فیلد، پیوندی و در حال حاضر نانو پیوندی ظاهر شده است. Opallis یک رزین کامپوزیتی میکرو پیوندی است که برای بازسازی مستقیم دندان‌های جلویی و عقبی ارائه شده است. این محصول توازن پیچیده و کاملی بین توده‌های عاج و مینای دندان فراهم می‌کند چرا که تاری و شفافیت مات مختلفی دارند (Sanzio Marques, 2009).

دو پدیده بصری حتمی است: کدری و فلورسنس، رزین کامپوزیتی Opallis همراه با مزایای دیگر این ویژگی‌ها را نیز ارائه می‌دهد (Sanzio Marques, 2009).

بیشتر بخوانید:ایمپلنت چیست؟ عفونت‌های ایمپلنت، سوالات رایج بلیچینگ، تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت دندان، تاثیر لمینت روی زیبایی، ارتودنسی سرامیکی

خواص مکانیکی و فیزیکی شیمیایی این کامپوزیت ثبات و طول عمر ترمیم دندان جلویی و عقبی را تضمین می‌کند. ترمیم‌های اپالیز، لبخند بیماران را از نظر زیبایی، عملکرد و طول عمر مطابقت می‌دهند و رضایت بیمار را جلب می‌کنند (Walter Dasch and al, 2009).

* فلورسنس: ویژگی نوری ماده‌ای است که قادر به جذب نور ماورای بنفش است (با چشم غیر مسلح غیر قابل دیدن است) و در یک طول موج قابل مشاهده نور (سفید و آبی) ساطع می‌کند. بنابراین، هنگامی که نور ماوراء بنفش را می‌تابد، روشنایی و کدری دسته‌های فلورسنت افزایش می‌یابد (Walters and al, 2009).

* کدری: ویژگی ماده‌ای مربوط به ظرفیت یک شی است که تحت نور مستقیم به رنگ آبی مشاهده می‌شود و در نور غیر مستقیم، نارنجی مایل به قرمز ظاهر می‌شود (Walters and al, 2009).

اهداف:

 1. ارائه روش لایه بندی با ونیر کامپوزیتی Opallis
 2.  نقش ونیر کامپوزیت در نتایج زیبایی: سطح صاف، صرفه جویی در زمان و استفاده‌ی دستی آسان
 • مورد بالینی 1
 • سن: 21 سال
 • دلیل مشاوره: ترمیم دندان 31 با ساختار غیر طبیعی
 • تصميم معالج: ترمیم دندان 31 با روش لایه بندی با ونیر کامپوزیت اپالیس

شکل 1: نمای بالینی اولیه

شکل 2: انتخاب لایه و حذف ساختار رنگی و آمادگی دندان برای قرار دادن کامپوزیت دندان اپالیس

شکل 3: بخش نهایی بازسازی پس از روش طبقه بندی

 • مورد بالینی 2
 • سن: 17 سال
 • دلیل مشاوره: ترمیم دندان‌های 11، 12 و 21 با آسیب یک ماهه
 • تصمیم معالج: ترمیم دندان‌های 11، 12 و 21 که لایه بندی آنها با کامپوزیت حیاتی است

شکل 4: تصویر قبل از عمل که شکستگی آرواره‌ای راست و چپ دندان پیشین میانی را نشان می‌دهد

شکل 5: نمایش سقف دهان

شکل 6: مدل گچ یو مدل پیش ساخته (پس از انتخاب لایه)

شکل 7: جزئیات راهنمای سیلیکونی

شکل 8: تنظیم راهنمای سیلیکونی (تایید انطباق و نگهداری) در ساخت مینای دندان کمک می‌کند

شکل 9: جزئیات مینای کام دهان A1 opallis® 1

جزئیات هاله‌ی کدر درگیر برای مینای دندان Opalis A1، ونیر کامپوزیتی عاج دندان A2 مورد استفاده قرار گرفت تا ناحیه را مشابه عاج دندان بازسازی کند، مینای دندان نیمه شفاف بین برآمدگی مدور دندانی قرار گرفت و لایه‌ی ترمیم با مینای چسب کامپوزیتی  A1به پایان رسید.

شکل 10: نمای نهایی ترمیم پس از تقلید کامل از ویژگی‌های طبیعی زیبایی دندان‌ها

 • مورد بالینی 3
 • سن: 23 سال
 • دلیل مشاوره: ترمیم شکستگی دندان شماره 11
 • تصمیم معالج: ترمیم دندان 11 (حیاتی) با روش طبقه بندی با ونیر کامپوزیت Opallis

شکل 11: نمای اولیه (این دندان حیاتی است)

شکل 12: ابتدا فیلد پس از انتخاب لایه با یک بند لاستیکی جدا شد

شکل 13: یک گونیای دندانه دار 0.5 میلیمتری با یک الماس بلند مخروطی قرار داده شد

شکل 14: پس از آماده سازی سطح

شکل 15: اعمال اسید با 37٪ فسفریک اسید (30 ثانیه بر مینای دندان، 15 ثانیه به روی عاج دندان)

شکل 16: بعد (چسب با نوک اپلیکاتور روی سطح حفره‌ها زده شد و خشک شد، مینای پالاتال با ونیر کامپوزیتی Opallis A1 ترمیم شد، هاله‎ی مات هم با عاج Opalis A2 ترمیم شد، عاج دندان با افزایش دنتین Opallis A1  بازسازی شد، مینای دندان با Opallis A1 جاگذاری شد

شکل 17: تنظیم مرحله‌ی پایانی ساختارشناسی لبه‌ی درشت با استفاده از صفحه‌های ساینده برای ایجاد درخشندگی بیشتر با حفظ بافت موجود و آناتومی سطح

شکل 18

شکل 19

شکل 20 (18، 19): جلای سطحی با سوهان قبلی (سوهان عالی) که با صفحه‌های پشمی اعمال می‌شود

شکل 21: تنظیم اکلوزال ترمیم

شکل 22

شکل 23 (22): تماس زودرس اکلوزال باید حذف شود

شکل 24: ظاهر پس از عمل جراحی بازتاب هماهنگ کامپوزیت دندان با ساختار طبیعی دندان را نشان می‌دهد

بحث و گفتگو:

ارائه‌ی این موارد نشان می‌دهد که شکستگی دندان‌های ترمیم شده‌ی جلویی با توجه به زیبایی تغییرات آناتومیک دندان‌های مجاور در هماهنگی با دندان‌های اطراف از رزین کامپوزیت مستقیم استفاده می‌کند.

چالش‌های بزرگ، انتخاب کامپوزیتی است که دارای قدرت کافی باشد و همچنین خواص بصری واقعی ارائه دهد مانند ترمیم حرفه‌ای صحیح و زیبایی لذت بخش.

نتایجی که دراین سه مورد بالینی به دست آورده‌ایم، باعث می‌شود که در این نوع ترمیم با رزین کامپوزیت Opallis با نتایج زیبایی (سطح، قابل جلا، مقاومت پوششی و...) کاملا رضایت بخش تجدید نظر کنیم.

بنابراین، می‌توانیم این ترمیم‌ها را به عنوان راه حل‌های زیبایی شناسی با دوام طولانی مدت ادغام کنیم زیرا کامپوزیت دندان اپالیس در شرایط مرطوب تا بالاترین درجه‌ی فرسودگی دوام آورد. البته، در صورتی که شرایط مناسب داشته باشند و بیمار بهداشت دهان و دندان خود را رعایت و به طور مرتب به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کند

برای بهینه سازی خواص فیزیکی و نوری دندان طبیعی، دندانپزشکان ترکیبی از کامپوزیت میکروفیلد با یک کامپوزیت میکروپیوندی را پیشنهاد کرده‍‌اند و ترمیم کامپوزیت biomimetic می‌تواند جایگزین مناسبی برای لمینت سرامیکی باشد، حالت تهاجمی را به حداقل می‌رساند، زمان و هزینه‌ها را برای بیماران کمتر می‌کند.

برای در نظر گرفتن یک بازسازی کامپوزیتی مستقیم و موفقیت آمیز و زیبایی طبیعی، متخصص دندانپزشک باید دانش جامعی از دندان سازی با ونیر کامپوزیت دندان، از جمله خواص رزین‌های کامپوزیتی، تکنیک‌های مناسب آماده سازی دندان و درک خواص نوری اولیه و ثانویه دندان طبیعی و ارتباط آنها با ساختار شناسی آناتومیک داشته باشد.

نتیجه:

همانطور که روش‌های درمان مدرن همچنان به تکامل می‌رسند، تولید کنندگان و دانشمندان با پیشرفت‌های جدید در مواد ترمیم کننده و تکنولوژی ابزار چسبنده پیشرو هستند.

ارائه‌ی ترمیم کننده‎‌ی با کیفیت دندانپزشکی به متخصص دندانپزشک بستگی دارد: (پیتر جاکوبسن)

 • تشخیص دقیق
 • طراحی برنامه درمانی جامع و واقع بینانه
 • اجرای طرح درمان با یک استاندارد فنی بالا
 • ارائه‌ی مراقبت‌های پس از درمان

منبع مقاله

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی


 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 3500هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 950هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی و

درمانی

 

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!