آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

تفاوت بلیچینگ و لمینت دندان چیست؟

امروزه زیبایی و سفیدی دندان یکی از اصلیترین علل زیبایی چهره به شمار می‌آید.به همین دلیل اکثر مردم تمایل به سفید کردن دندانهایشان به روش های مختلف پزشکی مانند بلیچینگ ،لمینت ، کامپوزیت و .... دارند.حال این سوال مطرح است که کدام از این روش ها بهتر است یا تفاوت هر کدام در چیست.

تفاوت بلیچینگ و لمینت دندان چیست؟
29 آذر 1397
0
دسته بندی: لمینت,بلیچینگ,

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 3500هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 950هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی و

درمانی 

 

 

امروزه زیبایی و سفیدی دندان یکی از اصلی‌ترین علل زیبایی چهره به شمار می‌آید. به همین دلیل اکثر مردم تمایل به سفید کردن دندانهایشان به روش های مختلف پزشکی مانند بلیچینگ ،لمینت ، کامپوزیت و .... دارند. حال این سوال مطرح است که کدام از این روش ها بهتر است یا تفاوت هر کدام در چیست؟

بیشترین سوالی که مراجعه کنندگان از متخصصان کلینیک سیب سفید دارند در مورد تفاوت بلیچینگ و لمینت می‌باشد.

به همین منظور ما تصمیم گرفتیم که در مورد این دو روش سفید کردن دندان توضیحاتی در ادامه بیاوریم.

برای انتخاب بهترین راه سفیدی دندان متناسب با جنس دندان، شرایط سنی و …. این مطلب را از دست ندهید...

از مهمترین عوامل تغییر رنگ دندان‌ها میتوان به استعمال دخانیات مانند سیگار و قلیون به دلیل داشتن نیکوتین و تار ، مصرف غذاهای دارای رنگدانه، نوشیدن چای و قهوه به علت داشتن پیگمنت بالا اشاره کرد. بنابراین برنامه غذایی امروزه و عادت شدید اکثر مردم به نوشیدن چای و قهوه و... باعث بدرنگی دندانها میشود.به همین دلیل بسیاری از مردم مایلند دندان سفیدتری و متناسب با رنگ پوستشان داشته باشند.

بیشتر بخوانید: باندینگ دندان، کامپوزیت دندان یکی دیگر از راه‌های سفید کردن دندان، اتودنسی لینگوال برای بهبود طرح لبخند

تفاوت بلیچینگ و لمینت چیست؟

بلیچینگ دندان یک روشی ساده برای سفید کردن دندان است که از مواد سفید کننده مانند کاربامید پراکساید و هیدروژن پراکساید استفاده میکند و به این صورت عمل میکند که لکه های روی دندان را به قسمتهای کوچکتر تقسیم و سپس پراکنده میکند در نتیجه رنگ دندان‌ها روشن‌تر می‌شود.

در لمینت دندان قالبی سرامیکی که ضخامتی حدود 6 میلیمتر دارد متناسب با قالب دندان ساخته شده و بر روی دندان قرار داده می‌شود.لمینت دندان ضخامتهای متنوعی دارد که میتواند کمتر از 6میلیمتر و یا بیشتر باشد.در لیمنیت هدف اصلی پوشاندن عیبهای دندانی مانند تغییر رنگ دندان، شکستن دندان و فاصله‌ی بین دندانی است.در حالیکه در بلیچینگ هدف فقط سفید کردن دندان می‌باشد.

تفاوت هزینه‌ی بلیچنگ و لمینت دندان 

قیمت در بلیچینگ دندان با توجه به تعداد دندان ها و تغییر رنگ دندان میتواند متغیر باشد.ولی هزینه لمینت دندان به صورت هر واحد دندان محاسبه می‌شود.

یکی دیگر از سوالات متداول مراجعه کنندگان به کلینیک در مورد معایب و مضرات بلیچینگ و لمینت است.به همین منظور در ادامه معایب هر کدام از این روش‌ها را برایتان آورده‌ایم.

 

معایب بلیچینگ دندان

با این تفاسیر بلیچینگ بر روی تمام دندان‌ها عملکرد خوبی ندارد مثلاً برای دندان‌هایی که دارای لکه‎های قهوه‌ای هستند و یا بر اثر مصرف دارو یا جراحت دندانی تغییر رنگ داده اند اصلاًروش مناسبی نیست.بنابراین بهتر است حتماً برای انتخاب راه بهتر سفید کردن با متخصص کلینیک مشاوره کنید.

بلیچینگ دندان به این علت که ضرری به دندان نمی‌رساند یکی از بهترین روش‌های سفیدکردن دندان نسبت به روش‌های دیگر است.

معایب لمینت دندان

  •  مثل بسیاری از خدمات ترمیم دندان، نسبت به گرما و سرما حساسیت دارد که معمولا بعد از مدتی از بین می‌رود.
  • ممکن است با مصرف بیش از حد نوشابه، سیگار، قلیون و یا قهوه، لمینت رنگ بگیرد؛ پس همیشه مثل دندان طبیعی از آن مراقبت کنید.
  •  در بیشتر موارد، دندان تراشیده می‌شود و امکان بازگشت به حالت اولیه وجود ندارد، پس باید نسب به انجام این کار مطمئن باشید و پزشک خوبی را انتخاب کنید.
  •  در صورتی که پزشک به درستی کار خود را انجام ندهد و یا چسب بی کیفیت استفاده کند، امکان دارد که لمینت جدا و یا شکسته شود.

هر دو روش گفته شده از بهترین راه‌های سفید کردن دندان است که شما می‌توانید بسته به نوع دندان و نظر متخصص یکی از این روش‌‌ها را انتخاب کنید. کلینیک دندانپزشکی سیب سفید انواع خدمات زیبایی دندان از جمله لمینت، کامپوزیت، اصلاح طرح لبخند و ...... را به صورت نقد و اقساط به مراجعه کنندگان خود ارائه می‌دهد.برای اطلاع از شرایط اقساطی کلینیک اینجا کلیک کنید.

 

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 3500هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 950هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی و

درمانی

 

 

 

 

دیگر مطالب مرتبط کلینیک سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!