آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

عوارض جانبی ونیر دندان

عوارض کامپوزیت دندان. عوارض ونیر کامپوزیت. آیا ونیر دندان عوارض دارد؟ چه کسانی نباید از ونیر دندان استفاده کنند؟ اثرات جانبی ونیرهای دندانی. نحوه جاگذاری ونیر دندان. ناهماهنگی رنگ ونیرها.

عوارض جانبی ونیر دندان
19 خرداد 1398
0
دسته بندی: کامپوزیت,

 

تنها تا 15 اسفند ماه: کامپوزیت دندان هر واحد 540 هزار تومان به جای 700 هزار تومان

لیمنت دندان هر واحد 1150000 تومان به جای 1400000

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

اثرات جانبی ونیرهای دندانی:

ونیرهای دندانی پوشش‌هایی نازک، راحت و به رنگ دندان هستند که متخصص دندانپزشک آنها را روی سطح بیرونی دندان متصل می‌کنند. ونیر دندان زمانی که به درستی ساخته و متصل شوند، می‌توانند مشکلات مربوط به رنگ، طول، اندازه و شکل دندان‌ها را برطرف کنند. همانطور که هر روند پزشکی یا دندانپزشکی ممکن است دچار مشکلاتی شود، گاهی اوقات با انجام ونیر دندان یا کامپوزیت دندان هم ممکن مشکلاتی برای فرد پیش بیاید. این مشکلات اغلب به دلیل نوع ونیر دندان‌ شما، تصمیمات و میزان تسلط دندانپزشکتان در طول روند درمان می‌باشد.

ناهماهنگی رنگ‌ها:

رنگ نهایی ونیر دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. لایه‌ی ونیر، رنگ دندان و رنگ مواد پیوند دهنده، تعیین می‌کنند که ونیر دندان پس از این که متخصص دندانپزشک آن را متصل کرد، چگونه به نظر خواهد رسید. اگر دندانپزشک شما به اندازه کافی این سه مؤلفه را در نظر نگیرد، ممکن است ونیرها با رنگ دندان‌های اطراف شما مطابقت نداشته باشند. اگر زمانی که دندان پزشک ونیر را محکم می‌کند، رطوبت وجود داشته باشد، برخی از ونیرهای دندانی ممکن است در امتداد گوشه‌ها، رنگ یا لک ایجاد کنند. متأسفانه دندانپزشکان نمی‌توانند رنگ ونیر دندان را پس از اتصال آنها تغییر دهند یا اصلاح کنند.

بیشتر بخوانید:ایمپلنت چیست؟ ارتودنسی فلزی، انواع ایمپلنت دندان، سوالات رایج کامپوزیت دندان، تاثیر لمینت روی چهره، جرمگیری دندان، ریتینر چیست؟

مسائل مربوط به نحوه جاگذاری ونیر:

هنگامی که دندان پزشکان ونیرهای دندانی را به درستی قرار ندهند، مشکلات زیادی مانند ورقه شدن یا پوسیدگی در قسمت خارجی لبه‌های ونیر دندان‌های شما به وجود خواهد آمد. سایر مسائل مرتبط با جاگذاری ونیر شامل افتادگی یا لبه‌های ناهموار است که ممکن است باعث شود نخ دندان به لبه‌های ونیر گیر کند، بهداشت دهان و دندان که توصیه شده حتما انجام شود را دشوار کند و باعث تحریک لثه و بروز انواع بیماری‌های لثه شود. اگر گوشه‌های ونیر را بیش از حد نزدیک به سطح مربوط به جویدن دندان‌ها قرار دهید، می‌تواند باعث شود که ونیرها، تراشه‌های سطح را از بین ببرند و دیگر قابل ترمیم نباشد، همانطوری که اگر سطح بیرونی دندان‌ها را بیش از حد از بین ببرند ممکن است باعث شود تا ونیرهای نصب شده کلفت یا ضخیم به نظر برسند.

دندان‌های حساس:

قرار دادن ونیر روی دندان‌ها نیازمند این است که دندانپزشکان به مقدار کافی مینا را از سطح دندان‌ها بردارند. در نتیجه دندان‌ها بعد از عمل ممکن است حساس شوند و وقتی خوراکی‌های سرد یا گرم در دهانتان قرار می‌دهید باعث ایجاد ناراحتی یا درد شوند. اگر دندان پزشکتان بیش از حد قسمت بیرونی دندان را از بین ببرد، در نهایت ممکن است پالپ داخل دندان از بین برود. در صورتی که دندانپزشک مجبور بود بخش قابل توجهی از مینای دندان را برای قرار دادن ونیر دندانی بردارد، برای جلوگیری از این مشکلات می‌توانید از او بخواهید که به جای این کار از تاج دندان استفاده کند.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

خرابی ونیر:

بعضی از افراد به خاطر عادت‌های دهانی‌شان، بهتر است که از ونیرهای دندانی برای رفع ایرادات دندان‌هایشان استفاده نکنند. به عنوان مثال، کلینیک کلیولند که از معتبرترین کلینیک‌های دنیا می‎باشد، می‌گوید: "افرادی که دندان‌هایشان را خم می‌کنند یا دچار عارضه‌ی دندان قروچه هستند، در نهایت ونیرهای دندانی که از چینی ساخته شده اند را تضعیف خواهند کرد و به آن آسیب می‌رسانند که منجر به ایجاد تراشه و یا ترک خواهد شد. همچنین در صورتی که یک آیتم سخت مانند یخ، مداد و یا حتی ناخن‌هایتان را گاز بزنید یا بجوید، ممکن است به ونیرها آسیب بزنید. زیرا چنین رفتارهایی می‌توانند فشار زیادی به ونیرهای دندانی وارد کنند و باعث شوند که آنها سست شده و یا به طور کامل بیافتند." پس در نهایت این نکته که شما باید برای انجام هر کاری چه درمانی و یا حتی زیبایی مانند ایمپلنت، پرکردن دندان، عصب کشی دندان، ارتودنسی، کامپوزیت دندان، لمینت دندان، بلیچینگ دندان و... به کلینیک دندانپزشکی خوب مراجعه کنید و از حرفه‌ای بودن کادر آنها مطمئن باشید.

منبع مقاله

 

تنها تا 15 اسفند ماه: کامپوزیت دندان هر واحد 540 هزار تومان به جای 700 هزار تومان

لمینت دندان هر واحد 1150000 تومان به جای 1400000

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!