آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

ونیر چیست؟ ونیر کامپوزیت، کامپوزیت ونیر دندان

ونیر دندان چیست. هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟ طول عمر ونیر دندان. چه زمانی به ونیر دندان نیاز است؟ کامپوزیت دندان. مزایای استفاده از ونیر دندان. طول درمان ونیر کامپوزیت. آیا راه دیگری برای جایگزینی ونیر وجود دارد؟

ونیر چیست؟ ونیر کامپوزیت، کامپوزیت ونیر دندان
26 اردیبهشت 1398
0

 

تا 20 آذر ماه: کامپوزیت دندان هر واحد 450 هزار تومان به جای 700هزار تومان

لمینت دندان هر واحد 1000000 تومان به جای 1400000

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921


ویزیت و مشاوره اینترنتی با متخصصین سیب سفید

تصویر لبخند خود را از طریق فرم زیر بارگذاری و ارسال نمایید. اگر قصد دریافت مشاوره دارید در متن پیام کلمه "مشاوره" و اگر میخواهید تصویر بعد از زیبایی دندان خود را ببینید، کلمه "تصویر" نوشته شود. تصویر باید با کیفیت(با دوربین عقب گوشی) و دندان ها به هم چسبیده و لبخند طبیعی باشد.

اینجا کلیک کنید

ونیر چیست؟ ونیر کامپوزیت، کامپوزیت ونیر دندان

کامپوزیت دندان: ونیر لایه‌ی نازکی از نوعی چینی به نام پرسلن است که بر روی سطح بیرونی دندان قرار می‌گیرد، درست مثل قرار گرفتن یک ناخن مصنوعی روی ناخن. در بعضی موارد مواد کامپوزیت طبیعی رنگی به جای ماده‎ی چینی استفاده می‌شود.

چه زمانی به یک ونیر نیاز دارم؟

ونیرها می‌توانند به رنگ، شکل و موقعیت دندان‌های شما بهبود ببخشند. سایه‌ی دقیقی از پرسلن را می‎توان انتخاب کرد تا رنگ مناسبی به یک دندان تغییر رنگ یافته بدهد یا فقط دندان‌های جلویی را روشن کند. ونیر همچنین می‌تواند دندان لب پر شده‎ی شما را نیز ترمیم کند. پرسلن با جایگزینی بخش ضخیم‌تر به جای بخش شکسته، تمامی قسمت‌های جلویی دندان را پوشش می‌دهد. همچنین ونیرها می‌توانند برای بستن شکاف‌های کوچک هنگامی که ارتودنسی راهکار مناسبی نیست، استفاده شوند. اگر دندانی کمی از موقعیتش خارج شود در بعضی مواقع یک ونیر می‌تواند آنها را با نظم در کنار یکدیگر قرار دهد.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

مزایای استفاده از ونیر چیست؟

ونیرها به دلیل نازکی و نیز به دلیل استفاده از چسب‌های مخصوص و قوی برای چسباندن، باعث می‌شوند که دندان‌ها، طبیعی و سالم به نظر برسند. همچنین برای انجام ونیر، دندان‌ها نیاز چندانی برای آماده سازی ندارند.

آماده سازی دندان برای انجام ونیر:

بخشی از سطح براق و بیرونی مینای دندان ممکن است برداشته شود تا مطمئن شوند که ونیر دندان به خوبی جایگذاری خواهد شد. البته حجم مینایی که برداشته می‌شود کم است و به نازکی همان ونیری است که باید جایگزین شود. برای اینکه اطمینان حاصل شود هیچ درد و ناراحتی بوجود نمی‌آید ممکن است از بیهوشی موضعی استفاده شود اما در بیشتر موارد ضرورتی برای انجام این کار نیست. زمانی که دندان شما آماده شد دندانپزشک شروع به قالب گیری می‌کند. این قالب همراه با سایر اطلاعات مورد نیاز برای ساخت ونیر به تکنسین دندانپزشکی داده خواهد شد. رنگ دندان‌های اطراف با یک لایه‌ی هدایت کننده هماهنگ می‌شود تا اطمینان حاصل کنند که ونیر کاملا طبیعی به نظر خواهد رسید.

فرآیند ونیر کردن دندان چقدر طول می‌کشد؟

انجام کامپوزیت دندان حداقل به دو جلسه ویزیت نیاز دارد. ویزیت اول برای آماده سازی دندان و هماهنگی لایه می‌باشد، در جلسه‌ی دوم ونیر پیوند داده می‌شود. دندانپزشکتان قبل از اینکه ونیر را سر جایش محکم کند آن را روی دندانتان به شما نشان خواهد داد تا مطمئن شود که از آن راضی هستید. پیوند دادن ونیر دندان با چسب مخصوص انجام می‌شود که آن را محکم روی دندان نگه می‌دارد.

آیا بین دو ویزیت به یک ونیر موقت نیاز خواهم داشت؟

به دلیل اینکه آماده سازی دندان برای انجام ونیر بسیار جزئی است احتمالا شما به ونیر موقت نیاز نخواهید داشت. پس از آماده سازی، دندان تا حد بسیار زیادی مثل قبلش است اما کمتر صیقلی خواهد بود.

توجه: شما عزیزان می‌توانید تمامی هزینه‌های درمانی و زیبایی خود اعم از کامپوزیت دندان، بلیچینگ دندان، لمینت دندان، پرکردن دندان، ارتودنسی و... را به صورت اقساطی پرداخت کنید.

پس از جایگذاری ونیر چه پیش خواهد آمد؟

پس از جایگذاری ونیر، ممکن است نیاز به اصلاحات جزئی باشد. معمولا قبل از هرگونه تغییری بهتر است کمی صبر کنید تا به آن عادت کنید. احتمالا دندانپزشک شما یک هفته پس از نصب کامپوزیت دندان وقت مجددی برای مراجعه به کلینیک دندانپزشکی به شما خواهد داد تا ونیر کامپوزیت شما را چک کند و جلا دهد و مطمئن شود که از آن راضی هستید.

بیشتر بخوانید:ایمپلنت چیست؟ ارتودنسی ثابت، درمان خارش لثه، سوالات رایج کامپوزیت دندان، جرمگیری دندان، مراقبت از دندان‌ها، انواع دندان عقل

هزینه ونیر کامپوزیت چقدر است؟

هزینه‎های این درمان می‌تواند بسته به هر عمل متفاوت باشد، بنابراین بسیار مهم است که قبل از شروع در مورد هزینه و گزینه‌های درمان با متخصص دندانپزشک خود صحبت کنید. برای اطلاع از هزینه کامپوزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید اینجا کلیک کنید.

طول عمر ونیر کامپوزیت چقدر است؟

معمولا طول عمر ونیرها چندین سال است اما ممکن است دچار لب‌پریدگی یا شکستگی شوند، درست مثل دندان‌های معمولی. دندانپزشک به شما خواهد گفت که هر ونیر چه مدت باید عمر کند. اگر لب پریدگی کوچکی اتفاق بیفتد، امکان تعمیر آن وجود دارد در غیر باید ونیر تعویض شده و ونیر جدیدی پیوند داده شود.

گزینه‌های دیگر درمان چیست؟

برای تعمیرات جزئی دندان‌های جلویی، مواد پرکننده با رنگ طبیعی نیز می‌توانند استفاده شوند. اینکه ترمیم دندان با یک پرکردن ساده پیش برود بسیار ایده‌آل است اما ممکن است برای گوشه‌هایی از دندان که شکسته است این کار به خوبی انجام نگیرد. معمولا برای تقویت دندان‌هایی که به دلیل پر کردن، شکستگی یا عصب کشی ضعیف شده اند از تاج استفاده می‌کنند.

از دیگر راه‌های سفید کردن دندان و یا ترمیم آن می‌توان به لمینت دندان اشاره کرد. لمینت سرامیکی دندان از لحاظ هزینه و ماندگاری تفاوت‌هایی با کامپوزیت دندان دارد. تفاوت‌های بین ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی را اینجا مطالعه کنید.

منبع مقاله

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

 

تا 20 آذر ماه: کامپوزیت دندان هر واحد 450 هزار تومان به جای 700هزار تومان

لمینت دندان هر واحد 1000000 تومان به جای 1400000

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!