آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

مواد پر کننده دندان-جنس مواد پرکننده دندان

جنس مواد پرکننده دندان چیست؟ انواع مواد پر کننده دندان. پرکردن دندان. مراحل پر کردن دندان. پرکردن دندان با آمالگام. کامپوزیت بهتر است یا آمالگام.

مواد پر کننده دندان-جنس مواد پرکننده دندان
18 دی 1397
1
دسته بندی: پر کردن دندان,

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

جنس مواد پر کننده دندان:

این ماده ترکیبی از جیوه، نقره و قلع می‌باشد. آمالگام قدیمی‌ترین ماده برای پرکردن دندان است. همانطور که می‌دانید جیوه ماده‌ای سمی می‌باشد و به همین دلیل، استفاده از آن برای درمان به صورت اندک اندک مجاز نمی‌باشد. آمالگام به دلیل داشتن رنگ نقره‌ای معمولا برای دندان‌های عقبی استفاده می‌شود. به علاوه آمالگام دارای مقاومت بیشتری نسبت به کامپوزیت است و چون دندان‌های عقبی برای جویدن نیاز به مقاومت زیادی دارند، توصیه می‌شود از این ماده برای پر کردن آن‌ها استفاده شود. برای پر‌کردن با استفاده از آمالگام هیج نیازی به زدن چسب زیر آن نیست، بنابراین بزاق دهان و رطوبت مشکلی برای آمالگام ایجاد نمی‌کند. البته این موضوع بیشتر مربوط به دندان‌های عقبی که به بزاق دهان نزدیک‌تر، می‌باشد. طول عمر آمالگام حدود 12 سال است.

در این نوع پر کردن، ماده به دندان چسبانده نمی‌شود، بلکه در لابراتوار دندانپزشکی ساخته شده است که به طور کامل بخش پوسیده را پوشش می‌دهد. پر کردن با سرامیک به شما دندانی با ظاهر کاملا طبیعی خواهد داد، به صورتی که دندان پرکرده قابل تشخیص نمی‌باشد. از معایب استفاده از سرامیک، تراشیدن بخش زیادی از دندان سالم و پرداخت هزینه‌ی بیشتری نسبت به آمالگام و کامپوزیت می‌باشد.

برای اینکه دندان‌هایی شبیه دندان‌های دیگر خود با ظاهری طبیعی داشته باشید بهتر است برای پرکردن دندانتان از کامپوزیت استفاده کنید. زمانی که از کامپوزیت استفاده می‌شود، نیازی نیست بخش سالم دندان را برای چسباندن بتراشند. مزیت دیگر آن این است که همانند فلز نه رنگ آن عوض می‌شود، نه دچار پوسیدگی می‌شود. البته از کامپوزیت برای درمان پوسیدگی‌های وسیع زیاد استفاده نمی‌شود. همچنین استفاده از این ماده دارای هزینه بالایی است و مقاومت کمتری نسبت به آمالگام دارد.

این ماده به آسانی به بافت دندان می‌چسبد و رنگی مشابه دندان‌های طبیعی دارد. نحوه‌ی عملکرد گلاس آیومنر به این صورت است که برای جلوگیری از پوسیدگی در اطراف و زیر پرکردگی به آهستگی و کم‌کم فلوراید آزاد می‌کند.

مراحل پر کردن دندان با طلا همانطور که می‌دانید هزینه‌ی سنگینی را به دنبال دارد و همانند سرامیک در لابراتور ساخته می‌شود. کسانی که می‌خواهند دندانی با دوام و مقاومت بسیار بالا داشته باشند از طلا برای پرکردن استفاده می‎کنند، زیرا طلا از ورود هر گونه باکتری، مواد غذایی، بزاق دهان به درون حفره ناشی از پوسیدگی جلوگیری می‌کند. همچنین پر کردگی با طلا دچار خوردگی و تغییر رنگ نمی‌شود. از معایب آن میتوان به رنگ طلایی و هزینه‌ی بالای آن اشاره کرد.

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!