آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

کامپوزیت دندان برای دندان های کج

کامپوزیت دندان برای دندان های کج، آیا کامپوزیت دندان می تواند دندان های کج را صاف کند؟ استفاده از کامپوزیت دندان به جای ارتودنسی، قیمت کامپوزیت دندان برای اصلاح دندان های کج، اصلاح دندان های کج با کامپوزیت دندان، رفع کجی دندان ها با کامپوزیت دندان، اصلاح کجی دندان های جلو

کامپوزیت دندان برای دندان های کج
27 آذر 1398
0
دسته بندی: کامپوزیت,

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1650 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 530 هزار تومان به تعداد محدود تا 15 آذر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
تفاوت کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

آیا کامپوزیت دندان می تواند دندان های کج را صاف کند؟

کامپوزیت دندان: "مال اکلوژن" اصطلاحی است که دندانپزشکان و ارتودنتیست ها برای دندان هایی که تراز ندارند ، استفاده می کنند. به عبارت دیگر ، مال اکلوژن زمانی است که یک یا چند دندان کج ، مانع از جمع شدن دندانهای فوقانی و تحتانی در موقعیت عادی می شوند. دندان های کج می توانند سبب بروز مشکلاتی مانند عدم اعتماد به نفس، مشکل در جویدن و خوردن، مشکل در انجام بهداشت دهان و دندان، ایجاد فشار اضافی بر روی دندانها و در نهایت باعث ایجاد شکستگی شوند.

خوشبختانه ، درمانهای مختلفی برای مال اکلوژن و رفع دندانهای کج وجود دارد که می توانند دندانها را در وضعیت سالم تری قرار دهند. در این مقاله ، اطلاعاتی در مورد مال اکلوژن پیدا خواهید کرد. انواع مال اکلوژن یا دندان کج وجود دارد که می توانند با روشهای مختلفی مانند ارتودنسی، کامپوزیت دندان، لمینت دندان و یا سایر روشهای درمانی برطرف می شوند. در بین گزینه ها به دلیل مقرون به صرفه بودن قیمت کامپوزیت دندان و قیمت لمینت دندان بیشتر مردم برای اصلاح دندان های کج خود این گزینه های را انتخاب می کنند اما باید در نظر گرفت که کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی برای رفع همه ی انواع مال اکلوژن یا کجی دندان ها نمی توانند کارآیی داشته باشند. در این پست، مطالبی درباره ی استفاده از کامپوزیت دندان برای دندان های کج آورده شده است. در ارتباط با لمینت دندان برای دندان های کج قبلا در همین سایت صحبت شده است. برای خواندن آن، اینجا کلیک کنید.

کامپوزیت-دندان-برای-دندان-های-کج

کامپوزیت دندان برای دندان های کج

ممکن است سوال شما این باشد که آیا می توان از کامپوزیت دندان برای رفع دندان های کج استفاده کرد. پاسخ این است که کامپوزیت تنها در مواردی که میزان کج بودن دندان ها بسیار جزئی باشد همراه با ارتودنسی کوتاه مدت برای اصلاح کجی دندان ها به کار می رود . در سایر موارد که دندان ها به میزان زیادی کج هستند بهتر است درمان ارتودنسی معمول استفاده شود. علاوه بر کامپوزیت دندان، روکش لمینت دندان نیز می تواند به عنوان یک روش مناسب برای زمانی که کجی دندان ها خفیف می باشند، مورد استفاده قرار گیرند.

قیمت کامپوزیت دندان برای دندان های کج نسبت به قیمت لمینت دندان برای اصلاح دندان های کج کمتر می باشد. علاوه بر این کامپوزیت دندان روشی کم تهاجمی تر می باشد. در کنار این مزایا ، از معایب کامپوزیت ونیر این است که نمی تواند در ماندگاری و مقاومت با لمینت دندان رقابت کند. اگر به فکر درمان دندان های کج با روکشهای کامپوزیت و لمینت هستید می توانید درباره ی تفاوت کامپوزیت دندان و لمینت دندان، و نیز درباره ی اینکه کامپوزیت بهتر است یا لمینت دندان، کامپوزیت ارزان تر است یا لمینت دندان و کامپوزیت طبیعی تر به نظر می رسد یا لمینت دندان در همین سایت اطلاعاتی کسب کنید.

به خاطر داشته باشید که از روکش های کامپوزیت دندان و لمینت دندان ، فقط می توانید برای اصلاح کجی دندان های جلو استفاده کنید. کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی برای همه موارد "مال اکلوژن" یا همان دندان های کج مناسب نیستند. لازم است دندانهای اصلی اندکی تراشیده شوند به این معنی که در آینده نمی توانید روکش ها را به سادگی از روی دندان حذف کنید و حتما باید آنها را با روکش یا تاج جدیدی جایگزین کنید.

بنابراین بطور خلاصه باید گفت روکشهای لمینت دندان و کامپوزیت دندان نمی توانند جایگزین کاملی برای ارتودنسی دندان باشند. کامپوزیت ونیر و لمینت تنها در مواردی که میزان کجی دندان ها جزئی باشند می توانند برای رفع کجی مورد استفاده قرار گیرند. کامپوزیت و لمینت دندان تنها برای اصلاح کجی دندان های جلو می توانند استفاده شوند. در صورت شدید بودن میزان کجی و نیز کج بودن دندان های کل فک، روکش های کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی روش مناسبی برای رفع کجی دندان ها نیستند. همچنین پیش از کامپوزیت دندان برای دندان های کج لازم است که از ارتودنسی کوتاه مدت تقریبا دو ماهه استفاده شود. حتی بهترین نوع کامپوزیت دندان و لمینت سرامیکی هم نمی توانند در مواردی که میزان کجی دندان ها شدید است کارایی داشته باشند.

کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات دندانپزشکی زیبایی خود را بصورت کامپوزیت اقساطی، ایمپلنت اقساطی و لمینت اقساطی ارائه می دهد. قیمت کامپوزیت دندان برای هر واحد در این مرکز 450 هزار تومان ، قیمت لمینت دندان برای هر واحد 1000000 تومان و قیمت ایمپلنت دندان برای هر واحد 2700000 تومان می باشد که شرایط پرداخت هزینه های دندانپزشکی بصورت اقساط بلند مدت فراهم شده است. برای ویزیت و مشاوره رایگان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ و یا تلگرام ارسال کنید.

دندانپزشکی زیبایی چیست؟

دندانپزشکی زیبایی برای بهبود ظاهر لبخند روی تغییرات زیبایی دندان و لثه بیمار تمرکز دارد. روشهای دندانپزشکی زیبایی مانند کامپوزیت دندان و لمینت دندان روشهایی هستند که بر روی رنگ ، موقعیت ، شکل ، اندازه و تراز دندانها تمرکز دارند. بیمارانی که به دنبال بهبود دندانهایی هستند که تغییر رنگ داده اند ، فرسوده ، تراشیده و یا شکسته شذه اند ، و نیز دندانهایی دارند که بین شان فاصله افتاده است ، به روشهای دندانپزشکی زیبایی احتیاج دارند. از بین روشهای دندانپزشکی زیبایی، کامپوزیت دندان و لمینت سرامیکی متداول ترین روشهایی است که امروزه بکار می رود.

اما کدام روش و نتیجه مناسب راه حل مناسب برای شما است؟ و یا اینکه از بین روشهای دندانپزشکی زیبایی ، برای شما، کامپوزیت بهتر است یا لمینت؟ پاسخ این سوال کاملا بستگی به اهداف شما و اینکه قصد دارید چه مشکلاتی را با این روشها حل کنید و نیز تصمیم متخصص دندانپزشک دارد.

کامپوزیت ونیر برای درمان چه مشکلاتی به کار می رود؟

از روکشهای کامپوزیت دندان می توان برای درمان طیف گسترده ای از مشکلات دندانپزشکی زیبایی به همان روشی استفاده کرد که از روکش لمینت دندان استفاده می شود. مشکلات رایج شامل موارد زیر است:

  • دندانهای کج : اگر دندانهای شما کج هستند ، یک راه ایده آل برای رسیدن به یک لبخند زیبا و سفید این است که تحت ارتودنسی کوتاه مدت قرار بگیرید ، و بعد از آن سفید کردن دندان ها و سپس روکش "کامپوزیت دندان" انجام می شود. این روش در مقابل روش طولانی مدت ارتودنسی سنتی بسیار سریع تر انجام می شود.
  • دندانهای تغییر رنگ داده : هنگامی که لکه های نامطلوب ، لکه های سفید روی دندان ایجاد می شوند و یا زمانی که نمی توان تغییر رنگ دندان ها را با تمیز کردن و یا سفید کردن دندان ها درمان کرد ، کامپوزیت ونیر یک راه حل ایده آل است.
  • دندان های آسیب دیده : هنگامی که دندان های شما در اثر فرسایش آسیب دیده است (به دلیل چیزهایی مانند نوشابه های گازدار) یا به صورت تصادفی تراشیده شده اند ، کامپوزیت دندان اغلب ایده آل ترین ، کم تهاجمی ترین و مقرون به صرفه ترین روش هستند.
  • بستن فاصله بین دندانها : یکی از رایج ترین شکایات زیبایی که کامپوزیت برای آن استفاده می شود بستن شکاف بین دندانهای جلویی (دیاستما) یا بین دندانهای دیگر است. کامپوزیت دندان های جلو می تواند تنها در یک جلسه دندانپزشکی به پایان برسد و یک گزینه جایگزین بسیار مقرون به صرفه برای درمان ارتودنسی یا روکش لمینت سرامیکی است.

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟

ماندگاری کامپوزیت دندان به عوامل زیادی بستگی دارد؛ نوع مواد کامپوزیتی مورد استفاده (تفاوت زیادی در کیفیت مواد انواع کامپوزیت دندان وجود دارد) ، مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان و عادت های بیمار به عنوان مثال اگر بیمار به نوشیدن بسیاری از نوشیدنی های مضر برای کامپوزیت دندان ادامه دهد، این باعث کاهش طول عمر کامپوزیت دندان می شود. طول عمرکامپوزیت ونیر به طور متوسط می تواند بین 5 تا 7 سال باشد.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت ارزان، ایمپلنت فوری، ایمپلنت دندان های جلو، ایمپلنت دندان، طول عمر ایمپلنت دندان، بهترین نوع ایمپلنت دندان

جایگزین های کامپوزیت دندان

جایگزین کردن کامپوزیت دندان با روشهای دیگر، بستگی به مشکلات دندانپزشکی موجود دارد ، اما به طور کلی به جای کامپوزیت دندان می توان از گزینه های دیگری مانند روکش لمینت دندان، تاج و یا درمان ارتودنسی برای بستن شکاف ها و صاف کردن دندان های کج است. در طی مشاوره ، شما می توانید در مورد تمام گزینه های ممکن که در دسترس شما است و همچنین در مورد مزایا و مضرات هر گزینه صحبت کنید. خدمات ارائه شده در کلینیک سیب سفید شامل کامپوزیت دندان، لمینت سرامیکی، ایمپلنت و بلیچینگ می باشد. برای ویزیت و مشاوره رایگان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید. 

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!