آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

تعویض کامپوزیت با لمینت دندان و لومینیرز

تعویض و ترمیم کامپوزیت دندان، تعویض و ترمیم لمینت دندان، تعویض کامپوزیت با لمینت، لومینرز دندان، تفاوت لومینرز با لمینت سرامیکی، تعویض کامپوزیت و لمینت دندان با لومینرز

تعویض کامپوزیت با لمینت دندان و لومینیرز
17 شهریور 1398
0
دسته بندی: لمینت,کامپوزیت,

تعویض کامپوزیت

کامپوزیت دندان از بهترین روش های اصلاح زیبایی لبخند می باشد. این روش زیرمجموعه روش لمینت دندان می باشد. تفاوت اصلی کامپوزیت ونیر با لمینت مرحله ی تراش دندان می باشد که در کامپوزیت به صفر می رسد یا با حداقل تراش انجام می شود. در کامپوزیت ونیر قالب گیری دندان انجام نمیشود و مواد کامپوزیت به وسیله ی امواج نوری به روی دندان چسبیده می شود. جنس کامپوزیت دندان از سرامیک نمی باشد و به همین دلیل امکان شکسته شدن آن وجود ندارد، همچنین امکان ترمیم کامپوزیت دندان به راحتی وجود دارد. امکان اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت دندان در شرایط زیر وجود دارد:

در مقابل ماندگاری و طول عمر کامپوزیت دندان کم می باشد و چنانچه بهداشت دهان و دندان به درستی رعایت نشود و مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی کاهش نیابد، صدمه می بینند و احتمال تغییر رنگ کامپوزیت دندان وجود دارد. ماندگاری کامپوزیت دندان به عوامل کلینیکی مانند مهارت متخصص دندانپزشک و نیز مواد کامپوزیتی مورد استفاده بستگی دارد. بخشی از عواملی که سبب کاهش طول عمر و ماندگاری و آسیب کامپوزیت دندان می شود دز زیر آورده شده است:

 • استعمال و مصرف دخانیات
 • رعایت نکردن دقیق و منظم بهداشت دهان و دندان
 • استفاده نکردن از مسواک و نخ دندان
 • عادات بد بیمار مانند دندان قروچه کردن و جویدن ناخن
 • مصرف مواد غذایی سخت و غذاهای خیلی سرد و یا خیلی گرم
 • و موارد دیگر...

رعایت کردن موارد ذکر شده ماندگاری و طول عمر کامپوزیت دندان را سالها افزایش می دهد، با این حال بهرحال زمانی می رسد که کامپوزیت های قدیمی نیاز به تعویض پیدا می کنند.

روش تعویض کامپوزیت دندان

با استفاده از روش های مختلفی تعویض و ترمیم کامپوزیت دندان انجام می شود. وضعیت دهان و دندان بیمار در زمان تعویض مجددا بررسی می شود و چنانچه مشکلی وجود داشته باشد، پیش از کامپوزیت ونیر جدید رفع می شود. کامپوزیت دندان جدید مانند کامپوزیت اولیه روی دندان قرار داده می شود.

در مواردی ممکن است خود کامپوزیت روی دندان سالم باشد و نیازی به تعویض نداشته باشد اما به دلیل پوسیدگی دندانی که کامپوزیت روی آن قرار گرفته است، برای برطرف کردن پوسیدگی دندان، کامپوزیت از روی دندان برداشته می شود.  افرادی که از کامپوزیت دندان استفاده می کنند بهتر است با مراجعه به دندانپزشک هر 6 ماه یکبار، و عمل به دستورالعمل های متخصص دندانپزشک و نیز رعایت کامل بهداشت دهان و دندان از پوسیدگی دندان جلوگیری کنند.  چنانچه نکات ذکر شده به درستی رعایت شوند، امکان افزایش ماندگاری و طول عمر کامپوزیت دندان تا بیش از ده سال وجود دارد.در صورتی که موارد گفته شده رعایت شود ، عمر کامپوزیت بیشتر از 10 سال می شود

 در مقابل لمینت دندان اگرچه با تراش مینای دندان انجام می شود، ماندگاری و طول عمر بالایی دارد و نوع مواد استفاده شده نیز بهتر می باشد.

نوعی از لمینت دندان به نام لومینیر نیز وجود دارد که در آن دندان ها تراش داده نمی شوند و می توانند به جای لمینت سنتی و کامپوزیت، برای اصلاح طرح لبخند به کار روند.

لومینیرزها چیست؟

لومینیرها پوسته هایی بسیار نازک هستند که برخلاف روش لمینت دندان سنتی بدون نیاز به از بین بردن بخشی از ساختار طبیعی دندان به سطح دندانهای موجود متصل می شوند. لومینرها یک راه حل آرایشی و زیبایی دائمی و بدون درد برای دندانهای نادرست ، بد رنگ ، لب پر شده یا لکه دار بودن دندان ها هستند. مانند روکش ها ، لومینیرها با اتصال به سطح دندان ، مناطق بد شکل را پنهان می کنند.

لومینیرزها معمولاً از پرسلن ساخته می شوند و فقط در دو یا سه مراجعه به دندانپزشک ، شما می توانید لومینیرز خود را سفارش دهید ، که با مراقبت و نگهداری مناسب می تواند بیش از 20 سال دوام داشته باشد. درمان لومینیر کاملاً برگشت پذیر و غیر تهاجمی است زیرا این درمان روی ساختار دندان طبیعی شما تأثیر نمی گذارد.

در فرایند لومینیرز، متخصص دندانپزشک از دندان شما قالب گیری می کند و رنگ دندان با تصمیم بیمار انتخاب می شود. سپس قالب دندان به آزمایشگاه فرستاده می شود و در جلسه ی بعد لومینیر دندان شما بدون ایجاد درد و بدون تراش دندان، روی دندان شما قرار می گیرد. در اصل ، لومینیرز، روکش های سرامیکی هستند که روشی سریع و بدون درد برای سفیدتر کردن دائمی دندان های شما و یا اصلاح کامل لبخند نامناسب شما ارائه می دهند. متخصص لمینت به راحتی می تواند این لومینرهای بسیار نازک را بر روی دندان های شما قرار دهد بدون اینکه دندان ها را شکل داده یا تراش دهد. لومینیرها دندان های شما را تغییر می دهند تا زیبایی طبیعی لبخند تان  به عنوان یک افزودنی به تاج دندان موجود اضافه شود بدون اینکه دندان هایتان را جایگزین کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ هزینه لمینت دندان، طول عمر کامپوزیت دندان، تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی، تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت دندان، ایمپلنت دندان، ایمپلنت ارزان

تعویض کامپوزیت  با لومینیر دندان

اگر روکش کامپوزیت دارید و نمی دانید که آیا می توانید کامپوزیت دندان خود را با لمینت و یا لومینیرز جایگزین کنید یا نه ، خبر خوب بله است ، شما می توانید کامپوزیت دندان خود را با لومینرز و یا لمینت دندان جایگزین کنید.

lumineers

موارد کاربرد لومینیر

در صورت شکستکی دندان ، ترک خوردگی یا لکه دار شدن ، می توانید تصمیم بگیرید که دندانهای آسیب دیده را با استفاده از سایر روشهای دندانپزشکی جایگزین کنید یا دندانهای آسیب دیده را با لومینرز مخفی کنید. لومینیرها و همچنین روکشهای پرسلنی برای پنهان کردن دندانهای معیوب که کج شده اند ، به شدت لکه دار شده اند یا به سادگی سفیدی و درخششی را که قبلاً داشتند ندارند استفاده می شوند. از لومینیرزها می توان برای:

 • اصلاح شکاف و فاصله بین دندان
 • تغییر اندازه و شکل دندان های خود را برای ایجاد یک لبخند زیبا
 • پوشاندن لکه ها و رنگ های تیره
 • باعث می شود دندان های شما متقارن و یکنواخت به نظر برسند
 • ظاهر شما را زیباتر می کند

تفاوت بین لمینت سرامیکی و لومینرها

هر دو پوسته معمولاً از پرسلن به رنگ دندان ساخته شده و در دندانپزشکی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد تا سطح دندانهای دندان شما را بپوشاند تا هرگونه مشکلات دندانپزشکی مانند ترک ، تراشه ، تغییر رنگ ، فاصله ، فاصله ی ناموزون دندان و مینای دندان فرسوده را اصلاح کند.

هر دو لمینت دندان و لومینیرز در رده های دندانپزشکی زیبایی قرار می گیرند زیرا به طور معمول برای سفید تر و تراز تر شدن دندان های طبیعی استفاده می شود. هر دو روش درمانی بسیار بادوام ، قابل تنظیم هستند و با از بین بردن سطح نیاز به معالجه گسترده تر دندان کمک می کنند تا از سطح دندان های آسیب دیده محافظت کنند.

اگرچه هر دو روکش دندان به نظر شبیه هم هستند ، اما تفاوت هایی نیز با هم دارند. روکش پرسلن یا لمینت دندان یک روکش دندانپزشکی سنتی است در حالی که لومینیر روکشهای مدرن دارای اختراع ثبت شده یعنی  Lumineers® می باشد.  این مارک روکش سرامیکی است. لومینیرها نسبت به روکشهای لمینت سنتی دندانپزشکی باریک تر هستند و نیازی به لک ، شکل و یا آماده شدن دندان خاص قبل از اتصال ندارند. هنگام اتصال روکشهای سرامیکی سنتی ، سطح دندان آسیب دیده باید آماده شود. به طور کلی لومینیرزها:

 • لومینیر ها پوسته های بسیار نازک با مواد سرامیکی مرغوب ساخته شده اند
 • بسیار بادوام هستند و می توانند بیش از 20 سال دوام داشته باشند
 • در دو جلسه قابل انجام هستند
 • یک درمان کاملاً برگشت پذیر ارائه دهید
 • نیازی به استفاده از بیهوشی نیست
 • درمانی است که نیازی به از بین بردن ساختار دندان ندارد
 • بسیار شفاف هستند
 • به دندان ها آسیب نمی زنند.

در مقابل ویژگی های لمینت دندان شامل:

 • پوسته های نازک سرامیکی یا رزین کامپوزیت هستند
 • اگر سرامیکی باشند حدود 10 تا 15 سال ماندگار است
 • چنانچه رزین کامپوزیت باشند حدود 7 تا 10 سال ماندگار هستند.
 • روش درمانی دائمی و غیر قابل برگشت می باشد ، زیرا نیاز به خارج کردن بخشی از دندانهای طبیعی وجود دارد.
 • از نظر ظاهری بسیار حجیم تر هستند و با برجسته کردن دندان ها احساس می شوند
 • به آماده سازی دندان نیاز دارند                                                                                                                 

چرا بهتر است ونیر ها را با لومینیر جایگزین کنید؟

tooth-lumineers

با این حال ، هنگامی که شما لومینیرز را انتخاب می کنید ، سلامت کلی دندانهای طبیعی شما حفظ می شود زیرا لومینیر یک روش درمانی کمتر تهاجمی می باشد و باعث می شود مینای دندان شما دست نخورده باقی بماند. این امر باعث می شود که بیشتر مردم بخواهند کامپوزیت ونیرها را با لومینیرز جایگزین کنند.

منابع مقاله

 1. http://topdentists.com/learn/dental-procedures/veneers-lumineers/
 2. https://www.alluvialdentalcenter.com/veneers/
 3. https://www.rollingstone.com/music/music-news/the-lumineers-2020-north-american-tour-866114/

 

تنها تا 15 بهمن ماه: کامپوزیت دندان هر واحد 490 هزار تومان به جای 700هزار تومان 

لمینت دندان هر واحد 1100000به جای 1400000

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

 

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!