آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

جلوگیری از پوسیدگی دندان: پرکردگی های آنتی باکتریال

کامپوزیت آنتی باکتریال دندان چیست؟ پوسیدگی دندان و تاثیر کامپوزیت ها. باکتری های اسیدزا. اسیدی شدن مینای دندان و بافت های دندان.

جلوگیری از پوسیدگی دندان: پرکردگی های آنتی باکتریال
24 تیر 1398
1
دسته بندی: کامپوزیت,

جلوگیری از پوسیدگی دندان: پرکردگی های آنتی باکتریال جدید، محافظ دندان هستند

!
!
!

دانشمندان اسرائیلی در حال ارائه ی پرکننده های دندانی جدیدی هستند که تضمین می کند پوسیدگی دندان ها در آینده کمتر شایع خواهد بود. تیم دانشمندان موادی را تولید کرد که دارای قابلیت های ضد باکتریایی قوی برای جلوگیری از آسیب دندان ها می باشد.

پوسیدگی دندان تقریبا بر همه ی افراد در سراسر جهان تاثیر می گذارد. در واقع، آن را به عنوان پر هزینه ترین و گسترده ترین بیماری باکتریایی می شناسند.

این امر به دلیل وجود باکتری هایی است که باعث اسیدی شدن مینای دندان و دنتین می شود. این فرایند باعث تکرار پوسیدگی دندان می شود.

لیحی آدلر آبراموویچ، سرپرست محقق، در بیانیه ای گفت: "هنگامی که باکتری ها روی سطح دندان انباشته می شوند، در نهایت بافت های سخت دندان را تجزیه می کنند." حفره های مجدد - همچنین به عنوان پوسیدگی ثانویه دندان شناخته می شود - در حاشیه ترمیم دندان ها که ناشی از تولید اسید توسط باکتری هایی که در خط اتصال ترمیم دندان ساکن هستند و حفره ایجاد می کنند می باشد. "

اما ممکن است مشکل از گذشته باشد، محققان دانشگاه تلآویو در اسرائیل کشف کردند که کامپوزیت دندان موجود روی رزین می توانند با استفاده از نانوسیم های ضد باکتریایی رشد باکتری ها در دندان را جلوگیری کنند.

لی اشنایدر، محقق و دانشجوی دکترا در TAU، گفت: "ما مواد پیشرفته ای را توسعه دادیم که نه تنها جنبه زیبایی شناختی دارد و از نظر مکانیکی استحکام یافته است بلکه در واقع با توجه به ترکیب نانوکامپوزیت های ضد باکتریایی آنتی باکتریال است." "پرکننده های رزین ونیر کامپوزیت که نقش مهار کننده باکتریایی دارند، به طور قابل ملاحظه ای مانع پیشرفت این بیماری گسترده دهانی می شوند."

بیشتر بخوانید:ایمپلنت چیست؟ لمینت دندان، علت سفید شدن لثه‌ها، عوامل موثر بر درد لثه، درمان دندان قروچه، آندربایت دندان، سینوس لیفت چیست؟

مطالعه ای که در ACS Applied Materials and Interfaces منتشر شده است، نشان دهنده فعالیت ضد باکتری ساختار خودآموزی بنام Fmoc-pentafluoro-L-phenylalanine-OH می باشد. محققان توانایی های ضد باکتری این مانع ساختمانی را برای ایجاد ترمیم کامپوزیت های دندانی مورد استفاده قرار دادند.

آدلر آبراموویچ گفت که بلوک ساختمان، پرکردگی های دندانی کم هزینه با خلوص بالا را فراهم می آورد، راحت جا گذاری می شود و سازگاری زیستی دارد. او اضافه کرد که ممکن است به راحتی پس از آزمایشات مواد جدید را به درمانگاه ها منتقل کند.

تیم تحقیقاتی ارزیابی قابلیت های ضد باکتریایی مانع های ساختمانی اضافی برای تکمیل پر کردگی دندان ها را آغاز کرده است. آنها همچنین در جستجوی روش هایی برای ارائه سایر مواد پزشکی مانند پوشش زخم و چهارچوب های بافتی با قابلیت های ضد باکتری هستند.

اشنایدر گفت: مطالعه ی آنها نمونه خوبی از راه های استفاده از مواد نانو برای افزایش مواد زیست پزشکی در مقیاس بزرگ است.

نادیده گرفتن پوسیدگی یا عدم حفظ بهداشت دهان و دندان شما می تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش دهد.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!