آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

دستورالعمل‌های مراقبت از ایمپلنت دندان

برای رسیدن به نتیجه مطلوب از ایمپلنت دندان باید بیمار همه‌ی مراقبتهایی که پزشک توصیه کرده است را پس از انجام ایمپلنت به خوبی انجام دهد.ایمپلنت دندان در دو مرحله انجام میگیرد. مرحله اول مربوط به قرار دادن ایمپلنت است و مرحله دوم گذاشتن اباتمنت و تاج دندان می‌‌باشد. مرحله دوم با فاصله زمانی تقریبا

دستورالعمل‌های مراقبت از ایمپلنت دندان
13 اسفند 1397
0
دسته بندی: ایمپلنت,

70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

دستورالعمل‌های مراقبتی ایمپلنت دندان

ایمپلنت: برای رسیدن به نتیجه مطلوب از ایمپلنت دندان باید بیمار همه‌ی مراقبتهایی که پزشک توصیه کرده است را پس از انجام ایمپلنت به خوبی انجام دهد.

ایمپلنت دندان در دو مرحله انجام میگیرد. مرحله اول مربوط به قرار دادن ایمپلنت است و مرحله دوم گذاشتن اباتمنت و تاج دندان می‌‌باشد. مرحله دوم با فاصله زمانی تقریبا چند هفته یا چند ماه پس از مرحله اول انجام می‌شود.

مراحل قرار دادن ایمپلنت دندان:

 • قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک (مطلب مرتبط: جراحی سینوس لیفت)
 • متصل کردن اباتمنت به ایمپلنت
 • قرار دادن تاج دندان یا همان روکش دندانی

مراقبتهای لازم پس از انجام ایمپلنت دندان

 1. خونریزی: بعد از انجام جراحی ایمپلنت دندان خونریزی در محل کاشت دندان یا لثه، کبودی، تورم و حتی عفونت ممکن است رخ دهد که با انجام توصیه های متخصصان ایمپلنت اعم از استفاده از گاز استریل می‌توان به بهبود آن کمک کرد.
 2. تورم: اگر بعد از انجام ایمپلنت دندان تا دو الی سه روز تورم رخ دهد امری عادی محسوب ‌می‌شود. بعد از کاشت دندان تا 1 الی 2 روز ورم برجسته تر می‌شود و سپس تورمش کم شده و به حالت عادی باز می‌گردد. برای کاهش این تورم میتوان در 24 ساعت اول پس از جراحی با آب نمک رقیق دندانها را شستشو داد یا به صورت متناوب پس از جراحی کیسه یخ را بر روی ورم دندان به مدت 10 دقیقه گذاشت از شدت ورم کاسته شود.
 3. استراحت: بعد از انجام ایمپلنت دندان بیمار باید حتما استراحت کرده و فعالیت بدنی خود را تا حدی کاهش دهد و از انجام فعالیتهای بدتی شدید و ورزش تا 48 ساعت بپرهیزد.
 4. دارو: برای کاهش درد پس از جراحی تا دوروز میتونید از مسکن استفاده کنید. همچنین اگر پزشک برای شما آنتی بیوتیک تجویز کرده باشد باید تا انتهای آن را طبق دستور مصرف کنید.
 5. بهداشت دهان و دندان: موفقیت در ایمپلنت دندان تا حد زیادی به بهداشت دهان و دندان بیمار بستگی دارد. بیمار نباید تا دو روز بعد از جراحی از مسواک و نخ دندان استفاده کند و برای شستشوی دهان میتواند آب نمک رقیق را جایگزین کند. مسواک زدن دندان های به غیر از دندان ایمپلنت شده را یک روز بعد از جراحی و کل دندانها را 7 روز بعد از جراحی میتوان انجام داد.
 6. غذا خوردن: بعد از انجام جراحی ایمپلنت تا از بین رفتن بی حسی موضعی باید از خوردن هر گونه مواد غذایی به خصوص غذاهای سفت و مایعات گرم اجتناب کرد. بعد از بر طرف شدن ماده‌ی بی‌حسی توصیه می‌شود از مواد غذایی سرد مانند بستنی، ماست، پوره‌ی سیب زمینی و... استفاده کرد.
 7. استعمال دخانیات: کشیدن سیگار و قلیان پس از کاشت ایمپلنت تا حدی زیادی ترمیم وبهبود را به تاخیر می‌اندازد و به خونریزی و عفونت در محل جراحی دامن میزند.

بیشتر بخوانید: لمینت دندان، کراس‌بایت، روکش دندان، سفید کردن دندان، طول درمان ارتودنسی، تاثیر کامپوزیت روی زیبایی چهره، ایمپلنت دندان، ایمپلنت اقساطی

نکاتی که باید در مورد ایمپلنت دندان بدانیم:

 • اگر برای انجام ایمپلنت دندان نیاز به پیوند استخوان یا سینوس لیفت باشد ممکن است فرد در هان خود پس از جراحی دانه‌های ریزی حس کند. که کاملا طبیعی است.
 • در برخی موارد که فرد سینوس لیفت انجام داده باشد چون این عمل در فک فوقانی اتفاق می‌‌افتد باید فرد از عطسه و دمیدن در بینی خود به شدت پیشگیری کند.
 • بعد از انجام کاشت دندان ممکن است فرد در اطراف ایمپلنت احساس ناراحتی کند  این درد ممکن است ناشی از رشد استخوان اطراف ایمپلنت باشد و حدود چند هفته به طول انجامد که برای رفع آن اصولا استامینوفن و ایبوپروفن توصیه می‌شود.
 • برای به دست آوردن نتیجه مطلوب از ایمپلنت دندان فرد باید بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کند و به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کند.
 • دو ماه پس از کاشت دندان قالبگیری برای روکش اصلی صورت می‌گیرد و حدود سه ماه پس از تحویل روکش برای چک کردن نهایی و عدم فشارهای وارد بر ایمپلنت باید حتما به کلینیک مراجعه شود سپس مراجعات بعدی می‌تواند هر 6 ماه یکبار صورت گیرد.

 

70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط 

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!