آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

ایمپلنت، همه چیز در مورد ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟ آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ انواع ایمپلنت دندان. عفونت‌های ایمپلنت دندان. طول عمر ایمپلنت. قیمت ایمپلنت. ایمپلنت اقساطی. مزایا و معایب ایمپلنت. مراقبت‌های بعد از ایمپلنت.

ایمپلنت، همه چیز در مورد ایمپلنت دندان
7 دی 1397
0
دسته بندی: خدمات شاخص,ایمپلنت,

ایمپلنت دندان:

ایمپلنت دندان: برخی از مردم به دلیل افزایش سن و یا دیگر مشکلاتی که ممکن است برای هرکسی پیش آید، یک یا تعدادی از دندان‌هایشان را از دست داده‌اند. این مشکل نه تنها از لحاظ ظاهری خوشایند نیست، بلکه مشکلات دیگر مانند ناراحتی ناشی از خوب غذا نخوردن و... را نیز به وجود می‌آورد.

کاشت ایمپلنت باعث انقلابی در جایگزینی دندان ها شده است. قبل از به وجود آمدن کاشت دندان ، افراد دارای پروتز دندان قادر به جویدن انواع بسیاری از مواد غذایی نبودند. امروزه این مشکل با استفاده گسترده از کاشت دندان مرتفع شده است.

"ایمپلنت دندان" یک  پیچ تیتانیومی است که با فک فیوز می شود. فرایند فیوز کردن ایمپلنت با استخوان ، بنام osseointegration ، مستلزم اتصال کاشت با مؤلفه ای به نام  اباتمنت(  abutment) است که از تاج پشتیبانی می کند.

آکادمی دندانپزشکی ایمپلنت آمریکا (AAID) اظهار می کند که میانگین عمر یک پل 5-10 سال است و میزان خرابی دندان هایی که دارای یک پل یا یک پروتزجزئی هستند حدود 30 درصد است.

dental-implant

وقتی ایمپلنت دندان را جایگزین دندان می کنند ، ایمپلنت بدون آسیب به دندان باعث ایجاد ثبات در استخوان فک می شود. طبق گفته AAID ، میزان موفقیت طولانی مدت در مورد کاشت دندان 97 درصد است. کاشت دندان مشکلات مربوط به سایر روشهای جایگزینی را از بین می برد و به افراد اجازه می دهد هر چیزی را با اطمینان بخورند. ایمپلنت می تواند یک دندان از دست رفته را جایگزین کند ، اما با استفاده از  چهار ایمپلنت می توان تمام دندان های فوقانی یا تحتانی را جایگزین کرد. این تعداد به کیفیت و اندازه استخوان فک بستگی دارد. دندانهای جایگزین شما به این پایه ایمپلنت ها وصل می شوند. به زودی ، درست مانند دندانهای طبیعی خود قادر به جویدن خواهید بود.

برای مشاهده مراحل انجام ایمپلنت دندان فیلم زیر را مشاهده کنید.

مراحل انجام ایمپلنت دندان:

 1. معاینه و تعیین نوع و تعداد ایمپلنت به همراه هزینه 
 2. در صورت احتیاج، کشیدن دندان در این مرحله از درمان می‌باشد.  
 3. جراحی و نصب پایه‌ی ایمپلنت 
 4. طراحی چاهک لثه‌ای برای گذاشتن لبه‌ی روکش‌ها در زیر لثه، جهت پیشگیری از وارد شدن مواد غذایی به زیر ایمپلنت 
 5. انتخاب رنگ، قالب‌گیری و ارسال قالب به لابراتور
 6. انجام کارهایی مثل: طراحی لبخند، موقعیت لبه‌ی دندان‌ها، تعیین ارتفاع فک و...
 7. ارسال قالب به لابراتور
 8. چسباندن نهایی ایمپلنت دندان

procedures-of-dental-implant

در صورت نیاز به پیوند استخوان مراحل زیر طی می شود:

 • پیوند استخوان

اگر استخوان فک شما به اندازه کافی تراکم نداشته نباشد یا خیلی نرم باشد ، ممکن است قبل از انجام عمل جراحی کاشت دندان به پیوند استخوان احتیاج پیدا کنید. پیوند استخوان به این دلیل است که در فرایند عمل جویدن ، دهان شما فشار زیادی به استخوان شما وارد می کند و اگر استخوان نتواند ایمپلنت را پشتیبانی کند ، احتمالاً عمل جراحی ایمپلنت به شکست منتهی می شود.. پیوند استخوان می تواند پایه محکم تری برای کاشت ایجاد کند.
چندین ماده پیوند استخوان وجود دارد که می توان از آنها برای بازسازی استخوان فک استفاده کرد. گزینه ها ممکن است شامل پیوند استخوان طبیعی باشد ، مانند استفاده از استخوان محل دیگری از بدن شما ، یا پیوند استخوان مصنوعی مانند مواد جایگزین استخوان که می تواند ساختارهای حمایتی برای رشد استخوان جدید باشد. با پزشک خود در مورد گزینه هایی که برای شما بهتر خواهد بود صحبت کنید.

ممکن است بازسازی استخوان  چندین ماه طول بکشد تا استخوان جدید برای پشتیبانی از کاشت دندان ایجاد شود. در برخی موارد ، شما فقط نیاز به پیوند استخوانی جزئی دارید ، که می تواند همزمان با عمل جراحی کاشت انجام شود. وضعیت فک شما نحوه عملکرد شما را تعیین می کند.

قرار دادن کاشت دندان در حین جراحی برای قرار دادن کاشت دندان ، جراح دهان شما را برای ایجاد شکاف در لثه و در محل استخوان جراحی می کند. شکاف به استخوان حفر می شوند که در آن قسمت فلزی کاشت دندان (پایه تیتانیوم) قرار می گیرد. از آنجایی که این پایه به عنوان ریشه دندان عمل می کند ، در اعماق استخوان کاشته می شود.
در این مرحله ، در دهان شما شکافی برای دندان جدید وجود دارد که هنوز جایگزین نشده است. در صورت لزوم می توان یک نوع پروتز موقت جزئی ، موقت را برای ظاهر قرار داد. می توانید این پروتز را برای تمیز کردن و در هنگامی خواب هستید بردارید.

 • در انتظار بازسازی و رشد استخوان

هنگامی که پایه فلزی کاشت در استخوان فک شما قرار می گیرد ، استخراج ترکیب (oss-ee-oh-in-tuh-GRAY-shun) شروع می شود. در طی این فرآیند ، استخوان فک با سطح ایمپلنت دندانی رشد کرده و متحد می شود. این فرایند ، که می تواند چند ماه طول بکشد ، به ایجاد یک پایه محکم برای دندان مصنوعی جدید شما کمک می کند - دقیقاً مانند ریشه برای دندانهای طبیعی شما.

 • قرار دادن اباتمنت

وقتی Osseointegration به پایان رسید ، ممکن است شما نیاز به عمل جراحی اضافی برای قرار دادن جابجایی - قطعه ای که در نهایت تاج به آن وصل خواهد شد-داشته باشید. این جراحی جزئی به طور معمول با بی حسی موضعی و بصورت سرپایی انجام می شود.

برای قرار دادن اباتمنت:

 • متخصص ایمپلنت، لثه شما را مجدداً در معرض کاشت دندان قرار می دهد
 • اباتمنت به پایه ایمپلنت دندان متصل است
 • در این مرحله بافت لثه بسته شده است ، اما هنوز تمام نشده است
 • در بعضی موارد ، همزمان با کاشت پایه ، اباتمنت "abutment" به پایه فلزی ایمپلنت دندان وصل می شود. این بدان معنی است که شما به یک عمل جراحی اضافی احتیاج نخواهید داشت. از آنجا که اباتمنت خارج از خط لثه وجود دارد ، وقتی دهان خود را باز می کنید قابل مشاهده است - و تا زمانی که دندانپزشک شما پروتز دندان را کامل کند ، به این صورت خواهد بود. بعضی از افراد آن ظاهر را دوست ندارند و ترجیح می دهند که این مرحله  جداگانه انجام شود.
 • بعد از گذاشتن اباتمنت ، لثه شما باید حدود دو هفته قبل از اتصال دندان مصنوعی بهبود یابد.
 • دندان های مصنوعی جدید خود را انتخاب کنید


پس از بهبود لثه ها ،  ساخت تاج - دندان مصنوعی شروع می شود. تاج را نمی توان تا زمانی که استخوان فک شما به اندازه کافی قوی نشده است قرار داد.

شما و متخصص دندانپزشکی  می توانید از بین گزینه های دندان مصنوعی انتخاب کنید که آیا متحرک ، ثابت یا ترکیبی از هر دو باشد:

 • متحرک: این نوع، شبیه به یک پروتز متحرک معمولی است و می تواند یک پروتز جزئی یا کامل باشد. شامل دندانهای سفید مصنوعی است که توسط آدامس پلاستیکی صورتی احاطه شده است. این قاب روی یک قاب فلزی نصب شده قرار می گیرد که به پایه کاشت پیوند داده شده است ، و به راحتی در جای خود قرار می گیرد. به راحتی می توان آن را برای ترمیم یا تمیز کردن روزانه از جابجا کرد.
 • ثابت: در این نوع ، یک دندان مصنوعی بطور دائم پیچ خورده یا چسبانده شده بصورت لایه روی ایمپلنت فرد است. شما نمی توانید دندان را برای تمیز کردن یا در هنگام خواب از محل خود بردارید.  بیشتر اوقات ، هر تاج به ایمپلنت دندان خود متصل است. با این حال ، از آنجا که ایمپلنت ها به طور فوق العاده قوی هستند ، در صورت اتصال تاج ها به یکدیگر ، چندین دندان را می توان با یک ایمپلنت جایگزین کرد.

مدت زمان ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟

ایمپلنت دندان: هنگامی که بیماران می پرسند ، "روند کاشت دندان چقدر طول می کشد؟” "طول مدت درمان ایمپلنت دندان چقدر است؟" تعدادی از عوامل مؤثر در پاسخ به این سوال وجود دارد. اما همیشه با ارزیابی شروع می شود. درمانی که مدت زمان کمی پس از دست دادن دندان شروع شود، در کاهش زمان کلی مؤثر است.  فرآیند کاشت ایمپلنت دندان در اصل یک فرآیند سه فازی است که می تواند برای هر فرد متفاوت باشد. به طور معمول کل مراحل 5 تا 8 ماه طول می کشد.برای افرادی که  نیاز به کاشت ایمپلنت  کل دهان دارند ، این فرایند کمی طولانی تر است. برای افرادی که تنها نیاز به جایگزینی یک یا تعداد کمی دندان دارند این فرایند می تواند سریعتر انجام شود.

how-long-dental-implant-take

 1. فاز اول ایمپلنت - ارزیابی

  این مرحله می تواند از کشیدن دندان گرفته تا پیوند استخوان (در صورت لزوم) را شامل شود.  سی تی اسکن انجام می شود و متخصص ایمپلنت  ساختار استخوان در محل کاشت دندان را ارزیابی می کند. اگر نیازی به پیوند نباشد ، می توانیم به مرحله 2 برویم. اگر پیوند استخوان لازم باشد ، مرحله اول 3 تا 6 ماه طول می کشد. به طور کلی اگر مدت طولانی باشد که دندان از بین رفته است پیوند استخوان مورد نیاز است. در طول سال اول از دست دادن دندان ، استخوان با دو برابر سرعت نسبت به تحلیل طبیعی استخوان از بین می رود. این امر باعث می شود قرار دادن  فوری ایمپلنت، برای کاهش هزینه کاشت دندان و کاهش مدت زمانی که فرآیند کاشت ایمپلنت انجام می شود ، بسیار مهم باشد.
 2. فاز دوم ایمپلنت - قرار دادن پایه ایمپلنت

  در مرحله دو ، پایه اصلی ایمپلنت در استخوان قرار می گیرد و اجازه بهبودی می یابد. این عمل خود 1 تا 2 ساعت طول می کشد و زمان بهبودی 3 تا 6 ماه است. در این مدت ایمپلنت آلیاژ تیتانیوم (همان ماده ای که مورد استفاده قرار می گیرد) درون بدن التیام یافته و با بافت استخوان اطراف ادغام می شود.
 3. فاز سوم ایمپلنت دندان - قرار دادن تاج

  در مرحله سوم یک دندان مصنوعی یا تاج روی پایه اصلی ایمپلنت که قبلاً در فک شما قرار گرفته بود قرار می گیرد. تصویری از دهان شما ساخته می شود و دندان یا دندان های جدید شما به گونه ای ایجاد می شود که از نظر اندازه ، شکل و رنگ مناسب برای دهان شما باشد. این مرحله حدوداً دو هفته با هم فاصله دارد.

هزینه‌ی ایمپلنت دندان:

ایمپلنت دندان: جواب ساده این است: بستگی دارد. درست مانند هر عمل جراحی دیگر - زیرا این یک عمل جراحی است - عوامل بسیاری وجود دارد که قیمت ایمپلنت دندان را تعیین می کند. مخارج دندانپزشکی، موقعیت جغرافیایی و وضعیت دندان های هر  بیمار  همه در هزینه ایمپلنت محاسبه می شود. و ، باید شرایط بدنی هر بیمار نیز ارزیابی شود. وضعیت فک و لثه ،آیا پیوند استخوان و یا کشیدن یا دندان موقتی ضروری است؟ و گزینه های بیهوشی همگی در هزینه کاشت در نظر گرفته می شوند.
هزینه‌ی مربوط به کاشت دندان یا ایمپلنت به عوامل زیادی از جمله: کشور سازنده و تکنولوژی‌های مربوط به آن، کیفیت قطعات و تجهیزات مورد استفاده، هزینه‌ی پزشک معالج، ضمانت قطعات ساخته شده، کارهایی که در صورت نیاز باید قبل از ایمپلنت انجام شود، مثل جراحی و... بستگی دارد. شما با مشاوره و معاینات مربوط به ایمپلنت دندان می‌توانید نرخ دقیق را دانسته و با توجه به نیاز و بودجه‌ی خود، ایمپلنت مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

dental-implant-cost

با این حال ، همه ما آستانه های مالی مختلفی داریم. به خصوص اگر با کاشت های متعدد روبرو هستید ، ممکن است ارزش این را داشته باشد که گزینه های دیگر را نیز کشف کنید. اما ، کورکورانه به روشهای نپردازید - تحقیقات خود را انجام دهید!

می توانید  از شرایط ایمپلنت اقساطی کلینیک دندانپزشکی سیب سفید بهره مند شوید.

طول عمر ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چقدر است:

ایمپلنت دندان: در صورت نگهداری درست و رعایت نکات بهداشتی، به راحتی می‌توانید از ایمپلنت تا پایان عمر خود استفاده کنید. البته در بعضی موارد به صورت دوره‌ای جهت تنظیم ایمپلنت دندان خود باید به پزشکتان مراجعه کنید.

احتمالاً شما هم شنیده اید طول عمر یک کاشت دندان 25 سال یا بیشتر است ، البته این درست است ، اما تا زمانی که از آنها مراقبت صحیح کنید. اینکه ایمپلنت دندان برای همیشه ماندگار باشد ، تحت تأثیر عوامل مختلفی چون:

 • چقدر خوب مراقب کاشت های دندانی خود هستید ، مانند نخ دندان و مسواک زدن روزانه ، مراجعه به دندانپزشک هر شش ماه یکبار
 • از جویدن یا گاز گرفتن چیزهای بسیار سخت مانند نوک قلم یا مداد و از باز کردن بسته ها با دندان خودداری کنید.
 • دندانپزشک شما در کار گذاشتن ایمپلنت دندان  چقدر ماهر است. کارشناسان می دانند چگونه می توان پیشرفت استخوان بندی را ارزیابی کرد
 • و اینکه آیا استخوان فک شما به طور کامل ایمپلنت را جذب کرده است.
 • سبک زندگی و سلامت کلی شما

dental-implant-last

 

آیا نیاز به جایگزینی ایمپلنت دندان قدیمی دارم؟


ممکن است شما هرگز نیازی به تعویض ایمپلنت دندان خود نداشته باشید تا زمانی که از بین نرود ، عفونت ایجاد شود یا به نوعی آسیب دیده باشد. برای مراقبت بهینه ، شما باید هر شش ماه یکبار برای معاینه منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید و از سالم بودن و عملکرد طبیعی کاشت دندان خود اطمینان حاصل کنید.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

ایمپلنت دندان ، بیشتر جنبه‌ی درمانی دارد و مسلما با اندکی درد همراه می‌باشد.  درد ایمپلنت دندان معمولا 6 الی 10 روز طول می‌کشد و اگر مدت زمان بیشتری طول بکشد و یا درد غیرقابل تحملی داشته باشید، حتما مشکلی وجود دارد و باید به پزشک مراجعه کنید. همچنین اگر تورم در دهان و لثه‌ خود احساس کردید بعد از گذشت بعد از گذشت 3 الی 5 روز کاهش و بهبود می‌یابد...(ادامه مطلب)

دلایلی که نباید جای دندان از دست رفته را خالی بگذارید

ایمپلنت دندان: اکثر دندانپزشکان حرفه ای اغلب توصیه می کنند که برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته تان ایمپلنت را در نظر داشته باشید. این توصیه ها بر اساس مطالعات بهداشت دهان و دندان می باشد که مشکلات دهانی مانند دندان های شل و مشکل غذا خوردن به خاطر نبود دندان را برطرف می کنند. اما چگونه این مشکل ها و سایر مشکلاتی که با فضاهای خالی دهان مرتبط هستند بر سلامت عمومی شما تأثیر می گذارد؟ و چگونه ایمپلنت دندان کمک می کند تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری شود؟ 

implant-jaye-dandan-az-dast-rafte

 • مشکلات گفتاری

تلفظ صحیح کلماتی که باعث ایجاد گفتار می شوند از طریق چرخاندن زبان و فشار دادن به سقف دهان و دندان حاصل می شود. بنابراین دندان هایی که از دست می روند گفتار شما را تغییر می دهند. این امر می تواند باعث شود که هنگام صحبت کردن سوت بزنید و یا حتی تف کنید چون که زبان هیچ تماسی با دندان ندارد. ایمپلنت ها بسیار قابل استفاده هستند به خصوص برای دندان های جلویی. نه تنها فضای دندان های از دست رفته را پر می کنند بلکه نقطه تماسی به هنگام صحبت کردن برای زبان ایجاد می کنند و گفتار شما را تقویت می کنند...(ادامه مطلب)

آیا ایمپلنت دندان، مصنوعی به نظر می رسد یا طبیعی؟

ایمپلنت دندان: یکی از بزرگترین نگرانی در میان افرادی که قصد انجام ایمپلنت را دارند این است که آیا دندان های جدید شان طبیعی به نظر می رسد یا خیر.به خصوص بیمارانی که دندان های جلویی شان نیاز به ایمپلنت دندان دارد. تقریباً جواب همیشه یک بله ی جانانه است. ایمپلنت دندان به گونه ای طراحی شده است که دقیقاً عین دندان های طبیعی شما به نظر برسد و احساس شود. و در مقایسه با سایر گزینه های ترمیم کننده ی دندان های از دست رفته (یعنی پل ها)، ایمپلنت طبیعی ترین گزینه می باشد.

در واقع این یکی از رایج ترین سؤالاتی است که بیماران قبل از انجام کاشت ایمپلنت از متخصص ایمپلنت می پرسند، نگرانی های بیماران قابل درک است. آخرین چیزی که یک فرد می خواهد این است که نتیجه طبیعی از آب درآید.

افرادی که قصد انجام ایمپلنت به روی دندان های جلویی شان را دارند بیشتر در مورد ظاهر ایمپلنت دندان سوال می پرسند زیرا این قسمت جایی است که ایمپلنت های دندان بیشترین تأثیر را روی لبخند و اعتماد به نفس بیمار نسبت به ظاهرش دارد.

 تقریباً تمام افرادی که در کلینیک سیب سفید کاشت ایمپلنت انجام داده اند متوجه شدند که ایمپلنت از آنچه که تصور می کردند بهتر به نظر می رسد و احساس می شود. از این که دندان هایی در دهان دارند که طبیعی به نظر می رسند بسیار هیجان زده اند، به خصوص در قسمت هایی که دندان نداشتند...(ادامه مطلب)

dental-implant-look-fake-or-nature-?

چه مدت بعد از کشیدن دندان می توان ایمپلنت را جایگزین کرد؟

در ایمپلنت دندان دو روش اساسی برای کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان وجود دارد. مورد اول قرار دادن فوری ایمپلنت دندان در زمان کشیدن دندان است. این تکنیک فقط در موارد خاص که استخوان کافی برای تثبیت کاشت دندان وجود دارد قابل استفاده است و محل مورد نیاز برای کاشت از محل دندان کشیده شده خیلی بزرگ نیست. مزیت این روش این است که در زمان بیمار صرفه جویی می کند و تعداد جراحی های مورد نیاز را کاهش می دهد. نقطه ضعف این روش در این است که میزان احتمال ایمپلنت ناموفق افزایش می یابد. شرایط ایمپلنت اقساطی در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید دایر می باشد.

dental-implat-after-tooth-extraction

روش دوم ایمپلنت دندان بعد از کشیدن دندان ، قرار دادن پیوند استخوان در محل استخراج و اجازه دادن به آن برای حدود سه ماه برای بهبودی است. پس از حداقل سه ماه بهبودی برای استخوان ، می توان ایمپلنت دندان را قرار داد. این تکنیک از میزان موفقیت بسیار قابل پیش بینی تر برخوردار است.

با استفاده از هر دو روش محل مورد نیاز برای کاشت، یا برش استخوان باید دقیقا به اندازه ایمپلنت دندان در استخوان ساخته شود. سپس پایه اصلی ایمپلنت داخل محل مورد نظر قرار می گیرد. سپس  درپوش پیچ یا نیم پایه روی کاشت قرار می گیرد. پس از آن  بافت لثه بسته با توجه شرایط هر مورد بسته می شود.

به چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟

ایمپلنت دندان: برای افرادی که دندانهای ناقص دارند ، کاشت دندان گزینه بسیار خوبی برای برگرداندن لبخند و زندگی آنهاست. بسیاری از افراد سؤال می کنند "چه تعداد ایمپلنت دندان برای من لازم است؟" 

 • اگر شما فقط یک دندان از دست رفته دارید، فقط به یک ایمپلنت نیاز دارید.
 • اگر دو یا چند دندان از دست رفته دارید ممکن است برای هر دندان، یک ایمپلنت احتیاج نداشته باشید ، تعداد کاشت مورد نیاز با توجه به حجم استخوان در محلی که قرار است ایمپلنت گذاشته شود تعیین می شود.

در فک فوقانی ، حجم استخوان به طور کلی ضعیف تر است ، بنابراین معمولاً کاشت دندان بیشتر از قوس پایین مورد نیاز است. در فک پایین معمولاً چگالی استخوان وجود دارد ، بنابراین کمتر به کاشت بالاتر از قوس فوقانی نیاز است.

how-many-dental-implants-needs-for-me-?

 1. شکاف سه دندان از دست رفته در هر نقطه از دهان به طور معمول منجر به دو ایمپلنت دندان می شود که از  سه دندان پشتیبانی می کنند.
 2. شکاف چهار دندان از دست رفته در جلوی دهان به طور معمول منجر به...(ادامه مطلب)

انواع ایمپلنت دندان:

ایمپلنت دندان در سایزها، طول‌ها و انواع مختلفی وجود دارد. دکتر متخصص، با توجه به موقعیت دندان‌ها تصمیم می‌گیرد که کدام نوع از ایمپلنت برای بیمار مناسب می‌باشد. دندانپزشک یک پیچ مخصوص ایمپلنت را در لثه بیمار قرار داده و سپس دندان مصنوعی را روی آن می‌گذارد که می‌توانید آنها را همانند دندان‌های طبیعی مسواک بزنید. این درمان ممکن است مقداری سخت باشد. نوع ایمپلنت دندان هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. ایمپلنت دندان بر اساس شکل، روش کاشت، تعداد مراحل و... به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود که متخصص ایمپلنت با توجه به شرایط و نیاز بیمار یکی از انواع ایمپلنت را انتخاب می‌کند...(ادامه مطلب)

مزایای ایمپلنت دندان:

 • بعد از، از دست دادن دندان حتما باید سریعا جایگزینی برای دندان از دست رفته گذاشته شود تا مشکلاتی مثل کج شدن دندان‌های اطراف و عدم خوب جویدن غذا پیش نیاید. یکی از مزایای ایمپلنت این است که بلافاصله بعد از، از دست دادن دندان می‌توان از ایمپلنت دندان برای جایگزین کردن آن استفاده کرد.
 • ایمپلنت دندان می‌تواند اعتماد به نفس از دست رفته‌ی فرد را به او بازگرداند، زیرا ..(ادامه مطلب)

معایب ایمپلنت دندان:

 • شکستن بدنه ایمپلنت: احتمال شکستن بدنه‌ی ایمپلنت بسیار کم است اما غیرممکن نیست. در صورتی که فشار بسیار زیادی به ایمپلنت وارد شود ممکن است بشکند و اگر ایمپلنت دندان دچار شکستگی شود، امکان اصلاح آن وجود ندارد.
 • شل شدن پیچ داخلی
  ایمپلنت: با وجود اینکه امکان حرکت ایمپلنت وجود ندارد، اما اگر...(ادامه مطلب)

مراقبتهای لازم پس از انجام ایمپلنت دندان

برای رسیدن به نتیجه مطلوب از ایمپلنت دندان باید بیمار همه‌ی مراقبتهایی که پزشک توصیه کرده است را پس از انجام ایمپلنت به خوبی انجام دهد.

 1. خونریزی: بعد از انجام جراحی ایمپلنت دندان خونریزی در محل کاشت دندان یا لثه، کبودی، تورم و حتی عفونت ممکن است رخ دهد که با انجام توصیه های متخصصان ایمپلنت اعم از استفاده از گاز استریل می‌توان به بهبود آن کمک کرد.
 2. تورم: اگر بعد از انجام ایمپلنت دندان تا دو الی سه روز تورم رخ دهد امری عادی محسوب ‌می‌شود. بعد از کاشت دندان تا 1 الی 2 روز ورم برجسته تر می‌شود و سپس تورمش کم شده و به حالت عادی باز می‌گردد. برای کاهش این تورم...(ادامه مطلب)

dental-implant-care

مشکلات ایمپلنت دندان:

انجام ایمپلنت و نتیجه‌ی آن عموما بدون مشکل است ولی گاهی ممکن است با مشکلاتی نیز روبه‌رو شوید. بسیاری از مشکلات ایمپلنت دندان ممکن است در کوتاه مدت باشد و اغلب این مشکلات در مراحل اولیه اتفاق می‌افتد. مهمترین مشکلات آن عبارت اند از:

 • مهارت دندانپزشک
 • وضعیت سلامت عمومی بیمار
 • کمبود استخوان
 • عفونت ایمپلنت
 • حرکت ایمپلنت دندان
 • عدم رعایت دستورات دندانپزشک
 • عوارض جانبی بی فسفونات ها
 • مهارت دندانپزشک:

انتخاب کلینیک دندانپزشکی و متخصص ایمپلنت خوب بسیار مهم است، متخصص مورد نظر شما باید...(ادامه مطلب)

کلینیک دندانپزشکی سیب سفید ارائه دهنده بهترین خدمات درمانی و زیبایی شامل پرکردن دندان، عصب کشی، ارتودنسی، کامپوزیت دندان، لمینت دندان، بلیچینگ دندان و... می‌باشد. همچنین این کلینیک امکان پرداخت اقساطی را روی تمامی خدمات زیبایی خود قرار داده تا مراجعه کنندگان را در پرداخت هزینه‌های خود یاری کند.

ایمپلنت دندان  یا بریج، کدام روش بهتر است؟

ایمپلنت دندان و بریج هر دو روشی برای جایگزین کردن دندان از بین رفته است که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد. قبل از درمان باید روش مناسب برای دندان‌هایتان را به کمک دندانپزشک انتخاب کنید. یکی از مهمترین مزیای ایمپلنت نسبت به بریج سالم ماندن دندان‌های دیگر است. در بریج دندان، دندان‌های سالم طرفین ناحیه بدون دندان به عنوان پایه و پشتیبان عمل میکند به این صورت که دندان‌های طرفین بریج تراشیده شده و روکش می‌شود تا به شکل یک پل اتصال در محل بی‌دندان عمل کند ولی در ایمپلنت آسیبی به دندان‌های دیگر نمی‌رسد. در بعضی مواقع یک دندان هم به عنوان پایه استفاده می‌شود.

bridge-or-dental-implant

مشکل دیگر بریج این است که دندان‌هایی که زیر روکش قرار دارند طی گذشت چند سال دچار پوسیدگی می‌شود، در نتیجه شما به جای یک دندان خراب، دو یا سه دندان خراب دارید.

ایمپلنت نسبت به بریج دوام و طول عمر بیشتری دارد. طول عمر بریج  بین 10-15 سال است(ادامه مطلب)

ایمپلنت دندان دیجیتالی و بدون جراحی: 

یکی از انواع جدید ایمپلنت، ایمپلنت دیجیتالی می باشد.با ایمپلنت های دندانی دیجیتال، احتمال دارد که دندان موقت خود را در همان روز دریافت کنید. و به طور کلی بیشتر احتمال دارد که ترمیم تان را سریع تر، به طور متوسط ​​5-7 روز، در مقایسه با 123 روز برای روش های سنتی دریافت کنید. یکی از بهترین مزایای ایمپلنت های دندانی دیجیتال این است که این روش زیاد طول نمی کشد. در حالی که عمل جراحی ایمپلنت سنتی برای دو ایمپلنت می تواند 130 دقیقه یا بیشتر طول بکشد، مرحله اولیه عمل جراحی به روش دیجیتال ما را قادر می سازد که تمام جزئیات را قبل از عمل بررسی کنیم و فرآیند را بهینه سازی کنیم.

digitally-dental-implants

نکته اصلی تکنیک ایمپلنت بدون جراحی، تکنیک های پیچیده رادیوگرافی است که با فناوری رایانه همراه است تا بتواند جراحی دقیق قرار دادن کاشت دندان را انجام داد. تصویربرداری دقیق 3 بعدی امکان ارزیابی دقیق ساختار استخوان ، نقشه برداری از مناطقی که بهترین ترکم استخوان را دارند ، تصمیم گیری در مورد موقعیت دقیق کاشت ایمپلنت و حتی ایجاد پروتز دائمی قبل از جراحی کاشت دندان را فراهم می کند. تکنیک های ایمپلنت می توانند برای تک دندان ، چندین دندان و تعویض تمام دندانها استفاده شوند ، به ویژه برای موارد توانبخشی کامل در بیمارانی که دندانهای خود را از دست داده اند ، و نیز برای بیمارانی که فشار خون بالا دارند، مناسب است. همچنین به دلیل اینکه در این روش ب خونریزی کاهش می یابد، در بیمارانی که اختلالات انعقادی دارند توصیه می شود.

جراحی Flapless  در ایمپلنت دندان یک روش بسیار دقیق است که نیاز به برنامه ریزی زیادی دارد ، از جمله پیش بینی قرار دادن کاشت در یک سی تی اسکن برای کمک به دستیابی به بهترین موقعیت کاشت و زیبایی برای لبخند شما.با این روش می توان اطمینان حاصل کردکه دقیقاً ایمپلنت در زاویه و عمق مناسب در استخوان قرار می گیرد. اگر این روش به طور صحیح انجام نشود ، ممكن است عمل خراشي كه تاج را بر روي آن قرار می گیرد ، مناسب نباشد ، لثه (بافت لثه) ممكن است ملتهب شود و زيبايي و عملكرد دندان ها به احتمال زياد تحت تاثير قرار خواهد گرفت.

بسیاری از مردم نگران هستند که روش ایمپلنت دندانی درد داشته باشد، اما با بیهوشی مدرن، در طول درمان هیچ ناراحتی وجود ندارد. و با روش ایمپلنت دیجیتال ما می توانیم حتی بیشتر ناراحتی را کاهش دهیم. نیازی به برش نیست و نیازی به بخیه کردن نیز در این روش وجود ندارد. مراحل عمل جراحی دیجیتال همچنین به ما اجازه می دهد که روش را برای به حداقل رساندن اختلالات لثه و فک بهینه سازی کنیم.

عفونت‌های ایمپلنت دندان:

ایمپلنت دندان در واقع مانند دندان از دست رفته برای فرد کار می‌کند و هیچ تفاوتی با  دندان طبیعی ندارد. ایمپلنت دندان هم مانند دندان طبیعی می‌تواند دچار آلودگی شود حال اگر این عفونت و آلودگی نادیده گرفته شود می‌تواند سبب بیماری‌ها و ناراحتی‌های بسیاری گردد. پس در صورت مواجهه با علائم آلودگی و عفونت فرد باید به کلینیک دندانپزشکی خوب مراجعه کند و از پیش رفتن بیماری جلوگیری کند. عفونتهایی که در اطراف ایمپلنت دندان رخ می‌دهند می‌تواند یکی از انواع بیماری‌های لثه باشند که به بیماری‌های پری ایمپلنتیتیس معروف هستند.

این عفونتها دارای عللی چون:

 • سیگار کشیدن
 •  دیابت
 • ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن
 • رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان
 • قرار گرفتن ایمپلنت در محل نادرست
 • ترشحات بزاق دهان
 • داشتن آلرژی به خود ایمپلنت دندان

حال اگر این مواردی که گفته شد باعث عفونت ایمپلنتی شود و به موقع درمان نشود باعث از بین رفتن و تححلیل استخوان فک می‌شوند که در نتیجه باعث پس زدن ایمپلنت می‌شود. در این شرایط برای انجام ایمپلنت دندان باید فرد جراحی سینوس لیفت انجام دهد و سپس ایمپلنت دندان را انجام دهد.

infection-of-dental-implant

علائم عفونت ایمپلنت دندان:

این نوع عفونتهای ایمپلنت دندان مشابه بیماری‌های لثه می‌باشند و دارای علائم زیر می‌باشند:

 • سست یا لق بودن ایمپلنت

اگر مواد استفاده شده در ایمپلنت کیفیت خوبی نداشته باشد باعث ایجاد مشکلات عفونتی برای فرد می‌‌گردد. همچنین اگر ایمپلنت لق و یا سست شده باشد فرد هر لحظه احساس افتادن ایمپلنت را دارد در این شرایط...(ادامه مطلب)


ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی:

ایمپلنت دندان: افرادی که دیابت دارند و میزان قند خون آنها طبیعی نیست، مدت زمانی که طول می‌کشد زخم آنها بهبود یابد، بیشتر از حالت عادی می‌باشد. همچنین احتمال عفونت و التهاب در این افراد بیشتر است که باعث می‌شود، در طول درمان ایمپلنت دچار مشکل شوند و در نهایت منجر به حذف ایمپلنت و عدم موفقیت آن می‌شود. البته اگر قند خون در این بیماران کنترل شود میزان عدم موفقیت ایمپلنت کاهش می‌یابد، که این کنترل باید به صورت جدی در تمامی مراحل درمان ایمپلنت و  بعد از آن رعایت شود تا درمان بدون هیچ مشکلی انجام شود.

 • کدام دسته از افراد مبتلا به دیابت نمی‌توانند درمان ایمپلنت انجام دهند؟

انجام ایمپلنت برای بیماران دیابتی که قند خون کنترل شده ندارند، بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی‌کنند، دارای عفونت‌های لثه‌ای و پوسیدگی در دهان خود هستند توصیه نمی‌شود. عدم رعایت این موارد علاوه بر موفق نبودن درمان ایمپلنت ممکن است باعث عفونت و التهاب‌های لثه شود...(ادامه مطلب)

dental-implant-for-suger

نکته: معمولاً پس از کشیدن دندان‌های آسیای پوسیده و عفونتی، استخوان فک بالا که به مجرای تنفسی بینی متصل است به مقدار زیادی تحلیل می‌رود به همین دلیل نبود استخوان برای گذاشتن ایمپلنت مشکل ایجاد می‌کند در نتیجه به ایجاد استخوان برای گذاشتن ایمپلنت نیاز است. این عمل را جراحی سینوس لیفت می‌نامند برای چگونگی انجام این جراحی اینجا کلیک کنید.

ایمپلنت های کوتاه

 • ایمپلنت های کوتاه: جایگزین مناسبی برای تقویت حفره (سینوس)

ایمپلنت دندان: عواقب طبیعی از دست دادن دندان های آسیاب ماگزیلاری، از دست رفتن ارتفاع استخوان تاج است. وقتی دندان ها برداشته می شوند، ریج های باقی مانده می توانند در عرض 3 سال اول 30 تا 60 درصد ارتفاع و عرض خود را از دست بدهند. حفره ی فک می تواند هوا بگیرد و بزرگتر شود و این باعث می شود که ارتفاع ریج استخوانی باقی مانده کاهش یابد...(ادامه مطلب)

کلینیک دندانپزشکی سیب سفید مفتخر است به عنوان دندانپزشکی خوب در جنت آباد، با ارائه‌ی خدمات ارتودنسی دندان، کامپوزیت دندان،  لمینت دندان، روکش، بلیچینگ دندان، جرمگیری و... همه روزه پذیرای شما عزیزان باشد. 

جایگزین های ایمپلنت دندانی

ایمپلنت دندان: با این که ایمپلنت های دندانی یک درمان دندانپزشکی ترمیم کننده برای بیمارانی هستند که دندان هایشان را از دست داده اند، اما مناسب همه نیستند. ممکن است بیماران به دلایل مختلف، قادر به دریافت ایمپلنت های دندانی نباشند مثلا اینکه استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت ها نداشته باشند. در موارد دیگر، ممکن است بیماران به سادگی بخواهند از روش های طولانی ایمپلنت دندان اجتناب کنند.

خوشبختانه تعدادی از گزینه های ایمپلنت دندانی وجود دارد که بیماران می توانند به آن مراجعه کنند. این گزینه های درمانی هم سلامت و هم ظاهر لبخند را بازمی گردانند. یک دندانپزشک واجد شرایط می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید که کدام درمان برای شما مناسب است. در ضمن، در مورد برخی از گزینه های جایگزین در دسترس بیشتر اطلاعات کسب کنید.

دندان مصنوعی های قابل برداشت سنتی یک جایگزین مناسب برای پروتزهایی که با ایمپلنت ساپورت می شوند هستند.

alternatives-for-dental-implant

دندان مصنوعی کامل

دندان مصنوعی یک گزینه دندانپزشکی ترمیم کننده قابل برداشت است برای افرادی که تقریبا تمام دندان های طبیعی خود را از دست داده اند. دندان های مصنوعی معمولا از مواد پلاستیکی قوی ساخته می شوند، گرچه بعضی از ...(ادامه مطلب)

تصورات اشتباه رایج در مورد ایمپلنت دندان

1. ممکن است مردم ایمپلنت دندانی من را ببینند:

ایمپلنت های دندانی مانند دندان های طبیعی هستند. آنها به شکل ظاهری لبخند شما یکپارچگی می دهند، بخشی به این دلیل است که دندانپزشکان ما می دانند چگونه ترمیم های سفارشی ایجاد کنند. ترمیم ها از موادی ساخته شده اند که شبیه خواص منعکس کننده نور و درخشش دندان های طبیعی شما...(ادامه مطلب)

تاثیر ایمپلنت های دندانی بر بهبود زندگی

ایمپلنت دندان: دندان های از دست رفته لبخند شما، نیش و سلامت دندان شما را تحت تاثیر قرار می دهند.خبر خوب این است که ایمپلنت های دندانی ممکن است راه مناسبی برای بازگرداندن احساسات مثبت مرتبط با دندان ها و سلامت دهان باشند. بعضی از افراد پس از ترمیم دندان های شان دوباره بهبود می یابند و اعتماد به نفس و کیفیت زندگی شان افزایش می یابد. شما شایسته ی این هستید که احساس خوبی به لبخند خود داشته باشید.  بازگرداندن دندان هایتان با ایمپلنت های دندانی بدان معنی است که می توانید دوباره از چیزهایی که دوست دارید لذت ببرید، بدون ناراحتی ناشی از دندان های از دست رفته...(ادامه مطلب)

سن مناسب جایگزین کردن دندان 

ایمپلنت دندان: شما ممکن است که هرگز در سن 20، 30، 40 یا 50 سالگی انتظار دندان مصنوعی را نداشته باشید. شاید - مثل بسیاری از مردم - فکر کردید هرگز نیاز به جایگزین کردن دندان های تان را ندارید. در واقع، از دست دادن دندان در بین بزرگسالان بسیار معمول است، از جمله در طیف سنی جوانتر. در حالی که ممکن است در مورد جایگزینی دندان های از دست رفته در سنین جوانی احساسات درهمی داشته باشید، ما به شما اطمینان می دهیم که این می تواند یک انتخاب عالی برای بهداشت دهان و دندان و لبخند شما باشد. ما نه تنها سن شما را در توصیه ی گزینه های جایگزینی دندان در نظر می گیریم، بلکه اهداف، انتظارات، بودجه، سلامت دندان و سایر عوامل را نیز مورد بررسی قرار می دهیم.

افرادی که از دندان مصنوعی استفاده می کنند، یک ظاهر طبیعی را تجربه خواهند کرد و از یک طراحی منحصر به فرد برای جویدن بهتر بهره مند می شوند. دندان مصنوعی به شکل زیبایی طبیعی ظاهر می شود، خصوصا اگر آنها  برای معرفی شخصیت، سن و ظاهر فیزیکی شما طراحی و ساخته شده باشند.

متخصص دندانپزشک اندازه گیری های خاصی را انجام می دهد که اجازه می دهد تا ویژگی های طبیعی دندان های شما را کپی کند. جایگزینی دندان به صورت لایه به لایه تولید می شوند تا مانند دندان های طبیعی، ظاهری بسیار طبیعی داشته باشید.

دکتر Zeppelin می گوید: "هیچ کس نباید بداند که شما دندان مصنوعی دارید،" من تلاش می کنم که دندان مصنوعی را آنقدر راحت درست کنم که حتی فرد مصرف کننده نیز فراموش کند که دندان مصنوعی است. دندان مصنوعی به خوبی می تواند زندگی شما را بهبود بخشد، هم در ظاهر و هم در عملکرد.

موضوع سن شما نیست - مسئله دندان ها و لبخند شماست

وقتی در مورد افراد بالغ صحبت می کنیم، اصلا چیزی تحت عنوان "خیلی جوان" برای جایگزینی دندان های از دست رفته وجود ندارد. چیزی که دندانپزشکان ما در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید می خواهند با شما صحبت کنند این است که جایگزین کردن دندان های از دست رفته می تواند سلامت دندان ها و اعتماد به نفس در لبخند شما را بازگردانند. ما مشتاقیم به هر یک از بیماران مان در پیدا کردن ...(ادامه مطلب)

انجام ایمپلنت دندان در سنین بالا

ایمپلنت دندان: چنانچه ایمپلنت دندان قبل از سن 18 سالگی و شکل گیری کامل اسکلت صورت انجام گیرد ممکن است در سنین بالاتر ایمپلنت دندان کوتاهتر به نظر برسد. و نیز مانع شکل گیری کامل اسکلت صورت در ناحیه کاشت ایمپلنت شود و در نهایت فرم صورتتان به شکل نامناسبی تغییر یابد.

dental-implant-in-high-ages

 به طورکلی به دلیل اینکه در افراد جوان ممکن است با رشد فک، موقعیت ایمپلنت تغییر یابد و یا کج شود انجام ایمپلنت دندان گزینه ی مناسبی نیست. از سنین 18 سالگی به بعد، کاشت "ایمپلنت دندان" محدودیت سنی ندارد. در مورد حداکثر سن انجام ایمپلنت، هیچ سن مشخصی وجود ندارد و این کاملا به تراکم استخوان فرد و نیز سلامت عمومی وی بستگی دارد. در سنین بالا  به دلیل کاهش تراکم استخوان،امکان  نگهداری ایمپلنت کم می شود. کیفیت استخوان مهمترین عامل در سنین بالا می باشد. بیماریهایی مانند دیابت کنترل نشده و نیز پوکی استخوان شدید از موانع انجام ایمپلنت در سنین بالا می باشد. 

یک مطالعه تازه منتشر شده در مورد ایمپلنت دندان نشان می دهد که انجام ایمپلنت دندان در افراد سنین بالا نیز، مشابه افراد جوان موفقیت خوبی دارند. این مطالعه که قبل از چاپ بصورت آنلاین منتشر شده است ، با 346 بیمار سالمند که 906 کاشت دندان دریافت کرده اند ، پیگیری طولانی مدت انجام داده است. این بیماران در سنین 65 تا 89 سال قرار داشتند و پیگیری از دو تا 17 سال پس از قرار دادن ایمپلنت دندان انجام شد که بیش از 95 درصد موفقیت داشته اند. شما می توانید برای خواندن کامل این مطالعه در اینجا مشاهده کنید. 

 بنابراین بر طبق یافته های این مطالعه در مورد ایمپلنت دندان به نظر نمی رسد که سن به تنهایی بقای ایمپلنت را تحت تاثیر قرار دهد.

در نهایت اینکه در مورد امکان انجام ایمپلنت دندان بهتر است یک متخصص دندانپزشک  شرایط جسمی و نیز وضعیت استخوان بیمار را بررسی کند.

آیا پیش از دریافت ایمپلنت دندان، کامپوزیت دندان و یا لمینت دندان به ارتودنسی نیاز دارم؟

ایمپلنت دندان: در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید بسیاری از بیماران مان اغلب سوال می پرسند که آیا قبل از دریافت ایمپلنت و یا ونیر، به ارتودنسی نیاز دارم؟ امیدواریم که با پاسخ دادن به این سؤال رایج بتوانیم بخشی از نگرانی ها یا رزروهایی که ممکن است قبل از دریافت اطلاعات کافی در مورد درمان و روش های دندانپزشکی داشته باشید را برطرف کنیم. با این حال، چیزی که ، به خصوص در مورد اقدامات دندانپزشکی و جراحی، همیشه مهم است این است که به یاد داشته باشید که وضعیت دندان و لثه ها از بیمار به بیمار متفاوت است و بیماران مختلف انتظارات متفاوتی از روش های دندانپزشکی دارند، بنابراین به ندرت پاسخ ها  به یک اندازه برای همه مناسب می باشند. با این که یک پاسخ خاص ممکن است برای بسیاری از بیماران مان یکی باشد اما به ندرت برای همه صدق می کند.

آیا به براکت یا ارتودنسی نیاز دارید؟ 

پاسخ به این مسئله  که آیا قبل از استفاده از ونیر ها یا ایمپلنت ها، درمان های ارتودنسی یا  براکت که برای تراز کردن و یا صاف کردن دندان ها  استفاده می شوند ،لازم هستند یا خیر تا حدی مشکل است. در بسیاری از موارد، جایجایی و تراز دندان ها بهتر است که قبل از نصب ایمپلنت یا ونیر ها دندان ها انجام شوند، اما این برای همه ی  بیماران ضروری نیست؛ در برخی موارد، ممکن است انجام ایمپلنت و ونیر دندان قبل از درمان های ارتودنسی ضروری باشد چرا که برای سایر دندان ها لنگر می شود. مسئله مهم این است که به خاطر داشته باشید، ایمپلنت دندان دائمی می باشد. همچنین، برای صاف و ردیف کردن صحیح دندان ها می توان هم از تاج دندان و هم از ونیر دندان استفاده کرد. برای جابجایی، صاف کردن و در نهایت ترمیم دندان های تان ، درمان ها و راه حل های مختلفی وجود دارد که می تواند استفاده شود، بنابراین  قبل از تصمیم نهایی در مورد برنامه درمانی با دندانپزشک و یا ارتودنتیست خود مشورت کنید.

مطالعه بیشتر: استفاده از ارتودنسی روی دندان هایی که تاج یا کامپوزیت ونیر دارند

آیا جراحی سینوس با ایمپلنت دندان سازگاری دارد؟

ایمپلنت دندان: هر فردی حفره های سینوسی در جمجمه اش دارد. سینوس ها از نظر اندازه متفاوت هستند و بزرگترین آن سینوس های مربوط به فک است که در پشت گونه ها دقیقاً بالای فک قرار دارند. اگرچه دلیل اینکه چرا افراد سینوس دارند کاملاً مشخص نشده است اما به نظر می رسد که در نم دار کردن هوایی که افراد استنشاق می کنند نقش دارند و در کمک به گفتار افراد نیز ممکن است نقش داشته باشند.

سینوس ها می توانند با چند مسئله مواجه شوند و نیاز به جراحی سینوسس داشته باشند. به عنوان مثال، در صورت مسدود شدن سینوس ها تنفس افراد دچار مشکل می شود. سینوس های برخی از افراد به طور منظم دچار عفونت می شوند. در بعضی موارد اگر فرد دندان خود را از دست داده باشد و قصد ایمپلنت داشته باشد سینوس ها می توانند مشکل ساز شوند...(ادامه مطلب)

sinus-lift-for-dental-implant

 

ایمپلنت دندان برای کودکان مبتلا به فقدان مادرزادی دندان

ایمپلنت دندان یکی درمان های پیشنهادی برای کودکان آژنزیس دندان یا به اصطلاح  کودکانی که به صورت مادرزادی فاقد دندان هستند، می باشد. به دلیل اینکه رشد اسکلتی در کودکان پس از ایمپلنت نیز ادامه دارد و نیز به دلیل خطرات احتمالی جراحی در سنین پایین، نتایجی که از درمان های ایمپلنت در کودکان بدست می آید، به اندازه نتایج بدست آمده در بزرگسالان قابل پیش بینی نیست.

آژنزیس دندان یا بی دندانی چیست؟

آژنزیس، به معنای عدم ساخته شدن و رشد یک اندام در دوران جنینی است به طوری که  که نوزاد پس از تولد  فاقد آن اندام است. آژنیس دندانی در نتیجه ی ایجاد اختلال در شکلی گیری نسج سخت دندانی و پریودنشیوم اطراف به وجود می آید . مهمترین اصل در طول درمان کودکانی که آژنزیس دندان دایمی دارند، دست یافتن به یک نتیجه ی قایل قبول و مطلوب هم از نظر زیبایی و هم از نظر کارکردی و نیز جنبه های روحی-اجتماعی است به طوری که کمترین حد جایگیزنی با درمان پروتز شکل بگیرد.

آژنزیس دندانی گسترده یا اولیگودانتیا به مواردی اطلاق می شود که در طی آن فرد بیمار فاقد بیش از 6 دندان دائمی باشد. (بدون احتساب دندان عقل یا آسیای سوم). بی دندانی مطلق یا آنودانتیا عارضه‌ای است که در آن فرد بیمار به طورکل فاقد دندان دائمی باشد. هیپردانتیا یا پر دندانی نیز عارضه‌ی مشابهی است که در آن فرد بیمار صاحب دندان هایی بیشتر از تعداد طبیعی دندان دارد.

 

جایگزینی ایمپلنت برای کودکان فاقد دندان

جایگزینی ایمپلنت دندان برای کودکان سنین پایین،  به دلیل اینکه ناحیه مجاور ایمپلنت در فرایند رشد مشارکت ندارد، مشکلات زیبایی و نیز کارکردی به خصوص در قسمت دندان های قدامی به وجود می آید. بهتر است درمان ایمپلنت در دختران به دلیل اینکه رشد استخوان زودتر تکمیل می شود  تا 15 سالگی و در پسران تا 17 سالگی به تعویق افتد. چنانچه رشد اسکلتی و ...(ادامه مطلب)

ایمپلنت دندان ناموفق و شکست درمان

ایمپلنت دندان به عنوان یک درمان با احتمال موفقیت بالا برای جایگزینی دندان های از دست رفته محسوب می شود. با وجود موفقیت های ایمپلنت در موقعیت های مختلف، با این حال عواملی نیز وجود دارد که ممکن است منجر به شکست درمان ایمپلنت دندان شود...(ادامه مطلب)

 

dental-implants-failure

 

پیوند استخوان در ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در حال حاضر بهترین و مناسب ترین گزینه دندانپزشکی برای جایگزین دندان های از دست رفته می باشد. برای کاشت ایمپلنت شرایطی لازم است که یکی از مهمترین آنها میزان قابل قبول تراکم استخوانی می باشد تا توان نگهداری ایمپلنت را در لثه داشته باشد. با از دست رفتن دندان و خالی ماندن جای آن در لثه،  به دلیل اینکه دیگر تحریک و فشاری در ناحیه دندان از دست رفته وجود ندارد، پس از مدتی استخوان فک تحلیل می رود. این یک واکنش طبیعی از سوی بدن می باشد. عوامل دیگری مانند تصادف و صدمه دیدن، ژنتیک، بیماری و... نیز ممکن است سبب تحلیل و از دست رفتن استخوان و یا حتی افتادن دندان به دلیل تراکم استخوانی ضعیف شود...(ادامه مطلب)

bone-grafting

 

عوارض و خطرات ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در حال حاضر بهترین جایگزین دندان های از دست رفته می باشد. با این وجود ، در دهه های گذشته شواهد مطرح شده نشان می دهد عارضه التهاب در اطراف "ایمپلنت" در حال افزایش است.  يكی از شايع ترين عارضه ها كه بر بافت نرم و سخت اطراف ایمپلنت  تأثير مي گذارد ، پری ایمپلنتایتیس یا عفونت ایمپلنت می باشد که در بیشتر موارد ناشی از برش لثه در طول درمان ایمپلنت می باشد. این بیماری می تواند منجر به از بین رفتن و شکست ایمپلنت شود. پری ایمپلنتایتیس نوع پیشرفته بیماری موکوزیت پری ایمپلنت می باشد.  بنابراین ، استراتژی ها و مراقبت ها  برای پیشگیری و درمان بیماری پری ایمپلنتایتیس  باید در مفاهیم توانبخشی نوین جای بگیرد.

رعایت نکردن برخی موارد تاثیرگذار می تواند احتمال وقوع این عوارض را تشدید کند. بسته به تکنولوژی مورد استفاده در ایمپلنت و نیز مراقبت های ویژه ، عوارض احتمالی ایمپلنت دندان  می تواند افزایش ، کاهش و یا به صفر برسد.

در روشهای معمول جراحی ایمپلنت دندان احتمال وقوع عوارض ایمپلنت افزایش می یابد. در ایمپلنت به وسیله پانچ لثه که بدون جراحی و بخیه می باشد عوارض احتمالی ایمپلنت کاهش یافته و حتی به صفر می رسد. همچنین دروه ترمیم در این روش سخت و طولانی نیست.  درد و خونریزی کمتری اتفاق می افتد و عوارض این روش بسیار اندک و ناچیز می باشد.

در ادامه مطلب به یکی از شایعترین عوارض ایمپلنت دندان از جنبه های بیولوژیکی پرداخته شده است...(ادامه مطلب)

ofunat-implant

ایمپلنت دندان برای دندان های شکسته

ایمپلنت دندان: در برخی موارد ممکن است شکستگی دندان تا زیر خط لثه ادامه داشته باشد. در چنین مواردی دندان قابل ترمیم نیست. در این صورت دو گزینه برای درمان وجود دارد. استفاده از بریج و یا ایمپلنت دندان. (بیشتر بخوانید: ایمپلنت یا بریج: کدام روش بهتر است؟) در کاشت ایمپلنت، دندان شکسته کشیده می شود و پایه ایمپلنت به جای ریشه دندان در فک بیمار قرار می گیرد و استخوان فک جوش می خورد و با آن ادغام می شود. طول عمر ایمپلنت دندان در صورت مراقبت از آن دائمی است. در مواردی که تراکم استخوان کافی در فک برای انجام ایمپلنت وجود نداشته باشد، پیوند استخوان پیش از درمان ایمپلنت انجام می گیرد.(ادامه مطلب)

ایمپلنت دندان برای کسانی که پوکی استخوان دارند

ایمپلنت دندان: پوکی استخوان یا osteoporosis از انواع  بیماری های اسکلتی  بسیار شایع در سنین بالا می باشد که افراد مبتلا به پوکی استخوان به مرور زمان استخوان هایشان ضعیف می شود و با خطر شکستگی استخوان موجه می شوند. این بیماری همانگونه که سبب نخریب سایر استخوان ها می شود به شیوه ای مشابه سبب تخریب استخوان فک نیز می شود. این در حالی است که تراکم استخوان فک از عوامل مهم موفقیت ایمپلنت دندان محسوب می شود.

بنابراین پوکی استخوان به تنهایی منجر به ایمپلنت ناموفق نمی شود بلکه تخریب استخوان فک است که مشکلاتی در درمان ایمپلنت سبب می شود. بیشتر مبتلایان به بیماری پوکی استخوان در سن بالای پنجاه سال قرار دارند. این بیماری در زنان می تواند در سنین پایین تر نیز رخ دهد.

در مواقعی که فرد دچار بیماری پوکی استخوان می باشد، زمان بیشتری برای بازسازی استخوان در اطراف ایمپلنت لازم است و همین احتمال ایمپلنت ناموفق را افزایش می دهد. در این شرایط  استخوان ممکن است زمان بیش‌تری را برای بازسازی اطراف ایمپلنت نیاز داشته باشند، درنتیجه شانس شکست ایمپلنت افزایش می‌یابد. با این حال ، شواهد کمتری برای تقویت یا رد این فرضیه وجود دارد که پوکی استخوان ممکن است دارای اثرات مضر در بهبود استخوان باشد. بنابراین ، در مورد نتیجه گیری نهایی در مورد تأثیر پوکی استخوان در درمان کاشت دندان در حال حاضر نمی توان نظر قطعی داد.

implant-osteoporosis

پوکی استخوان تأثیر منفی بر روی میزان نارسایی ایمپلنت و همچنین درصد جذب استخوان ندارد. اکثر مطالعات یافته های مشابهی را بین افراد با و بدون پوکی استخوان گزارش دادند. مکمل این هستند که ، بازسازی استخوان اطراف ایمپلنت در ایمپلنتهای دندانی که از آرواره پوکی استخوان گرفته شده است ، هیچ تاثیری در ترمیم استخوان ندارد.

بنابراین ، پیش فرض مبتنی بر اینکه قرارگیری ایمپلنت دندان ممکن است در افراد مبتلا به پوکی استخوان منع مصرف داشته باشد ، بر اساس این فرض است که این آسیب شناسی ها ممکن است بر روی فکهای انسان به همان روشی که در سایر قسمتهای اسکلت تأثیر می گذارد ، تأثیر بگذارد. علاوه بر این ، تفاوت در بهبود سینتیک و مسیر ترمیم و بازسازی استخوان ممکن است بین طولانی مدت وجود داشته باشد. با این حال ، تا به امروز ، هیچ مطالعه قطعی وجود ندارد که نشان دهد پوکی استخوان میزان نارسایی ایمپلنت های دندانی و همچنین شیوع پری ایمپلنت یا عفونت ایمپلنت را افزایش می دهد.

با توجه به تأثیر پوکی استخوان در بازسازی استخوان اطراف ایمپلنت دندان ، شواهد ضعیفی برای حمایت یا رد این فرضیه وجود دارد که نشان می دهد پوکی استخوان می تواند اثرات مضر در بهبود استخوان داشته باشد. در نتیجه ، نتیجه گیری قطعی در مورد تأثیر پوکی استخوان در ترمیم پشتیبانی از ایمپلنت در اینجا حاصل نمی شود...(ادامه مطلب)

استفاده از آنتی بیوتیک در درمان ایمپلنت

ایمپلنت دندان: دلایل زیادی برای نارسایی کاشت دندان وجود دارد که یکی از آنها ایجاد باکتری در اطراف ایمپلنت است. برخی از خرابی های کاشت دندان می تواند به دلیل آلودگی به باکتری ها هنگام قرار دادن ایمپلنت باشد.  برای به حداقل رساندن عفونت ها را بعد از قرار دادن ایمپلنت دندان، استفاده از آنتی بیوتیک پیشنهاد شده است. مطالعات اخیر نشان می دهد که در صورت استفاده از آنتی بیوتیک ها ، باید استفاده آنتی بیوتیک کوتاه مدت باشد. یکی دیگر از نگرانی های مهم مرتبط با استفاده از آنتی بیوتیک ها ، تولید باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک است. استفاده از آنتی بیوتیک های پیشگیرانه در دندانپزشکی ایمپلنت بحث برانگیز است.

antibiotics-for-dental-implant

به طور کلی استفاده از آنتی بیوتیک ها در جراحی به منظور جلوگیری از عفونت ایمپلنت، در صورت گسترده بودن عمل جراحی یا چنانکه جراحی در مکان های آلوده انجام شود و در مواقعی که وقتی مواد خارجی زیادی در بدن کاشته می شود، فقط برای افراد در معرض خطر توصیه می شود. اخیراً ، استفاده از آنتی بیوتیک ها فقط برای  یک دوره کوتاه مدت توصیه می شود ، زیرا گاهی اوقات آنتی بیوتیک ها می توانند عوارض جانبی از اسهال گرفته تا واکنشهای آلرژیک تهدید کننده زندگی ایجاد کنند. یکی دیگر از نگرانی های عمده مرتبط با استفاده گسترده از آنتی بیوتیک ها ، افزایش زیاد باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک است...(ادامه مطلب)

تغذیه و رژیم غذایی بعد از ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان: هفته اول بعد از جراحی کاشت دندان برای سلامت ایمپلنت دندان بسیار مهم است. در این مرحله ، اختلالات اساسی مانند جویدن غذاهای سخت هنوز هم می تواند کاشت ایمپلنت را دچار مشکل کرده  و معالجه شما را خراب کند. به همین دلیل توصیه می کنیم برای رژیم غذایی خود از غذاهای نرم و غنی از مواد مغذی بعد از عمل کاشت ایمپلنت استفاده کنید... (ادامه مطلب)

سوالات رایج درباره ی ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان:یک دندان طبیعی از یک تاج (بخشی که در بالای لثه مشاهده می کنید) تشکیل شده است ، و ریشه (بخشی که در زیر لثه پنهان است). این ریشه در فک است که در واقع دندان طبیعی را در خود نگه می دارد. ایمپلنت یک تیتانیوم کوچک ساخته شده توسط انسان است که به عنوان جایگزینی برای ریشه دندان طبیعی از دست رفته عمل می کند. از تیتانیوم استفاده می شود زیرا با بدن انسان سازگارتر است. ایمپلنت دندان در استخوان فک فوقانی یا تحتانی قرار می گیرد و به عنوان لنگر دندان جایگزین عمل می کند. بعد از رشد استخوان در اطراف پایه ایمپلنت ، ایمپلنت ها می توانند مانند یک ریشه دندان طبیعی  عمل کنند...(ادامه مطلب)

ایمپلنت دندان زایگوماتیک (zygomatic) چیست؟

ایمپلنت های زایگما برای اولین بار در اواخر دهه 1990 توسط دکتر "Per Ingvar Branemark" معرفی شد که به عنوان "پدر ایمپلنتولوژی دندان" شناخته می شود. در بیماران دارای استخوان ناکافی در فک فوقانی خلفی از ایمپلنت های زایگوماتیک به جای ایمپلنت دندان معمولی استفاده می شود.  ایمپلنت های زایگما یا ایمپلنت های(Zygomatic) با ایمپلنت های دندان معمولی متفاوت است زیرا پایه ایمپلنت زایگوماتیک به جای فک بالا در لایه های استخوانی استخوان گونه قرار می گیرند. استخوان گونه کیفیت و تراکم بیشتری نسبت استخوان فک دارد...(ادامه مطلب)

ایمپلنت دندان های جلو

ایمپلنت دندان جلو یک روش درمانی دندانپزشکی زیبایی برای افرادی است که دندان جلوی خود را از دست داده اند. از دست دادن دندان جلو ممکن است در اثر حادثه ، به دلیل مراقبت نادرست از دندان ها یا به دلیل آسیب دیدن دندان باشد. از دست دادن دندان جلویی می تواند لبخند را خراب کند و فرد اعتماد به نفس خود را از دست بزند...(ادامه مطلب)

قیمت ایمپلنت دندان

دهان دارای 28 دندان (به استثنای دندان های عقل) ، 14 عدد روی هر فک است. متخصص ایمپلنت شما 14 ایمپلنت دندان بر روی هر فک نصب نخواهد کرد. این از نظر پزشکی قابل استفاده نیست. بیشترین تعداد 8 کاشت دندان در هر قوس است و کمترین آن حداقل 2 کاشت دندان است. با افزایش تعداد پایه های ایمپلنت ، پروتز (دندان مصنوعی یا پل ثابت) پایدارتر می شود. قیمت ایمپلنت دندان با هر کاشت دندان اضافی نیز بالا می رود...(ادامه مطلب)

ایمپلنت دندان در یک روز

احتمالاً در مورد "کاشت دندان در یک روز" شنیده اید. آیا نسبت به آن تردید دارید؟ در این مطلب برخی از نکات مربوط به روش کاشت دندان و همچنین عوامل مؤثر در کاشت دندان در یک روز مورد بررسی قرار می گیرد. روش کاشت دندان در واقع می تواند در یک روز انجام و تکمیل شود. نه تنها روال می تواند طی یک روز انجام شود ، بلکه این روند می تواند بسیار خوب انجام می شود. با این وجود برای گرفتن بهترین نتیجه، بهترین متخصص ایمپلنت دندان مورد نیاز است...(ادامه مطلب)

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!