آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

تفاوت ایمپلنت دندان و تاج دندان

تفاوت ایمپلنت دندان و تاج دندان (روکش)، به طور خلاصه ، کاشت دندان و تاج (روکش) کارهای بسیار متفاوتی انجام می دهند. تاج به دلایل زیبایی و برای حفظ آنچه از دندان طبیعی باقی مانده استفاده می شود. از ایمپلنت دندان هنگامی استفاده می شود که به دلیل آسیب دیدگی  یا پوسیدگی دیگر دندان زنده وجود نداشته باشد .

تفاوت ایمپلنت دندان و تاج دندان
10 اسفند 1398
0
دسته بندی: ایمپلنت,

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 5.200.000 به جای 6.200.000 فقط تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09363558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

تفاوت ایمپلنت دندان و تاج

اگر دندان های شما دچار پوسیدگی یا آسیب دیدگی شده است و مایل به بهبود ظاهر لبخند خود هستید ، گزینه های مختلفی وجود دارد که در دسترس هستند. دو گزینه ممکن تاج دندان و ایمپلنت دندان هستند. تفاوت بین دو درمان ایمپلنت و تاج (به آن روکش نیز گفته می شود ) چیست؟ در این مطلب توضیح می دهیم که چرا و چه زمانی باید تاج یا ایمپلنت دندان داشته باشید.

تاج دندان

تاج ها غالباً به عنوان یک کلاه نیز گفته می شوند و این به خوبی نقش تاج دندان را توصیف می کند. تاج به عنوان یک کلاه برای پوشاندن دندان عمل می کند. تاج از اکریلیک قوی ساخته شده است و بسیار شبیه دندان طبیعی است. تاج ها به دلایل مختلف استفاده می شوند. هنگامی که دندان دچار پوسیدگی شدید شده و دندان کافی باقی نمی ماند تا اقدام به پر کردن آن نمود ، تاج یک انتخاب معقول است. دلایل دیگر استفاده از تاج می تواند شامل آسیب دیدگی و ناهمواری دندان ها ، تغییر رنگ و شکستگی دندان ها باشد. تاجها به حفظ دندانهای باقیمانده کمک می کنند و زیباتر به نظر می رسند. بسیار مهم است که پس از دریافت تاج دندان، سطح خوبی از بهداشت دهان و دندان حفظ شود ، زیرا لازم است دندان زیر تاج و همچنین دندان هایی که در هر طرف تاج قرار دارند حفظ شوند.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت یا کاشت دندان یک ریشه مصنوعی است که در صورت نیاز به کشیدن دندان به دلیل پوسیدگی یا هر علت دیگر ، ریشه دندان طبیعی را جایگزین می کند. ایمپلنت دندان با تاج متفاوت است ، زیرا تاج همانند قسمت بالای دندان است که در دهان قابل مشاهده است. ایمپلنت همانند ریشه واقعی دندان است که در استخوان فک قرار می گیرد. داشتن ایمپلنت دندان نسبت به داشتن تاج تهاجمی تر است ، زیرا ایمپلنت دندان در استخوان فک قرار می گیرد ، و با استخوان فیوز شده مانند یک دندان طبیعی عمل می کند. سپس ایمپلنت یک ریشه محکم و پایه ای محکم برای تاج ، دندان مصنوعی یا پل ایجاد می کند. کاشت دندان بهترین گزینه برای جایگزینی دندانهای طبیعی است. ایمپلنت  ها محکم در فک قرار داده می شوند ، جابجا نمی شوند و لثه ها را دچار ساییدگی نمی کنند.

به طور خلاصه ، کاشت دندان و تاج کارهای بسیار متفاوتی انجام می دهند. تاج به دلایل زیبایی و برای حفظ آنچه از دندان طبیعی باقی مانده استفاده می شود. از ایمپلنت دندان هنگامی استفاده می شود که به دلیل آسیب دیدگی  یا پوسیدگی دیگر دندان زنده وجود نداشته باشد . ایمپلنت به عنوان پشتیبان دندان کاذب عمل می کند که می تواند شامل تاج ، پل و پروتز دندان باشد.

در مواردی که مشکلات دندان جزئی باشد برای زیبایی دندان ها می توان بجای تاج از لمینت دندان و یا کامپوزیت دندان نیز استفاده کرد. لمینت و کامپوزیت بیشتر برای رفع نواقص زیبایی دندان بکار می روند و در مواردی که مشکلات شدید دندانی مانند پوسیدگی و .. وجود داشته باشد نمی توان از لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر استفاده نمود مگر اینکه قبل از انجام لمینت دندان و کامپوزیت دندان بتوان پوسیدگی دندان را با پر کردن رفع نمود. اما پوسیدگی شدید دندان ممکن است با پرکردن رفع نشود. در این موارد تاج دندان استفاده می شود. بیشتر افراد به دلیل پایین بودن قیمت لمینت دندان ، به این گزینه تمایل دارند.

از کاشت دندان گاهی در طول تاریخ برای جایگزینی دندانهای از دست رفته استفاده می شود. با این حال ، آنها در دهه 1960 پذیرفته تر شدند. از آن زمان ، استفاده از آنها به طور قابل توجهی گسترده تر شده است ، و اکنون یک روش معمول دندانپزشکی برای جایگزینی دندان ها است. آنها در درجه اول برای حمایت از پروتزهای دندانی مانند تاج برای تعویض تک دندان یا پل هایی برای جایگزینی دهانه دندان یا پروتز دندان استفاده می شوند.

ایمپلنت دندان از تیتانیوم ساخته می شود زیرا این فلز با بدن انسان سازگار است و قادر به فیوز شدن با استخوان فک است و باعث افزایش پایداری ایمپلنت می شود. این فرایند همجوشی بیولوژیکی که به عنوان Osseointegration شناخته می شود و می تواند برای مدت طولانی از تحلیل استخوان فک جلوگیری کند. اکنون ایمپلنت دندان روشی ایمن و مؤثر برای جایگزینی ظاهر و عملکرد دندان های از دست رفته می باشد.

برای قراردادن ایمپلنت از یک مته تخصصی دندانپزشکی برای قرار دادن ایمپلنت دندان استفاده می شود . سپس از پیچ اباتمنت برای اتصال تاج به پایه ایمپلنت استفاده می شود. سرانجام  تاج به اباتمنت چسبانده می شود.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت فوری، ایمپلنت ارزان، کامپوزیت بهتر است یا لمینت، تفاوت لمینت دندان و کامپوزیت، قیمت لمینت دندان، لمینت دندان سرامیکی

مزایای کاشت دندان

دلایل مختلفی وجود دارد که ایمپلنت دندان از تاج های معمولی ، پل ها و پروتزهای جایگزین دندان بهتر می باشد.

مزایای کاشت دندان شامل موارد زیر است:

 • ظاهر طبیعی ایمپلنت دندان
 • عملکرد مشابه دندانهای طبیعی
 • داشتن دندان هایی که به راحتی می توانید آنها را تمیز کنید
 • بدون نیاز به چسب مخصوص برای نگهداری ایمپلنت در محل
 • طول عمر ایمپلنت دندان از تکنیک های دیگر جایگزینی دندان بیشتر است
 • علاوه بر این ، برای انجام ایمپلنت دندان نیازی نیست دندان سالم دستکاری شود.
 • کاشت دندان همچنین تضمین می کند که نیروهایی که به طور معمول در طی فرآیند جویدن به فک اعمال می شوند ، همچنان وجود دارند. این نیروها به حفظ ساختار فک پایین زیر دندان کمک می کند و ظاهر فک و صورت را حفظ می کند.

با توجه به این مزایا ، در حال حاضر کاشت دندان برای درمان افرادی که دندان از دست رفته دارند ، بهترین انتخاب درمانی است.

طول درمان ایمپلنت دندان چقدر است؟

روند دریافت کاشت دندان چند ماه طول می کشد و این سه مرحله را شامل می شود:

 • قرار دادن ایمپلنت: ابتدا باید جراحی انجام دهید تا ایمپلنت در فک شما قرار گیرد ، ایمپلنت با بافت لثه پوشانده پوشانده می شود و به آن سه تا شش ماه اجازه داده می شود تا با استخوان فک پیوند بخورد.
 • قرار دادن اباتمنت: متخصص ایمپلنت دندان شما یک اتصال دهنده که به آن اباتمنت نیز گفته می شود را روی ایمپلنت قرار می دهد. این اتصال دهنده قسمت تاج ایمپلنت را به پایه ایمپلنت دندان متصل می کند.  در بعضی موارد ، ایمپلنت و اباتمنت به طور همزمان قرار می گیرد.
 • تاج : متخصص ایمپلنت دندان شما یک تاج  را که بطور سفارشی در آزمایشگاه دندانپزشکی برای شما ساخته شده است را به اباتمنت متصل می کند. تاج "ایمپلنت" قسمت شبیه دندان طبیعی ایمپلنت است.

چندین عامل وجود دارد که طول مدت زمان لازم برای انجام عمل ایمپلنت دندان را تعیین می کند.

 • سلامتی دندان شما
 • تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند
 • کدام دندان باید با ایمپلنت جایگزین شود
 • لزوم کشیدن دندان قبل از ایمپلنت که برای همه ی افراد انجام نمی شود.
 • لزوم پیوند استخوان و یا لیفت سینوس که برای همه ی افراد انجام نمی شود.

عمل جراحی یک ایمپلنت دندان به طور معمول می تواند یک تا دو ساعت از شروع تا پایان به طول انجامد.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

قرار دادن ایمپلنت اغلب راحت تر از بیرون کشیدن دندان است و معمولاً با استفاده از بی حسی موضعی ساده انجام می شود. شما هیچ وقت احساس درد نخواهید کرد ، اما درست مانند هر عمل جراحی دیگر ، ممکن است در طول هفته بعد از ایمپلنت احساس ناراحتی کنید. ممکن است متخصص ایمپلنت دندان برای شما آنتی بیوتیک تجویز کند. برای کاشت دندان به ندرت از بی حسی عمومی استفاده می شود و عموما از این مورد فقط برای موارد بسیار پیچیده استفاده می شود

آیا تمیز کردن ایمپلنت های دندانی دشوار است؟

نه ، اگر می خواهید طول عمر ایمپلنت دندان بیشتر شود ، مراقبت از ایمپلنت مهم است. متخصص ایمپلنت دندان شما باید در مورد چگونگی مراقبت از ایمپلنت دندان توصیه های مفصلی را ارائه دهد. تمیز کردن اطراف دندان های متصل به ایمپلنت ها سخت تر از تمیز کردن دندان های طبیعی نیست. با این حال ، ممکن است مناطقی وجود داشته باشد که دسترسی به آنها دشوار باشد و نحوه تمیز کردن آنها توسط متخصص ایمپلنت به شما نشان داده می شود.

کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات خود را شامل کامپوزیت دندان، ایمپلنت دندان و لمینت دندان بصورت اقساط بلند مدت ارائه می دهد. قیمت ایمپلنت دندان در مرکز سیب سفید 2900000 تومان، قیمت کامپوزیت دندان 490 هزار تومان و قیمت لمینت دندان 1100000 تومان می باشد. برای دریافت ویزیت و مشاوره رایگان در مرکز سیب سفید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید. برای اطلاع از شرایط ایمپلنت اقساطی، لمینت اقساطی و نیز کامپوزیت اقساطی اینجا کلیک کنید.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

مشاوره حضوری رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟
فیلم مراحل انجام ایمپلنت دندان
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟
هزینه انجام ایمپلنت دندان چقدر است؟
طول عمر ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چقدر است؟ رزرو نوبت برای ویزیت رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان مصنوعی به نظر می رسد یا طبیعی؟ مدت زمان کاشت دندان چقدر طول می کشد؟
چه مدت پس از کشیدن دندان می توان ایمپلنت انجام داد؟ به چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟
مراحل ایمپلنت دندان در صورت نیاز به پیوند استخوان چگونه است؟
چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟
آیا نیاز به جایگزینی ایمپلنت دندان قدیمی دارم؟
آیا سالمندان می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟
بعد از ایمپلنت دندان چه بخوریم؟
آیا کسانی که پوکی استخوان دارند می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!