آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

ایمپلنت دندان چگونه کار می کند

ایمپلنت دندان چگونه کار می کند؟ نحوه ی انجام ایمپلنت دندان، روش انجام ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چگونه کار می کند
5 بهمن 1398
0
دسته بندی: ایمپلنت,

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 5.200.000 به جای 6.200.000 فقط تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09363558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

 

ایمپلنت دندان چگونه کار می کند

اگرچه ایمپلنت دندان فواید بیشماری دارد ، اما همه آنها به نحوه کار ایمپلنت در دهان وابسته است. ایمپلنت دندان تنها راه حل درمانی هست که ارتباط بیولوژیکی با استخوان فک ایجاد می کند و از این نظر بسیار شبیه دندان های طبیعی هست. به همین دلیل ، ثابت شده است که ایمپلنت دندان یک انتخاب درمانی طولانی مدت است که حفاظت خوبی برای دندان مصنوعی یا دندان هایی که به آن وصل می شوند فراهم می کند.

در واقع سه قسمت اصلی برای هر ایمپلنت وجود دارد:

  • پایه ایمپلنت : پایه ایمپلنت یک میله تیتانیومی است که مانند ریشه دندان در استخوان فک قرار می گیرد.
  • اباتمنت: این قسمت اتصال تاج دندان به پایه ایمپلنت را ممکن می کند.
  • تاج : قسمت تاج بخشی از ایمپلنت دندان است که دیده می شود.

قبل از انجام عمل ایمپلنت دندان، دندانها و ساختار فك مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند تا تراکم استخوان فك مورد نیاز برای ایمپلنت بررسی شود. در پی این امر ، متخصص ایمپلنت دندان، با یک عمل جراحی ، پایه فلزی ایمپلنت را در استخوان فک قرار می دهد. پس از انجام موفقیت آمیز قراردادن ایمپلنت دندان ، متخصص ایمپلنت دندان پیشرفت پیوند استخوان فک را با ایمپلنت درج شده بررسی می کند. براساس قالب و ساختار کلی دندانها ، یک تاج بر روی ایمپلنت نصب می شود تا شبیه به ساختار یک دندان طبیعی باشد.

implant-dandan-chegooneh-kar-mikonad

قرار دادن ایمپلنت های دندانی

دو روش برای قرار دادن ایمپلنت دندان در استخوان فک وجود دارد و بر اساس زمان کشیده شدن دندان انجام می شود. سیستم های مختلف ایمپلنت بسته به این فاکتور انتخاب می شوند.

  • در روش اول قرار دادن ایمپلنت دندان بعد از کشیدن دندان 3-4 ماه صبر می کنید. بعد از این مدت ، شرایط استخوان برای ایمپلنت دندان توسط متخصص ایمپلنت دندان بررسی می شود و سپس ایمپلنت در استخوان فک قرار داده می شود. پس از قرار دادن ایمپلنت دندان در استخوان فک باید 4-6 ماه دیگر منتظر بمانیم تا ایمپلنت با استخوان پیوند بخورد و ترکیب شود. این فرآیند "Osseointegration" نامیده می شود. تا زمانی که رادیوگرافی ها کامل بودن فرایند استخوان سازی را اثبات نکند نمی توان مراحل ایمپلنت دندان را ادامه داد. پس از اتمام فرایند پیوند ایمپلنت با استخوان فک یا به اصطلاح Osseointegration ، ایمپلنت دندان برای اتصال تاج آماده است ، بنابراین پس از قرار دادن اباتمنت ، تاج دندان به ایمپلنت متصل می شود. برای قرار دادن تاج روی ایمپلنت باید از دندان ها قالب گیری شود.
  • ایمپلنت فوری: در روش دوم پس از کشیدن دندان، بلافاصله ایمپلنت دندان در استخوان فک قرار داده می شود. سپس یک اباتمنت یا اتصال دهنده و یک تاج موقت روی ایمپلنت قرارداده می شود. این روش همچنین "ایمپلنت دندان در یک روز" نیز نامیده می شود. پس از اینکه ایمپلنت با استخوان پیوند خورد ، تاج دائمی قرار داده می شود.

به طور معمول ، قرار دادن ایمپلنت دندان فقط به یک عمل جراحی نیاز دارد. متخصص ایمپلنت دندان ، یک سوراخ در استخوان فک شما در محلی که باید کاشت دندان انجام شود، ایجاد می کند ، سپس ایمپلنت را که معمولاً مانند یک پیچ است ، داخل سوراخ قرار می دهد. این عمل جراحی به راحتی در کمتر از یک ساعت برای یک ایمپلنت قابل انجام است.

اما ممکن است برخی از افراد برای انجام عمل ایمپلنت دندان خود نیاز به جراحی های بیشتری داشته باشند. اگر به بیماری لثه پیشرفته مبتلا هستید ، ممکن است متخصص ایمپلنت دندان مجبور باشد عمل جراحی جداگانه ای برای بیماری لثه را انجام دهد که شامل استخراج دندانهای در معرض خطر است.

اگر بعد از از بین رفتن دندان ، تراکم استخوان فک خود را از دست داده اید ، ممکن است متخصص ایمپلنت دندان تصمیم بگیرد پیوند استخوان را پیش از قرار دادن ایمپلنت دندان، انجام دهد. پیوند باید قبل از قرار دادن ایمپلنت بهبود یابد. (پیوند استخوان جزئی می تواند همزمان و به عنوان بخشی از روش ایمپلنت انجام شود.)

پس از قرار دادن پایه ایمپلنت دندان ، متخصص ایمپلنت دندان، ثبات ایمپلنت را ارزیابی خواهد کرد. اگر پایدار باشد ، ممکن است متخصص ایمپلنت ، بلافاصله دندان مصنوعی را روی آن قرار دهد. اگر ایمپلنت شما برای قرار دادن بلافاصله ی اباتمنت و تاج مناسب نباشد ، ممکن است چند ماه زمان داده شود تا ایمپلنت برای قراردادن اباتمنت و تاج مناسب باشد. در این صورت ، پس از دوره بهبودی ، برای قرار دادن اباتمنت و تاج دندان یک جراحی دیگر انجام می شود.

بنابراین ، در حالی که اکثر افراد فقط به یک عمل جراحی ایمپلنت دندان نیاز دارند ، ممکن است برخی افراد برای دستیابی به بهترین نتیجه به تعداد بیشتری جراحی نیاز داشته باشند. در طول مشاوره ، متخصص ایمپلنت دندان ، در مورد اینکه کدام روش ایمپلنت برای شما قابل انجام است، با شما صحبت خواهد نمود.

یادآوری این نکته ضروری است که قرار دادن ایمپلنت دندان یک روش جراحی و تهاجمی است. در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید هرگونه احتیاط و دقت لازم برای اطمینان از قرارگیری موفقیت آمیز ایمپلنت و طول عمر ایمپلنت دندان در نظر گرفته می شود.

مراحل زیادی برای انجام عمل ایمپلنت دندان وجود دارد که می تواند چند ماه طول بکشد.

در طول مشاوره اولیه ، متخصص ایمپلنت دندان در مورد ایمپلنت های دندانی با شما صحبت خواهد کرد و اطمینان حاصل خواهد نمود که ایمپلنت دندان برای شما مناسب است.  کاندیدای ایمپلنت فقط به سه ویژگی اساسی نیاز دارد:

  • آیا یک یا چند دندان از دست رفته دارید؟
  • آیا فک شما تراکم استخوانی کافی دارد؟
  • آیا به اندازه کافی برای جراحی ایمپلنت دندان سالم هستید؟

اگر این سه استاندارد موجود باشد ، می توانید مطمئن باشید برای ایمپلنت مناسب هستید. با این وجود ، بسیاری از عوامل دیگر را در تصمیم گیری در مورد مناسب بودن ایمپلنت دندان باید در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت ارزان، ایمپلنت فوری، بهترین نوع ایمپلنت دندان، بهترین نوع کامپوزیت دندان، لمینت دندان سرامیکی، کامپوزیت دندان چیست؟

برای اکثر افراد ، کاشت ایمپلنت بسیار موفق است ، اما میزان موفقیت ایمپلنت و خطر عوارض ناشی از ایمپلنت دندان به عوامل زیر وابسته است:

مواد کمی وجود دارند که توانایی ادغام با استخوان را دارند. متداول ترین ماده مورد استفاده در روش ایمپلنت دندان ، تیتانیوم ، می باشد. تیتانیوم اولین ماده ای بود که برای ادغام قابل اعتماد با استخوان کشف شد. همچنین برخی از مواد سرامیکی می توانند با استخوان ادغام شوند. از این میان ، زیرکونیا از مواد سرامیکی ای است که برای ایمپلنت دندان به اندازه کافی قوی است .

توجه به این نکته مهم است که دندانهای طبیعی شما در واقع در استخوان نیستند. آنها توسط یک باند بافت سخت به نام رباط پریودنتال به استخوان فک متصل می شوند. این رباط نه تنها باعث می شود كه دندان به نیروهای نیش پاسخ دهد (فشار ناشی از جویدن) ، بلكه تولید استخوان جدید را نیز تحریک می كند.

کلینیک دندانپزشکی سیب سفید در زمینه ایمپلنت دندان پیشرو است. همیچنین مرکز سیب سفید قیمت ایمپلنت دندان مقرون به صرفه را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09122234921 تماس بگیرید و برای مشاوره رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان رزرو نوبت کنید.

ایمپلنت دندان برای زیبایی و اصلاح لبخند

بیماران دندانپزشکی که دندان از دست رفته یا غیر قابل ترمیم دارند ، اغلب برای ترمیم لبخند شان ایمپلنت دندان خصوصا ایمپلنت دندان جلو توصیه می شود. دلیل توصیه زیاد ایمپلنت برای جایگزینی دندان به دلیل فواید طولانی مدت آنها است. در طی عمل جراحی ایمپلنت دندان ، پایه فلزی ایمپلنت به صورت جراحی در استخوان فک قرار می گیرد که سپس تاج دندان یا دندان جایگزین ، روی آن قرار گیرد. در حالی که دلایل زیادی برای نیاز به کاشت دندان وجود دارد ، پوسیدگی دندانها ، بیماری لثه و آسیب دیدگی متداول از جمله دلایل ایمپلنت دندان می باشد.

فردی که دندان خود را از دست داده است با مشکلات زیادی روبرو است از جمله مشکل در جویدن و صحبت کردن. اما با یک عمل مناسب ایمپلنت دندان ، می توان همه این مشکلات را برطرف کرد. از مهمترین مزایای ایمپلنت دندان ، ظاهر بهبود یافته و لبخند ترمیم شده است. ایمپلنت دندان مانند دندان های طبیعی به نظر می رسند و بنابراین لبخند کلی را بهبود می بخشند. ایمپلنت ها ثابت هستند و بنابراین به عنوان یک راه حل طولانی مدت و دائمی برای جایگزینی دندان ها عمل می کنند. ایمپلنت دندان همچنین به عنوان یک محافظ عمل می کند ، زیرا به حفظ استخوان فک و جلوگیری از تحلیل آن کمک می کند. همچنین دندانهای طبیعی مجاور ایمپلنت با انجام عمل کاشت ایمپلنت، دستکاری نمی شوند.

اگر به دنبال یک راه حل چشمگیر برای ترمیم لبخند و تقویت اعتماد به نفس خود و بهبود لبخند خود هستید ، برای ویزیت و مشاوره رایگان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا از طریق لینک زیر پیام دهید.

کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات خود را شامل کامپوزیت دندان، لمینت دندان و ایمپلنت بصورت اقساطی بلند مدت ارائه می دهد. قیمت ایمپلنت دندان در مرکز سیب سفید 2900000 تومان، قیمت کامپوزیت دندان 490 هزار تومان و قیمت لمینت دندان 1100000 تومان می باشد. برای ویزیت و مشاوره رایگان غیر حضوری می توانید تصویر لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

مشاوره حضوری رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟
فیلم مراحل انجام ایمپلنت دندان
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟
هزینه انجام ایمپلنت دندان چقدر است؟
طول عمر ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چقدر است؟ رزرو نوبت برای ویزیت رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان مصنوعی به نظر می رسد یا طبیعی؟ مدت زمان کاشت دندان چقدر طول می کشد؟
چه مدت پس از کشیدن دندان می توان ایمپلنت انجام داد؟ به چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟
مراحل ایمپلنت دندان در صورت نیاز به پیوند استخوان چگونه است؟
چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟
آیا نیاز به جایگزینی ایمپلنت دندان قدیمی دارم؟
آیا سالمندان می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟
بعد از ایمپلنت دندان چه بخوریم؟
آیا کسانی که پوکی استخوان دارند می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!