آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

مراحل انجام ایمپلنت دندان

مراحل انجام ایمپلنت دندان، روش انجام ایمپلنت دندان، ایمپلنت دندان چگونه انجام می شود؟ مراحل ایمپلنت دندان با جزئیات دقیق، فرایند ایمپلنت دندان، روند انجام ایمپلنت دندان

مراحل انجام ایمپلنت دندان
9 دی 1398
0
دسته بندی: ایمپلنت,

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان هر واحد 3800 هزار تومان به تعداد محدود تا 30 آذر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965


مراحل انجام ایمپلنت دندان

دریافت ایمپلنت دندان چیزی بیش از چسباندن دندان های مصنوعی در دهان شماست. ایمپلنت نوعی درمان دندانپزشکی است که به جراحی نیاز دارد. اگر با دنیای دندانپزشکی آشنا نیستید ، ممکن است در مورد روش انجام ایمپلنت دندان اطلاعات نداشته باشید در این مطلب مراحل انجام ایمپلنت دندان به طور کامل شرح داده شده است.

مراحل-انجام-ایمپلنت-دندان

چرا به ایمپلنت دندان نیاز دارید؟

از ایمپلنت های دندانی می توان برای جایگزینی یک دندان منفرد ، چند دندان یا تمام دندانها استفاده کرد. هدف از جایگزینی دندان ها در دندانپزشکی ، بازگرداندن عملکرد و همچنین زیبایی شناسی است.

در مورد تعویض و جایگزینی دندان ، به طور کلی سه گزینه وجود دارد:

 • دندان مصنوعی قابل جابجایی (پروتز کامل یا پروتز جزئی)
 • پل دندانی ثابت و
 • ایمپلنت دندان

دندان مصنوعی گزینه مقرون به صرفه تر برای جایگزینی دندان ها است اما به دلیل ناراحتی ایجاد شده توسط دندان مصنوعی در دهان ، این روش مطلوبیت کمتری دارد. علاوه بر این ، دندان مصنوعی می تواند بر سلیقه و تجربه حسی فرد درباره ی غذا تأثیر بگذارد.

قبل از گسترش درمان ایمپلنت دندان ، روش پل دندان متداول تر بود. مهمترین نقطه ضعف این روش وابستگی به دندانهای طبیعی مجاور است. ایمپلنت ها فقط توسط استخوان فک پشتیبانی می شوند و بر روی دندانهای طبیعی مجاور تأثیر نمی گذارند. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام گزینه را انتخاب کنید به عوامل زیادی بستگی دارد. به ویژه در مورد ایمپلنت دندان ، این عوامل شامل :

متخصص ایمپلنت دندان منطقه مورد نظر برای ایمپلنت را معاینه می کند و ارزیابی بالینی از اینکه آیا بیمار کاندیدای خوبی برای ایمپلنت دندان است یا خیر را انجام می دهد.

انتخاب ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان نسبت به گزینه های دیگر مزایای بسیار زیادی وجود دارد. ایمپلنت های دندانی محافظه کار هستند به این دلیل که دندان های از دست رفته می توانند بدون تأثیر یا تغییر در دندانهای مجاور جایگزین شوند. علاوه بر این ، از آنجا که ایمپلنت دندان در ساختار استخوان ادغام می شوند ، بسیار پایدار هستند و می توانند همانند دندان های طبیعی باشند.

برای بسیاری از افراد قیمت ایمپلنت دندان یک عامل بازدارنده برای دریافت ایمپلنت دندان می باشد. علاوه بر اینکه امکان انجام ایمپلنت اقساطی در بسیاری از کلینیک های دندانپزشکی فراهم شده است ، باید گفت گزینه ایمپلنت ارزان نیز می تواند نگرانی افراد را درباره ی پرداخت هزینه ایمپلنت دندان کاهش دهد. ایمپلنت ارزان همیشه به معنای افت کیفیت نیست. پیش از انجام ایمپلنت ، می توان درباره ی تجربه و مهارت متخصص ایمپلنت دندان تحقیق و جستجو نمود و نسبت  به کیفیت بالای کار اطمینان کسب کرد.

چه کسانی می توانند ایمپلنت دندان دریافت کنند

بهترین نوع داوطلب برای جراحی ایمپلنت کسی است که خصوصیات زیر را داشته باشد:

 • یک یا چند دندان نداشته باشد
 • دندان آسیب دیده
 • بهداشت دهان و دندان خوب
 • استخوان کافی در فک برای حمایت از ایمپلنت
 • سلامت جسمی مناسب

این ها مواردی است که می توانید با متخصص ایمپلنت خود در مورد آنها صحبت کنید تا ببینید که آیا عمل جراحی ایمپلنت گزینه مناسبی برای شما است.

جراحی ایمپلنت به این شکل نیست که با دندان های از دست رفته به اتاق عمل بروید و با دندان هایی مرواریدی بیرون بیایید. ایمپلنت دندان یک جراحی سرپایی است و در چند مرحله انجام می شود.

اگر دندان آسیب دیده هنوز در دهان شما باشد ، متخصص ایمپلنت مجبور است آن را خارج کند. خارج کردن دندان آسیب دیده پیش از ایمپلنت با بی حسی موضعی انجام می شود و اساساً رویه خودش است.

در مرحله بعد ، ممکن است شما به پیوند استخوان احتیاج داشته باشید ، به این معنی که متخصص ایمپلنت مقدار کمی از استخوان را از جای دیگر بدن شما (به طور معمول از ناحیه چانه یا لگن شما) خارج می کند و آن را در استخوان فک شما جاسازی می کند. پیوند استخوان تنها در صورتی لازم است که فک شما استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت را نداشته باشد.

اگر پیوند استخوانی داشته باشید، زمانی برای بهبودی لازم دارید ، سپس متخصص ایمپلنت پایه فلزی ایمپلنت را در فک شما قرار می دهد. در واقع پایه ایمپلنت در استخوان پیچ خورده می شود تا بیشترین قدرت ممکن را داشته باشد. پس از قرار دادن پایه ایمپلنت در استخوان فک ، یک مرحله بهبودی دیگر - موسوم به osseointegration -  که می تواند چندین ماه (معمولا بین 3 تا 6 ماه) به طول انجامد ، لازم است. در طول این دوره ایمپلنت دندان با استخوان فک ترکیب می شود.

بعد از بهبودی کامل ، متخصص ایمپلنت ،  اتصال دهنده یا اباتمنت را به پایه ایمپلنت وصل می کند. بعد از اینکه بافت نرم اطراف آن ترمیم شد ، متخصص ایمپلنت یک قالب از دندانها و فک شما تهیه می کند. بعد از آن ، متخصص ایمپلنت دندان ، دندان مصنوعی یعنی تاج دندان را در بالای اباتمنت قرار می دهد. کل فرایند ایمپلنت دندان چند ماه طول می کشد ، بیشتر آن به دلیل نیاز دهان برای بهبودی است. بیشترین نگرانی بیماران در مورد ایمپلنت دندان، مربوط به قیمت ایمپلنت دندان می باشد. معمولا افراد به دنبال ایمپلنت ارزان هستند. و از اینکه اگثر بیمه های دندانپزشکی هزینه ایمپلنت دندان را پوشش نمی دهند ناراحت هستند. ممکن است ایمپلنت اقساطی در این مورد کارساز باشد. 

کلینیک دندانپزشکی سیب سفید کلیه خدمات دندانپزشکی خود را شامل ایمپلنت، کامپوزیت دندان و لمینت دندان به صورت اقساط بلند مدت ارائه می دهد. قیمت ایمپلنت دندان در مرکز سیب سفید 2700000 تومان، قیمت کامپوزیت دندان 490 هزار تومان و قیمت لمینت دندان 1000000 تومان می باشد. برای ویزیت و مشاوره رایگان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا عکس لبخند خود را به شماره 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید.

روش انجام ایمپلنت دندان

اما اینکه طول درمان ایمپلنت دندان چقدر است؟ بگذارید قدم به قدم آن را تجزیه کنیم.

 • مشاوره اولیه

اولین کاری که برای دریافت ایمپلنت باید انجام دهید این است که برای مشاوره اولیه دندانپزشک ایمپلنت خود را ملاقات کنید. در طی این قرار ملاقات ، متخصص ایمپلنت یک معاینه جامع دندانپزشکی را انجام می دهد ، اشعه ایکس از دهان شما گرفته و سپس برداشت های لازم دندان های شما را انجام می دهد.

بعد از این ، متخصص ایمپلنت دندان شما در مورد برنامه درمانی ، مراحل انجام ایمپلنت، مدت زمان لازم برای ایمپلنت و اینکه در دوران بهبودی باید چه کاری انجام دهد ، با شما صحبت خواهد کرد. همچنین ممکن است متخصص ایمپلنت در مورد اینکه آیا به پیوند استخوان احتیاج دارید یا نه، صحبت کند. در طی این مشاوره با متخصص ایمپلنت ، انجام مرحله اول را برنامه ریزی می کنید.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت دندان جلو، کامپوزیت دندان جلو، ایمپلنت ارزان، طول عمر کامپوزیت دندان، طول عمر لمینت دندان، بهترین نوع کامپوزیت دندان، کامپوزیت بهتر است یا لمینت، کامپوزیت دندان چیست؟

 • پیوند استخوان و کشیدن دندان

اگر پیوند استخوانی داشته باشید ، ممکن است 4 تا 12 ماه طول بکشد تا فک شما برای اولین ایمپلنت آماده شود. این دوره اجازه می دهد تا استخوان شما به درستی التیام یابد. 

 • قرار دادن ایمپلنت

در مرحله بعد ، شما آماده دریافت ایمپلنت خواهید بود ، یعنی همان پایه فلزی ایمپلنت دندان که به استخوان شما می رود و به عنوان ریشه دندان عمل می کند. قرار دادن پایه ایمپلنت می تواند 1-2 ساعت طول بکشد و شما به لطف بیهوشی موضعی در تمام مدت زمان خواب خواهید بود.

بعد از قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک ، روند بهبودی می تواند تا پنج ماه برای فک پایین و تا هفت ماه برای فک فوقانی طول بکشد. پس از بهبودی دهان ، برای مرحله بعدی دریافت ایمپلنت دندان آماده خواهید بود.

پس از ترکیب ایمپلنت با استخوان فک ، شما آماده مرحله بعدی ایمپلنت دندان هستید که یک هیلینگ (به شکل کلاهک) و احتمالاً یک تاج موقت را دریافت می کنید.

متخصص ایمپلنت کلاهک را روی پایه ایمپلنت قرار می دهد – این کلاهک یک قطعه فلز گرد است که لثه ها را از ایمپلنت دور نگه می دارد و  کمک می کند تا بافت لثه به درستی بهبود یابد. این قطعه فلز بین 10-14 روز باید بماند. بعد از این مدت ، که در آن بافت شما باید بهبود یابد ، دندانپزشک آن را برداشته و به مرحله بعدی ایمپلنت دندان حرکت می کند.

 • قرار دادن اباتمنت

مرحله بعدی ایمپلنت، قراردادن اباتمنت روی پایه ایمپلنت دندان است. اباتمنت از تاج دندان پشتیبانی می کند . پس از قرار دادن اباتمنت ، متخصص ایمپلنت ، تاج موقت را به مدت 4 تا 6 هفته روی اباتمنت قرار می دهد. در طول این مدت تاج دائمی شما ساخته خواهد شد. همه این مراحل که گفته شد در طول درمان ایمپلنت فوری در چند جلسه دندانپزشکی انجام می شود. ایمپلنت دندان فوری بلافاصله پس از کشیدن دندان اسیب دیده و در یک جلسه دندانپزشکی قابل انجام است. با اینحال احتمال نارسائی ایمپلنت فوری بیش از ایمپلنت معمولی است. البته ایمپلنت دندان در یک روز برای بیمارانی که استخوان کافی دارند به خوبی نتیجه داده است.

 • قرار دادن تاج دائمی

اکنون برای مرحله آخر دریافت ایمپلنت  - قرار دادن تاج دائمی- آماده هستید.  تاج ها قسمت زیبای دندان هستند. دو نوع اصلی تاج دندان وجود دارد که شما و متخصص ایمپلنت می توانید انتخاب کنید.

 1. تاج قابل جابجایی: دندان های مصنوعی قابل جابجایی برای شبیه سازی دندان طبیعی و بافت لثه اطراف آن هستند. به طور معمول روی یک قاب فلزی نصب شده است . این بدان معنی است که می توانید تاج را برای تمیز کردن روزانه بردارید.
 2. تاج ثابت: با استفاده از تاج ثابت ، دندان مصنوعی یا داخل ایمپلنت پیچ می شود یا به آن چسبانده می شود و دائمی است. شما قادر نخواهید بود تاج ثابت را برای تمیز کردن از جای خود خارج کنید. بیشتر اوقات ، تاج دائمی بسیار قوی تر و پایدارتر از تاج متحرک است.

دستورالعمل پس از عمل ایمپلنت دندان

مهم نیست که چه نوع پروتزی را انتخاب کنید یا متخصص ایمپلنت شما چند مرلحه را برای انجام ایمپلنت استفاده کند ، احتمالاً تورم ، درد ، کمی خونریزی و احتمالاً برخی از کبودی ها را تجربه خواهید کرد. اگر هر یک از این موارد شما را نگران کرده اند  یا به نظر می رسد طولانی تر از حد معمول است ، برای معاینه با متخصص ایمپلنت خود تماس بگیرید.

مراقبت از ایمپلنت

در اصل ، شما باید به همان روشی که از دندانهای طبیعی خود مراقبت می کنید ، از ایمپلنت خود مراقبت کنید. شما باید 2-3 بار در روز مسواک بزنید ، روزانه نخ دندان استفاده کنید و با دهانشویه غیر الکلی شستشو دهید. همچنین ، مهم است که هر شش ماه یک معاینه منظم با متخصص ایمپلنت خود انجام دهید. حتی بهترین نوع ایمپلنت دندان نیز در صورت مراقبت نکردن از آن می تواند شکست بخورد. در صورت مراقبت از ایمپلنت دندان و رعایت بهداشت دهان و دندان، می توان انتظار داشت که طول عمر ایمپلنت دندان بیش از 30 سال باشد.

اشعه ایکس

متخصص ایمپلنت دندان ممکن است در طول ویزیت های بعدی شما از اشعه ایکس بیشتر استفاده کند. دندانپزشک ایمپلنت بررسی می کند که پایه ی ایمپلنت ، اباتمنت و تاج چگونه در کنار هم قرار می گیرند و اگر مشکلی در رابطه با آنها وجود دارد ، به رفع آن می پردازد.

ایمپلنت های دندان معمولاً بسیار واقعی به نظر می رسند ، گرچه ممکن است دقیقاً شبیه دندان طبیعی شما نباشند. ممکن است زاویه یا رنگ ایمپلنت دندان کمی متفاوت از دندان های دیگر شما باشد. با مراقبت مناسب از ایمپلنت دندان می توانید انتظار داشته باشید طول عمر ایمپلنت دندان بیش از 25 سال به طول انجامد.

بطور خلاصه اینکه اگر متخصص ایمپلنت شما تصمیم بگیرد که شما کاندیدای خوبی برای ایمپلنت هستید ، باید چندین ماه برنامه ریزی کنید. اگرچه طول درمان ایمپلنت دندان ناخوشایند است ، به یاد داشته باشید که ماندگاری ایمپلنت دندان سالها و سالها به طول می انجامد.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

مشاوره حضوری رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟
فیلم مراحل انجام ایمپلنت دندان
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟
هزینه انجام ایمپلنت دندان چقدر است؟
طول عمر ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چقدر است؟ رزرو نوبت برای ویزیت رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان مصنوعی به نظر می رسد یا طبیعی؟ مدت زمان کاشت دندان چقدر طول می کشد؟
چه مدت پس از کشیدن دندان می توان ایمپلنت انجام داد؟ به چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟
مراحل ایمپلنت دندان در صورت نیاز به پیوند استخوان چگونه است؟
چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟
آیا نیاز به جایگزینی ایمپلنت دندان قدیمی دارم؟
آیا سالمندان می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟
بعد از ایمپلنت دندان چه بخوریم؟
آیا کسانی که پوکی استخوان دارند می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!