آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا ایمپلنت دندان ایمن هست

آیا ایمپلنت های دندان ایمن هستند؟ ایمنی ایمپلنت دندان، عوارض ایمپلنت دندان، خطرات ایمپلنت دندان، ایمپلنت دندان موفق، عوامل موثر بر موفقیت ایمپلنت دندان، شکست ایمپلنت دندان، امنیت ایمپلنت دندان، عوارض ایمپلنت

آیا ایمپلنت دندان ایمن هست
25 آبان 1398
0
دسته بندی: ایمپلنت,

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 5.200.000 به جای 6.200.000 فقط تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09363558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

آیا ایمپلنت های دندانی ایمن هستند؟

پاسخ یک بله چشمگیر است. البته با این پیش فرض که متخصص ایمپلنت شما تجربه و مهارت کافی دارد و می داند که چگونه این عمل را به طور کامل انجام دهد. 

ایمپلنت دندان یکی از محبوب ترین و قابل پیش بینی ترین روش های جایگزینی دندان است که در دندانپزشکی ارائه می شود. ثابت شده است که ایمپلنت ها برای جایگزینی طولانی مدت دندانهای از دست رفته ایمن و موفق هستند. ایمپلنت دندان یک ریشه دندان مصنوعی است (معمولاً از تیتانیوم ساخته می شود) که یک جراح پریودنتیست یا دهان در فک شما قرار می دهد تا بتوان دندان هایی که شبیه دندان است ، در فک شما قرار گیرد. ایمپلنت دندان چه کاری می تواند انجام دهد؟ ایمپلنت ها می توانند یک دندان منفرد یا چند دندان و نیز همه ی دندان های از دست رفته را جایگزین کنند ، به عنوان پشتیبانی برای یک پروتز دندان یا یک پل عمل کنند.

ایمپلنت دندان گزینه مناسبی برای افرادی است که به طور کلی از سلامت دهان و دندان خوبی برخوردار هستند و به دلیل بیماری پریودنتال ، آسیب دیدگی یا هر دلیل دیگری دندان یا دندان خود را از دست داده اند. کاشت های دندانی در واقع صرفه جویی بیشتری در مقایسه با تاج ها و پل های سنتی دارند ، زیرا ایمپلنت های دندانی ، دندان های سالم را درگیر نمی کنند و برای پشتیبانی به دندان های مجاور تکیه نمی کنند.

استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت دندان لازم است و بهترین کاندیداهای ایمپلنت دندان کسانی هستند که دارای بافت لثه سالم هستند که عاری از بیماری پریودنتال است. ایمپلنت های دندانی ارتباط نزدیکی با بافت زیرین استخوان و لثه در دهان دارند. بنابراین ، بهداشت دهان و دندان مناسب برای موفقیت طولانی مدت ایمپلنت ضروری است. با تکنیک و پیشرفت مواد ، پیوند استخوان دندان اکنون از هر زمان دیگری موفق تر است و می تواند برای تقویت استخوان طبیعی شما استفاده شود. در مورد مسائل بهداشتی با متخصص ایمپلنت دندان خود صحبت کنید. در بیمارانی که سیگار می کشند خطر شکست ایمپلنت وجود دارد. به همین دلیل ، غالباً پس از قطع سیگار کشیدن ، ایمپلنت های دندانی قرار داده می شوند.

sefety-of-dental-implants

ایمپلنت دندان

موفقیت ایمپلنت دندان با مهارت جراح ، کیفیت (در حال حاضر بهترین نوع ایمپلنت دندان ، ایمپلنت تیتانیومی می باشد.) و میزان استخوان موجود در محل و همچنین حفظ بهداشت دهان و دندان مرتبط است. خرابی و نارسائی ایمپلنت های دندانی در بیشتر مواقع به دلیل عدم عملکرد صحیح ایمپلنت در استخوان (به اصطلاح فیوز با استخوان) و یا برعکس است. در صورت از بین رفتن ، متحرک بودن یا از بین رفتن استخوان در اطراف کاشت ، شکست ایمپلنت رخ می دهد. ایمپلنت دندان مستعد ابتلا به پوسیدگی دندان نیست اما می تواند وضعیتی به نام لانه ایمپلنت ایجاد کند. این یک بیماری التهابی بافت لثه و / یا استخوان اطراف ایمپلنت است که ممکن است منجر به ریزش استخوان و از بین رفتن نهایی کاشت شود. معمولاً با عفونت مزمن همراه است.  عفونت ایمپلنت به احتمال زیاد در افراد سیگاری سنگین ، بیماران مبتلا به دیابت ، بیماران با بهداشت دهان و دندان ضعیف و مواردی که لثه اطراف ایمپلنت نازک است ، رخ می دهد.

به ندرت ، ایمپلنت های دندانی به دلیل قرار دادن جراحی ضعیف ممکن است شکست بخورند ، کمبود استخوان و یا ناکافی بودن ترمیم استخوان  ممکن است باعث عدم موفقیت در ادغام ایمپلنت با استخوان فک شوند. اگر پیش از عمل جراحی کاشت ، مشکلات سیگار کشیدن وجود داشته باشد ، دندانپزشکان اغلب ایمپلنت دندان را به عنوان بهترین گزینه به بیماران توصیه نمی کنند در این موارد دندانپزشکان برای جایگزینی دندان از دست رفته ، پل دندان یا پروتز جزئی را توصیه می کنند.

پس از قراردادن ایمپلنت، ایمپلنت دندان بسیار طبیعی به نظر می رسد ودندان  بیمار پس از بهبودی ، هیچ تفاوتی با دندان های طبیعی نخواهد داشت. حتی ممکن است فراموش کنید که دندان از دست رفته داشته اید. عزت نفس یک فرد قطعاً تحت تأثیر لبخند قرار می گیرد، ایمپلنت دندان های جلو برای اصلاح طرح لبخند بسیار کاربرد دارد. شاید شما لبخند خود را به دلیل وجود دندان های از دست رفته پنهان کنید. شاید شما در جویدن مشکل داشته باشید. اگر یک یا چند دندان از دست داده اید و دوست دارید لبخند بزنید ، دوباره با راحتی و اطمینان صحبت کنید و بخورید ، خبر خوبی است! ایمپلنت های دندان گزینه ای است که می توانند درست مثل دندان های طبیعی خودتان به نظر برسند و احساس شوند! در شرایط مناسب کاشت دندان می تواند یک عمر دوام داشته باشد. مطالعات طولانی مدت نشان دهنده بهبود سطح موفقیت در کاشت ایمپلنت است.

قیمت ایمپلنت دندان

هزینه برای تعیین ایمنی ایمپلنت های دندانی هرگز مورد توجه قرار نمی گیرد. اما بسیاری از افراد نمی توانند هزینه های بالا را برای یک ایمپلنت متقبل شوند.  بسیاری از بیمه های دندانپزشکی به دلیل بالا بودن هزینه ایمپلنت دندان، آن را پوشش نمی دهند. نکته خوب در مورد این روش این است که اکثر کلینیک های معتبر برنامه های ایمپلنت اقساطی ارائه می دهند. این امر به شما امکان می دهد هزینه اقساط پرداخت کنید. کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات  ایمپلنت اقساطی، ایمپلنت ارزان، کامپوزیت اقساطی و لمینت اقساطی را با کیفیت بالا و و با بهترین متخصصان دندانپزشکی ارائه می دهد. برای اخذ مشاوره رایگان با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: بهترین نوع ایمپلنت دندان، ایمپلنت ارزان، ایمپلنت دندان جلو، هزینه ی ایمپلنت دندان، ایمپلنت تیتانیومی

عوامل موثر در ایمنی و موفقیت ایمپلنت های دندان

  • سلامتی

ایمنی و موفقیت در ایمپلنت دندان به میزان سلامت کلی شما بستگی دارد. این بدان معنا نیست که داشتن سلامتی بد ، شما را از دریافت ایمپلنت بطور دائمی محروم می کند. با این حال ، برخی شرایط پزشکی و انتخاب سبک زندگی ممکن است بر روند همجوشی ایمپلنت با استخوان تأثیر بگذارد.

ادغام و همجوشی ایمپلنت با استخوان فک  بخش اساسی در درمان ایمپلنت دندان است. چنانچه سلامت عمومی شما برای دریافت ایمپلنت مناسب نباشد ، ممکن است ایمپلنت های شما در معرض خطر قرار گیرد. خوشبختانه ، مطالعات اخیر نشان می دهد ایمپلنت برای بیماران دیابتی و نیز ایمپلنت برای کسانی که پوکی استخوان دارند ، ممکن شده است.

  • تعهد بیمار

نکته دیگری که در مورد موفقیت و ایمنی ایمپلنت دندان تأثیر می گذارد میزان تعهد شماست. دوره بهبودی یکی از مهمترین مراحل درمان ایمپلنت است. معنی این امر این است که موفقیت و ایمنی ایمپلنت دندان بستگی به این دارد که آیا شما می توانید دستورالعمل های مراقبت از ایمپلنت دندان و همچنین دوره های آنتی بیوتیکی لازم را دنبال کنید.

در صورت عدم موفقیت ، شما در معرض خطر ابتلا به عفونت های مختلفی هستید که ممکن است رخ دهد. ابتلا به عفونت ایمپلنت دندان می تواند باعث شکست کل روند شود. برخی از عفونت ها می توانند آنقدر شدید باشند که سلامتی و ایمنی شما را تهدید کنند.

مراحل ایمپلنت دندان برای هر کدام از بیماران منحصر به فرد است. در بعضی مواقع ، شما ممکن است مقدار لازم تراکم استخوان را برای پشتیبانی از ایمپلنت های دندانی نداشته باشید. در این شرایط  دندانپزشک شما ممکن است تصمیم به پیوند استخوان بگیرد.

در موارد دیگر ، ممکن است دندانپزشک تشخیص دهد که به لیفت سینوس مورد نیاز دارید. هر دو روش پیوند استخوان و لیفت سینوس باعث افزایش قیمت ایمپلنت دندان و زمان لازم برای انجام کل روش کاشت ایمپلنت می شود و خطرات احتمالی را ایجاد می کند.

مزایای ایمپلنت دندان

بدیهی ترین فواید دریافت ایمپلنت دندان جایگزینی دندان های از دست رفته ، آسیب دیده یا آلوده شماست. ایمپلنت دندان اعتماد به نفس و راحتی شما هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن را برمی گرداند. این امر به شما امکان می دهد زندگی سالم تری داشته باشید. ایمپلنت های دندان از ریزش استخوان جلوگیری می کنند زیرا با پایه ی پیچی شکل در فک قرار گرفته اند.

موفقیت ایمپلنت دندان

اگر می پرسید "آیا ایمپلنت دندان ایمن است؟" ، بدانید که میزان موفقیت این روش 95٪ است. به طور کلی اگر متغیرهای تاثیر گذار در موفقیت ایمپلنت ، موجود باشد عامل باشید ، همچنین در صورت مراجعه به متخصص ایمپلنت با مهارت و باتجربه ، ایمنی رویه غالباً تضمین می شود.

عوارض ایمپلنت دندان

خطرات ایمپلنت دندان نادر است و اغلب بدون نیاز به جراحی های گسترده تر، قابل رفع هستند. برخی از خطرات و عوارض ایمپلنت دندان عبارتند از:

اگر می خواهید عوارض ناخوشایند ایمپلنت دندان را کاهش دهید ، حتماً یک متخصص ایمپلنت دندان باتجربه را تجربه کنید. آنها روش های قابل اطمینان تری برای قرار دادن خواهند داشت و احتمال بروز این عوارض را کاهش می دهند. در مورد روشهای دیگر دندانپزشکی مانند کامپوزیت دندان و لمینت دندان نیز ایمنی کار وابستگی زیادی به مهارت و تجربه ی دندانپزشک دارد.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 5.200.000 به جای 6.200.000 فقط تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09363558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!