آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

ایمپلنت دندان در سنین پایین

ایمپلنت دندان در سنین پایین، ایمپلنت دندان برای افراد جوان، سن مناسب ایمپلنت دندان، بهترین سن ایمپلنت دندان، متأسفانه ، بیماران جوان به طور معمول کاندیداهای مناسبی برای درمان کاشت دندان نیستند. برای موفقیت در درمان ایمپلنت دندان ، استخوان فک باید کاملاً رشد یافته باشد. اگر فک رشد کند...

ایمپلنت دندان در سنین پایین
26 بهمن 1398
0
دسته بندی: ایمپلنت,

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 5.200.000 به جای 6.200.000 فقط تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09363558965 زیبایی

09393559163 درمانی

ایمپلنت دندان در سنین پایین

از بین رفتن دندان جدی ترین مشکل دندان محسوب می شود. از دست رفتن دندان ها عملکردها  و قدرت دهان  را کاهش می دهد زیبایی لبخند را به خطر می اندازد. هر چه از زمان بین رفتن دندان بیشتر بگذرد و درمان نشود ، خطر سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان نیز بیشتر می شود. با گذشت زمان ، دندان های از دست رفته می توانند باعث شوند که دندانهای مجاور تغییر شکل دهند و بدون تحریک ریشه های دندان ، استخوان فک شروع به تحلیل می کند. ایمپلنت دندان بهترین گزینه ترمیمی برای بیماران دارای دندان های از دست رفته است زیرا ایمپلنت ها مانند دندانهای طبیعی عمل می کنند. کاشت دندان پیچ های ریز است که در فک قرار می گیرد تا مانند ریشه مصنوعی  برای دندان عمل کند. مزایای ایمپلنت دندان باعث می شود این روش درمانی به عنوان یک انتخاب بسیار محبوب در بین دندانپزشکان و بیماران شمرده شود.

متأسفانه ، همه بیماران کاندیدای ایده آلی برای دریافت ایمپلنت دندان نیستند. در مطلب در مورد کاشت دندان و محدودیت های سنی ، و اینکه چگونه بیماران ممکن است تحت تأثیر این محدودیت ها قرار بگیرند ، بحث می کنیم.

ایمپلنت دندان و محدودیت سن

کاشت دندان ایمن ترین پایه برای ترمیم دندان ها است. با این وجود ، موفقیت درمان به همجوشی ایمپلنت دندان با استخوان فک بستگی دارد ، فرایندی که به عنوان پیوند استخوان شناخته می شود. مهم است که درمان ایمپلنت دندان برای بیماران موفقیت آمیز باشد ، برای تعیین اینکه آیا کاشت دندان بهترین گزینه درمانی برای هر بیمار است  یا نه، متخصص ایمپلنت دندان با تجربه نیاز است. هنگام تعیین اینکه کاندید ایمپلنت هستید، فاکتورهای زیادی در نظر گرفته می شود و یکی از این موارد ، سن بیمار یا به طور مشخص تر ، چگونگی تأثیر سن بر پیشرفت و قدرت فک است.

ایمپلنت دندان برای بیماران جوان

متأسفانه ، بیماران جوان به طور معمول کاندیداهای مناسبی برای درمان کاشت دندان نیستند. برای موفقیت در درمان ایمپلنت دندان ، استخوان فک باید کاملاً رشد یافته باشد. اگر فک رشد کند ، یا اگر نیش بعد از نصب کاشت دندان تغییر کند ، می تواند ایمپلنت را به خطر بیاندازد. استخوان هر فرد با سرعتی متفاوت رشد می کند ، اما معمولاً بیماران تا سن 18 سالگی کاندیدای ایده آل برای معالجه ایمپلنت دندان محسوب نمی شوند .این تصمیم پس از بررسی استخوان بیمار به صورت موردی صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید: تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان، کامپوزیت دندان چیست؟ لمینت دندان سرامیکی چیست؟ ایمپلنت ارزان، ایمپلنت اقساطی

ایمپلنت دندان برای سالمندان

بسیاری از بیماران مسن تصور می کنند که کاشت دندان گزینه درمانی مناسبی برای افراد گروه سنی آنها نیست. با این حال ، محدودیت سنی بالایی برای درمان ایمپلنت دندان وجود ندارد. ایمپلنت های دندانی می توانند برای بیماران سالخورده موفق باشند. یکی از عواملی که ممکن است بر نامزدی کاشت دندان در بیماران سالخورده تأثیر بگذارد ، استحکام یا تراکم استخوان فک است. استخوان فک به عنوان در سنین بالا ، ضعیف می شود ، به خصوص اگر دندان ها برای مدت طولانی از بین رفته باشند. خوشبختانه برای بازگرداندن استحکام فک و انجام درمان ایمپلنت دندان می توان پیوند استخوان انجام داد.

اگر به هر دلیلی دندان های خود را از دست داده اید و می خواهید بدانید که چگونه کاشت دندان می تواند قدرت و سلامتی لبخند شما را بازسازی کند ، در اولین فرصت با کلینیک دندانپزشکی سیب سفید تماس بگیرید. متخصص ایمپلنت دندان در کلینیک سیب سفید می تواند به سؤالات شما در مورد روش کاشت دندان پاسخ دهد و به شما اطلاع دهد که آیا شما کاندیدای ایده آل برای ایمپلنت دندان هستید یا نه.

برای ویزیت و مشاوره رایگان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید. کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات خود را شامل کامپوزیت دندان، لمینت دندان و ایمپلنت دندان بصورت اقساط بلند مدت ارائه  می دهد. قیمت ایمپلنت دندان در کلینیک سیب سفید 2900000 تومان، قیمت کامپوزیت دندان 490 هزار تومان و قیمت لمینت دندان 1100000 تومان می باشد.

چرا کودکان و نوجوانان نباید ایمپلنت دندان انجام دهند

قبل از اینکه بیمار بتواند ایمپلنت دندان دریافت کند ، باید یک فک کاملاً رشد یافته داشته باشد. ارشد کامل استخوان فک به طور معمول تا اواخر سالهای نوجوانی یا حتی اوایل سنین بزرگسالی اتفاق نمی افتد. بنابراین ، متخصص ایمپلنت دندان  به ندرت روش کاشت دندان را روی افراد جوانتر از 18 سال انجام می دهد. با این حال ، این محدودیت سنی مطلق نیست زیرا رشد فک یک عامل مهمتر از سن است.

برای تعیین اینکه آیا یک بیمار نوجوان ممکن است برای ایمپلنت دندان آماده باشد ، متخصص ایمپلنت دندان می تواند از اشعه ایکس استفاده کند تا تشخیص دهد که آیا استخوان فک برای انجام جراحی ایمپلنت به اندازه کافی رشد یافته یا خیر.

گزینه های جایگزین ایمپلنت دندان

به جای کاشت دندان ، دندانپزشکان از گزینه های دیگری برای بهبود ظاهر دهان در بیماران جوان استفاده می کنند. به عنوان مثال ، دندانپزشک ممکن است بتواند یک پروتز قابل جابجایی جزئی ایجاد کند که فرد بتواند تا زمان رسیدن به سن مناسب ایمپلنت دندان از آن استفاده کند. همچنین برای کسانی که تحت درمان ارتودنسی قرار می گیرند ، دندانپزشک می تواند دندان مصنوعی را به سیم ارتودنسی بچسباند که مطمئن شود سایر دندانها ، فضایی که در نهایت برای ایمپلنت لازم است را نمی پوشاند. وقتی استخوان فک فرد به اندازه کافی رشد کرد ، متخصص ایمپلنت دندان می تواند ایمپلنت دندان را در جای خود قرار دهد.

مزایای ایمپلنت دندان عبارتند از:

  • بازیابی توانایی جویدن و صحبت کردن
  • ایمپلنت در جای خود ثابت است و نیازی به درآوردن آنها برای تمیز کردن نیست
  • ایمپلنت دندان کاملاً طبیعی به نظر می رسد
  • کاشت دندان از افتادگی صورت جلوگیری می کند

منبع مقاله

 

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

مشاوره حضوری رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟
فیلم مراحل انجام ایمپلنت دندان
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟
هزینه انجام ایمپلنت دندان چقدر است؟
طول عمر ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چقدر است؟ رزرو نوبت برای ویزیت رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان مصنوعی به نظر می رسد یا طبیعی؟ مدت زمان کاشت دندان چقدر طول می کشد؟
چه مدت پس از کشیدن دندان می توان ایمپلنت انجام داد؟ به چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟
مراحل ایمپلنت دندان در صورت نیاز به پیوند استخوان چگونه است؟
چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟
آیا نیاز به جایگزینی ایمپلنت دندان قدیمی دارم؟
آیا سالمندان می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟
بعد از ایمپلنت دندان چه بخوریم؟
آیا کسانی که پوکی استخوان دارند می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!