آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

سوالات متداول درباره ی ایمپلنت دندان

سوالات رایج درباره ی ایمپلنت دندان، ایمپلنت دندان چیست؟ چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟ آیا ایمپلنت برای یک دندان امکان دارد؟ آیا ایمپلنت دندان گران است؟ آیا امکان ایمپلنت اقساطی وجود دارند؟ آیا من کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان هستم؟ آیا سالمندان می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟

سوالات متداول درباره ی ایمپلنت دندان
8 مهر 1398
0
دسته بندی: ایمپلنت,

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 5.200.000 به جای 6.200.000 فقط تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09363558965 زیبایی

09393559163 درمانی

سوالات رایج درباره ی ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان: یک دندان طبیعی از یک تاج (بخشی که در بالای لثه مشاهده می کنید) تشکیل شده است ، و ریشه (بخشی که در زیر لثه پنهان است). این ریشه در فک است که در واقع دندان طبیعی را در خود نگه می دارد. ایمپلنت یک تیتانیوم کوچک ساخته شده توسط انسان است که به عنوان جایگزینی برای ریشه دندان طبیعی از دست رفته عمل می کند.

از تیتانیوم استفاده می شود زیرا با بدن انسان سازگارتر است. ایمپلنت دندان در استخوان فک فوقانی یا تحتانی قرار می گیرد و به عنوان لنگر دندان جایگزین عمل می کند. بعد از رشد استخوان در اطراف پایه ایمپلنت ، ایمپلنت ها می توانند مانند یک ریشه دندان طبیعی  عمل کنند. 

ایمپلنت ها در صورت از دست رفتن دندان ها بدون ایجاد فشار بر روی  دندان های طبیعی باقی مانده ، پشتیبانی بیشتری را ارائه می دهند. ممکن است از آنها برای پشتیبانی  و جایگزینی یک دندان از دست رفته  یا یک مجموعه کامل عملکردی برای افرادی که بسیاری از دندانهای خود را از دست داده اند استفاده شود. ایمپلنت دندان  که در بیش از نود و شش درصد از کل بیماران تحت درمان قرار دارد مؤثر است.

ایمپلنت دندان چگونه کار می کند؟

جایگزینی دندان های از دست رفته با ایمپلنت های دائمی در ابتدا در سه مرحله انجام می شد. در سال های اولیه فناوری کاشت دندان ، این سه مرحله ماه ها با هم فاصله داشتند و بیمار مجبور به استفاده از پروتز قابل جابجایی برای مدت طولانی بود. امروزه با درمان دندانپزشکی ایمپلنت در یک روز و راهنمایی رایانه ای ، این مراحل با هم ترکیب شده اند و درمان کوتاه و ساده شده است.

در روز قرار دادن کاشت ، متخصص ایمپلنت هرگونه ناسالمی دندان، بیماری پریودنتال و بافت آلوده را از بین می برند. سپس با استفاده از سیستم ایمپلنتBrånemark ، تعداد مناسب پایه ایمپلنت ، (زیر ساختار پروتز) به آرامی درون استخوان قرار می گیرد. در طی این روش ، تیم آزمایشگاه دندانهای غیر قابل جابجایی موقت اما بسیار زیبایی را متناسب با خط و لبخند هر بیمار آماده می کند. بیمار با لبخندی پایدار و خوشایند از نظر زیبایی از مطب خارج می شود.

چند ماه بعد وقتی ایمپلنت ها کاملاً با استخوان طبیعی ترکیب  و یکپارچه شدند ، پروتز موقت با یک پروتز ثابت قوی تر جایگزین می شود. دندانهای جایگزین برای تکمیل دندانهای طبیعی و متناسب با خصوصیات منحصر به فرد صورت بیمار با دقت دستکاری می شوند.

implant-question

آیا ایمپلنت  فقط برای افرادی است که همه ی دندان های خود را از دست داده اند؟

خیر. هر کسی که دندان های از دست رفته دارد می تواند از ایمپلنت دندان سود ببرد. ایمپلنت می تواند برای جایگزینی چند دندان از دست رفته یا حتی فقط یک مورد استفاده شود. و به دلیل اینکه دندانهای جایگزین مستقیماً به استخوان فک متصل می شوند – برخلاف بریج معمولی که به دندانهای مجاور وصل می شوند – دندان های سالم و طبیعی فرد را به خطر نمی اندازند.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

خیلی کم. عمل جراحی جزئی لازم برای قرار دادن ایمپلنت ها به طرز شگفت آوری ملایم است و معمولاً فقط به بی حسی موضعی احتیاج دارد. پس از آن ، اکثر بیماران دارای حداقل ناراحتی هستند که به راحتی توسط داروهای خفیف کنترل می شوند.

آیا ایمپلنت دندان نیاز به مراقبت ویژه دارند؟

بله ، اما فقط مراقبت های معمول،  همه باید به طور معمول دندان های خود را مسواک بزنند ، مسواک زدن و تمیز کردن منظم.

چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟

موفقیت طولانی مدت ایمپلنت دندان بستگی به میزان حفاظت از آنها دارد. ویزیت های منظم دندانپزشکی ضروری است. دندانپزشک شما برای اطمینان از سلامتی ایمپلنت ها و دندان های طبیعی باقی مانده ، برنامه ویزیت دندان را تهیه می کند.

هنگامی که دندان ها و لثه ها به درستی تمیز نشوند ، ممکن است بیماری پریودنتال و یا عفونت ایمپلنت بروز کند

مسواک زدن و نخ دندان روزانه برای موفقیت طولانی مدت کاملاً ضروری است. همچنین بسیاری از محصولات مکمل نیز وجود دارند که به شما امکان می دهند ایمپلنت ها را به درستی تمیز کنید. دندانپزشک شما یک رژیم مراقبت از منزل طراحی خواهد کرد که متناسب با نیازهای فردی شما باشد.

care-of-dental-implant

مراقبت خوب در منزل شامل نخ دندان روزانه است. نخ های نخ برای کمک به شما در دستیابی به کاشت زیر لانه ها ، زیر پل ها و میله ها بسیار کمک می کنند تا این مناطق به راحتی تمیز شوند. دندانپزشک شما ممکن است انواع خاصی از نخ را نیز توصیه کند.

برس های کوچک دندانه ای ، که به آنها "برس های پروکسی" نیز می گویند ، به طور ویژه برای تمیز کردن بین دندان ها و ایمپلنت ها طراحی شده اند. با اینحال  جایگزینی برای نخ دندان نیست ، آنها در تمیز کردن مناطقی با دسترسی سخت مفید هستند.

به طور معمول توصیه می شود که بیماران هر 3 تا 6 ماه یکبار برای تمیز کردن حرفه ای به دندانپزشک خود مراجعه کنند. با این حال ، دندانپزشک شما یک برنامه ویزیت  به طور خاص برای شما طراحی خواهد کرد.

اکثر خمیردندان ها حاوی فلوراید هستند زیرا برای دندانهای طبیعی طراحی شده اند. فلوراید به ترمیم ایمپلنت دندان آسیب نمی رساند.

از خمیردندان های حاوی مواد ساینده بیش از حد (جوش شیرین ، پاک کننده لکه ها ، خمیردندان های سیگاری و غیره) خودداری کنید. خمیردندان های ساینده می توانند باعث ایجاد سایش روی آکریلیک شوند و می توانند لعاب را روی پرسلن از بین ببرند.

اکثر دهانشویه ها به منظور ایجاد "احساس نفس تازه" طراحی شده اند. الکل در اکثر دهانشویه ها مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند باعث خشکی دهان شود. بیمارانی که دهان خشک دارند باید از شستشو با دهانشویه حاوی الکل خودداری کنند. امروزه دهانشویه های عاری از الکل وجود دارد.

بیشتر بخوانید: انواع ایمپلنت دندان، ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی، لمینت دندان، کامپوزیت دندان، برنامه ریزی برای انجام ایمپلنت، ایمپلنت ارزان

آیا من کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان هستم؟

آیا کاشت دندان برای من امکان پذیر است؟ کسی که یک یا چند دندان خود را به دلیل آسیب دیدگی ، بیماری یا پوسیدگی دندان از دست داده باشد ممکن است کاندیدای کاشت دندان باشد. اگر یک یا چند دندان از بین برود ، می توان با  تاج یا پل بدون از دست دادن استخوان بیشتر آن را جایگزین کند.

اگر تمام یا بیشتر دندانهای شما از بین رفته باشد ، می توان ایمپلنت های دندان یا دندان مصنوعی کامل یا جزئی را جایگزین کرد. برای پشتیبانی از کاشت ایمپلنت ، وجود استخوان کافی در فک به همراه بافت لثه سالم و عاری از بیماری پریودنتال لازم است. گاهی اوقات ، بیماران مسن ابراز نگرانی می کنند که سن آنها ممکن است مانع از بهره مندی از مزایای کاشت ایمپلنت شود. با این حال ، سلامتی بیشتر از سن تعیین کننده است. اگر به اندازه کافی سالم هستید که دندان کشیده شود ، احتمالاً به اندازه کافی سالم هستید که کاشت دندان را دریافت کنید. برخی از بیماریهای مزمن ممکن است مانع از درمان کاشت ایمپلنت باشد.

متخصص ایمپلنت دندان پس از ارزیابی دقیق پرونده  پزشکی و دندانپزشکی شما ، مشخص می کنند که آیا شما کاندید ایمپلنت دندان هستید یا خیر.

آیا ایمپلنت دندان گران است؟

یک لبخند جذاب با دندانهای پشتیبانی شده با کاشت برای یک عمر یک سرمایه گذاری عاقلانه است. بیماران ایمپلنت آینده نگر اغلب این درمان را پرهزینه می دانند ، اما این سرمایه گذاری سود سهام مادام العمر را پرداخت می کند. افراد به ندرت هزینه حمل وسیله نقلیه را برای حمل و نقل که کاملاً تنها در کوتاه مدت انجام می شود ، به چالش می کشند.

در حالی که قیمت ایمپلنت دندان برای هر کسی که این گزینه درمانی را در نظر دارد نگرانی دارد ، درمان با کاشت دندان یک سرمایه گذاری در خود است که باعث افزایش کیفیت زندگی می شود و برای چندین دهه آرامش خاطر را فراهم می کند ، و بندرت نیاز به تعمیر دارد.

آیا امکان ایمپلنت اقساطی وجود دارد؟

شما می توانید در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات ایمپلنت اقساطی و سایر خدمات دندانپزشکی ارزان مانند کامپوزیت ونیر و لمینت دندان را دریافت کنید.

ایمپلنت all-on-4 چیست؟

پروتکل All-On-4® اقتصادی ترین گزینه برای درمان پایدار ایمپلنت دندان با نتایج جذاب زیبایی است. این پروتکل از پروتزهایی استفاده می کند که  کل فک  توسط چهار ایمپلنت دندانی پشتیبانی می شوند که برای حداکثر پایداری در مکانی بیومتریک قرار دارند. این پروتکل های کاشت ایمپلنت با راهنمای رایانه ای با استفاده از مفهوم درمانی All-On-4 قابل اجرا هستند.

استفاده از چهار ایمپلنت برای حمایت از کل فک برای اولین بار در سال 1987 اتفاق افتاد ، و تا یک ربع قرن همچنان یک منبع قابل اعتماد و مؤثر برای لبخندهای جدید بوده است. میزان موفقیت پروتزهای ساخته شده بر روی چهار کاشت در هر فک به همان میزان موفقیت در مواردی است که به لنگرگاه بیشتری احتیاج دارند.

مزیت این سیستم این است که قابل ارتقا است. بعداً می توان ایمپلنت یا پروتز بیشتر اضافه کرد . همچنین این امکان را فراهم می کند تا سرمایه گذاری مالی مطابق با راحتی بیمار باشد

آیا فقط برای یک دندان می توان ایمپلنت انجام داد؟

بله، امروزه ، دو روش درمانی رایج برای جایگزینی تک دندان ، دندان مصنوعی جزئی ثابت (پل دندان 3 واحدی) و کاشت ایمپلنت تک دندان است. اما به نظر می رسد جایگزینی با ایمپلنت ممکن است امروز گزینه مناسبی برای بیماران باشد. برخی از این مزایا شامل بهبود زیبایی شناسی ، بهبود رعایت بهداشت، حفظ استخوان و ماندگاری دائمی - همه با هزینه ای قابل مقایسه است.

آیا افراد مسن می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند

امروزه ، بیماران سالخورده دیگر محکوم به ناراحتی و خجالت نیستند که اغلب با دندان های مصنوعی متحرک همراه است. کلیشه یک شهروند مسن با گونه های فرو رفته و دندان های مصنوعی ، اکنون تقریباً قابل اجتناب است ، زیرا بسته وضعیت سلامتی بیمار امکان انجام ایمپلنت دندان در سنین بالا نیز فراهم شده است.

بیمارانی که سالها دندان فرسوده داشتند و دچار تحلیل چشمگیر استخوان شده اند، با ترکیبی از فاکتورهای رشد استخوان و لانه گزینی تیتانیوم ، دوباره تحت درمان قرار می گیرند.

اگرچه دندانهای ایمن جذاب بر سلامتی کلی افراد در هر سنی تأثیر می گذارد ، اما به نظر می رسد بیماران مسن از مزایای فوری قابل توجهی برخوردار هستند. روند پیری ، واقعیتی از وضعیت انسان است که غالباً به آنچه در آینه می بینیم ضربه سختی می زند.

یک لبخند جوان ، به منظور ایجاد چهره کامل ، اغلب خطوط سنی را کم می کند. دوام ایمپلنت امکان  لذت ورود مجدد به آشپزخانه را فراهم می کند ، باعث تغذیه بهتر و هضم آسان تر می شود. جنبه ی زیبایی شناختی آن ، عزت نفس را بالا می برد و باعث ایجاد حس جدید رفاه و پویایی ارتباطات می شود.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!