آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

برنامه ریزی درمانی برای ایمپلنت دندان (1)

برنامه ریزی‌های لازم برای انجام ایمپلنت دندان. قبل از انجام ایمپلنت دندان چه کارهایی باید انجام داد؟ متخصص ایمپلنت قبل از کاشت ایمپلنت چه مواردی را باید انجام دهد؟ چه معایناتی برای انجام ایمپلنت نیاز است؟

برنامه ریزی درمانی برای ایمپلنت دندان (1)
4 خرداد 1398
0
دسته بندی: خدمات شاخص,ایمپلنت,

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 5.200.000 به جای 6.200.000 فقط تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09363558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

با توجه به برنامه ریزی درمانی برای تعویض دندان با استفاده از ایمپلنت، چه چیزهای مهمی را باید در نظر گرفت؟

ایمپلنت: عوامل متعدد مهمی برای برنامه ریزی درمان بیماران در زمینه جایگزینی ایمپلنت وجود دارد. درمان با تشخیص دقیق شرایط موجود شروع می‌شود. یک سابقه کامل پزشکی برای ارزیابی سلامت بیمار و ارزیابی هرگونه تاثیری که ممکن است به روی ایمپلنت دندان داشته باشد نیاز است، مانند دیابت، بیماری‌های سیستم ایمنی، پرتو فک و سیگار کشیدن. همچنین برخی از داروها تاثیر منفی به روی بهبود استخوان می‌گذارند مانند بیسفسفونات‌ها (پوکی استخوان، سرطان)، مهار کننده‌های باز جذب سروتونین انتخابی (افسردگی)، مهارکننده‌های پروتئین (ریفلاکس اسید) و شیمی درمانی (سرطان).

معاینه رادیوگرافی باید شامل لایه‌های نازک پری اپیکال ساختمان دندان باقی مانده و توموگرافی محاسبه شده‌ی پرتو مخروطی از قسمت‌های بدون دندان و یا مکان‌های برنامه ریزی شده برای برداشتن دندان باشد.

معاینه بالینی باید شامل آزمایش پاتولوژی دهان، ارزیابی TMJ و اکلوزال، ارزیابی لثه‌ها و بررسی پوسیدگی دندان‌ها و ادغام ترمیم‌های موجود باشد. کست‌های اطلاعاتی مونتاژ شده برای موارد پیچیده‌تر که به تشخیص و برنامه ریزی جامع نیاز دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کست‌های اطلاعاتی می‌تواند با استفاده از یک اسکنر آزمایشگاهی دیجیتالی شود. فایل لیتوگرافی استریویی (STL) این مدل می‌تواند با اسکن CBCT برای برنامه ریزی مجازی جراحی ایمپلنت ادغام شود. در حال حاضر، ما اغلب از یک اسکن داخل دهانی از دندان‌ها برای ایجاد فایل STL به طور مستقیم استفاده می‌کنیم. تیم آزمایشگاهی می‌تواند یک واکس-آپ دیجیتالی مجازی فراهم کند تا یک "طرح" از نتایج حاصل از درمان مطلوبی به بیمار، دندانپزشک و خودشان ارائه کنند.

اگر درمان مربوط به زیبایی شناسی باشد، باید عکس‌های کاملی از صورت و داخل دهان نیز گرفته شود. موقعیت لب در حالت استراحت و با یک لبخند کامل برای برنامه ریزی زیبایی شناسی دندانپزشکی ضروری است. حرکات جنبشی صورت با فیلمبرداری بهتر ثبت می‌شوند. برنامه ریزی درمان صورت این اطمینان را می‌دهد که جایگزینی ایمپلنت به خوبی با ظاهر کلی بیمار ادغام خواهد شد. تکنولوژی دیجیتالی به ما این اجازه را می‌دهد تا با استفاده از نرم افزارهای برنامه ریزی شده‌ی کامپیوتری (طراحی دیجیتالی لبخندDSD) از عکس‌های پیش از عمل و یا اسکن‌های داخل دهانی برای طراحی لبخند استفاده کنیم. همچنین می‌توان برای چاپ نمونه‌های پیش پا افتاده برای جلوگیری از سختی قبل از درمان استفاده شود.

توجه: کلینیک دندانپزشکی سیب سفید مفتخر است به عنوان دندانپزشکی خوب در جنت آباد پرداخت هزینه‌های تمامی خدمات خود از جمله بلیچینگ دندان، کامپوزیت دندان، لمینت دندان، ارتودنسی، پرکردن دندان، عصب کشی دندان و... را به صورت اقساطی کرده تا همه‌ی عزیزان بتوانند به راحتی از خدمات ما بهره مند شوند.

 هنگامی که پزشک بالینی تمام اطلاعات مرتبط و اطلاعات تشخیصی را جمع آوری کرد، برنامه ریزی می‌تواند آغاز شود. ضروری است نتیجه‌ی مورد نظر را تعیین کنیم و کار را با نتیجه نهایی در ذهن شروع کنیم. هدف ما به عنوان دندانپزشک خوب این است که نما، راحتی، عملکرد مناسب، زیبایی و سلامت را به بیمارانمان بازگردانیم. با این حال، مهم این است که ناراحتی اصلی بیمار را مشخص کنید و انتظاراتش نسبت به جایگزینی ایمپلنت را درک کنید. لبخند بهتر؟ بهبود عملکرد جویدن؟ کوتاه ترین درمان؟ کمترین هزینه ایمپلنت؟

هدف جایگزینی دندان‌های جلویی ممکن است از نظر زیبایی شناختی نسبت به دندانپزشکی ناقص عقبی متفاوت باشد. پیش بینی‌ای برای تعیین محدوده‌ی جایگزینی ساختمان دندان باقی مانده تعیین شده است. عمل دندانپزشکی ایمپلنت پیوند اندام مصنوعی است، عضو مصنوعی برنامه ریزی شده تمام تصمیمات بالینی‌مان را در اختیار ما می‌گذارد. برنامه ریزی قبلی نیاز به این دارد که ابتدا نوع عضو مصنوعی را مشخص کنیم: ثابت یا قابل جابجایی؟ چسبی یا قابل چرخش؟ پیوست تکی یا یکدست؟ تاج‌های تکی یا دندان مصنوعی ثابت مخصوص یک بخش؟ پس از تعیین نوع عضو مصنوعی، باید استخوان موجود برای قرار دادن ایمپلنت در مکان‌های مورد نظر را به منظور پشتیبانی از عضو مصنوعی ارزیابی کنیم. این کار مشخص می‌کند که آیا در صورت توسعه‌ی زیر ساخت، ارتقاء استخوان ضروری است یا اینکه مکان‌های جایگزینی را می‌توان در نظر گرفت.

ممکن است در بعضی موارد روش‌های مختلفی مانند کاشت کوتاه، باریک یا کج را در نظر بگیریم تا از نیاز به ارتقاء استخوان جلوگیری کنیم. در مواردی دیگر ممکن است ترجیحا دندان‌ها حذف شوند، به ویژه زمانی که مسئله‌ی پیش‌بینی طولانی مدت آنها مورد بحث قرار می‌گیرد. هنگامی که دندانپزشک تعداد، نوع و محل ایمپلنت‌ها را تعیین می‌کند، یک طرح قطعی می‌تواند اجرا شود. اغلب بهتر است که برای ارتباط بهتر با بیمار برنامه‌ی درمان را به چند مرحله تقسیم کنند.

بیشتر بخوانید: انواع ایمپلنت دندان، نکات مهم سفید کردن دندان، درمان TMJ، پروتز دندان و انواع آن، لمینت سرامیکی دندان،  ایمپلنت دندان، ایمپلنت اقساطی

یکی دیگر از جنبه‌های مهم برنامه ریزی برای جایگزینی ایمپلنت دندان، تعیین نوع جایگزینی موقتی برای دندان‌های مفقود در طول درمان است. گزینه های قابل جابجایی ممکن است شامل یک دندان مصنوعی اکریلیک ناقص یا کامل، نگهدارنده Essix یا یک پروتز پوششی (Snap-On Smile [DenMat]) باشد. اگر بیمار یک جایگزین موقتی غیر قابل جابجایی می‌خواهد، ممکن است یک پوشش متحرک، یک پوشش ثابت موقت یا یک پروتز ایمپلنت فوری را در نظر داشته باشند. در بسیاری از موارد یک پروتز ثابت موقت ترجیح داده می‌شود زیرا ممکن است بارگیری نامطلوب، پیوند استخوان و ایمپلنت‌ها را از بین ببرد. همچنین ممکن است به درمان التهاب بافت نرم کمک کند و به متخصص دندانپزشک در طراحی پروتز نهایی کمک کند.

آخرین فناوری‌هایی که اثبات می‌کنند برای برنامه ریزی کاشت ایمپلنت بیشترین فایده را دارند کدام اند؟

چندین فناوری وجود دارد که می‌تواند برنامه ریزی و اتمام درمان ایمپلنت دندان را بهبود بخشد. همانطور که قبلا گفتیم، CBCT برای تصویربرداری موقعیت مناسب ایمپلنت فک‌ها ضروری است. CBCT یک ارزیابی واقعی سه بعدی از وضعیت آناتومیک فعلی بیمار به دندانپزشک ارائه می‌دهد. نرم افزار اسکن مقدار، کیفیت و حجم استخوان موجود برای قرار دادن ایمپلنت و همچنین ساختارهای آناتومیک حیاتی، مانند کانال فک یا سینوس ماگزیلاری را نشان می‌دهد. همچنین برای ارزیابی برآمدگی‌های ناقص که نیاز به مراحل تقویت استخوان دارند مفید خواهد بود. متخصص ایمپلنت می‌تواند روش مطلوب توسعه فضا مانند گسترش برآمدگی، بازسازی هدایت شده‌ی استخوان یا انسداد پیوند را انتخاب کند.

(برای خواندن ادامه مطلب اینجا کلیک کنید)

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 5.200.000 به جای 6.200.000 فقط تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09363558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!