آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

مراقبت‌های بعد از کشیدن دندان عقل، توصیه‌های مهم بعد از جراحی دندان عقل

مراقبت‌های لازم بعد از کشیدن دندان عقل. چند توصیه مهم برای تسریع بهبودی بعد از کشیدن دندان عقل. مراقبت‌های بعد از جراحی دندان عقل. بایدها و نبایدهای بعد از کشیدن دندان عقل. عادات و رژیم غذایی بعد از کشیدن دندان عقل. کشیدن دندان عقل.

مراقبت‌های بعد از کشیدن دندان عقل، توصیه‌های مهم بعد از جراحی دندان عقل
5 بهمن 1397
0
دسته بندی: دندان عقل,

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

طول درمان و بهبودی بعد از کشیدن دندان عقل:

مدت زمان بهبود یافتن بستگی به سختی و نوع جراحی دارد. به طور کلی زمان بهبود یافتن کشیدن دندان عقل بین 5 تا 7 روز و لثه بین 3 تا 4 هفته به طول می‌انجامد. اگر در حین انجام جراحی استخوان فک دچار آسیب شود، بهبود کامل آن تقریبا به 6 ماه زمان نیاز دارد.

مراقبت‌های بعد از کشیدن دندان عقل:

  • برای جلوگیری از خونریزی در طول 24 ساعت اول، بعد از کشیدن دندان عقل می‌توانید یک گاز استریل را کمی مرطوب کرده و به مدت 45 دقیقه روی محل دندان کشیده شده، فشار دهید تا خونریزی متوقف شود.
  • چای کیسه‌ای به دلیل داشتن اسید تانیک باعث لخته شدن خون و توقف خونریزی می‌شود که می‌تواند گزینه‌ی مناسبی به جای استفاده از گاز باشد.
  • در جراحی دندان عقل نهفته به دلیل برش دادن لثه برای بهبودی سریع‌تر، جراح آن را بخیه می‌زند. در صورت جذب نشدن بخیه‌ها برای بیرون کشیدن آنها باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید.
  • یکی دیگر از عوارض کشیدن دندان عقل ورم کردن صورت است. برای کاهش دادن آن می‌توانید یک کمپرس یخ را به مدت 10 دقیقه در محل ورم کرده قرار دهید. این عمل را در طول 24 ساعت اول به دفعاتی که لازم است، انجام دهید.
  • استفاده از آنتی بیوتیک قبل و بعد از جراحی جهت از بین بردن هر گونه باکتری و عفونت در اطراف دندان توصیه می‌شود. همچنین برای تسکین درد پس از کشیدن دندان، با تجویز دندانپزشک می‌توان از داروهای مسکن استفاده کرد.

عادات و توصیه‌های غذایی که باید رعایت شود:

  1. بیمار باید تا زمانی که اثر ماده‌ی بیهوشی که جهت جراحی استفاده شده از بین برود از مایعات استفاده کند، بعد از آن هم باید تا چند روز غذاهای نرم و پوره شده بخورد. به این نکته توجه داشته باشید که مایعات را با نی میل نکنید زیرا عمل مکیدن باعث نرم شدن لخته‌های خون می‌شود.
  2. خوردن غذاها و مایعات سرد باعث کاهش و تسکین درد می‌شود. بستنی می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد که می‌توانید پس از کشیدن دندان عقل نهفته برای کاهش درد استفاده شود.
  3. به طور مرتب (روزی دو مرتبه) به مسواک زدن ادامه دهید، اما از مسواک زدن محل دندان کشیده شده و اطراف آن تا 24 ساعت اول خودداری کنید.

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!