آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

دندان عقل - چگونگی جراحی و کشیدن دندان عقل

دندان عقل تفاوتی با دیگر دندان های کرسی ندارد به غیر از اینکه در سنین بالاتر در افراد درمی آید. این دندان کرسی میتواند در جویدن غذا همانند دیگر دندانها کمک کند به شطر اینکه به سالم و مناسب رشد کند. اما در اکثر مواقع این اتفاق نمیافتد. اگر دندان عقل درست و سر جای خود رشد نکند ممکن است به دندانهای

دندان عقل - چگونگی جراحی و کشیدن دندان عقل
30 دی 1397
0

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

دندان عقل

هر فردی دارای 4 دندان آسیاب دائمی است که در قسمت های سمت راست و چپ فوقانی، سمت چپ و راست فک تحتانی در می آیند که دندان عقل سومین دندان کرسی است. به طور معمول دندان عقل بین سنین 17 تا 20 سالگی درمی آید. اولین و دومین دندان کرسی هم بین سنین 6  تا 12 سالگی میرویند. دندان عقل تفاوتی با دیگر دندان های کرسی ندارد به غیر از اینکه در سنین بالاتر در افراد درمی آید. این دندان کرسی میتواند در جویدن غذا همانند دیگر دندانها کمک کند به شطر اینکه به سالم و مناسب رشد کند. اما در اکثر مواقع این اتفاق نمیافتد. اگر دندان عقل درست و سر جای خود رشد نکند ممکن است به دندانهای مجاور، استخوان فک یا سیستم عصبی آسیب بزند.

 از کچا بفهیم که دندان عقل درآورده ایم ؟

برای فهمیدن آن باید به دندانپزشک مراجعه کرده تا آن را معاینه و با گرفتن عکس توسط اشعه ایکس محل قرار گرافتن دندان در استخوان فک و لثه را تشخیص دهد. دندانپزشک بعد از معاینه ممکن است تشخیص دهد که دندان عقل شما ممکن است مشکلاتی برای شما ایجاد کند و برای بررسی بیشتر باید به متخصص و جراح مراجعه کنید. 

بیشتربخوانید: مراقبت‌های بعد از کشیدن دندان عقل، دندان عقل نهفته، حفره خشک دندان، دندان ترک خورده و درمان آن

از کشیدن دندان عقل ناسالم امتناع نکنید زیرا در چندین سال بعد مجبور به انجام آن می‌شوید. کشیدن دندان عقل در سنین جوانی راحت تر و درد کمتری دارد زیرا استخوان فک دارای تراکم کمتری است و ریشه دندان به طور کامل ایجاد نشده است.هم چنین مدت زمان ترمیم و بهبود یافتن زخم در بزرگسلان بیشتر است.

چگونگی کشیدن دندان عقل

قبل از اقدام به کشیدن دندان عقل، ابتدا باید عکس OPG  از فک و دندان خود تهیه کنید.
عکس OPG  یه تصویر کلی از استخوان های فک و موقعیت دندانها را نشان میدهد که برای تشخیص دقیق درمان گرفته می‌شود. کشیدن دندان عقلی که به طور کامل رشد کرده و از لثه بیرون زده است نیازی به جراحی ندارد و به راحتی همانند دندانهای دیگر کشیده میشود، اما اگر دندان عقل  در استخوان فک نهفته باشد و به طور کامل از لثه بیرون نزده باشد باید لثه را برش داده و جراحی انجام شود، ممکن است حین انجام جراحی مجبور به برداشتن مقداری از استخوان فک که روی دندان قرار گرفته بشویم. بعضی مواقع با برداشتن قسمتی از دندان می توان تعداد قسمت‌هایی از استخوان فک که باید خارج شوند را به حداقل رساند.

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!