آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

برنامه ریزی درمانی برای ایمپلنت دندان (2)

متخصص ایمپلنت قبل از انجام ایمپلنت چه کارهایی باید انجام دهد؟ مواردی که قبل از ایمپلنت دندان باید انجام داد. برنامه ریزی درمانی برای انجام ایمپلنت. برنامه ریزی درمانی برای ایمپلنت دندان.

برنامه ریزی درمانی برای ایمپلنت دندان (2)
5 خرداد 1398
0
دسته بندی: خدمات شاخص,ایمپلنت,

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 4.800.000 به جای 5.400.000 فقط تا 26 مهر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393559163

 

ایمپلنت: شکل (1) ناحیه پرتو رسان اطراف یک آرواره‌ی دوگوشه (فلش‌های سبز) با جذب دوباره‌ی ریشه‌ی کام و کاهش قابل توجه استخوان در برش‌های مقطعی را نشان می‌دهد. این تصویر را نمی‌توان با یک رادیوگرافی پری اپیکال دو بعدی تشخیص داد. یافته‌های این اسکن ممکن است منجر به تغییر طرح درمان پیشنهادی استخراج و قرار دادن ایمپلنت فوری به استخراج و پیوند استخوان با غشائی برای کاشت‌هایی که تاخیر داشتند شود. شکل 2 نمایش مشابهی از یک برش جانبی در فک بالا است که نشان می‌دهد بیمار یک سال پس از درمان ریشه، علائم بیماری را دارد. به نظر می‌رسید که رادیوگرافی پری اپیکال نشان می‌دهد که رادیولوسنسی پری اپیکال کاهش یافته است؛ با این حال، تصاویر متقاطع CBCT داستان دیگری به همراه دارد: ضایعه پری اپیکال از طریق استخوان بیرونی کام گسترش یافته است، همانطوری که به وضوح در شکل 2a و همچنین در نمای محوری شکل 2b دیده می‌شود.

اسکن CBCT همراه با نرم افزار تعاملی برنامه ریزی برای برنامه ریزی درمان موفقیت آمیز ضروری است. در این تحلیل بکارگیری اطلاعات پروتز مهم است. واکس کردن مکان دندان‌های پروتزی برنامه ریزی شده می‌تواند به یک دستگاه اسکن تبدیل شود. بیمار می‌تواند در طول اسکن CBCT دستگاه رادیواکتیو را بپوشاند (یا نشانگرهای محدب رادیواکتیو می‌تواند به دستگاه متصل شود). سپس یک اسکن دوم بطور جداگانه از دستگاه تشخیصی گرفته می‌شود. این رویکرد دوگانه‎ی اسکن، همراه با استفاده از نرم افزار برنامه ریزی، به دندانپزشک اجازه می‌دهد تا رابطه‌ی بین موقعیت دندان مورد نظر و استخوان پایه را تعیین کند. در برخی موارد دیگر، مانند یک یا چند دندان متوالی افتاده، برنامه‌های کاربردی در نرم افزار برنامه ریزی به تیم آزمایشگاهی یا دندانپزشکان اجازه‌ی استفاده از یک کتابخانه‌ی دندان‌های مجازی را می‌دهد که می‌تواند به صورت دیجیتالی اصلاح شود تا فضا را پر کند.

توجه: خیلی از مردم نیازمند بسیاری از خدمات درمانی و زیبایی مانند ارتودنسی، لمینت دندان، کامپوزیت دندان، بلیچینگ دندان و... می‌باشند ولی به دلیل هزینه‌ی بالایی که برخی از این خدمات دارند از انجام آنها اجتناب می‌کنند. کلینیک دندانپزشکی سیب سفید مفتخر است به عنوان بهترین کلینیک دندانپزشکی غرب تهران تمامی خدمات را به صورت نقد و اقساط به مراجعه کنندگان خود ارائه دهد تا همه بتوانند از خدمات دندانپزشکی بهره‌مند شوند.

شکل 3a یک تفسیر سه بعدی حجمی از فک که چند دندان عقبی آن افتاده است را نشان می‌دهد. توانایی ترکیب مجموعه داده‌های تشریحی و پروتزی به طور چشمگیری دقت تشخیص و برنامه ریزی ما را افزایش داده است. اسکن داخل دهانی بصری یا کست عددی که با داده‌های اسکن CBCT ادغام شده است در شکل 3b دیده می‌شود. دیجیتیزاسیون دندان‌های موجود، دقت سطح پیشرفته‌ای برای ترتیب دقیق دندان‌های مصنوعی (سفید) و موقعیت 2 ایمپلنت دندانی مشابه فراهم آورده است.

دکتر گانز، واژه فرانمایی انتخابی را برای توصیف توانایی نرم افزار در تمایز اشیاء از لحاظ تار بودن را ابداع کرد که رابطه‌ی بین عصب، دندان‌های مصنوعی و واقعی و موقعیت ایمپلنت‌ها را نمایش دهد (شکل 3c). پیشرفت در برنامه‌های کاربردی نرم افزار به ما اجازه می‌دهد که تقریبا بواسطه‌ی استخوان و مدل‌های تار اسکن شده (صورتی) موقعیت نهایی و ایده آل ایمپلنت‌(ها) را "برش" دهیم (شکل 4). پس از اتمام مرحله تشخیص و برنامه ریزی درمان، اطلاعات را می‌توان با بیمار، تکنسین دندانپزشکی آزمایشگاه و تمام اعضای تیم ایمپلنت به اشتراک گذاشت. در این مرحله، عمل جراحی را می‌توان آزادانه با استفاده از یک الگوی جراحی قراردادی، راهنمای جراحی کامپیوتری استاتیک یا راهنمای پویا انجام داد.

پس از قرار دادن ایمپلنت دندان، چگونه می‌توان ثبات آن را درون استخوان مشخص کرد؟

الحاق نیروی پیچشی، همانطور که در آن واحد وارد استئوتومی می‌شود، اصطکاک ایمپلنت را اندازه گیری می‌کند. بدون آچار چرخشی کالیبره شده، اکثر دندانپزشکان تنها می‌توانند ارزش ذهنی ثبات چرخشی را فراهم کنند. اندازه گیری دقیق‌تر از یک فناوری پذیرفته شده به نام تحلیل فرکانس رزونانس "RFA" می‌آید که ضریب پایداری ایمپلنت (ISQ) را به دست می‌آورد. اندازه‌ی اولیه هنگام ورود ایمپلنت را بدست می‌آورد، این اعتماد را ایجاد می‌کند که ایمپلنت بلافاصله بارگیری می‌شود یا اینکه بهتر است منتظر ماند و از یک پروتکل بارگیری با تاخیر استفاده کرد. ایمپلنت دندان را می‌توان دوباره در 8 تا 12 هفته اندازه گیری کرد، زیرا این تکنولوژی یک ابزار غیر مخرب است که می‌تواند به طور قابل اعتمادی در طول زمان تکرار شود تا پیشرفت کار را نمایش دهد. میخ‌های هوشمند (Osstell) هنگامی که به ایمپلنت محکم شد، با استفاده از دستگاه RFA پایداری ایمپلنت را اندازه گیری می‌کند. مقدار ISQ و سطح ثبات را اندازه گیری می‌کند که می‌توان در نمودار بیمار وارد کرد (شکل 5). استفاده از RFA تقریبا توسط 900 مقاله تاکنون مورد حمایت قرار گرفته است.

آیا میزان موفقیت بالای ایمپلنت‌های دندانی، راهبردهای برنامه ریزی درمان شما را تغییر داد؟

درمان ایمپلنت دندانی قابل پیش بینی بوده و اغلب رویکرد ترجیحی جایگزینی دندان‌ها می‌باشد. بدون شک ایمپلنت‌های دندانی می‌توانند در طول زمان اتلاف استخوان را در بیمارانی که دندان مصنوعی دارند کاهش دهند. در واقع، 2 ایمپلنت فک پایینی از طریق دندان مصنوعی به اولین انتخاب بیمار تبدیل شده است. مطالعات نشان داده است که طول عمر یک تاج ایمپلنت دندانی بهتر از دندان مصنوعی 3تایی نصفه‌ی ثابت (پل) بر روی دندان‌های طبیعی است. همچنین یک تاج ایمپلنت در مقایسه با یک پل، بهتر دندان‌های مجاور را بهبود می‌بخشد، به ویژه در بیماران مبتلا به پوسیدگی دندان. بسیاری از داروهای تجویزی باعث ایجاد زرستومیا می‌شوند و ترجیحا گزینه‌های پروتز ایمپلنت را به جای تاج‌ها و پل‌های معمولی انتخاب می‎کنند. زمانی که درمان عصب کشی (اندودنتیکی) یا پریودنتال در دندان‌های انتخاب شده شکست خورده باشد، گزینه‌ی ترجیحی اغلب جایگزینی ایمپلنت می‌باشد. زمان‌های دیگری هم وجود دارد که حفاظت از یک دندان مصدوم می‌تواند مفید باشد تا جایی که موقعیت ایمپلنت آینده را تهدید نکند. به تعویق انداختن مداخله ممکن است راه حل‌های ایمپلنت پیشرفته‌ی دیگری را در آینده ارائه دهد.

بیشتر بخوانید: جرمگیری دندان، سوالات رایج ارتودنسی، لمینت بدون تراش دندان، جراحی پیوند لثه، ایمپلنت بهتر است یا بریج؟،  ایمپلنت دندان، ایمپلنت اقساطی

پیشرفت در پیش بینی بازسازی استخوان همچنین بر برنامه ریزی درمان تأثیر می‌گذارد. در گذشته، به بسیاری از بیماران گفته شده بود که به خاطر حجم استخوان ضعیف برای درمان ایمپلنت انتخاب نمی‌شوند. اکنون در اغلب موارد، جراحان با تجربه می‌توانند لبه‌های ناقص را برای کاشت ایمپلنت افزایش دهند. به عنوان یک جایگزین، ممکن است برای اجتناب از نیاز به افزایش استخوان عمودی برای قرار دادن ایمپلنت‌های طولانی از ایمپلنت‌های کوتاه استفاده شود. شواهد در حال افزایش نشان می‌دهد که انتخاب این گزینه ترجیح داده می‌شود زیرا هزینه‌ها، طول درمان و بیماری را کاهش می‌دهد.

بسیاری از بیماران تعدادی از دندان‌هایشان افتاده است و دندان‌های باقی مانده‌شان در خطرند. آیا دندان‌های در معرض خطر را نجات می‌دهیم یا باید با پروتز نهایی جایگزین کنیم؟ در بیماران با شاخص پوسیدگی بالا، اغلب بهتر است دندان خارج شود. در بیماران مبتلا به پریودنتیت مزمن، بیماران مبتلا به کمردرد ممکن است این تصمیم پیچیده‌تر باشد. متخصص ایمپلنت باید حداقل گزینه‌ی از بین بردن دندان‌های آسیب دیده برای پروتز کامل ایمپلنت را در نظر بگیرد. این کار در مقایسه با نابودی دندان در آینده می‌تواند برنامه را ساده‌تر، درمان را سریع‌تر کند و هزینه‌ها را کاهش دهد. همچنین می‌تواند یک پروتز موقت فوری با ایمپلنت را ارائه دهد. با این حال، این تصمیم غیرقابل برگشت را باید به طور قطعی گرفت و هیچ تضمینی بابت نتایج مادام العمر ایمپلنت به بیمار ارائه نمی‌دهد و به طور کامل از هر گونه مشکلات دندانپزشکی آینده جلوگیری نمی‌کند. اگرچه اغلب نتایج موفقیت آمیزی راجع به ایمپلنت گزارش شده است، اما هم دندانپزشکان و هم بیماران آینده‌نگر باید آگاه باشند که این نتایج همیشه نتیجه‌ای را که در عمل بالینی دیده می‌شود را ارائه نمی‌دهند. دندانپزشکان باید توجه داشته باشند که برخی پرونده‌های ایمپلنت پیچیده‌تر هستند و نیاز به یک بیمار سالم و متعهد و همچنین یک متخصص بالینی آموزش دیده با مهارت‌های پیشرفته برای دستیابی به نتایج موفق در درازمدت دارند.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 4.800.000 به جای 5.400.000 فقط تا 26 مهر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393559163

 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!