آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

سوالات رایج ارتودنسی، پرسش و پاسخ ارتودنسی

سوالات متداول درباره ارتودنسی دندان. پرسش و پاسخ ارتودنسی. هزینه‌ی ارتودنسی چقدر است؟ میزان درد ارتودنسی. مزایای ارتودنسی چیست؟ بهترین سن برای درمان ارتودنسی چقدر است؟ مراقبت‌های بعد از ارتودنسی دندان. طول درمان ارتودنسی.

سوالات رایج ارتودنسی، پرسش و پاسخ ارتودنسی
30 بهمن 1397
1
دسته بندی: ارتودنسی دندان,

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

پرسش و پاسخ ارتودنسی:

معمولا برای هرگونه درمانی که قرار باشد صورت بگیرد، سوالات زیادی در ذهن فرد پیش خواهد آمد. پاسخ به این سوالات می‌تواند حلال بسیاری از مشکلات باشد و یا حتی در تصمیم‌گیری به بیماران کمک کند. درمان ارتودنسی نیز از این قضیه مستثنی نیست. افرادی که دندان‌هایشان نیاز به ارتودنسی دارند، اغلب سوالاتی مثل هزینه، طول درمان، میزان درد و... برایشان پیش می‌آید. در این مطلب سعی کردیم، پاسخ مهم‌ترین سوالات مربوط به ارتودنسی را مطرح کنیم.

مدت زمان درمان ارتودنسی به عواملی مثل نوع ارتودنسی، شدت مشکل، سن بیمار و... بستگی دارد. اما به طور میانگین 24 ماه زمان برای این نوع درمان زمان نیاز است (ادامه مطلب)

  • آیا کشیدن دندان برای درمان ارتودنسی لازم است؟

در بعضی موارد برای درمان، کشیدن یک یا چند دندان الزامی است و بیشتر مردم نگران این موضوع هستند. اما باید به این نکته توجه داشت که فضای خالی که بعد از کشیدن دندان بین دندان‌ها بوجود می‌آید طی درمان ارتودنسی از بین خواهند رفت.

آمارهای زیادی برای پاسخ به این سوال وجود دارد ولی نظر بیشتر متخصصین ارتودنسی این است که بهترین سن برای ارتودنسی دندان، 8 تا 12 سالگی می‌باشد. زیرا در این بازه استخوان‌های فک و دندان‌های دائمی در حال رشد هستند و با انجام ارتودنسی (ادامه مطلب)

بیشتر بخوانید: تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت، مراقبت‌های دهان و دندان برای سالمندان، ارتودنسی دندان نیش، باندینگ دندان، ایمپلنت یا بریج

یکی دیگر از مهم‌ترین دغدغه‌ها در هر زمینه‌ای بحث هزینه می‌باشد. هزینه ارتودنسی به عوامل زیادی از جمله: مدت زمان درمان، وسایل و تجهیزات مورد استفاده، آماده‌سازی‌های قبل از انجام ارتودنسی (مانند جرمگیری، کشیدن دندان و یا پرکردن دندان) و... بستگی دارد. بنابراین به طور دقیق نمی‌توان نرخ مشخصی برای این کار درنظر گرفت. اما ... (ادامه مطلب)

با استفاده از ارتودنسی، بسیاری از مشکلات دندان و فک برطرف خواهند شد. همچنین این نکته که درمان ارتودنسی فراگیر است بسیار نکته‌ی مهمی می‌باشد، منظور از فراگیر بودن این درمان این است که قابلیت درمان انواع مختلف حرکات دندان مثل بیرون‌زدگی، چرخش و... را دارد. ارتودنسی با ایجاد نظم و هماهنگی بین دندان‌ها مشکلات مربوط به غذا خوردن و هضم آن را رفع خواهد کرد (ادامه مطلب)

  • وظایف بیماران در حین درمان ارتودنسی چیست؟ آیا نیاز به رژیم غذایی خاصی می‌باشد؟

همانطور که قبلا گفته شد درمان ارتودنسی از جمله درمان‌هایی است که نیازمند مدت زمان زیادی می‌باشد. همچنین براکت‌ها و یا به طور کلی دستگاه‌های ارتودنسی بسیار حساس هستند، بنابراین بیماران باید در نگهداری از آنها دقت کنند زیرا با بروز مشکل این طول درمان ممکن است طولانی‌تر شود. در طول مدت درمان از خوردن مواد غذایی بسیار سخت و چسبناک خودداری کنید.

یکی از دغدغه‌های مهم هر روش درمانی، میزان درد آن است. درد ارتودنسی به گونه‌ای است که می‌توان آن را تحمل کرد. در روزهای اولیه درمان، پس از گذاشتن براکت و یا خوردن غذا ممکن است بیمار احساس درد داشته باشد (ادامه مطلب)

  • بعد از شروع درمان، باید هرچند وقت یکبار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرد؟

با توجه به شرایط بیمار و مشکل دندان‌ها، برنامه‌ریزی درمان متفاوت است. ولی معمولا هر 4 یا 5 هفته یکبار باید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرد. همانطور که گفته شد میزان جلسات به شرایط بیمار بستگی دارد و ممکن است بیشتر یا کمتر از این میزان باشد.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

مشاوره‌ی اولیه با دندانپزشک برای تعیین نیازهای بیمار، قالب‌گیری برای دندان‌ها، تصویربرداری، معاینه مجدد بیمار ... (ادامه مطلب)

  • آیا جدا نشدن براکت از دندان از اهمیت بالایی برخوردار است؟

بله، نیروی مورد نیاز برای حرکت دندان‌ها از سیم به براکت‌ها وارد می‌شود. بنابراین درصورتی که مشکلی برای براکت‌ها پیش بیاید، دندان‌ها از مسیر درمان خارج می‌شوند و بالتبع طول درمان طولانی‌تر خواهد شد.

  • آیا می‌توان فقط دندان‌های یک فک را ارتودنسی کرد؟

این موضوع به شرایط فرد بستگی دارد. در بعضی موارد در ظاهر نیاز به ارتودنسی یک فک است ولی در واقع مشکلات دیگری وجود دارد که در ظاهر مشخص نیست ولی برای رفع مشکل باید براکت‌ها روی دندان‌های هر دو فک قرار بگیرند. بنابراین در این خصوص باید حتما متخصص ارتودنسی متناسب با شرایط دندان‌ها و فک بیمار نظر دهد.

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!