آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

ارتودنسی دیمون چیست؟

ارتودنسی و انواع آن، اتودنسی دیمون، ارتودنسی دیمون چیست؟ بریس  دیمون  یک نوع  از بریس های تنظیم شونده است که همانند بریس های فلزی سنتی روی دندان ها نصب میشود.اما در بریس های دیمون به جای استفاده از براکت هایی که به شدت رو دندان ها سفت و محکم شده و نیاز به تنظیم مرتب دارند، از یک مکانیزم لغزنده

ارتودنسی دیمون چیست؟
2 بهمن 1397
0
دسته بندی: ارتودنسی دندان,

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

ارتودنسی  دیمون چیست ؟

بریس  دیمون  یک نوع  از بریس های تنظیم شونده است که همانند بریس های فلزی سنتی روی دندان‌ها نصب میشود.
اما در بریس های دیمون به جای استفاده از براکت هایی که به شدت روی دندان ها سفت و محکم شده و نیاز به تنظیم مرتب دارند، از یک مکانیزم لغزنده و کنترل کننده مخصوص استفاده شده که سیم ها به براکت ها متصل میشود تا به طور طبیعی در جهت مورد نظر حرکت کند و عمل اصلاح و باسازی کردن دندان ها را انجام دهند. این روش باعث میشود افراد کمتر تحت فشار بوده و احساس راحتی بیشتری کنند، از نظر زیبایی و ظاهری بهتر و مدت زمان درمان این نوع بریس بهتر است. در بریس های دیمون از روش متفاوتی  برای حرکت دندان ها در موقعیت مناسب استفاده میشود.  بنابراین بریس ها به سیم ها وصل میشود و بدون فشار و سختی  که غالبا در روش سنتی اتفاق می افتد، از طریق این سیم ها براکت ها بهم متصل می شود.

به این ترتیب این بریس ها به تدریج دندانها را درجهت مناسب حرکت می دهد تا در محل صحیح قرار بگیرند. این روش نسبت به بریس سنتی فشار کمتری به دندان ها وارد میکند، که اغلب نیازی به درمان تکمیلی مثل کشیدن دندان  نیست.

بیشتر بخوانید: ارتودنسی و انواع آن، ارتودنسی سرامیکی، اصلاح طرح لبخند، آبسه دندان، جراحی لثه با لیزر

مزیت های بریس های دیمون نسبت به بریس های سنتی :

1- ظاهر آنها: براکت های شفاف باعث میشود که از نظر بصری این بریس ها در دهان  ظاهر خوشایند تری داشته باشند زیرا آنها کاملا غیر قابل مشاهده هستند.

2- طول درمان سریع تر: تحقیقات نشان داده که بریس های دیمون طول درمان کمتری حدود 7.2 ماه زودتر نسبت به ارتودنسی های سنتی دارند.

3- مراجعه کمتر به پزشک جهت تنظیم بریس ها: مطالعات نشان داده است که بریس های دیمون  تقریبا نیاز به نصف  تعداد دفعات مراجعات به دکتر جهت تنظیم  و اصلاح بریس ها نسبت به روش ارتودنسی سنتی دارد.

4-  وارد شدن فشار کمتر به دندانها  نتیجه این مورد درد کمتر افرادی که از بریس های دیمون استفاده میکنند حدود 60 درصد احساس ناراحتی و درد کمتری میکنند.

5-  سایش و حساسیت کمتر در دندانها: این روش باعث فرسایش کمتر دندانها و از بین رفتن آنها میشود.

6-  فضای کمتری جهت جمع شدن باکتری ها و پلاک ها روی بریس ها : تمیز کردن بریس های دیمون نسبت به روش سنتی راحت تر می باشد. همچنین میتوانید در طول دوره درمان برای از بین بردن باکتری ها و جلوگیری از پوسیدگی دندانها از دهان شویه‌های حاوی فلوراید استفاده کنید.

معایب بریس های دیمون :

متاسفانه بریس های دیمون کامل و بدون نقص نیستند که در ادامه به معایب آن اشاره میکنیم:
1-  داشتن سیم های فلزی قابل مشاهده ، بنابراین شما نمی توانید کاملا از ظاهر فلزی داخل دهان خود فرار کنید. هم چنین، شما میتوان برای ارتودنسی دیمون براکت های شفاف انتخاب کنید و و قابلیت دیدن آنها به خصوص بریس هایی که جلوتر هستند را به حداقل برسانید.
2- به طور کلی  استفاده از بریس ها در چند روز اول باعث ناراحتی فرد میشود تا زمانی که به آنها عادت کند.
3- هزینه آن نسبت به ارتودنسی سنتی بیشتر است.

روش دیگر اصلاح دندانها استفاده از ارتودنسی نامرئی است. هم چنین این روش پیشنهاد خوبی  برای اصلاح دندان بدون استفاده از روش های سنتی است. علاوه بر این همه برای این روش مناسب نیستند و تنها کسانی که نیاز به اصلاحات خفیف در دندانهای خود دارند مناسب می‌باشد.

بنابراین بریس های دیمون چیست؟ یک گزینه جایگزین ارتودنسی برای کسانی که نمیخواهند از ارتودنسی سنتی استفاده کنند.


اما به یاد داشته باشید، فقط متخصصان حرفه ای در این زمینه میتوانند بریس های دیمون را به خوبی کار بگذارند و قبل از شروع به انجام این کار به کلینیک با خدمات درمانی مطمئن و مناسب مراجعه کنید. کلینیک سیب سفید همراه با متخصصان حاذق خود همه نوع خدمات درمانی و زیبایی را به صورت نقد و اقساط ارائه می‌دهد.

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!