آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

مشکلات ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان به خودی خود درمان خطرناکی نیست ولی مانند هر درمان دیگری که بر روی بدن انجام می‌شود ممکن است عوارضی و خطارت ناچیزی داشته باشد. بنابراین اگر در حوزه‌ی ارتودنسی مشکلی پیش آید حتما باید به متخصص ارتودنسی مراجعه شود. همچنین اگر در انتخاب متخصص دقت کامل نداشته باشید ممکن است باعث تلف شدن

مشکلات ارتودنسی دندان
16 دی 1397
0
دسته بندی: ارتودنسی دندان,

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

مشکلات پس از ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان به خودی خود درمان خطرناکی نیست ولی مانند هر درمان دیگری که بر روی بدن انجام می‌شود ممکن است عوارضی و خطرات ناچیزی داشته باشد. بنابراین اگر در حوزه‌ی ارتودنسی مشکلی پیش آید حتما باید به متخصص ارتودنسی مراجعه شود. همچنین اگر در انتخاب متخصص دقت کامل نداشته باشید ممکن است باعث تلف شدن هزینه و وقت شما شود و ضررات جبران ناپذیری در ناحیه فک و دندان برای شما به وجود آورد.

در اینجا ما  مشکلات ارتودنسی را بیان میکنیم تا در مقابل مزایای آن بسنجید که انجام ارتودنسی برای شما تا چه حد ضروری است.

اگر پس از انجام ارتودنسی مشکلات و عوارض آن بروز کند و در اسرع وقت به متخصص ارتودنسی مراجعه نشود سبب ایجاد ناهنجاری‌های فراوانی خواهد شد.

1. درد دندان پس از تنظیم بریس‌های ارتودنسی

بیشترین مشکلی که برای بیماران پس از انجام ارتودنسی پیش می‌آید مربوط به تنظیم بریس‌های ارتودنسی می‌باشد. بعد از تنظیم بریس‌ها ممکن است تا چند روز دندان درد شدیدی خصوصاً در هنگام غذا خوردن به وجود آید. که توصیه متخصص ارتودنسی کلینیک استفاده از غذاهای نرم و آبکی است. روش دیگر مقابله با این درد می‌تواند استفاده از قرص‌های مسکن مانند آدویل و تیلنول می‌باشد.

2. تحریک شدن گونه‌ها و لب‌ها

زمانی که تازه بریس‌ها بر روی دندان‌ها نصب می‌شوند بر اثر سایش بریس‌ها گونه‌ها و لب‌‌ها تحریک شده برای جلوگیری از این امر گذاشتن موم‌های محافظ بر روی بریس‌ها تا زمانی که دهان شما به آن‌ها عادت کند، می‌تواند تاثیر گذار باشد.

بیشتر بخوانید: ارتودنسی و انواع آن، ارتودنسی لینگوال، ارتودنسی سرامیکی، سوالات رایج ارتودنسی دندان، لمینت دندان

( راه استفاده از موم: یک قطعه از موم را جدا کنید و به شکل گلوله کوچک اندازه‌ی نخود در بیاورید، سپس گلوله را فشار دهید تا به شکل یک دیسک کوچک دربیاید حال موم را برروی قسمتی که سبب سایش بریس و دهان است بگذارید. فقط ممکن است این موم‌ها در هنگام خوردن غذا کنده شده و همراه غذا خورده شود. ولی ایم موضوع هیچ نگرانی به وجو نمی‌آورد زیرا یان موم‌ها خوراکی هستند و هیچ ماده‌ی خطرناکی در آن‌ها به کار نرفته است.)

3.کنده شدن بریس‌ها از روی دندان ها

بریس‌ها معمولا در قسمت وسط دندان و توسط یک چسب مخصوص بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرند. بنابراین هنگامی که یکی از آن‌ها خارج شود چسبندگی آن به سطح دندان کاملاً از بین می‌رود که این امر بیشتر در هنگام مسواک زدن خودنمایی می‌کند. در بعضی مواقع هم بریس در داخل سیم می‌چرخد و به پشت لب فرد گیر می‌کند و باعث ایجاد زخم در پشت لب می‌شود.

4.بیرون زدن سیم

در برخی موارد دیگر نوک سیم از داخل بریس خارج شده و به داخل لب و گونه‌ها فرو می‌رود و ایجاد زخم و التهاب در این ناحیه می‌کند. برای بریدن نوک سیم می‌توانید با استفاده از ناخنگیر قسمت اضافه را قطع کنید در حین انجام کار از دستمال کاغذی استفاده کنید.

انجام انواع ارتودنسی در کلینیک سیب سفید توسط متخصصین مجرب ما به صورت نقد و اقساط انجام می‌پذیرد. برای اطلاع از شرایط اقساط اینجا کلیک کنید.

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!