آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

چگونه ترمیم دندان های تان باعث ترمیم صورت شما می شود

چگونه ترمیم دندان هایتان باعث ترمیم صورت شما می شود؟ ارتباط دندان با زیبایی چهره، تغییر شکل دندان ها، تاثیر افزایش سن روی ساختار دندان ها، تاثیر ترمیم دندان در کاهش چین و چروک صورت

چگونه ترمیم دندان های تان باعث ترمیم صورت شما می شود
14 مرداد 1398
0
دسته بندی:

ترمیم دندان های تان باعث ترمیم صورت شما می شود

اغلب ما از بین رفتن ساختار دندان را با بالا رفتن سنی که در آینه شاهد آن هستیم مرتبط نمی دانیم. اما مرتبط است. تصور ما در مورد دندان ها و بالا رفتن سن معمولا به تغییر رنگ ختم می شود. لبخند سفید جوانانه است، به همین خاطر ما دندان هایمان را سفید می کنیم. اما اقدامات دندانپزشکی زیبایی و ضد پیری گسترده تری وجود دارد. با ارتودنسی دندان و ترمیم، اغلب دندانپزشکان می توانند اندازه، شکل و ترتیب دندان ها را برای کاهش اثرات پیری از صورت مورد استفاده قرار دهند.

برای درک چگونگی عملکرد آن، شخصی را بدون دندان  تصور کنید – مثلا پدربزرگتان بدون دندان مصنوعی هایش. اگر دندان هایش را ترمیم نکند، دهان او در هم فرو می ریزد. قسمت پایین صورتش کوچک می شود. حالا پدربزرگ را با دندانهایش تصور کنید. صورتش پر می شود. او دوباره جوان نمی شود اما مطمئناً سنش کمتر به نظر می رسد.

پدربزرگ نمونه ای بارز است، اما  "انقباض" متعاقب صورت (چیزی که متخصصان آن را می نامند) فقط در دهان بی دندان اتفاق نمی افتد، چراکه شکل دندان ها به تدریج در طول عمر تغییر می کند. الیسا ملو دندانپزشک طراحی لبخند NYC  می گوید: "افرادی که به این ایده اتکا می کنند که دندان های شما به این که صورت شما چند ساله به نظر می رسد تاثیر می گذارد، کسانی هستند که دندان ندارند." "هنگامی که افراد دندان کامل دارند، از بین رفتن ساختار دندان را که ناشی از بالا رفتن سن است مرتبط نمی دانند."

اینجا، دکتر ملو و چهار متخصص دیگر ما را با این که چگونه ترمیم دندان ها می تواند صورت را نیز ترمیم کند آشنا می کنند.

صبر کن، چی؟ دندونای من دارن تغییر شکل می دن؟

با بالا رفتن سن، حجم بافت نرم (چربی و پوست) و استخوان صورت ما از بین می رود - کاسه ی چشم های ما بزرگتر می شوند، استخوان پیشانی و فک ما عقب کشیده می شوند. دندان های مان نیز حجم خود را از دست می دهند. و همانطور که جوزف تی. هونگ، دندانپزشک ارتودنتیک راک سنتر در منهتن توضیح می دهد که، گونه ها و لب ها توسط دندان ها و فک پشتیبانی می شوند، بنابراین اندازه و شکل آنها تأثیر زیادی در شکل کلی صورت دارد. دکتر هونگ می گوید: "پشتیبانی از بافت نرم صورت با افزایش سن کاهش می یابد و به این ترتیب با گذشت زمان فروپاشی صورت به آرامی اتفاق می افتد."

لبخندها طبق دو الگوی اصلی حجم خود را از دست می دهند. به گفته ی دکتر آویز  دندان ها، مخصوصا آنهایی که در قسمت عقبی قرار دارند، به دلیل عمل مداوم جویدن، صاف تر و کوتاه تر می شوند که این فرآیند با دندان قروچه و چفت کردن دندان ها نیز سریع تر می شود. دندان های کوتاه به معنای چهره ی کوتاه تر است. نیش از بین می رود، فک پایینی روی فک بالایی له می شود. نتیجه یک ظاهر پیر است (دوباره به پدر بزرگ فکر کنید).

دوما، به مرور زمان دندان ها توسط عضلات فك به داخل فشار داده می شوند. فشار باعث افزایش مشکل می شود زیرا ماهیچه هایی که تحت فشارند به دندان ها نیروی داخلی بیشتری وارد می کنند. در نتیجه، لبخند (یا انحنا) باریک تر می شود و از گونه ها و پوست کمتر حمایت می کند. شما این باریک شدن را به شکل چال افتادن صورت در اطراف گونه ها و صاف شدن یا پیچ خوردن لب ها می بینید.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت چیست؟ انواع ایمپلنت دندان، مزایا و معایب ایمپلنت دندان، طول عمر کامپوزیت دندان، انواع ارتودنسی دندان، ارتودنسی با لیزر، ایمپلنت ارزان

دندانپزشک چگونه می تواند کمک کننده باشد؟

هر مجموعه از دندان ها یونیک هستند، اما به طور کلی از تراز کننده های Invisalign روشن برای حرکت دندان به سمت بیرون استفاده می شود و لبخند را باریک تر می کند. دکتر ملو می گوید: "فکر کنید که انحنای باریکی به شکل V دارید، و نوک V در قسمت جلویی قرار دارد سپس دندان ها به مرور زمان با تراز کننده ها به شکل U ایده آل در می آیند." "بعضی موارد دیگر ممکن است به ابزار دیگری نیز برای گسترش کام احتیاج داشته باشند."

ارتفاع دندان معمولاً با ترمیم های شکل و قد درست می شوند. اگر دندان به جلو یا عقب کشیده شود، Invisalign همچنین قسمت عمودی مشکل را نیز می تواند حل کند. طبق اظهارات دکتر ملو همچنین: "وقتی شیب دندان ها را صاف می کنید، در واقع فقط حالت عمودی آن را افزایش داده اید." به شخصی فکر کنید که به روی کمر تکیه داده است. وقتی او صاف بایستد قد بلندتر است. این صاف وایسادن مشابه همین اصلاحی است که توسط دستگاه ارتودنسی " روی دندان ها انجام می شود تا قد آنها را بلندتر کند.

رامین طبیب عضوی از تیم طراحی لبخند NYC می گوید: " دیگر هیچ کس شکایتی از صورت خود ندارد و دندان هایشان را مقصر نمی دانند. "بعضی از افراد می دانند که دهان شان کاملاً صدمه دیده است و نیاز دارند دندان های شان را بازسازی کنند، اما نمی دانند که این کار چطور می تواند ویژگی های صورت آنها را تغییر دهد." کریستین نوبل نیز همچین مشکلی داشت. از نظر او لبخندهایش "خیلی زاویه دار" بودند. دندان های کناری ساییده شده و قد آنها به طرز چشمگیری کاهش یافته بود. او گفت: "کم کم قیافه ام پر چین شد." "گفتم چطور می توانم این مشکل را برطرف کنم؟ "

برنامه ی دکتر طبیب شامل ترمیم مجدد فک (با استفاده از اُرثوتیک) بود، بنابراین دهانش می توانست اندازه و نیش دندان های جدیدش، ترمیم هایی برای ترمیم شکل دندان و کامپوزیت ونیر دندان های جلویی را در خود جا بدهد. (در ارتباط با انتخاب بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت تان بیشتر بخوانید)

خانم نوبل می گوید: "این کار صورتم را پر کرد. الان بیشتر بیضی شکل است. واقعاً نمی دانستم مشکل از کجاست تا اینکه تمام کار انجام شد. "

این نوع کار شما را به عقب بر می گرداند. کل هزینه ی ترمیم به نوع کار انجام شده و تعداد دندان ها بستگی دارد.

از کجا بدانم که عمل دندانپزشکی می تواند به صورت من کمک کند؟

اگر پرکردگی (ژل) دارید اما حس می کنید قسمت زیر استخوان گونه های شما هنوز خالی است، به یک دندانپزشک مراجعه کنید. دکتر ملو می گوید: "بیمارانی مراجعه می کنند که خط هایی دورلب های شان دارند، خط هایی که با فروپاشی لب شکل می گیرند." ایجاد لبخند چارچوبی برای لب ها فراهم می کند که می تواند میزان پرکردگی ای را که بیماران می خواهند یا واقعا نیاز دارند را کاهش دهد.

آزمایش: دکتر ملو در مطب خود یک پد پنبه ای را بین دندان های عقبی و جلویی بالایی قرار می دهد تا شکل نهایی صورت را وقتی که دندان ها ترمیم می شوند شبیه سازی کند. وی گفت: " خطوط و چین های روی صورت شما کمرنگ می شوند." در خانه با یک حوله کاغذی تاشو این را امتحان کنید.

کارهای دندانپزشکی و پوست و مو مکمل یکدیگر هستند. دارن م. اسمیت ، جراح پلاستیک در منهتن که در جراحی صورت تخصص دارد می گوید: "کارهای دندانپزشکی به روی خود پوست، قابلیت ارتجاعی و خطوط ریز آن کاری انجام نمی دهد." وی گفت: "برای این کار شما به متخصص پوست یا جراح پلاستیک احتیاج دارید. اما می تواند به قد و جلوه ی صورت کمک کند و جوانی ظاهر را حفظ کند. "

به عبارت دیگر، کارهای دندانپزشکی لیفت صورت انجام نمی دهد – اگر هم چیزی باشد بیشتر شبیه به لیفت کوچک است. دکتر اسمیت می گوید: "نتایج بسیار ظریف خواهد بود، اما بیشتر مواقع این تغییرات ظریف دقیقاً همان چیزی است که شما می خواهید."

چگونه دندانپزشک مناسب را پیدا کنم؟

باید مطمئن شوید که کار متناسب با صورت و زیبایی شما خواهد بود. به عنوان مثال، ویکتوریا ویتسمن، دندانپزشکی در منهتن، می داند که حتی شکل لبه ی دندان چه پیامی را منتقل می کند. همه چیز تعادل است. برای صورت زاویه دار، احتمالاً لبخند ملایم تر، دندان های گرد و لبه های ملایمی را لازم است.

برای اینکه ببینید نتایج یک دندانپزشک مطابقت دارد یا خیر، از ابزارهای سنتی مانند بررسی های قبل و بعد استفاده کنید (بررسی های موجود برای تأیید و اطمینان از عدم تضاد اطلاعات می باشد). ببینید چه چیزی را در کار خودشان مد نظر دارند. آیا در مورد چگونگی عملکرد عضلات صحبت می کنند؟ آیا در مورد مفاصل و فک صحبت می کنند؟ آیا واقعاً در مورد ترمیم صورت صحبت می کنند؟ "اگر نه " این نوع از کارها ممکن است از حیطه ی اختیارات آنها خارج باشد. این به این معنا نیست که آنها دندانپزشک خوبی نیستند." "اما ممکن است پزشک مناسبی برای شما نباشند.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

دیگر مطالب مهم کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!