آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب صورت خود را انتخاب کنید

چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟، تاثیر شکل صورت در انتخاب کامپوزیت دندان یا کامپوزیت ونیر، تاثیر رنگ دندان در انتخاب کامپوزیت دندان، مشخص کردن شکل صورت برای انتخاب کامپوزیت دندان

چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب صورت خود را انتخاب کنید
9 مرداد 1398
0
دسته بندی: کامپوزیت,

انتخاب بهترین کامپوزیت دندان مناسب صورت 

کامپوزیت دندان و ونیرهای پرسلن محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. قابلیت آنها در اصلاح موارد ساختاری و زیبایی دندانپزشکی در مدت زمان کوتاه، آنها را به روشی تبدیل کرده است که افراد در موارد زیبایی دندانپزشکی آن را دنبال می کنند. وقتی صحبت از کامپوزیت دندان یا ونیر پرسلن می شود، گزینه های بی پایانی برای انتخاب وجود دارد. سؤالات زیادی از طرف بیماران مان در مورد این کامپوزیت ونیر ها دریافت می کنیم و متوجه شده ایم که بزرگترین سوالی که مطرح می شود معمولاً یک سوال بهداشتی نیست - موضوع زیبایی است! انتخاب کامپوزیت ونیر های مناسب برای صورت شما می تواند به اندازه ی انتخاب یک دندانپزشک زیبایی مناسب مهم باشد.

انتخاب کامپوزیت دندان مناسب برای صورت شما می تواند یک اثر هنری باشد. از آنجا که ونیرها شامل انواع و اقسام سبک ها و اشکال مختلف می باشند (در مورد انواع کامپوزیت دندان بیشتر بخوانید)، متغیرهای زیادی وجود دارد که شما و دندانپزشک تان به هنگام انتخاب ونیرهای مناسب برای دهان تان باید در نظر داشته باشید.  این متغیرها عبارتند از:

نقش رنگ دندان در انتخاب کامپوزیت دندان :

رنگ مناسب کامپوزیت دندان یا ونیر پرسلن شما با استفاده از نمودار استاندارد رنگ دندان مشخص می شود. این نمودار به 4 بخش (خاکستری، زرد مایل به قرمز، قهوه ای مایل به قرمز و خاکستری مایل به قرمز) و یازده زیر مجموعه تقسیم می شود. شما باید لایه ای برای ونیرهای خود انتخاب کنید که حدودا دو لایه روشن تر از دندان های طبیعی شما باشد.

نقش شکل دندان در انتخاب کامپوزیت دندان:

انتخاب شکل مناسب کامپوزیت دندان یا ونیرها برای ایجاد مناسب ترین لبخند در صورت شما ضروری است. از آنجا که هر دندان متفاوت است، ترکیبات بی پایانی برای انتخاب وجود دارد. کاتالوگ های لبخندی ایجاد شده اند تا انتخاب شکل های مناسب کمی ساده تر شود. 

انواع شکل دندان:
 1. مهاجم: دندان های یکنواخت و مربع شکل برای ایجاد حس جسورانه. به طور معمول برای مردان رایج تر است.
 2. بالغ: دندان های مربع شکل با نیش های کمی گرد.
 3. نیرومند: دندان های مربع شکل با نیش های تیز و برجسته.
 4. نافذ: دندان های مربع شکل با دندان های جلویی برجسته تر و نیش های گرد. 
 5. متمرکز: دندان های کمی دایره ای با دندان های پیشین مربع شکل.
 6. تقویت شده: دندان های کمی گرد
 7. ملایم: دندان های گرد با انحنای دقیق تر.
 8. هالیوودی: مربع شکل و دندان های پیشین جانبی کمی کوتاه تر. این یکی از محبوب ترین سبک های کامپوزیت دندان یا ونیر است و معمولا برای بیماران مرد ترجیح داده می شود. 
 9. کاربردی: شکل کمی گرد با نیش های برجسته برای عملکرد بهترطبیعی: شکل کمی گرد با نیش های بسیار برجسته.
 10. جوان: شکل گرد با نیش های بلندت
 11. طبیعی: شکل کمی گرد با نیش های بسیار برجسته.
 12. بیضی: شکل گرد با دندان های پیشین و نیش گرد.

 

 

بیشتر کامپوزیت ونیر ها از انواع نمایه های ونیری استفاده می کنند. به طور گسترده نمایه های ونیر دارای چهار جنبه ی مهم هستند:

 • عرض
 • طول
 • میزان وضوح تصاویر
 • نظم

پروفایل هایی با دندان های پهن، منظم و تیز دارای اسامی تهاجمی و مردانه ی دقیق تری هستند مانند دو نمایه ای که در بالا ذکر شد. در ضمن، نمایه هایی با دندان های گرد و اندکی نامنظم تر، دارای نام هایی مانند "جوانانه" یا "ملایم" هستند. یک زمینه ی کلی برای آن وجود دارد، اما باید مراقب باشید که اسم پروفایل به روی نظر واقعی شما تاثیر نگذارد.

خوشبختانه، مطابقت یک پروفایل با شکل صورت شما نسبتاً آسان است. همه چیز در مورد اندازه و نیمرخ است.

نقش شکل های صورت در انتخاب کامپوزیت دندان:

حتما هنگام انتخاب کامپوزیت دندان یا ونیرها شکل صورت خود را در نظر بگیرید. بیشتر صورت ها در چهار دسته اصلی شکل قرار می گیرند: قلب، بیضی، گرد و مربع. هر نوع صورت اندازه و شکل مطلوبی برای دندان دارد تا در ویژگی ها تعادل برقرار کند و قیافه ی شما را به بهترین شکل ممکن نشان دهد.

قلب:  چهره هایی که به شکل قلب هستند با ونیر های گرد و کوتاه بهتر جواب می گیرند.

بیضی: چهره هایی که به شکل بیضی هستند با دندان های مربع زیباتر می شوند که باعث می شود چهره پهن تر و پر تر به نظر برسد.

گرد: چهره هایی که گرد هستند با ونیرهای برجسته بهتر به نظر می رسند.

مربع: چهره هایی که مربعی هستند و خط فک واضحی دارند با دندان های گرد بهتر به نظر می رسند چون ویژگی ها را ملایم نشان می دهد. یافتن اندازه ی ایده آل: انتخاب طول و عرض مناسب

 

اندازه "کامپوزیت دندان" یا ونیرهای شما باید شکل صورت شما را متوازن یا متعادل کند. به همین دلیل چهره های گرد بیشتر با کامپوزیت ونیر های بلند تر همخوانی دارد، در حالی که صورت هایی که به شکل قلب هستند با ونیرهای کوتاه زیباتر می شوند. این مسئله همچنین توضیح می دهد که چرا چهره های کشیده تر با ونیر های بلندتر بد شکل می شوند و صورت های پهن تر با ونیرهای پهن بد ظاهر می شوند. همه چیز در مورد تعادل است. جدول منابع راحتی برای انتخاب طول و عرض مناسب ونیر های شما وجود ندارد. در عوض، بهتر است از کامپوزیت ونیر کسانی که شکل صورت شان شبیه صورت شماست عکس هایی پیدا کنید. این باعث می شود که اندازه ی نسبی هر یک از نمایه های ونیر را راحت تر در زمینه ی مناسب آن قرار دهید.

یافتن نیمرخ ایده آل: انتخاب صحیح تیزی و نظم کامپوزیت ونیر

نیمرخ کامپوزیت دندان یا ونیرهای شما ممکن است بسیار دقیق به نظر برسد، اما می تواند تأثیر مضاعفی بر زیبایی کلی ونیر های شما بگذارد.درست همانطور که طول و عرض ونیرهای شما می تواند با شکل صورت شما هم افزایی داشته باشد، وضوح و منظم بودن آنها می تواند باعث تقویت یا کاهش این هم افزایی شود. دندان های پهن گرد به اندازه ی دندان های مربع شکل پهن به نظر نمی رسند، در حالی که دندان های بلند نوک تیز حتی طولانی تر به نظر می رسند. به طور مشابه، دندان های گرد، مربعی یا نوک تیز در هر انتهای زنجیره ی منظم حتی گردتر / مربعی تر و نوک تیز تر به نظر می رسند.

شایان ذکر است که کامپوزیت دندان یا ونیر های خیلی تیز یا خیلی منظم ممکن است غیر طبیعی به نظر برسند. اگر در مورد اندازه ی مناسب ونیر های خود مطمئن نیستید، با انتخاب یک نیمرخ تیز و منظم مسئله را پیچیده نکنید. در این مورد، به چشم نیامدن هدف بهتری نسبت به ایده آل بودن است.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت چیست؟انواع ایمپلنت دندان، مزایا و معایب ایمپلنت دندان، طول عمر کامپوزیت دندان، انواع ارتودنسی دندان، ارتودنسی با لیزر

چگونه می توانید شکل صورت خود را مشخص کنید

البته که، این اطلاعات تنها درصورتی مفید است که بتوانید با اطمینان شکل صورت خود را مشخص کنید - و این مسئله می تواند بسیار سخت تر از آنچه که به نظر می رسد باشد. برای آسانتر کردن این فرآیند، چند نکته اینجا ذکر شده است:

شکل صورت شما دقیقتر اگر بخواهیم بگوییم شکل کلی سر شما است. گردن، فک، مو و گوش شما بر آن تأثیر می گذارد. بهترین راه برای کنار هم قرار دادن همه این عوامل، ترسیم آن می باشد و یا در غیر این صورت شکل ترکیبی را باید پوشش داد. می توانید این کار را با عکس گرفتن یا خط کشی تصویرتان در آینه با یک مارکر پاک شدنی انجام دهید.

اگر این رویکردها نتایج نامشخصی ایجاد کردند نگران نشوید، روش سومی وجود دارد که اغلب مؤثر است. به جای اینکه سعی کنید شکل صورت خود را مستقیماً مشخص کنید، یک عکس 3 در 4 از خود بگیرید. پیدا کردن شکل مناسب در یک زاویه می تواند کمی دشوار باشد، اما نتایج استوار و مطمئنی به همراه دارد.

اگر شک دارید، با متخصص خود صحبت کنید

در انتخاب شکل مناسب کامپوزیت دندان ، اگر این روش استرس آور به نظر می رسد، یا در تلاش هستید که ترکیب صحیح نمایه های کامپوزیت ونیر و شکل صورت را انتخاب کنید، ناامید نشوید. دندانپزشکان زیبایی دندان از ابزار و تجربیات لازم برای کمک به شناخت شما برخوردار هستند. با وجود بازخوردی که یک متخصص کامپوزیت با تجربه به شما می دهد، دیدن تصاویر آنلاین کامپوزیت دندان یا ونیر ها و شکل های صورت با مشاهده ی حضوری یکی نیست. همچنین در ارتباط با این مطلب انواع کامپوزیت دندان را بخوانید.

منبع اول

منبع دوم

 

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 3500هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 950هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی و

درمانی 

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!