آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

مراحل انجام ارتودنسی دندان

گام به گام ارتودنسی دندان. مراحل انجام ارتودنسی دندان. ارتودنسی دندان به چه صورتی انجام می‌شود؟ آیا قبل از ارتودنسی نیاز به مشاوره و ویزیت هست؟ انواع ارتودنسی دندان. هزینه‌ی ارتودنسی دندان.

مراحل انجام ارتودنسی دندان
3 بهمن 1397
0
دسته بندی: ارتودنسی دندان,

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

مراحل انجام ارتودنسی 

گذاشتن و نگهداری بریس‌ها می‌تواند برای بعضی از افراد آزاردهنده باشد. دانستن اینکه چه اتفاقی قرار است بیافتد و چطور می‌توانید آن را کنترل کنید، بهترین راه برای کم کردن مقداری از نگرانی است و مطمئن شوید که برای گذاشتن بریس‌های جدید آمادگی کامل را دارید. این نکته‌ی بسیار مهمی است که هر فردی مبنی بر استفاده از ارتودنسی و درمان مشخص، تجربه متفاوتی را کسب می‌کند. اما نگران نباشید، متخصصین کلینیک دندانپزشکی سیب سفید بهرین روش ارتودنسی را برای شما انتخاب خواهند کرد.

1) مراجعه به دندانپزشک

اولین قدم برای ارتودنسی مراجعه به دندانپزشک است. بیشتر افراد به صورت نرمال به دندانپزشک مراجعه می‌کنند تا متخصص ارتودنسی، زیرا دندانپزشک در ابتدا دندان‌های بیمار را معاینه کرده و سپس بیمار را به متخصص ارتودنسی معرفی می‌کند. اگر چه شما خودتان هم می‌توانید قرار ملاقات خود را با پزشک مربوطه تعیین کنید و بخواهید که از همان ابتدا متخصص ارتودنسی شما را معاینه کند. به همراه داشتن آخرین عکس X-rays از دندان‌های خود و هرآنچه که به دندان‌هایتان مربوط می‌شود، می‌تواند مفید باشد.

2) مشاوره

اولین مراجعه شما به کلینیک، جلسه مشاوره می‌باشد. دندانپزشک  بعد از مشاهده عکس X-rays  و دندان‌های شما تصمیم می‌گیرد که کدام روش برای درمان و اصلاح دندان‌های شما مناسب است. همچنین در طول این ملاقات، پزشک مربوطه ممکن است از دندان‌های شما قالب بگیرد تا بتواند روش درمان بهتری را طراحی کند.

3) انتخاب نوع بریس

 پس از جلسه مشاوره، متخصص ارتودنسی نوع درمان مورد نیاز شما را انتخاب می‌کند. هر فردی ممکن است دچار بیماری اوربایت، کراس‌بایت، اپن‌بایت و فاصله یا شلوغی بین دندان‌ها باشد. هر دهان و دندانی متفاوت است و درمان آن باید مختص به خود شخص باشد تا درمان نتیجه بدهد. متخصص ارتودنسی با توجه به قالبی که از قبل از دندان‌های شما گرفته است، بریس مورد نظر برای دندان‌هایتان را درست می‌کند.

بیشتر بخوانید: انواع کامپوزیت دندان، سوالات رایج بلیچینگ دندان، پرسش و پاسخ ارتودنسی، چگونه لبخندی زیبا داشته باشیم؟

4) قرار دادن بریس‌ها

اولین مراجعه به دندانپزشک برای گذاشتن بریس‌ها ممکن است نسبت به جلسات دیگر طولانی‌تر باشد. این عملیات شامل آماده سازی سطح دندان‌ها به محلی مناسب برای چسباندن براکت‌ها، چسباندن براکت‌ها در محل مورد نظر و اتصال سیم‌های فلزی می‌باشد.

5) گذاشتن سیم‌های اتصال در میان براکت‌ها

بعد از گذاشتن براکت‌ها نوبت به متصل کردن سیم‌های فلزی به براکت‌ها است .متخصص ارتودنسی با استفاده از یک نیم داره از سیم‌های فلزی مخصوص ارتودنسی و بریس آن در جهت مناسب و گاهی اوقات با خم کردن یا پیچیدن آنها برای درست کردن یک اهرم فشار روی دندان‌ها اقدام به اتصال سیم‌ها می‌کند، که این عمل کمک می‌کند دندان‌ها سریع‌تر در جایگاه درست خود قرار بگیرند.

6) تعیین جلسات ملاقات جهت معاینه و تنظیم بریس‌ها

بعد از اینکه براکت‌ها و سیم‌های اتصال در محل خود قرار گرفتند، دندانپزشک مربوطه جلساتی را جهت تنظیم بریس‌ها تعیین می‌کند. در طول این جلسات متخصص ارتودنسی سیم‌های اتصال را خارج می‌کند، کمی تغییر در آن ایجاد می‌کند، با توجه به شرایط جدید دندان‌ها و یا از یک دست سیم اتصال جدید استفاده می‌کند، که اغلب سیم‌های قبلی به عنوان الگو قرار می‌گیرند.
این سیم‌های فلزی جدید ممکن است کمی محکم‌تر و قوی‌تر باشد و یا نسبت به اتصال‌های قبلی دارای ساختار متفاوتی باشد که بتواند به حرکت دادن دندان‌ها در محل مناسب ادامه دهد.

7) بهداشت دهان و دندان

در مدت زمانی که از ارتودنسی استفاده میکنید، دکتر متخصص درباره چگونگی مراقبت از بریس‌ها و دندان‌ها به شما مشاوره می‌دهد. به طورواک مخصوص برای بیمار مثال: نحوه مسواک زدن دندان‌ها، چه نوع خمیر دندانی باید استفاده کنید و حتی ممکن است مسواک مخصوص برای بیمار تهیه کند تا تمیز کردن براکت‌ها و دندان‌ها راحت‌تر و آسان‌تر شود. استفاده از مسواک‌های باریک و کوچک رایج می‌باشد، که می‌تواند ذرات باقی‌مانده غذا و باکتری‌ها را
در اطراف براکت‌ها و ما‌بین سیم‌های اتصال و دندان‌ها از بین برده و تمیز کند.

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!