آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

چگونه لبخندی زیبا داشته باشیم؟ قوانین داشتن لبخند زیبا و جذاب

چگونه لبخند زیبا داشته باشیم؟ راز داشتن لبخند زیبا و جذاب چیست؟ چگونگی داشتن لبخند زیبا. چگونه لبخند جذاب و دلنشینی داشته باشیم؟ تاثیر بهداشت دهان و دندان روی لبخند زیبا. تاثیر دندان روی زیبایی چهره.

چگونه لبخندی زیبا داشته باشیم؟ قوانین داشتن لبخند زیبا و جذاب
11 اسفند 1397
0
دسته بندی:

 

تنها تا 15 اسفند ماه: کامپوزیت دندان هر واحد 540 هزار تومان به جای 700 هزار تومان

لمینت دندان هر واحد 1150000 تومان به جای 1400000

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

لبخند زیبا و دلنشین:

زیبایی از جمله صفاتی است که همه‌ی مردم در هر سن و شرایطی به دنبال آن هستند. داشتن لبخندی زیبا تاثیر زیادی روی زیبایی و جذابیت چهره خواهد گذاشت. در این مطلب سعی کردیم به چند نکته‌ی مهم که برای داشتن لبخند زیبا و دلنشین حائز اهمیت است، اشاره کنیم.

مراقبت از دندان‌ها:

یکی از مهمترین عواملی که روی لبخند و چهره‌ی شما تاثیرگذار است، دندان‌های سالم، سفید و براق هستند، بنابراین برای حفظ سلامت دندان‌ها باید تلاش کرد. برای مراقبت از دندان‌ها باید یکسری نکات را به طور مرتب و روتین رعایت کرد، مانند مسواک زدن، استفاده از نخ دندان، استفاده از دهانشویه و... (ادامه مطلب)

درمان بیماری‌های لثه:

علاوه بر داشتن دندان‌های سالم، داشتن لثه‌های سالم نیز بسیار مهم است. شناخت انواع بیماری‌های لثه و پیشگیری و درمان آنها می‌تواند در ایجاد لبخند زیبا تاثیرگذار باشد.

انواع بیماری‌های لثه:

پریودنتال: بیماری پریودنتال یا التهابات لثه‌ای به دلیل عفونت لثه و استخوان اطراف دندان‌ها بوجود می‌آید. علائم اولیه‌ی این بیماری که نشان‌دهنده‌ی آلودگی لثه با باکتری است، خونریزی و متورم شدن لثه‌ها می‌باشد. در صورت عدم درمان این بیماری، امکان گسترش آن و در نهایت از بین رفتن دندان و لثه‌ی شما وجود دارد... (ادامه مطلب)

کیست دندانی: کیست دندان معمولاً توده‌ای است حاوی مواد مایع یا جامد که در اطراف دندان به وجود می‌آید. رشد کسیت دندانی معمولاً  بسیار آهسته صورت می‌گیرد ولی به مرور زمان باعث تحلیل رفتن فک و بوجود آمدن عوارض دیگری چون پخش شدن سموم در لثه و ریشه دندان اشاره کرد. از اولین نشانه‌های کیست دندانی می‌توان به درد ناگهانی در ناحیه لثه اشاره کرد. تنها راه درمان کیست دندانی... (ادامه مطلب)

سیاه شدن لثه: رنگ طبیعی لثه‌ها ممکن است تحت تاثیر عواملی مثل سیگار کشیدن، مصرف برخی از داروها، بیماری نکروز، بیماری آدیسون و... به رنگ سیاه تبدیل شود. این تغییر رنگ در بعضی موارد طبیعی است ولی در برخی موارد نشانه‌ای از بیماری... (ادامه مطلب)

سفید شدن لثه: در حالت عادی رنگ لثه‌ها، به رنگ صورتی است اما در مواردی به دلیل عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، بیماری لوکوپلاکی، کم‌خونی و... رنگ آنها سفید می‌شود. این تغییر رنگ باعث... (ادامه مطلب)

عقب رفتگی لثه: به مرور زمان و با بالا رفتن سن ممکن است لثه‌ها به عقب رانده شوند و یا رفته رفته از بین بروند و باعث قرار گرفتن ریشه دندان در معرض نور شوند. با قرار گرفتن ریشه دندان در معرض نور شرایط برای پوسیدگی دندان فراهم می‌شود. دندان پوسیده هم در نهایت در معرض عفونت قرار گرفته و از دست می‌رود. علاوه بر پوسیدگی دندان، عقب رفتگی لثه باعث ظاهری نامناسب برای افراد خواهد شد که روی زیبایی لبخند آنها... (ادامه مطلب)

بیماری لوکوپلاکیا: این بیماری باعث به وجود آمدن لکه‌های سفید بر روی لثه‌ها، پوشش دهان و زبان می‌شود. برخی فعالیت‌های تحریک کننده در دهان مانند کشیدن سیگار باعث لوکوپلاکی در دهان می‌شوند. در حالت کلی وجود این لکه‌های سفید بی‌ضرر می‌باشد و به خودی خود درمان خواهند شوند، ولی اگر لوکوپلاکی وجود داشته باشد ممکن است به سرطان... (ادامه مطلب)

بیشتر بخوانید: پرسش و پاسخ کامپوزیت دندان، عوامل موثر بر درد لثه، حفره خشک دندان و درمان آن، مراقبت‌های بعد از کشیدن دندان عقل

درمان مشکلات مال‌اکلوژن:

اکلوژن به حالتی که دندان‌ها به درستی سرجای خود قرار دارند، گفته می‌شود. در صورت بروز هرگونه اختلالی در چیدمان و قرار‌گیری دندان‌ها، اصطلاح مال‌اکلوژن به‌کار برده می‌شود. بنابراین به قرار‌گیری غیر‌طبیعی دندان‌ها و فک، مال‌اکلوژن گفته می‌شود. از جمله دلایل مهم بروز مال‌اکلوژن، وراثت و محیط را می‌توان نام برد. پوسیدن دندان‌های شیری یا زود از دست‌دادن آن‌ها و داشتن دندان اضافی نیز می‌تواند باعث بروز این ناهنجاری شود. در صورت درمان انواع مختلف مال‌اکلوژن که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، می‌توان در راستای داشتن لبخندی زیبا تلاش کرد. یکی از بهترین راه‌های درمانی مال‌اکلوژن، ارتودنسی... (ادامه مطلب)

انواع مال‌ اکلوژن:

کراس‌بایت: در حالت طبیعی، دندان‌های فک بالا قسمتی از دندان‌های فک پایین را می‌پوشانند. اگر این حالت برعکس باشد یعنی دندان‌های فک پایین دندان‌های فک بالا را بپوشانند، دندان‌های فرد دچار مشکل کراس بایت می‌باشد. این عارضه تاثیر بدی روی ظاهر فرد می‌گذارد و می‌تواند... (ادامه مطلب)

اور‌بایت: اوربایت از دیگر مشکلات مربوط به فک می‌باشد. این مشکل می‌تواند در اثر رشد نا‌متقارن فک بوجود آید که باعث می‌شود دندان‌های فک بالا، دندان‌های فک پایین را پوشش دهند. در بیشتر موارد اور‌بایت را مشکلی ارثی معرفی کرده‌اند؛ اما عوامل دیگری مثل مکیدن انگشتان، جویدن ناخن، استفاده از شیشه شیر یا پستانک در طولانی مدت و یا عدم رشد صحیح فک... (ادامه مطلب)

اپن‌بایت: به حالتی که دندان‌های بالا و پایین از یکدیگر فاصله دارند و موقع بستن دهان، دندان‌ها با هم جفت نمی‌شوند، اپن‌بایت می‌گویند. تاثیر ناهنجاری اپن‌بایت تنها روی زیبایی و لبخند نیست بلکه باعث اختلالات گفتاری نیز می‌شود. اپن‌بایت از لحاظ محل بروز مشکل... (ادامه مطلب)

سفید کردن دندان:

در بعضی موارد با وجود رعایت تمام نکات بهداشتی مربوط به دهان و دندان، ممکن است تغییر رنگ دندان‌ها تاثیر بدی روی لبخند افراد بگذارد. سفید کردن دندان‌ها راهی برای نجات از این قبیل مشکلات است. بسیاری از افراد برای این کار از راه‌های طبیعی سفید کردن دندان‌ها استفاده می‌کنند اما باید از خطرات ناشی از سفیدکردن دندان‌ها در خانه نیز اطلاع داشته باشند تا در صورت خطر حتما این کار را در کلینیک و با استفاده از روش‌هایی مثل بلیچینگ، کامپوزیت، لمینت، باندینگ و... (ادامه مطلب)

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

تنها تا 15 اسفند ماه: کامپوزیت دندان هر واحد 540 هزار تومان به جای 700 هزار تومان

لمینت دندان هر واحد 1150000 تومان به جای 1400000

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!