آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

راههای طبیعی سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان راه‌های متفاوتی دارد که در کلینیک و توسط پزشک انجام می‌شود مانند بلیچینگ دندان،کامپوزیت، لمینت و ... به غیر از این روشهایی کهدر کلینیک انجام می‌شود راه‌های طبیعی هم برای سفید کردن دندان وجود دارد که ما برای آشنایی بیشتر شما در این مطلب آورده‌ایم...

راههای طبیعی سفید کردن دندان ها
29 دی 1397
0
دسته بندی: بلیچینگ,

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

ویزیت و مشاوره اینترنتی با متخصصین سیب سفید

تصویر لبخند خود را از طریق فرم زیر بارگذاری و ارسال نمایید. اگر قصد دریافت مشاوره دارید در متن پیام کلمه "مشاوره" و اگر میخواهید تصویر بعد از زیبایی دندان خود را ببینید، کلمه "تصویر" نوشته شود. تصویر باید با کیفیت(با دوربین عقب گوشی) و دندان ها به هم چسبیده و لبخند طبیعی باشد.

اینجا کلیک کنید

راههای طبیعی سفید کردن دندان ها

1- چرخاندن روغن های خوراکی در دهان: یکی از بهترین انواع روغن برای سفید کردن دندان‌ها در خانه روغن نارگیل است. چرخیدن این روغن ها در دهان علاوه بر تاثیر آن بر سفیدی دندان‌ها، خاصیت ضد باکتری هم دارد. روغن نارگیل به دلیل طعم و بوی بهتر و خواص مفید دیگر آن در بین مردم محبوب تر است. هم چنین روغن نارگیل لوریک اسید بالایی دارد که باعث کاهش التهاب و کشتن باکتری‌های دهان می‌شود. برای این کار یک قاشق سوپخوری از روغن نارگیل را در دهان خود بریزید و آن را در تمامی نواحی دهان  به مدت 15-20 دقیقه بچرخانید. راه دیگر میتوانید چند قطره از آن را رو خمیر دندان بریزید و مسواک بزنید. روغن نارگیل به هیچ وجه باعث فاسد شدن مینای دندان نمی‌شود.


2-  مسواک زدن با جوش شیرین (Baking Soda) : جوش شیرین دارای خاصیت سفیدکنندگی به طور طبیعی است. این یک پاک کننده نرم است که میتواند سطح دندان هایی که زرد شده را تمیز کند و در ترکیب برخی از خمیر دندان‌ها هم به کار رفته است. جوش شیرین یک محیط قلیایی داخل دهان به وجود می آورد که از رشد باکتری جلوگیری میکند. این روش باعث نمیشه شما در عرض یک شب  دندان های سفیدی داشته باشید اما بعد از مدتی استفاده تاثیر آن را مشاهده خواهید کرد. طریقه استفاده از جوش شیرین به این صورت است که 1 قاشق چایخوری از آن را با 2 قاشق چایجوری آب مخلوط کنید و دندانهای خود را با این خمیر مسواک بزنید. میتوانید این کار را 2-3 مرتبه در هفته انجام دهید.

3- استفاده از هیدروژن پراکسید (Hydrogen Peroxide) :  هیدروژن پر اکسید یا آب اکسیژنه، یک اکسنده رایج است که  به عنوان یک ماده شیمیایی سفیدکننده به کار میرود وهمچنین باکتریهای داخل دهان را از بین میبرد. مردم سالهاست که برای ضد عفونی کردن زخم یا جراحت از آن استفاده میکنند. تحقیقات نشان داده که استفاده از خمیر دندانهایی که حاوی جوش شیرین و 1 درصد هیروژن پراکسید باشند تاثیر قابل توجهی در سفیدی دندانها دارند. یک راه مصرف از آن این  است که به عنوان دهانشویه قبل از مسواک زدن استفاده شود. ابن ماده به دلیل دارا بودن خاصیت آنتی باکتریال برای رفع چرک و تورم لثه هم مفید است. راه دیگر برای استفاده از هیدروژن پراکسید این است که 2 قاشق چایخوری از آن را با یک قاشق چایخوری جوش شیرین مخلوط کنید و دندانها را به آرامی با خمیر به دست آمده مسواک بزنید. این عمل را چند روز در هفته تکرار کنید اما استفاده بیش از حد از آن میتواند به مینای دندان آسیب بزند.

بیشتر بخوانید: مراقبت‌های بعد از پر کردن دندان، روش‌های بلیچینگ دندان، باندینگ دندان، ارتودنسی لینگوال، بلچینگ دندان، مراقبت از دندان‌ها

4- استفاده ازسرکه سیب : سرکه سیب به عنوان یک ضدعفونی کننده و سفید کننده طبیعی استفاده می‌شود. اسید موجود در ترکیبات سرکه باعث از بین رفتن باکتریها می‌شود. خاصیت آنتی باکتریال بودن سرکه برای شستشو دهان و سفید کردن دندانها بسیار موثر است. لازم به ذکر است اسید موجود در سرکه سیب به مینای دندان آسیب میزند بنابراین نباید هر روز استفاده شود. میتوانید سرکه سیب را با کمی آب مخلوط کنید و سپیس به صورت دهانشویه آن را  برای چند دقیقه در تمامی نقاط دهان خود به خوبی بچرخانید. در انتها حتما دهان خود را با آب شستشو دهید.

5- استفاده از میوه ها و سبزیجات : رژیم غذایی میوه ها وسبزیجات علاوه بر اینکه برای بدن مفید است برای سلامت دندانها هم موثر است. مخصوصا  توت فرنگی و آناناس دو میوه ای  هستند که به سفیدی دندان ها کمک می‌کنند.

  • توت فرنگی: استفاده از میکس توت فرنگی و جوش شیرین به عنوان یه درمان طبیعی برای سفید کردن دندانها ، رایج ترین روشی است که افراد مشهور از آن استفاده میکنند. اسید مالیک که در توت فرنگی وجود دارد باعث رنگ زدایی از سطح دندانها میشود. گرجه این روش از نظر غلمی تایید نشده است. مطالعات نشان داده که استفاده از خمیر حاصل از توت فرنگی و جوش شیرین ممکن است تاثیر کمی روی مینای دندان داشته و سبب آسیب به آن شود. در این روش توت فرنگی تازه را له کرده و با جوش شیرین ترکیب کنید و دندانهایتان را با آن مسواک بزنید. این کار را چندین بار در هفته انجام دهید.
  • آناناس: مطالعات نشان داده است که خمیر دنداهای حاوی آنزیم بروملین (bromelain)، یک آنزیم که از ساقه و هسته آناناس استخراج میشود، تاثیر قابل توجهی در تمیز و سفید کردن لک های روی دندان‌ها دارد.

6- استفاده از زغال سنگ فعال یا خمیر دندانهایی حاوی آن : زغال سنگ فعال نسبت به زغال سنگ معمولی حاوی روزنه های فوق العاده ریزی هست که برای جذب ذراتی که باعث لک و کدر شدن رنگ دندانها میشود بسیار مفید است. برای این کار مسواک خود را به کمی پودر ذغال آغشته کرده و با آن مسواک بزنید. سپس دهان خود را چندین بار با آب شستشو دهید تا کاملا دهان شما پاک شود. البته این روش برای کسانی که دارای دندان‌های روکش دار، لمینیت، کامپوزیت هستند مناسب نمی‌باشد.

7-  مسواک زدن و نخ ندان کشیدن را جدی بگیرید: مسواک زدن و استفاده از نخ دندان به طور منظم میتواند به سفید ماندن دندانها و کاهش باکتری ها در دهان و پلاک دندان شود.

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

 

دیگر مطالب مفید کلینیک سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!