آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

روش‌های انجام بلیچینگ دندان

بلیچینگ یکی از روش های سفید کننده دندانها است که بدون اینکه سطح دندان تراشیده شود به سفید تر شدن دندانها و از بین بردن لک های زرد رو آنها کمک میکند. این روش نمیتواند به طور کامل رنگ دندانها را تغییر دهد، اما رنگ ها را نسبتا روشن تر میکند.تعداد کمی از افراد دارای دندانهای شفاف و سفید هستند.

روش‌های انجام بلیچینگ دندان
11 بهمن 1397
0
دسته بندی: بلیچینگ,

 

اطلاعیه:قیمت بلیچینگ دندان هر دو فک 1200هزار تومان به تعداد محدود تا 29 خرداد ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

ویزیت و مشاوره اینترنتی با متخصصین سیب سفید

تصویر لبخند خود را از طریق فرم زیر بارگذاری و ارسال نمایید. اگر قصد دریافت مشاوره دارید در متن پیام کلمه "مشاوره" و اگر میخواهید تصویر بعد از زیبایی دندان خود را ببینید، کلمه "تصویر" نوشته شود. تصویر باید با کیفیت(با دوربین عقب گوشی) و دندان ها به هم چسبیده و لبخند طبیعی باشد.

اینجا کلیک کنید

بلیچینگ دندان چیست ؟

بلیچینگ یکی از روش های سفید کننده دندانها است که بدون اینکه سطح دندان تراشیده شود به سفیدتر شدن دندانها و از بین بردن لک های زرد رو آنها کمک میکند. این روش نمیتواند به طور کامل رنگ دندانها را تغییر دهد، اما رنگ ها را نسبتا روشن تر میکند.تعداد کمی از افراد دارای دندانهای شفاف و سفید هستند. رنگ دندانها به مرور زمان و افزایش سن ممکن است تغییر کند. هم چنین ذرات غذا و بعضی از نوشیدنیها مانند: چای، قهوه، تمشک و کلیه مواد غذایی  رنگی که باعث تغییر رنگ در دندانها می شود. هم چنین سیگار کشیدن هم میتواند باعث زرد شدن رنگ دندانها شود. بعضی از افراد هم ممکن است لکه هایی در زیر سطح دندان داشته باشند که میتواند به دلیل مصرف برخی آنتی بیوتیک ها و یا شکاف و ترک کوچک در دندان‌ها باشد. به علاوه تعدادی از افراد هستند که دارای دندانهای کدر به صورت مادرزادی هستند و انجام بلیچینگ میتواند به آنها کمک کند تا دندان های سفید تری نسبت به قبل داشته باشند.داشتن دندان های سالم و سفید نقش بسیار مهمی در زیبایی لبخند و چهره افراد دارد.یکی از روش های مرسوم و حرفه ای برای سفید کردن دندانها بلیچینگ (Bleaching) می باشد. بلیچینگ یک ماده سفید کننده حاوی پراکسید هیدروژن و یا پراکسید کربامید است. این روش یک روش شیمیایی محسوب میشود که ذرات این ماده به مینای دندان نفوذ کرده و دندانهای شما را به صورت ریشه ای سفید و لکه ها را از بین می برد.

در ابتدا دندان پزشک تشخیص میدهد که آیا دندانهای شما برا انجام بلیچینگ مناسب است یا خیر. در مرحله بعدی کادر دندانپزشکی با گذاشتن محافظ پلاستیکی و یا ژل روی لثه ها از آنها در برابر مواد شیمیایی استفاده شده جهت بلیچینگ محافظت میکنند.سپس قالب هایی که از قبل از دندانها گرفته و در لابراتور ساخته شده را روی دندانها قرار داده و سپس ماده سفید کننده که این مواد دارای غلظت های متفاوتی هستند را بر روی دندانها میریزند . اگر عمل بلیچینگ در کلینیک دندان پزشکی انجام شود به دو صورت : با استفاده از لیزر و بدون لیزر انجام میشود که تفاوتی چندانی با یکدیگر ندارند. مواد  بلیچینگ ممکن است به صورت شیمیایی و یا در اثر نور یا گرما فعال شوند.

بیشتر بخوانید: ارتودنسی دندان، لمینت سرامیکی دندان، کامپوزیت دندان، بلیچینگ دندان، جرمگیری و...

بلیچینگ به چند روش انجام میشود؟

به طور کلی دو روش برای انجام بلیچینگ وجود دارد، روش خانگی (Home Bleaching) و روشی که در کلینیک انجام می‌شود (Office Bleaching) هر دو روش باید زیر نظر پزشک و تجویز او صورت بگیرد.

بلیچینگ در کلینیک دندانپزشکی:

در روش Ofiice Bleaching  که در کلینیک انجام میشود، مواد سفید کننده بلیچینگ با غلظت بالا روی  دندان ها قرار می گیرد. این روش نسبت به بلیچینگ خانگی سریع تر است و نتیجه بهتری دارد. اما در صورتی که به درستی از مواد بلیچینگ استفاده نشود و پزشک مهارت کافی نداشته باشد، ممکن است باعث بروز حساسیت در لثه ها و دندان شود که پس از مدت کوتاهی برطرف می شود.قبل از استفاده از مواد بلیچینگ ، روی لثه ها را با ژل های محافظ میپوشانند تا از تماس مواد اکسید کننده با آنها جلو گیری کنند. دستگاه های متفاوتی برای فعال سازی ژلهای بلیچینگ وجود دارد، مانند: لیزر،پلاسما آرک،ال ای دی ، و ... . به یاد داشته باشد که فقط نوع مواد بلیچینگ است که در سفیدی دندانهای شما موثر است و نوع دستگا ها ی فعال کننده این مواد تاثیری در آن ندارد.

بلیچینگ خانگی:

در روش Home Bleaching  فرآیند سفید کردن دندانها در منزل توسط فرد بیمار و زیر نظر پزشک انجام میشود. برای انجام بلیچینگ خانگی دندان پزشک از دندان های شما قالب میگیرد که از این قالب به لابراتوار فرستاده می‌شود. سپس در لابراتوار تری های پلاستیکی با در نظر گرفتن  فضایی بین دندانها و و این قالب ها جهت قرار دادن ژل های بلیچینگ ساخته میشود.
تفاوت بلیچینگ در منزل با بلیچینگ در کلینیک در مدت زمان نتیجه دهی آن است. سفید کردن دندانها در کلینیک ممکن است در مدت زمان بین 15 تا 30 دقیقه طول بکشد اما فرآیند سفید کردن  دندانها در منزل بین 3 هفته تا یک ماه زمان میبرد تا به نتجیه مورد نظر دست یابید.

به طور کلی بلیچینگ دندان دائمی نمی‌باشد و باید برای تداوم و ماندگاری پس از مدتی تمدید شود زیرا رنگ دندانها تغییر میکند. و این بازه زمانی برای تمدید بستگی به عوامل متعددی ازجمله: عادات غذایی، بهداشت دهان و دندان، استفاده از دخانیات و ... دارد.

 

اطلاعیه:قیمت بلیچینگ دندان هر دو فک 1200هزار تومان به تعداد محدود تا 29 خرداد ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!