آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا جراحی سینوس با ایمپلنت دندان سازگاری دارد؟

آیا جراحی سینوس با ایمپلنت دندان سازگاری دارد؟ چگونه از دست رفتن دندان ها به روی سینوس ها اثر می گذارد؟ جراحی سینوس قبل از اییمپلنت، سینوزیت بخاطر ایمپلنت دندان، لیفت سینوس و ایمپلنت دندان،

آیا جراحی سینوس با ایمپلنت دندان سازگاری دارد؟
22 مرداد 1398
0
دسته بندی: ایمپلنت,

 

تنها تا 15 بهمن ماه: ایمپلنت هر واحد  2900000 تومان به جای 3200000 تومان

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

برای مشاوره ، عکس لبخند خود را از طریق لینک و یا شماره ی زیر در واتساپ ارسال کنید

لینک مستقیم واتساپ

09122234921

آیا ایمپلنت دندان با جراحی سینوس سازگاری دارد؟

ایمپلنت دندان: هر فردی حفره های سینوسی در جمجمه اش دارد. سینوس ها از نظر اندازه متفاوت هستند و بزرگترین آن سینوس های مربوط به فک است که در پشت گونه ها دقیقاً بالای فک قرار دارند. اگرچه دلیل اینکه چرا افراد سینوس دارند کاملاً مشخص نشده است اما به نظر می رسد که در نم دار کردن هوایی که افراد استنشاق می کنند نقش دارند و در کمک به گفتار افراد نیز ممکن است نقش داشته باشند.

سینوس ها می توانند با چند مسئله مواجه شوند و نیاز به جراحی سینوسس داشته باشند. به عنوان مثال، در صورت مسدود شدن سینوس ها تنفس افراد دچار مشکل می شود. سینوس های برخی از افراد به طور منظم دچار عفونت می شوند. در بعضی موارد اگر فرد دندان خود را از دست داده باشد و قصد ایمپلنت داشته باشد سینوس ها می توانند مشکل ساز شوند.

چگونه از دست رفتن دندان به روی سینوس ها تأثیر می گذارد

در بعضی موارد افرادی که یکی از دندان های ردیف بالای شان را از دست داده اند و قصد انجام "ایمپلنت دندان" را دارند نیز ممکن است مقدار قابل توجهی از استخوان را از دست داده باشند. بدون داشتن استخوان کافی ممکن است "ایمپلنت" به سینوس فکی بچسبد و خطر عفونت و ناراحتی را افزایش دهد.

چند دلیل وجود دارد که نشان می دهد چرا فرد ممکن است برای انجام ایمپلنت استخوان کافی نداشته باشد. موارد پیشرفته ی بیماری پریودنتال نه تنها به روی لثه ها و دندان ها تأثیر می گذارد بلکه به استخوان نیز آسیب می رساند (در ارتباط با علل بروز بیماری لثه (پریودنتال) بیشتر بخوانید). یکی دیگر از دلایل عدم وجود استخوان در قسمت بالایی فک مربوط به مدت زمانی است که شخص دندان های خود را از دست داده است. استخوان از دندان محافظت می کند و اگر دندان در محل خود قرار نداشته باشد احتمالاً بدن دوباره استخوان را جذب می کند ،تا جایی که دیگر از کار بیافتد.

این مسئله ممکن است با آناتومی فرد نیز ارتباط داشته باشد. برخی از افراد نسبت به دیگران سینوس های بزرگتری دارند و برخی از افراد نسبت به دیگران سینوس هایی دارند که به فک نزدیک تر هستند. در هر دو مورد، اندازه و موقعیت سینوس ها می تواند باعث شود که احتمال اینکه ایمپلنت دندان به درون حفره ی سینوس فشار بیاورد بیشتر شود. علاوه بر این، بسیاری از افراد حتی اگر به دلیل جذب مجدد یا بیماری پریودنتال استخوان را از دست نداده باشند به طور طبیعی در فک بالایی شان استخوان کمتری دارند.

بیشتر بخوانید: جایگزین های ایمپلنت دندان، سن مناسب جایگزین کردن دندان، چگونه بهترین کامپوزیت مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ ، ایمپلنت دندان، ایمپلنت اقساطی، ایمپلنت ارزان

جراحی سینوس قبل از ایمپلنت

پریودنتیست ها و متخصص ایمپلنت اغلب برای اطمینان از وجود استخوان کافی در فک بالایی اقدامات پیشگیرانه ای انجام می دهند تا از بروز هرگونه عوارض جلوگیری کنند یا آن را کاهش دهند. اغلب نوعی از جراحی سینوس که به عنوان لیفت سینوس شناخته می شود قبل از اینکه فرد ایمپلنت دندان انجام دهد انجام می شود.

لیفت سینوس نوعی روش برای پیوند استخوان است. همانطور که از نام آن پیداست دندانپزشک طی عمل جراحی بافت سینوس را عقب می کشد، تا فضای کافی برای او ایجاد شود که بتواند پیوند استخوان را انجام دهد. استخوان می تواند از بدن خودتان، از طرف یک اهدا کننده یا مصنوعی باشد. در بیشتر موارد، استفاده از عوامل رشد از طریق پلاسمای خود بیمار معمولا در تمامی جراحی های لیفت سینوس مورد استفاده قرار می گیرد تا سرعت بهبودی و همچنین نتیجه نهایی را افزایش دهد.

این که دندانپزشک چه مقدار استخوان در ناحیه قرار می دهد به میزان ضخامت استخوان در ابتدای کار بستگی دارد، اما معمولاً چند میلی متر از استخوان در ناحیه قرار می گیرد.

اگرچه تعداد قابل توجهی از عمل ها را همزمان می توان انجام داد اما معمولاً یک دوره ی انتظار بین جراحی لیفت سینوس و پیوند ایمپلنت وجود دارد. این مدت زمان انتظار به استخوان پیوندی زمان می دهد تا به طور کامل با بقیه ی بافت ادغام شود و به بخشی از فك تبدیل شود. اگرچه اغلب بین عمل جراحی لیفت سینوس و ایمپلنت چندین ماه زمان وجود دارد اما ممکن است در بعضی موارد فرد هر دو عمل را به طور همزمان انجام دهد.

در این موارد، بیمار برای انجام ایمپلنت باید به مقدار کافی استخوان در فک داشته باشد تا هنگامی که استخوان پیوندی در جای خود محکم می شود از ایمپلنت پشتیبانی کند.

سینوزیت به خاطر ایمپلنت دندان

بیمارانی که قبل از ایمپلنت دندان شان لیفت سینوس یا پیوند استخوان انجام نمی دهند بیشتر در معرض خطر ابتلا به عفونت سینوسی یا سینوزیت هستند، به خصوص وقتی که ایمپلنت به داخل حفره سینوس فشار بیاورد. بیمارانی که سابقه ی مشکلات و عفونت های سینوسی داشته اند باید بسیار احتیاط کنند.

اگر مشکلات سینوسی مزمن پس از قرار دادن ایمپلنت ایجاد شود، بیمار چند گزینه دارد. ممکن است جراح جراحی آندوسکوپی سینوس را برای پاکسازی حفره های سینوسی انجام دهد و به آنها کمک کند تا راحت تر تخلیه شوند. برای معکوس کردن عفونت و از بین بردن منبع آن ممکن است ترمیم ایمپلنت دندان یا در برخی موارد از بین بردن دندان نیز لازم باشد.

در صورتی که ایمپلنت مشکل ساز شود، برداشتن آن به دندانپزشک اجازه می دهد تا کار را دوباره با بیمار شروع کند. ممکن است به دلیل این که قبل از اولین عمل جراحی ایمپلنت، استخوان کافی یا هیچ استخوانی در محل پیوند داده نشده اتفاق افتاده باشد. پس از برداشتن ایمپلنت، دندانپزشک می تواند پیوند استخوان یا لیفت سینوس را انجام دهد. هنگامی که استخوان پیوندی به طور کامل در جای خود محکم شد، ایمپلنت جدیدی را می توان قرار داد که باید مشکلات احتمالی کمتری برای بیمار ایجاد کند.

معمولاً پیشگیری از مشکلات سینوسی راحت تر از برطرف کردن آنها است. اگر یک دندان در ردیف بالای دندان خود ندارید و نگران چگونگی تاثیر پیوند ایمپلنت بر سینوس های تان هستید، با متخصصین کلینیک دندانپزشکی سیب سفید تماس بگیرید. آنها می توانند گزینه های شما را بررسی کنند و به شما کمک کنند که تصمیم بگیرید کدام دوره از عمل نه تنها لبخند شما را بازمی گرداند بلکه با دوام ترین و راحت ترین نتایج را نیز ارائه می دهد. 

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!