آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

دلایلی که نباید جای دندان از دست رفته را خالی بگذارید

دلایلی که نباید جای دندان از دست رفته را خالی بگذارید؟ از دست رفتن دندان و مشکلات گفتاری، از دست رفتن دندان و مشکل حرکت دندان ها، از دست رفتن دندان و مشکل غذا خوردن، تغییر ساختار صورت با از دست رفتن دندان، تاثیر از دست رفتن دندان روی لبخند

دلایلی که نباید جای دندان از دست رفته را خالی بگذارید
16 مرداد 1398
0
دسته بندی: ایمپلنت,

 

تنها تا 15 اسفند ماه: ایمپلنت هر واحد 2900000 تومان به جای3200000 تومان

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

پنج دلیلی که نباید جای دندان از دست رفته را خالی بگذارید

ایمپلنت دندان: اکثر دندانپزشکان حرفه ای اغلب توصیه می کنند که برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته تان ایمپلنت را در نظر داشته باشید. این توصیه ها بر اساس مطالعات بهداشت دهان و دندان می باشد که مشکلات دهانی مانند دندان های شل و مشکل غذا خوردن به خاطر نبود دندان را برطرف می کنند.

اما چگونه این مشکل ها و سایر مشکلاتی که با فضاهای خالی دهان مرتبط هستند بر سلامت عمومی شما تأثیر می گذارد؟ و چگونه ایمپلنت دندان کمک می کند تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری شود؟

 1. مشکلات گفتاری

تلفظ صحیح کلماتی که باعث ایجاد گفتار می شوند از طریق چرخاندن زبان و فشار دادن به سقف دهان و دندان حاصل می شود. بنابراین دندان هایی که از دست می روند گفتار شما را تغییر می دهند. این امر می تواند باعث شود که هنگام صحبت کردن سوت بزنید و یا حتی تف کنید چون که زبان هیچ تماسی با دندان ندارد.

ایمپلنت ها بسیار قابل استفاده هستند به خصوص برای دندان های جلویی. نه تنها فضای دندان های از دست رفته را پر می کنند بلکه نقطه تماسی به هنگام صحبت کردن برای زبان ایجاد می کنند و گفتار شما را تقویت می کنند.

2. حرکت دندان ها

پیری بر استحکام استخوان فک تأثیر منفی می گذارد و اغلب باعث می شود که دندان ها موقعیت شان را عوض کنند. اگر تمام دندان های تان سر جای خود قرار داشته باشند، فعالیت های طبیعی بدن ضرری ندارد. در صورت از دست دادن دندان، فعالیت لثه دندان های باقی مانده را مجبور به حرکت و پر کردن فضاهای خالی می کند. این مسئله پاکسازی دندان ها را سخت تر می کند و شما را در معرض بیماری های دندانی بیشتری قرار می دهد. پر کردن این فضاهای خالی با ایمپلنت دندان برای طولانی مدت به حفظ موقعیت دندان های تان کمک می کند.

 3. مشکل غذا خوردن

همچنین دندان های از دست رفته شما را وادار می کنند که رژیم غذایی خود را تغییر دهید و از غذاهای خاصی بر اساس محل دندان از دست رفته تان خودداری کنید. این فضاهای خالی به جایی می رسد که تصمیم می گیرید وعده های غذایی تان را بر اساس غذاهایی که می توانید بخورید تنظیم کنید نه آنهایی که دوست دارید بخورید. با این وجود، این واقعیت که ایمپلنت دندان جای دندان های از دست رفته را می گیرد تضمین می کند که این فضاهای خالی توانایی شما در لذت بردن از غذاهای مورد علاقه تان را از شما نمی گیرد

 4.   تغییر ساختار صورت

دندان ها و لثه های تان مانند یک سیستم پشتیبانی طبیعی برای ساختار صورت شما عمل می کنند. لثه های منقبضی که ناشی از از بین رفتن طولانی مدت دندان ها می باشد بر ظاهر صورت و گونه های شما تأثیر می گذارد و در وضعیت شدیدتر ظاهر شما را عوض می کند. استقبال به موقع از جایگزین های دندان مانند ایمپلنت دندان به سالم ماندن لثه ها ضمن حفظ ساختار طبیعی صورت تان کمک می کند. (در ارتباط با  جایگزین های ایمپلنت دندان بیشتر بخوانید)

 5- لبخند ناقص

افراد معمولا لبخند را مهم ترین قطعه ی جواهری می دانند که هرکسی می تواند داشته باشد. بنابراین از دست دادن دندان به یک تجربه ی ناراحت کننده تبدیل می شود چرا که اعتماد به نفس و درخششی را که لبخند برای تان به ارمغان می آورد را از شما می دزدد. با این حال پر کردن فضاهای دندان با ایمپلنت به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس از دست رفته ی خود را دوباره به دست آورید.

بیشتر بخوانید: جایگزین های ایمپلنت دندان، سن مناسب جایگزین کردن دندان، چگونه بهترین کامپوزیت مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ ایمپلنت ارزان

با مرکز ایمپلنت دندان امروز تماس بگیرید

دندان های از دست رفته، صرف نظر از ایجاد شکاف در دهان، در صورتی که درمان نشود، چالش های زیادی را به همراه می آورند. با این وجود می توانید با جایگزین کردن دندان از دست رفته از لبخندهای ناقص، مشکل در غذا خوردن و حتی بیماری های دندانی با ایمپلنت دندان که به همان اندازه تاثیر گذارند جلوگیری کنید.

 

منبع مقاله

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!