آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

ساختار ایمپلنت دندان

ساختار ایمپلنت دندان، عناصر ایمپلنت دندان، ایمپلنت دندان چگونه ساخته می شود؟ سه عنصر برای ایمپلنت دندان وجو دارد: پایه ایمپلنت: اپایه ایملنت جایگزین ریشه طبیعی دندان می شود.اباتمنت (Abutment) : اتصال دهنده پایه ایمپلنت به تاج. اباتمنت از خط لثه بیرون می زند تا به عنوان ...

ساختار ایمپلنت دندان
3 اسفند 1398
0
دسته بندی: ایمپلنت,

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان هر واحد 3300 هزار تومان به تعداد محدود تا 19 تیر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

ایمپلنت دندان چیست؟

کاشت دندان که توسط متخصص ایمپلنت دندان انجام می شود ، کاشت ریشه ای نامیده می شود. این بدان معنی است که ایمپلنت جایگزینی برای ریشه طبیعی دندان است که در ناحیه ای که دندان از دست رفته است ، قرار داده می شود. جایگزینی ریشه دندان نه فقط قسمت قابل مشاهده  دندان (که تاج است) بسیار ضروری است. چرا؟ . بدون ریشه ، دندان وجود ندارد! هنگامی که ریشه یک دندان وجود ندارد ، استخوانی که از آن حمایت می کند ، تجزیه می شود یا خراب می شود. به این عمل تحلیل استخوان گفته می شود و می تواند منجر به ناهنجاری ناخوشایند صورت و همچنین عملکردهای شدیدی مانند گازگرفتگی هنگام جویدن شود. نتیجه تجزیه استخوان ، که با از دست رفتن کامل دندان اتفاق می افتد ، می تواند منجر به از بین رفتن ویژگی های صورت ، از بین رفتن پشتیبانی لب و عمیق تر شدن چین و چروک اطراف دهان شود. ظاهر بینی می تواند به شکل منقار شود چون به نظر می رسد که چانه و بینی به سمت یکدیگر خم شده و به هم نزدیک می شوند.

با این وجود استخوان را می توان با جایگزینی ریشه های دندان از دست رفته نجات داد. این کار با نصب ایمپلنت دندان انجام می شود ، که گاهی به آن کاشت دندان نیز گفته می شود. استخوان یک اتصال قدرتمند به ایمپلنت ها تشکیل می دهد ، که عملکرد آن به عنوان ریشه طبیعی انجام می شود. کاشت ایمپلنت لایه های زیرین قدرتمندی فراهم می کند که باعث می شود یک غذا بصورت طبیعی و سالم طبیعی جویده شود. ایمپلنت دندان رشد استخوان فک را تحریک می کنند و باعث می شوند ایمنی استخوان فک تضمین شود. ایمپلنت دندان همچنین منجر به ترمیم ویژگی های صورت ، افزایش اعتماد به نفس و کیفیت زندگی می شود.

ریشه های ایمپلنت بسیار ریز هستند. ایمپلنت از جنس تیتانیوم می باشد، ماده ای که بدن آن را رد نمی کند. با ضریب موفقیت 95٪ یا بیشتر و چهل و یک سال تحقیق اثبات شده ایمپلنت دندان بیشتر از سایر اشکال تعویض دندان طول عمر دارند.

ساختار ایمپلنت دندان

سه عنصر برای ایمپلنت دندان وجو دارد

  • پایه ایمپلنت: اپایه ایملنت جایگزین ریشه طبیعی دندان می شود.
  • اباتمنت (Abutment) : اتصال دهنده پایه ایمپلنت به تاج. اباتمنت از خط لثه بیرون می زند تا به عنوان لنگری که تاج مصنوعی به آن وصل می شود عمل کند.
  • تاج (Crown): این قسمت ایمپلنت دندان معمولا از جنس سرامیکی است. ، تاج ظاهری طبیعی و جذاب و نهایی را برای ترمیم ایمپلنت ارائه می دهد. هیچکدام از قسمتهای ایمپلنت دندان در اثر حمله باکتری ها و هرگونه پوسیدگی بعدی که با دندان های طبیعی یا تاج های معمولی و پل های دندان تجربه می شوند ، تحت تأثیر قرار نمی گیرند. ایمپلنت های دندانی برای ماندگاری کامل ساخته شده اند.

sakhtare-implant

روش هایی که ایمپلنت های دندانی (یا کاشت دندان) را در صنعت دندانپزشکی متحول کرده است ، بسیار است. کاشت دندان تعداد بی شماری از اشکال را می گیرد ، از تعویض دندان های شخصی  گرفته تا پل ها ، تا کاشت های پروتز مانند ایمپلنت دندان به روش All On 4 تا تعویض کامل دندان های متعدد و فردی. مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد بهترین خدمات برای کاشت دندان ، گزینه های کاشت دندان را در دسترس داشته باشید.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت اقساطی، ایمپلنت ارزان، کامپوزیت بهتر است یا لمینت، تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان، بهترین روش کاشت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

  • ایمپلنت ها دقیقاً مانند دندان های طبیعی به نظر می رسند و احساس می شوند
  • ایمپلنت دندان بدون اینکه روی دندان های سالم تأثیر بگذارد ، ثبات و راحتی دائمی را ایجاد می کنند.
  • ایمپلنت های دندانی شل نمی شوند و بیرون نمی آیند.
  • در صورت حفظ بهداشت دهان و دندان ، طول عمر ایمپلنت دندان می تواند برای سالهای زیادی ادامه یابد
  • ایمپلنت ها با تحریک ساختار استخوان و تثبیت دندان های اطراف از پیری استخوان جلوگیری می کنند.

بسته به نیاز شما چندین نوع کاشت مختلف وجود دارد. با متخصص ایمپلنت دندان خود برای در مورد همه گزینه ها و یافتن بهترین راه حل صحبت کنید.

ایمپلنت تک دندان: ایمپلنت یک دندان از دست رفته، چه قابل مشاهده باشد و چه نباشد ، انتخاب بسیار خوبی است و نتایج آن می تواند تغییرات مثبتی ایجاد کند. یک ایمپلنت منفرد پایه و اساس تاج را ایجاد می کند ، که برای مطابقت دقیق با دندان های شما ایجاد می شود.

ایمپلنت چند دندان: اگر بیش از یک دندان از دست رفته دارید ، گزینه های مختلفی در دسترس شما است. در بعضی موارد ، یک ایمپلنت منفرد می تواند جایگزین دو دندان از دست رفته شود ، یا در صورت داشتن چندین دندان از دست رفته ، دو ایمپلنت دندان می تواند از یک پل ثابت پشتیبانی کند. پل دندان همراه با ایمپلنت دندان یک راه حل طولانی و با ظاهر طبیعی است که به شما در حفظ سلامت بقیه دندانها و فک کمک می کند.

ایمپلنت کل دهان:  در حالی که قبلاً دندان مصنوعی قابل جابجایی یک انتخاب معمول بوده است ، استفاده از دندان مصنوعی می تواند غیر عملی و ناراحت کننده باشد و می تواند انتخاب های غذایی شما را محدود کند. کاشت و تاج ها یک راه حل ثابت هستند که برای بازگرداندن تمام لبخند شما طراحی شده اند ، بنابراین با ایمپلنت دندان می توانید به طور عادی زندگی را ادامه دهید. برای ایمپلنت تمام دندان ها، چندید پایه ایمپلنت مورد نیاز خواهد بود.

از ایمپلنت دندان همچنین می توان به عنوان لنگر برای پروتزها استفاده کرد و یک راه حل اقتصادی را ارائه کرد که به شما امکان غذا خوردن ، صحبت و لبخند را با اطمینان می دهد. به این موارد overdentures گفته می شود.

روش انجام ایمپلنت دندان

ارزیابی و مشاوره اولیه: درمان ایمپلنت دندان با ارزیابی وضعیت دهان و دندان شما توسط متخصص ایمپلنت دندان شروع می شود. متخصص ایمپلنت در مورد تمام گزینه ها با شما صحبت می کند ، در مرحله ارزیابی بهترین راه حل ممکن برای شما انتخاب می شود، و درکی از هر مرحله از درمان به شما ارئه می دهد. در مرحله ارزیابی، یک عکس برداری با اشعه ایکس و در بعضی موارد سی تی اسکن برای کمک به بررسی فک ، اطمینان از سالم بودن لثه ها و داشتن تراکم استخوانی کافی برای قرار دادن ایمپلنت خواهید داشت.

درمان: با شروع درمان  پایه ایمپلنت در فک شما قرار می گیرد. این یک روند ساده است که می تواند تحت بی حسی موضعی انجام شود. تخصص و تجربه متخصص ایمپلنت دندان در این مرحله بسیار مهم است. وی باید محل صحیح قرارگیری پایه ایمپلنت دندان را به درستی انتخاب کند. موفقیت ایمپلنت دندان بسیار به این مرحله وابسته است.

برای بهبود و جوش خوردن پایه ایمپلنت با استخوان فک شما ،  سه تا شش ماه زمان نیاز است تا ایمپلنت دندان بتواند پشتیبانی کاملی از تاج یا پل داشته باشد.

بسته به نوع درمان و تشخیص متخصص ایمپلنت دندان ، یک تاج موقت همزمان با قرار پایه ایمپلنت قابل نصب است.

هنگامی که فک شما بهبود یافت ، متخصص ایمپلنت دندان شما از دهان شما قالب سازی می کند. قالب دندان به آزمایشگاه دندانپزشکی فرستاده می شود تا تاج یا پل متناسب با دهان شما را بسازد.

لبخند شما اکنون کامل است.

در روش ایمپلنت دندان در یک روز یا ایمپلنت فوری یک روش مدرن است که شما را قادر می سازد تنها در یک روز با دندانهای کاملاً جدید از کلینیک دندانپزشکی خارج شوید. برای دریافت ایمپلنت فوری باید شرایط شما توسط متخصص ایمپلنت دندان بررسی شود.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

پاسخ کوتاه این است که هیچ هزینه تعیین شده برای جراحی ایمپلنت دندان وجود ندارد و قیمت ایمپلنت دندان می تواند بسیار متفاوت باشد. عواملی که می توانند بر هزینه نهایی کاشت دندان شما تأثیر بگذارد و یک ایمپلنت ارزان یا گران را سبب شود شامل موارد زیر است:

تعداد ایمپلنت دندان مورد نیاز

قیمت ایمپلنت دندان در تهران 2500000 تا 5000000 تومان است. برای پرداخت هزینه ایمپلنت دندان می توانید از شرایط ایمپلنت اقساطی کلینیک دندانپزشکی سیب سفید بهره مند شوید. مرکز سیب سفید خدمات خود را شامل کامپوزیت دندان، لمینت دندان و ایمپلنت دندان بصورت اقساط بلند مدت ارائه می دهد. قیمت ایمپلنت دندان در کلینیک سیب سفید 2900000 تومان، قیمت لمینت دندان 1100000 تومان و قیمت کامپوزیت دندان 490 هزار تومان می باشد. برای ویزیت و مشاوره رایگان در مرکز سیب سفید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسل نمایید.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

مشاوره حضوری رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟
فیلم مراحل انجام ایمپلنت دندان
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟
هزینه انجام ایمپلنت دندان چقدر است؟
طول عمر ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چقدر است؟ رزرو نوبت برای ویزیت رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان مصنوعی به نظر می رسد یا طبیعی؟ مدت زمان کاشت دندان چقدر طول می کشد؟
چه مدت پس از کشیدن دندان می توان ایمپلنت انجام داد؟ به چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟
مراحل ایمپلنت دندان در صورت نیاز به پیوند استخوان چگونه است؟
چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟
آیا نیاز به جایگزینی ایمپلنت دندان قدیمی دارم؟
آیا سالمندان می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟
بعد از ایمپلنت دندان چه بخوریم؟
آیا کسانی که پوکی استخوان دارند می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!