آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

ایمپلنت دندان در یک روز

ایمپلنت دندان در یک روز، کاشت دندان در یک روز، آیا می توان در یک روز ایمپلنت انجام داد؟ عوارض ایمپلنت دندان در یک روز، چه کسانی می توانند ایمپلنت دندان در یک روز انجام دهند؟ مراحل انجام ایمپلنت دندان در یک روز، شرایط لازم برای انجام ایمپلنت در یک روز

ایمپلنت دندان در یک روز
25 مهر 1398
0
دسته بندی: ایمپلنت,

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 5.200.000 به جای 6.200.000 فقط تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09363558965 زیبایی

09393559163 درمانی

ایمپلنت دندان در یک روز

ایمپلنت: احتمالاً در مورد "کاشت دندان در یک روز" شنیده اید. آیا نسبت به آن تردید دارید؟ حتی ممکن است تعجب کنید که "ایمپلنت دندان در یک روز" چقدر خوب خواهد بود.

در این مطلب برخی از نکات مربوط به روش کاشت دندان و همچنین عوامل مؤثر در کاشت دندان در یک روز مورد بررسی قرار می گیرد.

به طور کلی ، کلیه روشهای کاشت دندان را می توان در دو مرحله طبقه بندی کرد. مرحله اول شامل قرار دادن ایمپلنت دندان ، که یک پایه تیتانیومی است ، به استخوان فک می باشد. قبل از انجام مرحله دوم ، مدت زمانی برای بازسازی استخوان (فیوز شدن استخوان فک با ایمپلنت دندان) لازم است. ادغام پایه ایمپلنت با استخوان فک ممکن است چندین ماه طول بکشد. مرحله دوم شامل پیچاندن اباتمنت به بالای کاشت است. پس از آن ، یک تاج (قسمتی که شبیه دندان است) به اباتمنت متصل می شود. تمام اینها چند ماه طول می کشد ، به خصوص اگر قبل از انجام عمل ایمپلنت دندان ، انجام عمل پیوند استخوان نیز لازم باشد.

یکی از مهمترین معایب روش سنتی کاشت، طولانی تر شدن مدت زمان لازم برای درمان است. یکی از دلایل این امر این است که اکثر دندانپزشکان کاشت دندان را بدون تخمین بهترین مکان در فک برای قرار دادن ایمپلنت دندان انجام می دهند. در نتیجه ممکن است دندانپزشک، ایمپلنت را در مکانی کمتر از حد مطلوب قرار دهد. بنابراین ، این مساله طولانی بودن مدت زمان بهبودی را توجیه می کند. برای انجام یک عمل ایمپلنت دندان بدون مشکل ، سعی کنید تا حد امکان با بهترین متخصص ایمپلنت دندان مشورت کنید.

با این حال ، ایمپلنت دندان در یک روز این روال را دنبال نمی کند. در روش کاشت دندان در یک روز ، که در کاشت های دندانپزشکی    VIP استفاده می شود ، کلیه مراحل درگیر در عمل جراحی ایمپلنت دندان در یک روز انجام می شود یعنی کلیه مراحل از برداشتن دندان آسیب دیده ، قرار دادن پایه ایمپلنت ، تا اتصال تاج دائمی ، طی چند ساعت انجام می شود.

کلید اصلی این مدت کوتاه مهم ، فناوری رایانه ای طراحی (CAD) یا فناوری تصویربرداری رایانه است. در همان روز عمل کاشت دندان ، CT اسكن و مدل 3 بعدی فك گرفته می شوند. اسکن و مدل به دندانپزشک این امکان را می دهد که دقیقاً مشخص کند که ایمپلنت دندان باید در کدام قسمت فک قرار گیرد. یعنی کاشت دندان در یک روال بسیار دقیق تر از روش سنتی کاشت دندان است.

بنابراین ، برای سؤال "آیا کاشت دندان در یک روز قابل انجام است" می توان پاسخ داد "بله". بله ، روش کاشت دندان در واقع می تواند در یک روز انجام و تکمیل شود. نه تنها روال می تواند طی یک روز انجام شود ، بلکه این روند می تواند بسیار خوب انجام می شود. با این وجود برای گرفتن بهترین نتیجه، بهترین متخصص ایمپلنت دندان مورد نیاز است.

لازم به ذکر است که اگرچه روش کاشت دندان در طی چند ساعت ممکن است انجام شود ، اما نیاز به یک مرحله برنامه ریزی مهم دارد که ممکن است نیاز به چندین مراجعه به متخصص ایمپلنت داشته باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ هزینه لمینت دندان، طول عمر کامپوزیت دندان، تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی، تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت دندان، ایمپلنت ارزان

dental-implants-in-one-day

مراحل انجام ایمپلنت دندان در یک روز

اول ، باید مطمئن باشید که این درمان مناسب شما می باشد. بنابراین به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

  • سی تی اسکن: یک اسکن توموگرافی داشته باشید که از طریق آن متخصص ایمپلنت دندان شکل ، میزان و نوع استخوان شما را مشخص می کند. تراکم و کیفیت استخوان بین افراد بسیار متفاوت است. عواملی مانند سن بالا منجر به کیفیت استخوان کمتری می شود.
  • برنامه ریزی جراحی با اسکن سه بعدی: پس از تشخیص اینکه این روش درمانی برای شما مناسب است ، متخصص ایمپلنت شما می تواند از اسکن CT / Cone Beam برای برنامه ریزی محل دقیقی قرارگیری ایمپلنت استفاده کند. معمولاً برای قرار دادن دقیق کاشت ها از یک نرم افزار مدل سازی دندانپزشکی سه بعدی استفاده می کنند. متخصص پروتز، پروتز دندان را برای نصب بعد از عمل آماده می کند.
  • دستورالعمل های بعد از جراحی: قبل از عمل جراحی ، پزشک نحوه مراقبت از ایمپلنت و دندانهای جدید را توضیح می دهد. به شما گفته می شود که به تدریج کاشت دندان خود را بکار بگیرید ، از غذاهای بسیار نرم مانند سوپ شروع کنید
  • جراحی ایمپلنت: هنگامی که همه مراحل برنامه ریزی انجام شد، شما برای انجام عمل جراحی کاشت دندان آماده هستید و بلافاصله پس از قراردادن ایمپلنت، نصب پل یا پروتز دنبال خواهد شد.
  • نصب پروتز: هندسه دقیق پایه های تیتانیوم شما ثبت شده است تا پروتزنتیست بتواند پروتز مناسب را ایجاد کند.
  • قرار ملاقات با دندانپزشکتان را دنبال کنید: برای اطمینان از پیشرفت صحیح در بهبودی ، شما برای انجام معاینات کنترل باید برنامه ریزی کنید. در بعضی موارد ، ممکن است بعد از بهبودی کامل ، شما نیاز به تنظیم یا تعویض پل دائمی یا پروتز دارید.
  • پس از اتمام پروتز نهایی ، دندانهای جایگزین پایدار ، بادوام و جذاب خواهید داشت.

مزایای ایمپلنت دندان در یک روز

یکی از بزرگترین مزایای کاشت در همان روز ، رضایت بیمار از ترمیم سریع دندانهای از دست رفته خود است. نیازی به تحمل پروتزهای ناراحت کننده مانند دندان مصنوعی کامل یا جزئی نیست . این یک امتیاز بزرگ برای افرادی است که نگرانند روزهایشان را با شکافی در لبخندشان طی کنند.

کاشت در همان روز همچنین به بیماران اجازه می دهد بلافاصله عملکرد دندانهای طبیعی خود را بازیابی کنند. هنگامی که پروتز به ایمپلنت وصل شد ، فرد پس از آن راحت غذا می خورد و راحت صحبت می کند. تکنیک های مورد استفاده برای نگه داشتن ایمپلنت دندان به خوبی آزمایش شده است ، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد حرکت آن در حین فرایند بهبودی حتی هنگام غذا خوردن و جویدن نیست.

از روش All-on-4® نیز می توان برای کاشت دندان در یک روز استفاده کرد. این روش شامل استفاده از یک کاشت منفرد برای پشتیبانی از قوس کامل پروتز است. این امر نیاز به پیوند استخوان را کاهش می دهد ، زیرا تنها از پایدارترین قسمت های فک بیمار برای پشتیبانی استفاده می شود. این به معنای هزینه های پایین تر برای قیمت ایمپلنت دندان بیمار است ، در حالی که درصد موفقیت در این روش همچنان بالاست.

عوارض ایمپلنت دندان در یک روز

دریافت ایمپلنت در همان روز ، لزوما نیاز به بازسازی مجدد استخوان را نفی نمی کند. قبل از موفقیت عمل ، ایمپلنت باید کاملاً با فک بیمار فیوز شود. این بدان معنی است که بیمار پس از انجام عمل ، هنوز هم باید توصیه های دندانپزشک را برای مراقبت از دهان انجام دهد. عدم انجام این کار می تواند سبب عوارض ایمپلنت دندان ایجاد کند.

اغلب برای بیماران بهتر است که از غذاهای نرمتر استفاده کنند و از عادت هایی مانند سیگار کشیدن و گاز گرفتن چیزهای سخت خودداری کنند. عدم انجام این کار می تواند منجر به حرکت ایمپلنت از محل خود شود. در هر صورت سه تا شش ماه طول می کشد تا ایمپلنت به طور دائم با بافت استخوان اطراف آن فیوز شود.

چه کسانی می توانند "ایمپلنت دندان در یک روز" داشته باشند؟

معیار واجد شرایط بودن برای ایمپلنت های دندانی در همان روز ، با معیارهای ایمپلنت سنتی تفاوت چندانی ندارد. برای واجد شرایط بودن "کاشت دندان در یک روز" باید یک دهان سالم و قوی داشته باشید. همچنین لازم است که استخوان کافی در فک خود داشته باشید. از آنجا که تاج موقت شما در همان روز نصب می شود ، ضروری است که تا زمانی که تاج دائمی خود را دریافت کنید ، استخوان فک شما بتواند از ترمیم پشتیبانی کند.

منبع مقاله

 

 

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 5.200.000 به جای 6.200.000 فقط تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09363558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!