آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

تفاوت کامپوزیت دندان و ایمپلنت

تفاوت ایمپلنت دندان و کامپوزیت دندان، مهمترین تمایز کامپوزیت دندان و ایمپلنت این است که ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان از دست رفته طراحی شده است ، در حالی که روکش کامپوزیت فقط یک دندان موجود را می پوشانند تا زیباتر به نطر برسد.

تفاوت کامپوزیت دندان و ایمپلنت
21 اسفند 1398
0
دسته بندی: ایمپلنت,کامپوزیت,

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 4900هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 1400هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی و

درمانی 

تفاوت کامپوزیت دندان و ایمپلنت

پاسخ ساده به این سوال این است که یک روش درمانی بهتر از روش دیگر نیست. مهمترین تمایز کامپوزیت دندان و ایمپلنت این است که ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان از دست رفته طراحی شده است ، در حالی که روکش کامپوزیت فقط یک دندان موجود را می پوشانند تا زیباتر به نطر برسد.

هم کامپوزیت دندان و هم ایمپلنت می توانند پیشرفت چشمگیری در لبخند شما (و در نتیجه اعتماد به نفس شما) به وجود آورند ، اما بین این دو درمان و اینکه چگونه آنها می توانند به نفع شما باشند تفاوت هایی وجود دارد.

یک متخصص دندانپزشک خوب و حرفه ای تمام جوانب مربوط به هر دو نوع کار دندانپزشکی را به طور کامل توضیح می دهد. متخصص دندانپزشک همچنین به شما کمک می کنند تا بر اساس سبک زندگی و نیازهای شخصی خود ، انتخاب صحیحی انجام دهید. بیایید نگاهی به جوانب مثبت هر دو روش درمانی کامپوزیت و ایمپلنت دندان و نحوه انجام آنها بیاندازیم.

کاشت دندان یا کامپوزیت دندان

ایمپلنت دندان و روکش کامپوزیت دندان هر دو مزایای مشخصی دارند. عواملی که بیماران باید در نظر بگیرند زیبایی شناسی ، تکنیک رویه ای و همچنین جنبه های مالی درمان است. ایمپلنت ها به عنوان درمانی برای جایگزینی دندان از دست رفته مناسب هستند ، در حالیکه کامپوزیت دندان نمی تواند جایگزین دندان از دست رفته شود و فقط دندان موجود را پوشش می دهد.

ایمپلنت دندان

کاشت دندان یک ریشه جایگزین برای دندان شما است که همانند یک ریشه طبیعی دندان عمل می کند. در برخی موارد ، ایمپلنت دندان می تواند قوی تر باشد. ایمپلنت ها یک پایه ی پیچی شکل از آلیاژ تیتانیوم هستند ، که به استخوان فک پیچ می خورند.

بعد از انجام عمل ایمپلنت دندان و طی مدت تقریباً سه تا شش ماه ، پایه ایمپلنت به طور طبیعی با استخوان فک جوش می خورد. این فرایند به عنوان یکپارچگی استخوان شناخته می شود.

سپس تاج روی کاشت ایمپلنت چسبانده می شود ، ایمپلنت دندان با یک اباتمنت از تاج پشتیبانی می کند. یک ایمپلنت می تواند جایگزین بیش از یک دندان شود.

روش انجام ایمپلنت دندان در طی چند قرار ملاقات انجام می شود ، در طی جراحی ایمپلنت درد بسیار کمی وجود دارد و اگر در این مورد نگران هستید، متخصص ایمپلنت دندان از بی حسی موضعی استفاده می کند.

ایمپلنت دندان معمولاً مراحل زیر را دنبال می کند:

 • مشاوره و معاینه اولیه: این اساسی ترین مرحله است. در اولین ملاقات ، متخصص ایمپلنت دندان درباره ی گزینه های موجود با شما صحبت خواهد کرد. پرونده دندانپزشکی شما بررسی می شود و دهان شما معاینه می شود تا سلامت فعلی ی شما مشخص شود. از اشعه ایکس برای بررسی استخوان فک شما اسفاده می شود. تا اطمینان حاصل شود که استخوان فک شما قادر به پشتیبانی از روش  ایمپلنت است و قادر به تحمل کارهای روزمره مانند خوردن ، آشامیدن و صحبت کردن خواهید بود.
 • استخراج دندانهای ضعیف: اگر دندانهای موجود شما در بهترین شرایط نیستند و احتمالاً مشکلاتی را در این زمینه به وجود می آورند ، برداشته می شوند.
 • نصب ایمپلنت: در محل ها و زوایای از پیش محاسبه شده ، سوراخ هایی برای قرار دادن پایه ایمپلنت ایجاد می شود. سپس کاشت ها در جای خود قرار می گیرند و محل بخیه زده می شود.  پس از این عمل ، بیمار باید سه تا شش ماه صبر کند تا ایمپلنت با استخوان ادغام شود.
 • قرار دادن تاج: پس از اتمام بهبودی ،  تاج های مخصوص شما که در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته شده اند از طریق اباتمنت به ایمپلنت ها می چسبند.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت ارزان، ایمپلنت فوری، کامپوزیت بهتر است یا لمینت، تفاوت لمینت دندان و کامپوزیت، قیمت ایمپلنت دندان، بهترین روش کاشت دندان

مزایای کاشت دندان

 • با مراقبت مناسب طول عمر ایمپلنت دندان می تواند بیست سال یا حتی بیش از بیست سال ادامه داشته باشند.
 • با گذشت زمان در ایمپلنت تغییر رنگ ، ترک خوردگی یا جابجایی رخ نخواهد داد.
 • ایمپلنت ها برای انجام یکپارچه سازی استخوان (به عبارت دیگر تلفیق با استخوان) طراحی شده اند و این باعث افزایش عمر آنها می شود و به ایمپلنت دندان قدرت می بخشد. یکپارچه سازی استخوان به معنای این است که ایمپلنت ها نیز جزئی از دهان بیمار می شوند.
 • رشد استخوان. تا حدی ایمپلنت ها می توانند رشد استخوان را نیز تحریک کنند.
 • هیچ مراقبت خاصی لازم نیست. بهداشت منظم دهان و دندان تمام مواردی است که برای حمایت از ایمپلنت لازم است. نیازی نیست از خوردن غذا و نوشیدنی خودداری کنید.
 • بدون پوسیدگی دندان یا بیماری لثه. دندانهای پشتیبانی شده ایمپلنت دندان نمی توانند از بین بروند و دچار پوسیدگی شوند.
 • ترمیم کامل دهان. از ایمپلنت ها می توان برای ترمیم کامل یک فک استفاده کرد.

کامپوزیت دندان

کامپوزیت ها موادی از رزین کامپوزیت هستند که توسط متخصص دندانپزشک زیبایی روی دندان ها شکل داده و صیقل داده می شوند تا مشکلات زیبایی دندان ها را بپوشانند. از کامپوزیت دندان معمولا برای دندان های جلویی استفاده می شود.

کامپوزیت دندان روش مناسبی برای بیمارانی که مایل به پوشاندن دندانهای آسیب دیده ، تغییر رنگ داده یا ترک خورده هستند ، ارائه می دهند. کامپوزیت ونیر در یک جلسه دندانپزشکی قابل انجام است.

کامپوزیت می تواند نتایجی مانند روکش های لمینت دندان داشته باشد اما آسیب کمتری به دندان ها می زند. کامپوزیت ونیر مشابه ترین جایگزین برای روکش های لمینت دندان هستند.

روکشهای کامپوزیت به جای اینکه  مانند روکش لمینت در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته شوند ، توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی مستقیماً روی دندان ساخته می شوند. بنابراین می توان کامپوزیت دندان را در یک جلسه دندانپزشکی انجام داد و نیاز به آماده سازی یا تراشیدن مینای دندان ها ندارد. بدیهی است این بدان معناست که کامپوزیت دندان نسبت به روکشهای لمینت سرامیکی که نیاز به تراش دندان دارند ، محافظت کننده تر هستند. هزینه کامپوزیت دندان همچنین بسیار ارزان تر از قیمت لمینت دندان هست

باید در نظر داشته باشید که طول عمر کامپوزیت دندان کوتاهتر از روکشهای لمینت سرامیکی است و می توانند به تعمیر و نگهداری نیاز داشته باشند (روکش های لمینت دندان به دلیل دوام 12-25 سال بسیار با دوام تر هستند و به ندرت به تعمیر و نگهداری نیاز دارند) .

بنابراین مزایای کامپوزیت ونیرعبارتند از:

 • بدون نیاز به آماده سازی دندان یا حداقل اماده سازی (بنابراین به دندان ها آسیب نمی رساند)
 • در یک جلسه قابل انجام است (نیازی به روکش موقت نیست)
 • بسیار ارزانتر از روکشهای لمینت سرامیکی

به طور خلاصه در مورد تفاوت ایمپلنت دندان و کامپوزیت دندان باید گفت با وجود اینکه هم کامپوزیت و هم ایمپلنت می تواند لبخند شما را زیباتر کنند ، این روشهای درمانی برای اهداف مختلفی استفاده می شوند. ایمپلنت دندان بیشتر یک روش درمانی برای درمان و جایگزینی دندان های از دست رفته است و زمانی استفاده می شود که شما در فک خود جای خالی دندان دارید. کامپوزیت دندان نمی تواند به جای دندان از دست رفته استفاده شود و کاربرد کامپوزیت ها در مواردی است که شما دندان دارید اما به هر دلیلی از ظاهر دندان خود راضی نیستید ، در این شرایط با تشخیص دندانپزشک ، ظاهر ناخوشایند دندان های شما با کامپوزیت دندان پوشانده می شوند و در نهایت شما به دندان و لبخند زیبا دست پیدا خواهید کرد.

منبع مقاله

 

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
تفاوت کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!