آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

یک ایمپلنت دندان، جایگزین چند دندان می شود

چه تعداد دندان را می توان با یک ایمپلنت پشتیبانی کرد؟ یک ایمپلنت به جای چند دندان بکار می رود؟ آیا می توان از یک ایمپلنت دندان برای دو دندان استفاده کرد؟ چند دندان را می توان با یک ایمپلنت جایگزین کرد؟ برای کل دهان چه تعداد ایمپلنت لازم است؟ چه تعداد ایمپلنت دندان می توان داشت؟

یک ایمپلنت دندان، جایگزین چند دندان می شود
12 بهمن 1398
0
دسته بندی: ایمپلنت,

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان هر واحد 3500 هزار تومان به تعداد محدود تا 10 مهرماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

یک ایمپلنت دندان به جای چند دندان می تواند بکار رود؟

چه تعداد دندان را می توان با یک ایمپلنت پشتیبانی کرد؟ آیا می توان از یک ایمپلنت دندان برای دو دندان استفاده کرد؟ چند دندان را می توان با یک ایمپلنت جایگزین کرد؟

در حالت ایده آل ، یک ایمپلنت از یک دندان پشتیبانی می کند و باعث می شود در هنگام نیش زدن ، توزیع بیشتری از فشار وارد شده بر دندان انجام شود. با این وجود ، در صورت مناسب بودن کیفیت استخوان و تراکم آن ، می توان از یک ایمپلنت برای حمایت از دندانهای مجاور نیز استفاده کرد و برای دندان اطراف ایمپلنت دندان، از یک پل دندانی استفاده کرد. به عنوان مثال ، می توان با  شش ایمپلنت دندان ، ده دندان را جایگزین کرد و یا به عبارتی شش ایمپلنت دندان می تواند ده دندان را پشتیبانی کند.

معمولا یک ایمپلنت برای جایگزینی یک دندان از دست رفته لازم است. در مواردی که استخوان کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت دندان وجود ندارد ، یا کاشت دندان در یک مکان حساس قرار دارد ، متخصص ایمپلنت دندان شما ممکن است از دو ایمپلنت (در هر طرف دندان) برای پشتیبانی استفاده کند.

yek-implant-dandan-jaygozine-chand-dandan-mishavad

استفاده از یک ایمپلنت دندان برای دو دندان

برای دو دندان ، یک ایمپلنت دندان قابل استفاده است. به جای استفاده از یک ایمپلنت برای جایگزینی هر دندان ، می توان از یک ایمپلنت دندان و چندین پل دندانپزشکی برای حمایت از چندین دندان از دست رفته استفاده کرد.

چه تعداد ایمپلنت دندان می توانید داشته باشید؟

اگر همه ی 32 دندان خود را از دست داده اید می توانید برای هر دندان یک کاشت دندان داشته باشید ، یعنی در مجموع 32 ایمپلنت دندان. اما همین تعداد دندان می تواند با تعداد کمتری ایمپلنت دندان نیز جایگزین شود. استفاده از ایمپلنت های کمتر در مواقع مناسب برای کاهش قیمت ایمپلنت دندان توصیه می شود و می تواند ایمپلنت ارزان را برای شما رقم بزند.

به چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارید؟

تعداد کاشت دندان مورد نیاز شما به میزان تراکم استخوانی شما و کیفیت کلی آن بستگی دارد. به طور کلی ، استخوان فک پایین تراکم استخوان بالاتری دارد و به کاشت دندان کمتری نسبت به استخوان فک فوقانی احتیاج دارد. اگر از پل دندان نیز در کنار ایمپلنت استفاده شود ، برای حمایت از این پل های دندانی به ایمپلنت دندان کمتری نیاز است. در زیر دستورالعمل هایی برای میانگین تعداد ایمپلنت های دندانی که جایگزین دندان های از دست رفته می شوند، آورده شده است:

  • چه تعداد ایمپلنت دندان برای جایگزینی یک دندان نیاز است؟ 1
  • چه تعداد ایمپلنت برای جایگزینی دو دندان مورد نیاز است؟ 1-2
  • چه تعداد ایمپلنت دندان برای جایگزینی سه دندان لازم است؟ 2
  • چه تعداد"ایمپلنت" برای جایگزینی چهار دندان مورد نیاز است؟ 2-3
  • چه تعداد ایمپلنت برای تعویض کامل فک پایین دندان ها لازم است ؟ 2-6 (در این موارد در کنار تعداد کمترایمپلنت دندان باید راه حل های پل دندانی نیز استفاده شود، در حالی که تعداد بالاتر ایمپلنت دندان، جایگزین کامل دندان ها با ایمپلنت است.)
  • چه تعداد "ایمپلنت دندان" برای جایگزینی کامل دندان های فک بالا لازم است ؟ 6-8 (در این موارد در کنار تعداد کمتر ایمپلنت دندان باید راه حل پل دندانی نیز استفاده شود، در حالی که تعداد بالاتر ایمپلنت ، جایگزین کامل دندان ها با ایمپلنت است.)
  • چه تعداد ایمپلنت برای جایگزینی تمام دندانها لازم است؟ 8-14 (در این موارد در کنار تعداد کمتر ایمپلنت دندان باید راه حل پل دندانی نیز استفاده شود، در حالی که تعداد بالاتر ایمپلنت دندان، جایگزین کامل دندان ها با ایمپلنت است.)

روش ایمپلنت All-on-4 چیست؟

ایمپلنت به روش All-on-4 (4 برای همه) یک روش درمانی با ایمپلنت دندان است که در واقع شامل جایگزینی کلیه دندانهای از دست رفته در یک فک با استفاده از تنها چهار ایمپلنت است. این روش به ویژه برای کاشت دندان در بیمارانی که استخوان زیادی در نواحی پشت دهان از دست نداده اند، مفید است.

آیا ایمپلنت دندان دائمی است؟

برخلاف دندانهای طبیعی ، ایمپلنت های دندانی مستعد ابتلا به بیماری های دندانی مانند پوسیدگی دندان نیستند. با این حال ، سلامت لثه ها برای حفظ ماندگاری و موفقیت کاشت دندان بسیار مهم است. رعایت بهداشت دهان و دندان و مراقبت از ایمپلنت دندان در خانه توسط بیمار و معاینات منظم حرفه ای توسط متخصص ایمپلنت دندان از عناصر اساسی برای پایداری و طول عمر ایمپلنت دندان است. وضعیت هر بیمار متفاوت است و موفقیت ایمپلنت دندان در بیماران مختلف، به تشخیص و برنامه ریزی ، تاریخچه پزشکی بیمار و عوامل مختلفی وابسته است.

بیشتر بخوانید: کامپوزیت دندان چیست؟ ایمپلنت فوری، ایمپلنت ارزان، کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت، قیمت لمینت دندان

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است و آیا بیمه هزینه ایمپلنت دندان را پوشش می دهد؟

عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند یک ایمپلنت ارزان یا ایمپلنت پر هزینه را برای شما سبب شود. به طور کلی ، قیمت ایمپلنت دندان بسته به تعداد کاشت دندان مورد نیاز بیمار ، مقدار استخوان و ناحیه ای که باید ایمپلنت شود، محلی که متخصص ایمپلنت دندان در آن قرار دارد، پوشش یا عدم پوشش ایمپلنت دندان توسط بیمه دندانپزشکی متفاوت خواهد بود. متخصص ایمپلنت دندان براساس نیازهای منحصر به فرد شما ، هزینه ایمپلنت دندان را ارزیابی خواهد نمود.

کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات خود را شامل کامپوزیت دندان، لمینت دندان و ایمپلنت دندان بصورت اقساط بلند مدت ارائه می دهد. برای ویزیت و مشاوره رایگان در کلینیک سیب سفید با شماره 09122234921 تماس بگیرید و یا تصیر لبخند خود را به شماره 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید.

اکثر بیمه های دندانپزشکی هزینه ایمپلنت دندان را پوشش نمی دهند. دلیل عدم پوشش توسط بیمه های دندانپزشکی را می توان قرار داشتن ایمپلنت دندان در گروه خدمات دندانپزشکی زیبایی عنوان کرد. ایمپلنت ، خصوصا ایمپلنت دندان های جلو علاوه بر اینکه یک روش درمانی دندانپزشکی می باشد،  می تواند همانند روشهای دیگر دندانپزشکی زیبایی مانند کامپوزیت دندان و لمینت دندان برای زیبایی و اصلاح طرح لبخند نیز به کار رود.

ارائه ی خدمات ایمپلنت اقساطی، لمینت اقساطی و کامپوزیت اقساطی با بازپرداخت بلند مدت در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید فراهم شده است. قیمت ایمپلنت دندان در مرکز سیب سفید 2900000 تومان، قیمت کامپوزیت دندان 490 هزار تومان و قیمت لمینت دندان 1100000 تومان می باشد که قابل پرداخت در اقساط بلند مدت می باشد.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

انسانها  در طول عمر خود ، دو مجموعه دندان (دندان های شیری و دندانهای بزرگسال و دائمی) دارند. هنگامی که یک دندان دائمی یا دندانهای متعدد ، به دلیل پوسیدگی دندان یا بیماری لثه از بین می رود ، ایمپلنت دندان می تواند دندان های از دست رفته را به عنوان سومین مجموعه از دندانهای ثابت جایگزین کنند! ایمپلنت دندان می تواند یک عمر دوام داشته باشد و می تواند ظاهر شما ، اعتماد به نفس و توانایی شما در خوردن غذاها را برگرداند و با ایمپلنت می توانید یک سبک زندگی فعال داشته باشید ، بدون اینکه نگرانی در مورد دندانهایتان داشته باشد. ایمپلنت دندان از تیتانیوم ساخته شده و هرگز نمی تواند پوسیدگی دندان داشته باشد.

معایب ایمپلنت دندان چیست؟

مانند هر روش جراحی دهانی ، در ایمپلنت دندان نیز خطر عفونت ، التهاب و درد وجود دارد ، اما متخصص ایمپلنت دندان شما در مورد نحوه مدیریت این موارد برای وضعیت خاص شما ، برنامه ریزی خواهد کرد. اگر استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت وجود نداشته باشد ، ممکن است روش پیوند استخوان و لثه مورد نیاز باشد ، که می تواند قیمت ایمپلنت دندان شما را افزایش دهد. با این حال با توجه به طول عمر ایمپلنت دندان، سرمایه گذاری در کاشت دندان،  می تواند مادام العمر سود شما را برگرداند.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

مشاوره حضوری رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟
فیلم مراحل انجام ایمپلنت دندان
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟
هزینه انجام ایمپلنت دندان چقدر است؟
طول عمر ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چقدر است؟ رزرو نوبت برای ویزیت رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان مصنوعی به نظر می رسد یا طبیعی؟ مدت زمان کاشت دندان چقدر طول می کشد؟
چه مدت پس از کشیدن دندان می توان ایمپلنت انجام داد؟ به چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟
مراحل ایمپلنت دندان در صورت نیاز به پیوند استخوان چگونه است؟
چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟
آیا نیاز به جایگزینی ایمپلنت دندان قدیمی دارم؟
آیا سالمندان می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟
بعد از ایمپلنت دندان چه بخوریم؟
آیا کسانی که پوکی استخوان دارند می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!