آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

ایمپلنت دندان از چه چیزی ساخته شده است

مواد ایمپلنت دندان، ایمپلنت دندان از چه چیزی ساخته شده است؟ ساختار ایمپلنت دندان، آیا ایمپلنت دندان همانند دندان مصنوعی متحرک است یا ثابت؟ مواد سازنده ایمپلنت دندان، چرا ایمپلنت دندان از تیتانیوم ساخته می شود، جنس ایمپلنت دندان، انواع ایمپلنت دندان، ماده ی ایمپلنت دندان، ساختار ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان از چه چیزی ساخته شده است
30 آذر 1398
0
دسته بندی: ایمپلنت,

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 5.200.000 به جای 6.200.000 فقط تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09363558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 


مواد ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان از جمله ایمپلنت های All-on-4 از مواد مخصوص ساخته شده اند تا بتوانند جایگزینی پایدار ، واقع بینانه و ماندگار برای دندان های از دست رفته ایجاد کنند. مواد ایمپلنت دندان به دلیل ویژگی های خاص و توانایی آنها در ارائه بهترین ظاهر ممکن و نیز سالم نگه داشتن فک شما انتخاب می شوند. اگرچه قیمت ایمپلنت دندان نسبت به سایر روشهای جایگزینی دندان بالاتر می باشد با اینحال ایمپلنت موفق ترین و کم عارضه ترین روش برای جایگزینی دندان های از رفته است. همچنین طول عمر ایمپلنت دندان از سایر روشهای دندانپزشکی بیشتر است.

ایمپلنت دندان از چه موادی ساخته شده است؟

در این پست در مورد مواد مختلفی که ایمپلنت های دندانی از آنها ساخته شده است مطلع می شوید.

ایمپلنت دندان هنگامی امکان پذیر شد که یک دانشمند متوجه شد استخوان به طور طبیعی با تیتانیوم پیوند می خورد. ایمپلنت از آلیاژ تیتانیوم ساخته شده است. ایمپلنت تیتانیومی برای مقاومت در برابر نیروی جویدن روزانه ، بسیار قوی می باشد. به دلیل سبک بودن به عنوان ماده ای برای ایمپلنت دندان انتخاب شده است و به آهنربا یا سایر موارد واکنش نمی دهد.

تیتانیوم یک ماده سازگار زیستی است که توسط بدن پذیرفته می شود و به عنوان پایه ای قوی و محکم برای جایگزینی دندان ها عمل می کند. استخوان طبیعی شما با پیوند دادن ، یا اتصال خود به تیتانیوم ، ایمپلنت را در محل خود ثابت نگه می دارد. طبق تحقیقات دندانپزشکی تعداد کمی از بیماران به تیتانیوم حساسیت دارند. یک ماده جایگزین برای ساخت ایمپلنت که هم اکنون در بازار دندانپزشکی وجود دارد زیرکونیوم ( سرامیک) است. می توانید اطلاعات بیشتری درباره ی تفاوت ایمپلنت زیرکونیا و ایمپلنت تیتانیومی کسب کنید.

ایمپلنت-دندان-از-چه-چیزی-ساخته-شده-است

برخی مطالعات نشان می دهد که پیوند ایمپلنت زیرکونیوم با استخوان به همان اندازه ایمپلنت تیتانیومی است  و میزان موفقیت ایمپلنت زیرکونیوم همانند تیتانیوم است. برای اینکه بدانید کدام ماده بهترین نوع ایمپلنت دندان است ، با یک متخصص ایمپلنت صحبت کنید.

هنگامی که ایمپلنت دندان در استخوان فک قرار می گیرد ، استخوان در اطراف ایمپلنت بازسازی می شود و  با ایمپلنت پیوند می خورد. این فرآیند استخوان سازی نام دارد و به ایمپلنت اجازه می دهد مانند یک ریشه طبیعی دندان عمل کند. این فرایند، دندان جدید را به طور ایمن در جای خود نگه می دارد و همچنین سبب تحریک رشد استخوان فک می شود. پایه فلزی ایمپلنت درون لثه قرار دارد و دیده نمی شود.

قسمت قابل مشاهده ایمپلنت که همانند دندان است ، معمولاً از پرسلن یا مواد دیگر همرنگ دندان ساخته می شود. دندان های هر فرد بصورت سفارشی ساخته می شود تا با دندان های باقیمانده دیگری که ممکن است  فرد داشته باشد، مطابقت داشته باشد تا جایی که غیر طبیعی به نظر نرسد.

هیچ  جایگزین دندان بدون فلز وجود ندارد. تقریباً تمام موادی که برای تعویض دندان استفاده می شود نوعی یون فلزی در آنها وجود دارد. ایمپلنت دندان در بیشتر موارد از آلیاژ تیتانیوم ساخته شده است (مشابه  ایمپلنت لگن ، ایمپلنت شانه و ایمپلنت زانو) که بسیار زیست سازگار است و حساسیت به تیتانیوم بسیار نادر است!

کلینیک دندانپزشکی سیب سفید کلیه خدمات خود را بصورت ایمپلنت اقساطی، کامپوزیت اقساطی و لمینت اقساطی ارائه می دهد. برای ویزیت و مشاوره رایگان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا عکس لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید. قیمت ایمپلت دندان در این مرکز 2700000 تومان برای هر واحد ایمپلنت، قیمت لمینت دندان 1000000 تومان و قیمت کامپوزیت دندان 490 هزار تومان می باشد که شرایط پرداخت آنها بصورت اقساط بلند مدت است.

چرا ایمپلنت دندان از تیتانیوم ساخته می شود

  • زیست سازگار است: تیتانیوم علاوه بر تحریک رشد استخوان به طور مؤثر (استخوان سازی) ، هیچ اثر مضر بر روی بدن ندارد. تیتانیوم بی خطر و بدون حساسیت است.
  • حداقل سائیدگی: تیتانیوم متعلق به گروه آلیاژهای مقاوم در برابر سائیدگی است. تیتانیوم با تشکیل لایه محافظ دی اکسید تیتانیوم در برابر سائیدگی مقاومت می کند و نفوذ آب و مواد شیمیایی را سخت می کند. 
  • محکم وسبک: تیتانیوم فلزی قوی اما بسیار سبک است و پس از خم شدن به شکل اصلی خود برمی گردد.

مراقبت از ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان از مواد بادوام ساخته شده است ، اما باید از ایمپلنت مراقبت کنید تا مطمئن شوید که طول عمر ایمپلنت دندان ماندگار خواهد بود. مراقبت از ایمپلنت دندان شامل مسواک زدن و کشدن نخ دندان برای از بین بردن ذرات مواد غذایی که در دهان باقی مانده اند و سالم نگه داشتن لثه می باشد. همچنین باید مرتباً به متخصص ایمپلنت خود مراجعه کنید. متخصص ایمپلنت دندان ممکن است بارها و بارها بخواهد شما را ببیند تا وضعیت لثه های شما را ارزیابی کند. بیماری لثه در بین افراد دارای ایمپلنت دندان شایع است و هرگونه مشکلات شدید در این زمینه می تواند باعث نارسائی ایمپلنت دندان شود.

همچنین اجتناب از غذاها و نوشیدنی هایی که می توانند دندان های شما را لکه دار کنند ، و نیز اجتناب از فعالیت هایی که می تواند باعث تراشه یا شکستن ایمپلنت دندان شود ، مانند جویدن قلم. با رعایت بهداشت و مراقبت منظم از ایمپلنت، طول عمر ایمپلنت دندان شما سالها به طول خواهد انجامید.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت ارزان، ایمپلنت فوری، ایمپلنت دندان های جلو، بهترین نوع کامپوزیت دندان، لمینت دندان سرامیکی، کامپوزیت بهتر است یا لمینت دندان، طول عمر کامپوزیت دندان

میزان موفقیت ایمپلنت دندان چقدر است؟

میزان موفقیت ایمپلنت همانند موفقیت سایر روشها مانند کامپوزیت دندان و لمینت دندان از نظر فردی متفاوت است. برای یک فرد سالم با بهداشت دهان و دندان و سلامتی خوب ، ایمپلنت دندان با میزان موفقیت قابل توجه بالای 90-95 درصد گزارش شده است.

آیا ایمپلنت دندان مانند دندان مصنوعی قابل جدا شدن هستند؟

خیر ، ایمپلنت دندان کاملاً در استخوان ثابت شده و اجازه می دهد دندان های از دست رفته شبیه به دندان های طبیعی جایگزین شوند.

ساختار ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان به جای دندان های از دست رفته قرار می گیرد. ایمپلنت از سه بخش تشکیل شده است:

  • پایه ایمپلنت: پیچ تیتانیومی است که درون لثه قرار می گیرد و با استخوان طبیعی ترکیب می شود تا یک پایه ایمن و پایدار مشابه ریشه دندان طبیعی فراهم کند.
  • تاج: قسمت شبیه به دندان ایمپلنت که معمولاً از مواد سرامیکی ساخته شده است ، تاج ایمپلنت دندان به گونه ای طراحی شده است که همانند دندان طبیعی به نظر برسد.
  • اتصال دهنده یا اباتمنت: متخصص ایمپلنت برای اطمینان از اینکه تاج به پایه ایمپلنت متصل می شود، از اباتمنت یا اتصال دهنده استفاده می کند. قسمت اباتمنت ایمپلنت اغلب به شکل شش ضلعی یا هشت ضلعی است.

فرآیند ایمپلنت دندان چگونه است؟

عمل ایمپلنت دندان نیاز به جراحی دهان دارد و معمولاً همراه با بی حسی موضعی بیمار انجام می شود. در حین عمل ، متخصص ایمپلنت یک سوراخ کوچک در ناحیه فک بیمار ایجاد می کند و پایه ایمپلنت را به دقت در استخوان پیچ می کند. سپس لثه را بخیه می زند تا بهبود پیدا کند.

پس از آنکه پایه ایمپلنت به اندازه کافی بهبود یافت ، یک عمل جراحی دوم لازم است تا اباتمنت یا اتصال دهنده ی ایمپلنت به تاج در قسمت بالای ایمپلنت دندان قرار گیرد. در مرحله آخر نیز ، تاج در بالای اباتمنت قرار می گیرد. این تاج با مواد مخصوص دندان و یک پیچ کوچک به اباتمنت وصل می شود.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

مشاوره حضوری رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟
فیلم مراحل انجام ایمپلنت دندان
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟
هزینه انجام ایمپلنت دندان چقدر است؟
طول عمر ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چقدر است؟ رزرو نوبت برای ویزیت رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان مصنوعی به نظر می رسد یا طبیعی؟ مدت زمان کاشت دندان چقدر طول می کشد؟
چه مدت پس از کشیدن دندان می توان ایمپلنت انجام داد؟ به چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟
مراحل ایمپلنت دندان در صورت نیاز به پیوند استخوان چگونه است؟
چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟
آیا نیاز به جایگزینی ایمپلنت دندان قدیمی دارم؟
آیا سالمندان می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟
بعد از ایمپلنت دندان چه بخوریم؟
آیا کسانی که پوکی استخوان دارند می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!