آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

تاج طلایی جای کامپوزیت یا پرسلن

تاج طلایی جای کامپوزیت دندان یا پرسلن، عوارض جانبی تاج های طلایی دندان، هزینه تاج های طلایی دندان، استفاده از طلا در دندانپزشکی، استفاده ار تاج طلا برای حفظ سلامت دهان و دندان

تاج طلایی جای کامپوزیت یا پرسلن
2 مرداد 1398
0
دسته بندی: کامپوزیت,

ویزیت و مشاوره اینترنتی با متخصصین سیب سفید

تصویر لبخند خود را از طریق فرم زیر بارگذاری و ارسال نمایید. اگر قصد دریافت مشاوره دارید در متن پیام کلمه "مشاوره" و اگر میخواهید تصویر بعد از زیبایی دندان خود را ببینید، کلمه "تصویر" نوشته شود. تصویر باید با کیفیت(با دوربین عقب گوشی) و دندان ها به هم چسبیده و لبخند طبیعی باشد.

اینجا کلیک کنید

تاج طلایی جای کامپوزیت یا پرسلن

کامپوزیت دندان: در دندانپزشکی، تاج یک کلاه یا پوششی است که روی بخشی از دندان آسیب دیده قرار می گیرد:

 • شکستگی
 • پوسیدگی دندان
 • عصب کشی
 • پر کردن بزرگ

همچنین ممکن است دندانپزشکان برای بهبود ظاهر دندان هایی که پر کردگی تغییر رنگ یافته ای دارند یا برای محکم کردن بریج یا دندان مصنوعی در جایشان از یک تاج استفاده کنند.

ممکن است تاج ها به طور کامل یا جزئی دندان را تا امتداد خط لثه، بسته به هدف و سلامت دندان، پوشش دهند.

در مورد انواع مختلف تاج، از جمله طلا یا آلیاژ طلا، اطلاعات کسب کنید.

طلا در مقابل پرسلن

امروز انواع مختلف تاج های در دسترس وجود دارد. هر یک جنبه های مثبت و منفی خود را دارند.

طلا و آلیاژ طلا

در دندانپزشکی از طلا برای تعمیر دندان بیش از 4،000 سال است که استفاده می شود. امروز دندانپزشکان اغلب طلا را با فلزات دیگر مانند پالادیوم، نیکل یا کروم ترکیب می کنند. این باعث افزایش قدرت تاج و کاهش هزینه آن می شود. تاج های طلایی ممکن است به رنگ نقره یا طلا باشند. این تاج ها به ندرت ترک می خورند یا شکسته می شوند. به راحتی ساییده نمی شوند و مقدار کمی از دندان برای قرار گرفتن آنها نیاز به برداشته شدن دارد. این تاج بسیار بادوام است و می تواند برای چندین دهه دوام داشته باشد. اما بخاطر رنگ فلزی شان، آلیاژهای طلایی مواد پوشش دهنده ی تاج هستند که کمترین ظاهر طبیعی را دارند. بعضی از مردم از تاج های آلیاژ طلایی به روی دندان هایی آسیابی که خارج از دید هستند استفاده می کنند.

پرسلن

تاج های چینی محبوب ترین نوع تاج های سرامیکی هستند. این تاج ها گزینه ی طبیعی تری هستند، اما به اندازه بعضی از تاج ها قوی نیستند. از آنجا که تاج های پرسلن ظاهر طبیعی ای دارند، اغلب در دندان های جلویی استفاده می شوند، چون بیشتر به چشم می آید. پرسلن به پایه ساخته شده از فلزات گرانبها مانند طلا متصل می شود. این تاج ها نسبتا قوی و طبیعی هستند. اما گاهی اوقات فلز زیر پوشش پرسلن مانند یک خط تیره قابل مشاهده است. این تاج ها دارای نقاط ضعفی هستند که می توانند ترک بخورند یا اینکه بشکنند. دندان های روبه رویی شان را می سایند. بسیاری از مردم این تاج ها را برای دندان های جلویی و عقبی انتخاب می کنند.

تمام پرسلن

تاج سرامیک معمولا از دی اکسید زیرکونیوم، یک ماده قوی ساخته شده است. معمولا به خوبی با رنگ دندان های مجاور هماهنگ می شود. افرادی که به فلزات آلرژی دارند می توانند به آسانی از این نوع تاج بدون هیچ گونه عوارض جانبی استفاده کنند. با این حال، تاج های تمام سرامیکی معمولا به اندازه تاج های ساخته شده از پرسلن که به فلزات گرانبها وصل می شوند قوی نیستند. آنها همچنین ممکن است دندان های روبه رویی شان را بیشتر از فلزات یا تاج های چسبی بسایند.

سرامیک پرس شده

یک تاج سرامیکی فشرده با پرسلن پر شده است، اما پایه ی آن از جنس دیگری از سرامیک ساخته شده است، مانند دی اکسید زیرکونیوم. که از تاج تمام سرامیکی قوی تر می شود. این باعث می شود که تاج بسیار با دوام شود و ظاهر طبیعی پرسلن را حفظ می کند. دوام این تاج طولانی تر از آنهایی است که به طور کامل از سرامیک و یا پرسلن ساخته شده اند.

تمام رزین

تاج های تمام چسبی از ترکیب پلاستیک های به رنگ دندان غیر سمی و دانه های شیشه ای ساخته می شوند. این گزینه مقرون به صرفه ترین تاج است، اما همچنین راحت تر از تاج های دیگر ساییده می شوند. در مقایسه با تاج های ساخته شده از پرسلن که به فلزات گرانبها متصل هستند، آنها به احتمال زیاد بیشتر شکسته می شوند. در بسیاری از موارد، تاج های چسبی به عنوان یک تاج موقت به جای یک تاج دراز مدت و دائمی استفاده می شود.

بیشتر بخوانید:ایمپلنت، لمینت دندان، علت سفید شدن لثه‌ها، عوامل موثر بر درد لثه، درمان دندان قروچه، آندربایت دندان، سینوس لیفت چیست؟

عوارض جانبی تاج های طلایی دندان

با این که عوارض جانبی تاج آلیاژ طلا به ندرت اتفاق می افتند، اما ممکن است به روی برخی افراد تاثیر بگذارند. برخی از عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • قرمزی
 • ورم
 • درد لب و دهان
 • سوزش و ورم لثه
 • زخم های دهان (واکنش های لیگنوئید دهانی)
 • واکنش های آلرژیک، به ویژه در مورد آلیاژهای نیکل-طلا

بعضی از محققان می گویند استفاده از آلیاژهای طلا در دندانپزشکی، به خطر بیماری های خاصی مانند سرطان دهان ارتباط دارد. اما این ارتباط ضعیف است و امروزه به خوبی درک نمی شود. محققان استفاده از آلیاژهای فلزی مقاوم در برابر خوردگی را توصیه می کنند. طلا بسیار در برابر خوردگی مقاوم است.

هزینه تاج های طلایی دندان

بدون بیمه ممکن است هر تاج طلا 2500 دلار و بین 800 تا 1500 دلار به طور کلی برای هر تاج هزینه بشود. با بیمه، تقریبا 50 درصد کل هزینه این فرآیند ممکن است پوشش داده شود.

اگر تاج شما برای حفظ سلامت دهان و دندان شما، مانند پوشاندن عصب کشی یا دندان پوسیده یا دندان پر شده مورد نیاز است، معمولا از این روش استفاده می شود.

قیمت کل تاج به برنامه بیمه، نوع تاج، بهداشت دندانی و جایی که شما زندگی می کنید بستگی دارد. کل روش شامل موارد زیر می باشد:

 • اشعه ایکس دندانی
 • معاینه فیزیکی
 • خود تاج
 • کاربرد تاج
 • حداقل یک جلسه ویزیت برای بررسی

نتیجه

هنگامی که مسئله پوشاندن دندان ها باشد، گزینه های تاج زیادی در دسترس هستند. تاج های طلایی و آلیاژ طلایی قدرت، دوام و گران بها هستند. با این حال، با مواد جدیدتر بازار که ظاهر طبیعی تری ایجاد می کنند، ممکن است بخواهید گزینه های دیگرس را نیز در نظر بگیرید.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1300 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 300 هزار تومان به تعداد محدود تا 19 تیر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!