آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا کامپوزیت دندان ایمن هست

آیا کامپوزیت دندان ایمن هست؟ ایمنی مواد کامپوزیت دندان، ایمنی بهداشت دهان و دندان با انجام کامپوزیت دندان، معایب کامپوزیت ونیر چیست؟

آیا کامپوزیت دندان ایمن هست
16 بهمن 1398
0
دسته بندی: کامپوزیت,

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1650 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 480 هزار تومان به تعداد محدود تا 10 مهرماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

آیا روکش های کامپوزیت دندان ایمن هستند؟

ایمنی مواد

واقعاً دو بخش برای این سوال وجود دارد. بیمارانی که این سؤال را می پرسند ، "آیا روکش های کامپوزیتی ایمن هستند" واقعاً از دو چیز متفاوت سؤال می کنند. اولاً سؤال از ایمنی مواد وجود دارد. رزین کامپوزیت بسیار بی خطر است و اگرچه حاوی مقادیر کمی از انواع مواد شیمیایی است ، اما به طور گسترده ای پذیرفته شده است که مواد مضر بیشتر از رزین کامپوزیت در آنچه می خورید وجود دارد.

تعداد زیادی از مردم تصور می کنند که آمالگام دندان باعث انواع بیماری های ناخوشایند می شود اما این کاملاً نادرست است. کامپوزیت دندان مشابه آمالگام است ولی با رنگ روشن. مواد شیمیایی موجود در رزین کامپوزیت تقریباً بی اثر هستند.

ایمنی بهداشت دهان و دندان

سوال دیگر در مورد سلامتی و ایمنی لبخند شماست. روکشهای کامپوزیت دندان هیچ خطری برای سلامتی شما ندارند. تنها در دو صورت کامپوزیت ونیر می تواند "لبخند شما" را خراب کند . اول اینکه دندانپزشکی که برای کامپوزیت دندان خود انتخاب کرده اید نتواند به درستی کامپوزیت را روی دندان شما شکل دهد. دو اینکه کامپوزیت دندان در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و مراقبت از آن می تواند مشکل آفرین باشد.

بنابراین آنچه کامپوزیت دندان را به یک گزینه کاملا بی خطر برای شما تبدیل می کند مهارت و تجربه متخصص دندانپزشک زیبایی شما و نیز میزان مراقبت و توجه شما به کامپوزیت ونیر است. دستورالعمل های مراقبت از کامپوزیت دندان را در اینجا بخوانید.

کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات خود را شامل کامپوزیت دندان، لمینت دندان و ایمپلنت دندان بصورت اقساط بلند مدت و با بهترین متخصصین دندانپزشکی زیبایی و متخصص ایمپلنت دندان ارائه می دهد. برای ویزیت و مشاوره رایگان با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید. قیمت کامپوزیت دندان در کلینیک سیب سفید 490 هزار تومان ، قیمت لمینت دندان 1100000 تومان و قیمت ایمپلنت دندان 2900000 تومان می باشد که بازپرداخت هزینه کلیه ی خدمات بصورت اقساط بلند مدت برنامه ریزی می شود.

aya-composite-dandan-imen-hast

روکش های کامپوزیت

روکش های کامپوزیت دندان در یک جلسه دندانپزشکی نجام می شود و در زمان قرار گیری روی دندان توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی شکل داده می شوند. رزین کامپوزیت بصورت لایه هایی روی دندان قرار داده می شود و سپس از نظر شکل ، طول و شکل بصورت صحیح مدل داده می شود. هر لایه با استفاده از نور روی دندان سفت و سخت می شود. هنگامی که تمام لایه های ونیر کامپوزیت روی دندان قرار می گیرند ، قبل از اتصال به ساختار دندان ، باید به خوبی صاف شوند. نتیجه نهایی کامپوزیت دندان کاملاً به مهارت و هنر دندانپزشک بستگی دارد.

از روکشهای کامپوزیت می توان برای درمان طیف گسترده ای از مشکلات دندانپزشکی زیبایی به همان روشی استفاده کرد که از روکش لمینت دندان استفاده می شود. مشکلات زیبایی رایج شامل موارد زیر است:

  • دندانهای کج : اگر دندانهای شما کج هستند ، یک راه ایده آل برای رسیدن به یک لبخند صاف و روشن ، این است که تحت درمان ارتودنس کوتاه مدت قرار بگیرید و بعد از آن سفید کردن دندانها از کامپوزیت ونیر استفاده کنید.
  • دندانهای بد رنگ : هنگامی که لکه های نامطلوب ، لکه های سفید و یا تغییر رنگ دندان وجود دارد که نمی توان با سفید کردن دندانها درمان کرد ، کامپوزیت دندان یک راه حل ایده آل است.
  • دندان های آسیب دیده : هنگامی که دندان های شما در اثر فرسایش زیاد آسیب دیده است (از طریق چیزهایی مانند نوشابه های گازدار) یا به صورت تصادفی تراشیده می شوند ، کامپوزیت  اغلب ایده آل ترین ، کم تهاجمی ترین و مقرون به صرفه  ترین راه حل می باشد.
  • بستن فاصله شکاف بین دندانها : یکی از رایج ترین شکایات زیبایی دندان که کامپوزیت ونیر برای آن استفاده می شود بستن شکاف بین دندانهای جلویی (دیاستما) یا بین دندانهای دیگر است. این روش درمانی می تواند در یک جلسه دندانپزشکی به پایان برسد و یک گزینه جایگزین بسیار مقرون به صرفه ی جایگزین برای درمان ارتودنسی یا روکش لمینت دندان است

کامپوزیت دنداننمی تواند فضاهای بزرگ را پر کند ، بنابراین بسیاری از متخصصان دندانپزشکی توصیه می کنند هنگامی که بین دندانها فاصله زیادی دارید ، دندانهای خیلی کوتاهی دارید که می خواهید بلند تر شوند یا قسمت بزرگی از لبه دندان را شکسته اید ، از کامپوزیت ونیر استفاده نکنید. در این موارد می توانید از گزینه های دیگری مانند لمینت دندان سرامیکی، ارتودنسی و یا کاشت دندان (ایمپلنت دندان) با مشورت دندانپزشک خود استفاده کنید.

مزایای کامپوزیت ونیر چیست؟

روکش های کامپوزیت را می توان در یک جلسه دندانپزشکی انجام داد. روکش لمینت دندان در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شود و بنابراین حداقل به دو مراجعه نیاز دارد.

در حالی که این یک قاعده کلی نیست ، کامپوزیت دندان به آماده سازی کمتر دندان نیاز دارند.

روکش های کامپوزیت ونیر مقرون به صرفه تر هستند. هزینه کامپوزیت دندان معمولاً نیمی از قیمت لمینت دندان است.

معایب کامپوزیت ونیر چیست؟

روکشهای کامپوزیت به اندازه روکش های لمینت سرامیکی با دوام نیستند و به دلیل اینکه احتمال تراشه شدن بیشتر است ، نگهداری بیشتری لازم است. طول عمر کامپوزیت دندان حدود 7 تا 10 سال می باشد که در شرایط مشابه در مقابل طول عمر لمینت دندان تقریبا نصف است.

روکشهای کامپوزیت دندان مستعد لکه گیری هستند (مخصوصا اگر سیگار می کشید و قهوه یا سایر نوشیدنی های رنگی می نوشید). دلیل این امر این است که کامپوزیت یک رزین متخلخل است در حالی که جنس لمینت دندان سرامیکی و غیر متخلخل است.

بیشتر بخوانید: کامپوزیت بهتر است یا لمینت، ایمپلنت فوری، ایمپلنت ارزان، بهترین روش کاشت دندان، قیمت ایمپلنت دندان، بهترین نوع ایمپلنت دندان

چگونه از کامپوزیت دندان مراقبت کنیم؟

نکته جالب در مورد روکش های کامپوزیت دندان این است که آنها نیازی به مراقبت خاصی ندارند. شما فقط باید بهداشت دهان و دندان را از جمله مسواک زدن ، نخ دندان و شستشو با دهانشویه را انجام دهید.

همچنین برای اطمینان از عدم تغییر رنگ کامپوزیت دندان ، از خوردن مواد غذایی و نوشیدنی های لکه دار پرهیز کنید و بعد از مصرف آنها دهان خود را با آب بشویید، این به جلوگیری از لکه دار شدن دندان های شما کمک می کند.

روکش کامپوزیت ونیر گزینه ای در زیباتر کردن طرح لبخند است که در آن از رزین کامپوزیت برای تشکیل روکش استفاده می شود. در روکش کامپوزیت دندان ، از رزین کامپوزیت به رنگ دندان برای پوشاندن نقصهای دندان استفاده می شود. روکش های کامپوزیت دندان دارای مزایای بسیاری از جمله هزینه و زمان هستند.

قیمت کامپوزیت دندان نسبتاً ارزان می باشد و از آنجا که درمان های گروه دندانپزشکی زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند ، روکش کامپوزیت دندان می تواند گزینه ای مناسب باشد. اگر زمان یک معیار برای شما می باشد ، ممکن است یک روکش کامپوزیت ونیر بهترین انتخاب برای شما باشد. این نوع از روکش ها را می توان در یک جلسه دندانپزشکی قرار داد ، در حالی که روکش لمینت پس از ساخت روکش در یک آزمایشگاه دندانپزشکی روی دندان قرار داده می شود و این می تواند حدود دو هفته زمان بر باشد. از آنجایی که مواد کامپوزیت انعطاف پذیر هستند ، می تواند توسط متخصص دندانپزشک زیبایی به راحتی شکل داده و استفاده شود.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
تفاوت کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!