آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

چگونه یک لبخند هالیوودی داشته باشیم

چگونه با یک لبخند هالیوودی داشته باشیم؟، کامپوزیت دندان و لبخند هالیوودی، چطور باید دندان هایمان را سفید کنیم؟ ، آیا می توان لبخندی که بخاطر مشکل عصبی آیب دیده را درمان کرد؟ حقایق براکت، براکت یا کامپوزیت ونیر، لکه ی فلوراید چیست و آیا می توان از شر آن خلاص شد؟

چگونه یک لبخند هالیوودی داشته باشیم
10 مرداد 1398
0
دسته بندی: کامپوزیت,

 

تنها تا 15 اسفند ماه: کامپوزیت دندان هر واحد 540 هزار تومان به جای 700 هزار تومان

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

تحقق رویای داشتن لبخند هالیوودی با کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان: با توجه به اینکه بسیاری از ما از ملاقات با دندانپزشک خودداری می کنیم و حتی به ندرت سالی یک بار نزد دندانپزشک می رویم(که بسیار ناشایست است!)، همه ما در مورد اینکه چگونه می توانیم یک لبخند مشهور هالیوودی داششته باشیم سؤال های زیادی داریم. آیا کامپوزیت دندان یا کامپوزیت ونیرها گزینه ی بهتری نسبت به براکت ها هستند و چگونه می توانیم از شر لکه های قهوه خلاص شویم؟ اخیرا از شما خواستیم هر سوال دندانپزشکی که دارید را به پنل کارشناسان زیبایی ما ارسال کنید، و حالا پاسخ شما پیش ماست! از براکت و سفید کردن دندان  تا هر چیز دیگری که تا به حال به آن فکر کرده اید. در مورد تمام سوال های عمل زیبایی دندانپزشکی خود نظر یک متخصص را بپرسید.

حقایقِ براکت

ممکن است شما به طور معمول یک الی دو سال نیاز داشته باشید از براکت استفاده کنید، اما شما باید در موارد بحرانی به مدت سه تا چهار سال پس از درمان شب ها از یک گیره ی نگهدارنده استفاده کنید. انواع مختلف براکت های دندان را با سرعتی مشابه عمل می کنند، اما زیبا ترین مدل آن Invisalign است که سینی های شفافی هستند مانند یک نگهدارنده که هنگام غذا خوردن باید آنها را در بیاورید. اگر قصد بلیچینگ دندان هایتان را دارید، تا پایان کار صبر کنید چراکه وقتی براکت دارید تمیز کردن دندان ها بسیار سخت است، پس بهتر است منتظر بمانید و بعد از پایان درمان آنها را سفید کنید.

بیشتر بخوانید:ایمپلنت چیست؟ انواع ایمپلنت دندان، مزایا و معایب ایمپلنت دندان، طول عمر کامپوزیت دندان، انواع ارتودنسی دندان، ارتودنسی با لیزر

براکت یا کامپوزیت ونیر؟

هر دو درمان جوانب مثبت و منفی خود را دارند. با براکت، شما می توانید دندان های صاف و مرتبی داشته باشید، اما آیا دندان های شما همان رنگ، شکل و اندازه ای که شما می خواهید را دارند؟ اغلب اوقات، اگر مردم از اندازه، شکل و یا رنگ دندان های خود راضی نیستند، در نهایت به کامپوزیت دندان یا کامپوزیت ونیرها پناه خواهند برد. با این حال، اگر شما شکل، رنگ و اندازه دندان های طبیعی خود را دوست دارید، براکت ها یک انتخاب عالی و بسیار ارزان تر هستند. اگر فقط به تغییرات جزئی در دندان های خود نیاز دارید، براکت ها بهترین گزینه هستند. (در مورد ونیر کامپوزیت ها بیشتر بخوانید)

چگونه می توان لثه های بزرگ را کوچک کرد؟

لثه های بزرگ اساسا به کشیدگی شکل صورت بستگی دارد وقتی که فک بالا به سمت پایین رشد می کند و به فک پایین می رسد وهمراه با آن لثه نیز گسترش می یابد. از این حالت به عنوان "لبخند لثه ای" یاد می شود، اما در واقع، دندان ها در صورت پایین تر از چیزی هستند که باید باشند. ما می توانیم با توجه به میزان شدت این مسئله را با چند روش درمان کنیم:

  1.  ارتودنسی یا براکت، دندان درگیر می شود: این درمان ممکن است تا دو سال طول بکشد، و باید حداقل سه سال بعد از آن از نگهدارنده استفاده کنید.
  2. تاج ممتد وکامپوزیت دندان یا ونیرها: در این روش، لثه ها برداشته شده و در کنار پیوند ونیرهای پرسلن به روی دندان های موجود رشد می کنند. این زیبا ترین گزینه ی درمانی است.
  3. تغییر موقعیت لب: این درمان را می توان به تنهایی و یا در ترکیب با گزینه ی دوم انجام داد. در این روش یک قطعه پوست نازک از داخل چین لب بالایی برداشته می شود. این به این معنی است که لب نمی تواند هنگام لبخند کامل به سمت بالا حرکت کند، بنابراین لثه زیاد مشخص نمی شود.
  4. بوتاکس: یک گزینه عالی نیست، اما می توانیم از بوتاکس در عضلاتی که به لبخند کمک می کنند استفاده کنیم تا لب هنگام لبخند کامل زیاد بالا نرود.

چطور باید دندان هایمان را سفید کنیم؟

تنها چیزی که دندان ها را سفید می کند هیدروژن پراکسید یا کاربامید پراکسید است. هر چیز دیگری (که خودتان انجام می دهید) می تواند باعث آسیب زدن به دندان شود. بنابراین خیلی مراقب باشید. کرست همان نوار سفید مقرون به صرفه ای که ما می سازیم را می سازد. اما برای سفید کردن دندان، باید واقع بین باشید که واقعا چطور می توانید دندان هایتان ا را سفید کنید. به جرئت می توان گفت که بیشتر افراد باید شاهد حداکثر 2-3 لایه تغییر رنگ باشند، که چیزی که در فیلم ها یا سلبریتی ها مشاهده می کنید نیست. موثر ترین حالت، استفاده ی کامپوزیت دندان یا ونیرهای پرسلن برای دندان های تیره است. گفته می شود بهترین کاری که باید بکنید این است که از غذا هایی که لک ایجاد می کنند دوری کنید و از یک مسواک برقی (سونیک) استفاده کنید و حتی پس از انجام همه ی این کارها سفیدی دندان ها قابل تضمین نیست. بیشتر ارثی است.

آیا یک پیش آمدگی دندان زیرین بدون جراحی قابل درمان است؟

بله. شما می توانید از ترکیب وینرهای پرسلن و آنلی های onlay)) پرسلن (عمدتا ونیر های پرسلنی که سطح جویدن دندان های عقبی را پوشش می دهند) استفاده کنید که به ما اجازه می دهد از "نیش" بپریم (پل بزنیم). این کار به دندان های بالا اجازه می دهد تا اندکی به سمت پایین حرکت کنند و تصویری از یک نیش سالم نشان بدهند.

آیا می توان لبخندی که به خاطر مشکل عصبی آسیب دید را درمان کرد؟

وقوع آسیب عصبی واقعی نادر است. هنگامی که این اتفاق می افتد، علت آن جراحی دندان عقل یا جراحی پیچیده دهان می باشد. با این حال، در طول مراقبت های معمول دندانپزشکی، عصب می تواند به طور موقت متورم شود، که به احتمال زیاد بهبود می یابد و به حالت عادی بر می گردد. با این حال لبخند نامتقارن مسئله ای رایج است. این را می توان با ارتودنسی مناسب یا براکت درمان کرد که می تواند تا 2 سال طول بکشد، و تا 4 سال نیاز به نگهداری دارد. اگر دندانپزشک زیبایی استعداد بینایی داشته باشد و بتواند درک کند که چگونه باید آن را درمان کند، لبخند نیز می تواند با "کامپوزیت دندان" یا ونیر های پرسلن ثابت شود. اما این کار بسیار امکان پذیر است. این مسئله یک لبخند "نمی تواند" نامیده شود و ما همیشه آنها را رفع می کنیم.

لکه ی فلوراید چیست و آیا می توان از شر آنها خلاص شد؟

معمولا در طول مراحل پیشرفت دندان ها با قرار گرفتن در معرض فلوراید ظاهر می شوند و یا چیزی که فلوروز به نظر می رسد ناشی از باکتری اطراف براکت است که طی درمان براکت ایجاد می شوند. استخراج آنها دشوار است اما بسته به میزان عمق آنها در دندان ممکن است. اسیدی وجود دارد که می توان به مناطق آلوده زد، اما بعدا این کار معمولا نیاز به پر کردگی در جلوی دندان (یک پر کردگی کامپوزیتی) دارد.

درمان دیگری برای پوشش دادن این قسمت ها، ونیر پرسلن است.

از همه شما متشکریم که سوالات خود را پرسیدید و الهام بخش این پست بوده اید، امیدواریم به سوالات شما پاسخ داده باشیم. سوالات بیشتری دارید؟ نظرات خود را در زیر بنویسید.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

 

تنها تا 15 اسفند ماه: کامپوزیت دندان هر واحد 540 هزار تومان به جای 700 هزار تومان

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!