آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا امکان حذف کامپوزیت دندان وجود دارد؟

حذف کامپوزیت دندان، چگونه کامپوزیت ونیر از روی دندان حذف می شود؟ آیا امکان حذف کامپوزیت دندان وجود دارد؟ تعویض ونیر کامپوزیت با لمینت دندان

آیا امکان حذف کامپوزیت دندان وجود دارد؟
1 مهر 1398
0
دسته بندی: کامپوزیت,

آیا امکان حذف کامپوزیت ونیر وجود دارد ؟

کامپوزیت دندان: در بسیاری از موارد افراد علاقمند به اصلاح لبخند و داشتن لبخند هالیوودی با گرفتن روکش های کامپوزیت هستند. ولی آنها نگران هستند. مسئله این است که این افراد واقعاً 100٪ مطمئن نیستند که می خواهند روکش هایی برای دندان خود داشته باشند. آنها تقریباً می خواهند که ونیر کامپوزیت را محک بزنند تا ببینند که آیا کامپوزیت ها خوب به نظر می رسند یا نه.

درک بیشتر افراد این است که کامپوزیت های دندان دائمی هستند ، اما برخی افراد مطمئن هستند که زیاد به کامپوزیت ها اهمیتی نمی دهند، ممکن است بعداً بخواهند آنها را حذف  کنند ، یا شاید مدتی پس از انجام کامپوزیت دندان ، بخواهند آنها را با لمینت سرامیکی جایگزین کنند.  آیا در صورت گرفتن لمینت، کامپوزیت دندان نیاز به حذف دارد؟

change-composite-veneer

افراد معمولا از گفتن این موضوع به دندانپزشک اجتناب می کنند، زیرا می ترسند اگر به دندانپزشک بگویند ممکن است کامپوزیت دندان را حفظ نکنند ، به دندانپزشک توهین شود یا تلاش کمتری در مورد کامپوزیت های آنها انجام دهد زیرا ممکن است ونیر کامپوزیت را به عنوان یک اقدام موقتی در نظر بگیرند . بنابراین ، سؤالات این است: آیا بعداً می توان کامپوزیت دندان را حذف کرد و اگر چنین است ، آیا می توان آنها را با لمینت جایگزین کرد؟

حذف کامپوزیت ونیر

این که آیا کامپوزیت دندان قابل جدا شدن هستند یا خیر ، بستگی به نحوه عملکرد دندانپزشک و مورد خاص شما دارد. در برخی شرایط ، "کامپوزیت دندان" بدون تراشیدن ساختار دندان و یا با تراش بسیار جزئی انجام می شوند. اگر این مورد برای کامپوزیت های شما صادق است، و بعداً خواستید روکش های کامپوزیت را از بین ببرید و  به دندانهای طبیعی خود برگردید یا جایگزین کردن "لمینت دندان" را انتخاب کنید ، هیچ مشکلی نخواهد بود.

بیشتر بخوانید: ارتودنسی دیمون، عوارض ارتودنسی، تفاوت لمینت و بلیچینگ، پرسش و پاسخ کامپوزیت دندان، آناتومی دندان، درمان لثه سیاه، ایمپلنت ارزان

با این حال ، گاهی اوقات لازم است برای انجام کامپوزیت دندان، مقداری از مینای دندان ها تراشیده شود. اگر مقدار قابل توجهی از ساختار دندان از  بین برود ، با حذف کامپوزیت، دندانهای شما بدون پوشش مناسب به نظر می رسند ، می توانند حساس باشند و مستعد پوسیدگی بیشتری هستند.

پیشنهاد می شود که شما قبل از قرار دادن روکشهای کامپوزیت این  موضوع  را در نظر بگیرید زیرا ممکن است دندانپزشکی که کار تراش مینای دندان را انجام می دهد بتواند بدون دستکاری ساختار دندان نیز کامپوزیت را روی دندان قرار دهند. در عین حال ، شما واقعاً باید به دنبال یک دندانپزشک زیبایی  با تجربه بگردید ، زیرا نتایج زیبایی بهتری  را به همراه خواهد داشت. مهم نیست که آیا قصد دارید کامپوزیت دندان را برای یک ماه یا سالها داشته باشید ، لازم است کلینیک دندانپزشکی را  حتما با لبخند زرق و برق دار ترک کنید.

دندانپزشک زیبایی باید فرصتهای زیادی را به شما بدهد تا قبل از اینکه  روکش های ونیر روی دندان های شما قرار بگیرد، نظر خود را در مورد هرگونه تغییراتی که می خواهید انجام دهید ابراز کنید.

replacing-composite-veneer-with-tooth-lamination

موارد دیگری نیز وجود دارد که روکش کامپوزیت شما باید حذف  یا تنظیم شود. مثلا

  • ممکن است روکش کامپوزیت  نیاز به نوسازی، تغییر رنگ یا شکل برای ایجاد ظاهری طبیعی تر داشته باشد.
  • کامپوزیت دندان ممکن است  در اثر ضربه یا نیرو آسیب دیده و اکنون نیاز به تعویض داشته باشنذ.

چگونه کامپوزیت ونیر از روی دندان حذف می شود؟

ممکن است دندانپزشک زیبایی شما در مواردی که گفته شد ، تکنیک خاص خود را در از بین بردن کامپوزیت ونیر داشته باشد.

دندانپزشک شما ممکن است با ایجاد یک شکاف در روکش کامپوزیت یک روکش کامپوزیت آسیب دیده را جدا کند. محافظه کارانه ترین روش برای از بین بردن روکش استفاده از لیزر Waterlase است که روکش را بدون آسیب رساندن به دندان زیر آن جدا می کند. با استفاده از این روش به هیچ وجه ساختار دندان آسیب نمی بیند.

چگونه روکشهای کامپوزیت با روکشهای لمینت تعویض می شوند؟ 

ونیر پرسلن قوی تر است ، طبیعی تر به نظر می رسد و از کامپوزیت نیز طول عمر بیشتری دارد. برای تعویض کامپوزیت با لمینت دندان ، ونیرهای کامپوزیت شما باید حذف شوند  تا دندان برای گرفتن لمینت آماده شود و قالب گیری دندان ها صورت بگیرد. این قالب به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال می شود و دستورالعمل هایی در مورد چگونگی شکل گرفتن روکش ها به دست می آید. به طور معمول بین یک تا دو هفته بعد از ایجاد دندانپزشک قالب شما طول می کشد تا روکشهای شما از آزمایشگاه بازگردد.

در فاصله آماده سازی قالب ها توسط لابراتور، روکش موقت ساخته می شود و با چسب موقتی به دندان های شما چسبانده می شود. پس از آماده شدن روکش های پرسلن، طی جلسه دوم دندانپزشکی، این روکش ها روی دندان قرار داده می شوند.

در این قرار ملاقات ، دندانپزشک شما تناسب ، شکل و رنگ آمیزی روکش ها را ارزیابی می کند تا مطمئن شود آنها برای شما مناسب هستند. سپس، دندانپزشک دندان های شما را کاملاً تمیز می کند. این مرحله بسیار مهم است ، زیرا باعث می شود باکتری ها در زیر روکش رشد نکنند  و باعث پوسیدگی دندان نشوند . پس از انجام این کار ، از ابزار صیقل دهی برای ایجاد یک بافت سخت تر روی هر دندان که روی آن روکش قرار دارد ، استفاده می کنند. این باعث می شود چسباندن روکش لمینت به دندان راحت تر باشد.

سپس دندانپزشک شما ،  اتصال روکش به دندان را انجام می دهند.  آنها از نور ماوراء بنفش برای سفت شدن سریع  لمینت روی دندان استفاده می کنند ، و به محض اینکه از کلینیک دندانپزشکی خارج شوید ، لبخند جدید شما آماده است!

این ملاقات دوم (جلسه ای که روکش ها روی دندان قرار می گیرند) به طور معمول دو ساعت بیشتر طول نمی کشد ، اگر در صورت استفاده از بی حسی موضعی ممکن است سی دقیقه بیشتر باشد.

منابع مقاله

  1. http://www.brownbarandentistry.com/blog-replacing-porcelain-veneers.html
  2. https://www.healthline.com/health/dental-veneers#preparation
  3. https://www.southbaysmiles.com/blog/2012/may/changing-composite-veneers-to-porcelain-veneers/

 

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1300 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 300 هزار تومان به تعداد محدود تا 19 تیر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!