آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا دندان های فک پایین نیز باید کامپوزیت شوند

آیا دندان های فک پایین نیز باید کامپوزیت شوند؟ چه تعداد از دندان های باید کامپوزیت شوند؟ تعداد کامپوزیت دندان مورد نیاز و نیز اینکه دندان های فک پایین باید کامپوزیت شوند از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. برخی افراد زمانی که می خندند دندان های فک پایینشان نیز قابل مشاهده است. این افراد برای ...

آیا دندان های فک پایین نیز باید کامپوزیت شوند
28 اسفند 1398
0
دسته بندی: کامپوزیت,

آیا کامپوزیت دندان برای هر دو فک بالا و پایین لازم است؟

روکش کامپوزیت دندان توسط دندانپزشک شما در مطب و تنها در یک جلسه ارائه می شود.  کامپوزیت ونیر توسط چسب مخصوص دندان به دندان شما وصل می شود. دندانپزشک شما یک لایه نازک از مواد کامپوزیت را بر روی دندان شما اعمال می کند تا قسمتی را که می خواهید بپوشانید ، سپس لایه بعدی تا رسیدن به نتیجه نهایی اضافه می شود و شکل مناسب به آن داده می شود.

بیشتر افرادی که تمایل به انجام کامپوزیت دندان دارند نمی دانند که آیا می توانند دندان های فک پایین خود را نیز کامپوزیت کنند یا نه؟ و یا اصلا دندان های فک پایین لازم که کامپوزیت شوند یا نه؟ و کلا به چه تعداد کامپوزیت دندان نیاز دارند؟

در پاسخ باید گفت تعداد کامپوزیت دندان مورد نیاز و نیز اینکه دندان های فک پایین باید کامپوزیت شوند از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. برخی افراد زمانی که می خندند دندان های فک پایینشان نیز قابل مشاهده است. این افراد برای زیباتر شدن لبخندشان بهتر است که برای دندان های فک پایین را نیز کامپوزیت ونیر انجام دهند. البته با روشهای دیگری نیز می توان دندان های فک پایین را سفید تر نمود تا تطابق بیشتری با کامپوزیت دندان های دیگر داشته باشد. یکی از این روشها بلیچینگ دندان است. بلیچینگ دندان یکی از روشهای سفید کردن دندان است. تفاوت بلیچینگ دندان با کامپوزیت دندان در این است که بلیچینگ تنها برای تغییر رنگ دندان ها و سفید نمودن آنها بکار می رود در حالیکه کامپوزیت دندان علاوه بر تغییر رنگ و سفیدی دندان ها ، سایر نقایض زیبایی دندان مانند کجی و فاصله ی بین دندان ها، کوتاهی و ترک دندان ها را نیز برطرف می کند. بنابراین اگر مشکل خاصی در دندان های فک پایین خود ندارید و تنها دغدغه شما بدرنگی آنهاست می توانید همزمان با کامپوزیت ونیر های فک بالا، برای دندان های فک پایین خود نیز از بلیچینگ دندان استفاده نمایید.

در مورد اینکه کلا چه تعداد از دندان ها بهتر است که کامپوزیت شوند، یکی از روشهای تشخیص اینست که که مقابل آینه بایستید و لبخند بزنید. هر تعداد از دندان هایتان که در موقع لبخند زدن دیده می شوند لازم است که کامپوزیت شوند. درنظر داشته باشید که لبخند خود را از زوایای مختلف و از نیم رخ نیز در نظر بگیرید. از این روش می توانید برای تعداد لمینت دندان مورد نیاز خود نیز استفاده نمایید. لمینت سرامیکی نیز مانند کامپوزیت ونیر در زیبایی و اصلاح طرح لبخند بکار می رود. در نهایت اگر هنوز در مورد تعداد کامپوزیت دندان مورد نیاز خود تردید دارید بهتر است با یک متخصص دندانپزشکی زیبایی صحبت کنید.

کلینیک دندانپزشکی سیب سفید امکان مشاوره غیرحضوری و رایگان را فراهم نموده است. شما می توانید تصویر لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال نمایید و در مورد تعداد کامپوزیت ونیر مورد نیاز خود مشاوره نمایید. همچنین می توانید برای ویزیت و مشاوره رایگان حضوری از طریق همین شماره اقدام نمایید.

کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات خود را شامل کامپوزیت دندان، لمینت دندان و نیز ایمپلنت دندان بصورت اقساط بلند مدت ارائه می دهد. قیمت کامپوزیت دندان در مرکز سیب سفید 490 هزار تومان، قیمت لمینت دندان 1100000 تومان و نیز قیمت ایمپلنت دندان 2900000 تومان می باشد. برای کسب اطلاع درباره ی شرایط ایمپلنت اقساطی، کامپوزیت اقساطی و لمینت اقساطی در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید.

تفاوت بین روکشهای لمینت دندان و کامپوزیت دندان چیست؟

تفاوت های زیادی بین دو نوع روکش کامپوزیت دندان و لمینت دندان وجود دارد ، از تفاوت در روش و ملاحظات مربوط به هزینه تا تفاوت در نتایج زیبایی شناختی مورد انتظار. به طور کلی ، بیماران باید آگاه باشند که در حالیکه روکشهای لیمنت سرامیکی نمای طبیعی تری ایجاد می کنند ، هزینه اضافی نیز در آن دخیل است و درمان به بیش از یک مراجعه نیاز دارد. بطورکلی هزینه کامپوزیت دندان ارزانتر از قیمت لمینت دندان است. همچنین کامپوزیت دندان نیازی به تراشیدن مینای دندان ندارد و بنابراین ساختار دندان در این روش سالم می ماند. از طرف دیگر طول عمر لمینت دندان بیشتر از کامپوزیت ونیر است. همچنین از نظر ظاهری ، روکشهای لمینت دندان نمای شفاف تر و طبیعی تری دارند. البته مهارت و تجربه دندانپزشک و نیز نوع مواد کاموزیت دندان در طبیعی و زیباتر به نظر رسیدن روکش های کامپوزیت بسیار تاثیر گذار است. بطور کلی مزایا و معایب کامپوزیت دندان به شرح زیر ست:

مزایای کامپوزیت دندان

بیشتر بخوانید: ایمپلنت ارزان، ایمپلنت فوری، تفاوت لمینت دندان و کامپوزیت، کامپوزیت بهتر است یا لمینت، کاشت دندان، ایمپنت اقساطی، قیمت ایمپنت دندان

معایب کامپوزیت دندان

منبع مقاله

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!