آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

کامپوزیت دندان برای دندان های شکسته

کامپوزیت دندان برای دندان شکسته، ترمیم دندان شکستهدبا کامپوزیت دندان، درمان دندان شکسته بستگی به میزان آسیب و اینکه آیا شکستگی هنگام لبخند قابل مشاهده است ، بستگی دارد. اگر فقط مقدار کمی مینای دندان باقی مانده باشد یا اینکه شکستگی در دندانهای جلویی قرار داشته باشد ، کامپوزیت دندان...

کامپوزیت دندان برای دندان های شکسته
30 بهمن 1398
0
دسته بندی: کامپوزیت,

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1300 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 300 هزار تومان به تعداد محدود تا 19 تیر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان می تواند یک گزینه سریع با حداقل تهاجم و ارزان قیمت برای لبخند زیبایی باشد که به دنبال آن هستید. کامپوزیت ونیر یک تکنیک در دندانپزشکی زیبایی است که در آن نوعی ماده دندانپزشکی بنام رزین کامپوزیت توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی بر روی دندان های شما شکل داده شده و ساخته می شود تا زشتی های دندان را بپوشاند و لبخند زیباتر و سفیدتری را به شما هدیه دهد. کامپوزیت دندانمی تواند به عنوان یک راه حل زیبایی برای برطرف نمودن تراش دندان ها ، شکاف بین دندان ها و تغییر رنگ و نیز  برای پر کردن دندان ها استفاده شود.

کامپوزیت دندان برای دندان های شکسته

سایش مداوم در یک نقطه خاص از دندان می تواند باعث تضعیف مینای دندان شود تا زمانی که از بین برود. همچنین ممکن است یک غذای سخت را گاز بزنید و یا در حادثه ای که دندانهایتان را خرد کرده و شکسته است ، درگیر شوید. هرچه علت آن باشد ، دندانپزشکی زیبایی گزینه هایی را برای ترمیم دندان های شکسته ارائه می دهد.

کامپوزیت دندان

درمان دندان شکسته بستگی به میزان آسیب و اینکه آیا شکستگی هنگام لبخند قابل مشاهده است ، بستگی دارد. اگر فقط مقدار کمی مینای دندان باقی مانده باشد یا اینکه شکستگی در دندانهای جلویی قرار داشته باشد ، کامپوزیت دندان می تواند آسیب وارد شده را فقط در یک مراجعه به دندانپزشک تعمیر کند.

همچنین می توان مینای از دست رفته را با رزین کامپوزیت پر کرد. کامپوزیت دندان یک روش سریع و بدون درد است که نیازی به استفاده از داروهای بی حسی ندارد. مواد کامپوزیت ونیر با اطمینان ناحیه شکسته شده را محصور می کند. یک ماده چسبنده اعمال می شود ، سپس رزین کامپوزیت توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی رو ی ان شکل می گیرد تا با دندان طبیعی مخلوط شود و شکل آن را بازگرداند. برای کامل کردن کامپوزیت ونیر ، مواد کامپوزیت با نورلیزر محکم و سفت می شود.

composite-baraye-dandanhaye-shekaste

دندانهای شکسته شده که پوسیدگی قابل توجهی دارند را بجای کامپوزیت دندان، از تاج دندان برای ترمیم آنها استفاده می شود . تاج دندان یک کلاه به شکل دندان است که ریشه دندان را می پوشاند. تاج ها از ماندگاری بالایی برخوردار بوده و از فلز و یا سرامیک ساخته شده اند.

برای نصب تاج دندان معمولاً دو جلسه دندانپزشکی لازم است. در صورت نیاز ، یک کانال ریشه در اولین جلسه دندانپزشکی برای ساختن ساختار ریشه انجام می شود تا بتواند از تاج پشتیبانی کند. اشعه ایکس گرفته می شود و دندانپزشک شما از دندان هایی که تاج را دریافت می کند ، قالب گیری می کند. تا زانی که تاج دائمی شما در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته شود، دندانپزشک از تاج موقت استفاده می کند. در جلسه دوم دندانپزشکی، تاج موقت برداشته می شود و تاج دائمی در جای خود محکم می شود. دندانهای شما باید مثل خط یکنواخت باشند و مانند گذشته عمل کنند و به نظر برسند.

لمینت دندان

لمینت سرامیکی گزینه دیگری برای ترمیم شکستگی دندانهای جلویی است. لمینت دندان پوسته های نازکی از پرسلن هستند که قسمت جلویی دندان ها را می پوشانند که قسمت شکستگی دندان را پر می کند. از یک روکش لمینت دندان برای ترمیم شکستگی بر روی یک دندان استفاده می شود ، یا ممکن است بیمار برای ترمیم و زیباسازی کامل لبخند تصمیم به گرفتن روکش لمینت روی تمام دندانهای جلوی خود بگیرد. فقط در دو مراجعه به کلینیک دندانپزشکی ، روکشهای لمینت دندان سرامیکی نه تنها دندانهای تراشیده را ترمیم می کنند ، بلکه می توانند فاصله ی بین دندان ها ، دندان های کج یا لکه دار را نیز برطرف کنند.

برای انجام لمینت دندان ، در اولین مراجعه به کلینیک دندانپزشکی، لایه ای از سطح دندان شما برداشته می شود تا فضایی برای قراردادن روکش لمینت دندان سرامیکی ایجاد شود. قالب دندان شما گرفته می شود تا روکش های لمینت در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته شوند. تا زمان ساخته شدن لمینت دندان در آزمایشگاه ، روکش های موقت روی دندان قرار می گیرند. در جلسه دوم دندانپزشکی ، روکشهای موقت برداشته می شوند و روکش های اصلی لمینت دندان به روی دندان چسبانده می شوند

ایمپلنت دندان

گاهی ممکن است دندان شما کاملا شکسته شده باشد و قابل ترمیم با هیچ از روش های گفته شده نباشد. در چنین مواقعی بهترین گزینه برای جایگزین کردن  دندان استفاده از ایمپلنت است. ایمپلنت دندان یک روش دائمی برای جایگزینی دندان های از دست رفته است که توسط متخصص ایمپلنت دندان انجام می شود.

کامپوزیت دندان برای دندان های کج

کامپوزیت دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی است که در آن مواد رزینی کامپوزیت به رنگ دندان روی سطح دندان اعمال و محکم می شوند. انجام کامپوزیت دندان زیبایی بیشتری به لبخند می بخشد. از کامپوزیت دندان می توان برای ترمیم بسیاری از موارد دندانپزشکی ، از جمله دندانهای خرد شده ، تغییر رنگ و دندان های ناهموار استفاده کرد. بیماران دارای دندان کج یا دندان های با فاصله نیز می توانند از کامپوزیت دندان استفاده کنند.

اگر می خواهید دندان های کج خود را ترمیم کنید ، کامپوزیت دندان گزینه ای سریع ، بدون درد و مقرون به صرفه است به شرط آنکه میزان کجی دندان های شما شدید نباشد و نیز از کامپوزیت ونیر در کنار ارتودنسی فوری استفاده کنید. اتصال مواد کامپوزیت روی دندان ها با حداقل تهاجم انجام می شود ، زیرا فقط مقدار کمی آماده سازی دندان برای چسباندن صحیح مواد کامپوزیت به سطح دندان مورد نیاز است. کامپوزیت دندان نتایج فوری را ارائه می دهد که فقط در یک جلسه دندانپزشکی می توانید انجام دهید. نه تنها "کامپوزیت دندان" به راحتی قابل ترمیم هست ، بلکه ظاهری بسیار طبیعی را به وجود می آورد که به خوبی با دندانهای واقعی شما تطابق می یابد.

استفاده از کامپوزیت دندان برای دندان های کج تنها در مواقعی ممکن است که کجی دندان جزئی باشد، همچنین کامپوزیت ونیر همراه با ارتودنسی فوری برای رفع کجی دندان ها استفاده می شود. بنابراین لازم است که قبل از انجام کامپوزیت دندان ، حتما ارتودنسی دندان به مدت دو تا سه ماه انجام داده باشید. تشخیص اینکه آیا میزان کجی دندان های شما قابل رفع با کامپوزیت می باشد یا نه به عهده ی متخصص دندانپزشکی زیبایی است.

اگر دندان های شما کجی شدید داشته باشند ، کامپوزیت دندان برای اصلاح آن ها مفید نخواهد بود. بطور کلی کامپوزیت ونیر در درجه اول برای افرادی است که به دنبال راه حل زیبایی برای دندان هایی هستند که پایه سالمی دارند.

قبل از اتصال مواد کامپوزیت دندان، مهم است که دندان ها سالم و بدون پوسیدگی باشند. در صورت رعایت عادت های صحیح بهداشت دهان و دندان و مراقبت از کامپوزیت دندان،  نتایج کامپوزیت ونیر می تواند سالها ادامه داشته باشد. متخصص دندانپزشک زیبایی پیش از انجام کامپوزیت دندان، وضعیت دندان های شما را بررسی می کند و چنانچه مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان، جرم و یا بیماری لثه داشته باشید، ابتدا این مشکلات برطرف می شوند و سپس مراحل انجام کامپوزیت دندان شروع می شود.

کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات خود را شامل کامپوزیت ونیر، لمینت دندان و ایمپلنت دندان بصورت اقساط بلند مدت ارائه می دهد. برای ویزیت و مشاوره رایگان درباره ی وضعیت دندان های خود، قیمت کامپوزیت دندان و هر سوال دیگر مرتبط با کامپوزیت ، لمینت و ایمپلنت می توانید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال نمایید.

قیمت کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت دندان بسته به عوامل مختلفی مانند تعداد دندان هایی که باید کامپوزیت شوند، برند و نوع مواد کامپوزیت ونیر، محلی که در آن کامپوزیت دندان انجام دهید می تواند متغیر باشد. حداقل قیمت کامپوزیت دندان در تهران حدود 400 هزار و حداکثر قیمت کامپوزیت حدود 1500000 تومان می باشد. انواع مختلفی از برندهای کامپوزیت دندان از قبیل کامپوزیت سارنکو سوئیس ، کامپوزیت توکویامای ژاپن، کامپوزیت آی پی اس و ... در بازار وجود دارد. توصیه می شود کامپوزیت دندان خود را بجای دندانپزشک عمومی توسط یک متخصص دندانپزشکی زیبایی انجام دهید و پیش از انجام کامپوزیت از دندانپزشک خود بپرسید کدام نوع کامپوزیت دندان را برای شما استفاده خواهد کرد.

قیمت کامپوزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید 490 هزار برای هر واحد دندان می باشد که پرداخت هزینه کامپوزیت دندان بصورت اقساطی فراهم شده است. برای ویزیت و مشاوره رایگان می توانید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند خود را از طریق واتساپ یا تلگرام برای ما ارسال کنید. علاوه بر کامپوزیت اقساطی، کلینیک سیب سفید ، خدمات لمینت اقساطی و ایمپلنت اقساطی  را نیز بصورت اقساط بلند مدت ارائه می شود. قیمت لمینت دندان در مرکز سیب سفید 1100000 تومان برای هرواحد دندان و قیمت ایمپلنت دندان 2900000 تومان می باشد.

طول عمر کامپوزیت دندان

ماندگاری کامپوزیت دندان بیش از هرچیزی وابسته به میزان رعایت بهداشت دهان و دندان است. طول عمر کامپوزیت دندان بین پنج تا ده سال می باشد که در صورت رعایت مراقبت از کامپوزیت دندان می توان ماندگاری کامپوزیت دندان را افزایش داد.

بیشتر بخوانید: تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان، کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت دندان، ایمپلنت ارزان، ایمپلنت فوری، کاشت دندان

چگونه از کامپوزیت دندان مراقبت کنیم؟

برای مراقبت از کامپوزیت دندان کافیست همانند دندان های طبیعی با آنها رفتار کنید: هر روز مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید، هر شش ماه یکبار به دندانپزشک خود مراجعه کنید و از خوردن مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی پرهیز کنید. همچنین از دندان های خود به عنوان ابزار برای باز کردن بسته ها استفاده نکنید، دندان های خود را بهم فشار ندهید و اجسام سخت را گاز نزنید. رعایت این اصول می تواند طول عمر کامپوزیت دندان شما را تضمین کند. در نهایت کامپوزیت دندان نیاز به تعویض دارد و ماندگاری کامپوزیت دندان همیشگی نیست. خوشبختانه کامپوزیت گزینه ای است که به راحتی قابل ترمیم و تعویض است. 

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
تفاوت کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!