آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

اصلاح دندان های خرگوشی

درمان دندان های خرگوشی، کاربردهای دندانپزشکی زیبایی، آیا دندانپزشکان می توانند دندان های خرگوشی را برطرف کنند؟ اهمیت اصلاح دندان های خرگوشی، روشهای اصلاح و درمان دندان های خرگوشی، کامپوزیت دندان های جلو، تعمیر دندان های خرگوشی، کوتاه کردن دندان های خرگوشی، دندان های خرگوشی

 

تنها تا 15 بهمن ماه: کامپوزیت دندان هر واحد 490 هزار تومان به جای 700 هزار تومان

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

دندان های خرگوشی

بیشتر افراد بنا به دلایلی مانند مدل خرگوشی دندان، رنگ و شکل نامناسب دندان از لبخند خود  رضایت ندارند. امروزه برای اصلاح زیبایی لبخند از تکنیک های دندانپزشکی مختلفی مانند بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها، کامپوزیت دندان، لمینت دندان، ارتودنسی و روشهای دیگر استفاده می شود. معمولا در بحث اصلاح لبخند دندان های جلو  به دلیل اینکه در معرض دید هستند، بیشتر مطرح می شوند. ابتدا به روشهای اصلاح دندان های خرگوشی می پردازیم و سپس دیگر کاربردهای دندانپزشکی زیبایی آورده می شود.

اصلاح دندان های خرگوشی

دندان های خرگوشی ، شرایطی است که مجموعه های فوقانی و تحتانی دندان ها با یکدیگر همسو نیستند. دندانهای فوقانی معمولاً بیرون زده و راه خود را به سمت خارج پیدا می کنند. در موارد خفیف ، دندانها ممکن است چند میلی متر از لبه های پایین لبه جلوتر باشد. در موارد شدید ممکن است دندانها روی لب پایین کشیده شوند این شرایط روی لبخند شما و در نهایت اعتماد به نفس تأثیر می گذارد. علاوه بر آن  باعث ایجاد مشکلات بهداشتی مختلف دهان و دندان می شود.

خوشبختانه ، راه حل های مختلف دندانپزشکی زیبایی برای رفع مشکل موجود است. روکش های دندان یا ونیر ها  یکی از راه حل های زیبایی دندانپزشکی هستند. این روکش های سرامیکی سفارشی روی دندان های شما قرار می گیرند. ونیرها نقایصی را که ظاهر دندانهای شما را خراب می کند ، می پوشاند.

dandanhaye-khargushi

آیا دندانپزشکان می توانند دندانهای خرگوشی را برطرف کنند؟

دندان های خرگوشی به دلایل مختلفی از جمله عادت های مکیدن ، سوزش زبان ، مشکلات در اندازه فک و غیره ایجاد می شود. حل مسئله اغلب به علت بستگی دارد. بله ، ونیرها می توانند در موارد خاص دندانهای  خرگوشی را برطرف کنند. اما برای این کار دندانها باید کمی اصلاح شوند. امروزه ، همه می خواهند راه حل سریع برای همه مشکلات پیدا کنند. ونیرها در مقایسه با سایر درمان های دندانپزشکی ، سریع و ارزان هستند. اما ، توصیه می شود قبل از انتخاب روکش ، با یک متخصص دندانپزشکی مشورت کنید.

چگونه ونیرهای دندان، دندانهای خرگوشی را اصلاح می کنند؟

اگر متخصص دندانپزشک برای رفع مشکل دندان های خرگوشی، لمینت دندان را توصیه کرده است ، آنچه در مورد این روش انتظار دارید را در اینجا آورده شده است:

 • در مرحله اول ، ساختار فک شما مورد بازرسی قرار می گیرد. این به دندانپزشک ایده می دهد که چگونه ادامه درمان را پیش بروید.

همانطور که در بالا بحث کردیم ، ونیر هاپوسته های نازک سفارشی هستند که از شکل ، اندازه و رنگ دندانهای طبیعی شما تقلید می کنند. دندانپزشک شکل دندان های شما را می گیرد تا از روکش های سفارشی ساخته شده برای شما استفاده کند. هنگامی که دندانپزشک فک شما را معاینه کند ، به همین ترتیب دندان های شما را تراش کرده و تغییر شکل می دهد تا فضایی برای قرار دادن روکش ها ایجاد شود.

 • تا زمانی که روکشهای دائمی ساخته نشوند ، دندانپزشک پوسته موقت قرار می دهد تا بررسی کند که آیا دندان های شما کاملاً مناسب است یا خیر. اگر اینگونه نباشد ، دندانپزشک دندانهای شما را بیشتر تنظیم می کند.
 • در طی فرایند ، سطح دندانها تمیز و صیقل داده می شود تا به محکمی با پوسته یا روکش به هم وصل شود.
 • هنگامی که لمینت دندان دائمی به درستی روی دندان های شما قرار گرفت ، از یک پرتوی لیزر برای تنظیم اتصال و سیمانی که آن را در جای خود قرار می دهد استفاده می شود. پس از اتمام ، دندانپزشک الگوی نیش را ارزیابی می کند و در صورت لزوم تعدیل جزئی انجام می دهد.

مشکلات دندانپزشکی در صورت عدم درمان می تواند در آینده مشکلات عظیمی ایجاد کند. اگر روکش لمینت نتوانند مشکل دندانهای خرگوشی  شما را برطرف کنند ، دندانپزشک گزینه های دیگری  را مانند ارتودنسی که در دسترس است ، توصیه می کند.

بیشتر بخوانید: ارتودنسی دندان، لمینت سرامیکی دندان، ایمپلنت، بلیچینگ دندان، جرمگیری، مراحل پرکردن دندان، ارتودنسی با لیزر، ایمپلنت دندان، ایمپلنت ارزان

اهمیت اصلاح دندانهای خرگوشی

اکثر بیمارانی که به دنبال درمان دندانهای خرگوشی هستند ، این کار را انجام می دهند ، زیرا آنها نگران زیبایی لبخند خود هستند. خوشبختانه ، مشکل دندان های خرگوشی از طریق تعدادی از گزینه های درمانی قابل رفع است که در بخش های زیر مورد بحث قرار خواهد گرفت. مهمتر از همه ، دندان های بیرون زده بسیار مستعد آسیب هستند. در صورت عدم درمان ، بیماران می توانند در آینده با رویه های پر هزینه تر و گسترده تری مواجه شوند.

درمان ارتودنسی

واضح ترین گزینه درمانی دندان های خرگوشی ، ارتودنسی است. براکت های سنتی می توانند به تدریج دندانها را به مرور زمان به سمت موقعیتهای مطلوب تر برگردانند. متأسفانه بسیاری از افراد از این گزینه جلوگیری می کنند زیرا نمی خواهند بریس های فلزی استفاده کنند. به همین دلیل است که ما معمولا بجای روشهای سنتی ارتودنسی، Invisalign  توصیه می شود.در روش Invisalign به جای سیم های فلزی ، نوارها و براکت ها ، از سیم های قابل جابجایی واضح برای حرکت دندان ها استفاده می کند. در بیشتر موارد ، درمان در حدود 18 تا 24 ماه قابل انجام است. این سیستم می تواند بسیاری از مشکلاتی را که  معمولاً با ارتودنسی سنتی درمان می شوند ، مرتفع کند.

پیوند کامپوزیت

بیرون زدگی جزئی ممکن است نیازی به درمان ارتودنسی نداشته باشد. بعضی از موارد خفیف با پیوند دندان قابل رفع است. در طی این روش ، دندانپزشک شما مواد رزین کامپوزیت به رنگ دندان را روی دندان ها قرار می دهد. پس از شکل دادن به مواد ، با نور سفت کننده این مواد روی دندان سخت شده و سپس تا سطح  درخشش طبیعی به آن صیقل داده می شود. پیوند دندان می تواند نقایص زیبایی را  بپوشاند و باعث اصلاح دندان ها شود.

لمینت یا ونیر پرسلن

لمینت دندان با پوشاندن نقایص دندان ، همان کار پیوند کامپوزیت را انجام می دهند. با این وجود برخلاف پیوند کامپوزیت ، ونیرهای پرسلن در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شوند و به گونه ای طراحی شده اند که روی دندانهای طبیعی شما قرار بگیرند. نازک و شفاف هستند و مانند مینای طبیعی به نظر می رسند ، ونیرها برای لبخند یکنواخت تر روی سطوح جلوی دندان ها قرار می گیرند.

تاج دندان

در مواردی که برای رفع مشکل دندان های خرگوشی، می توان از تاج برای ایجاد یکنواختی و تقارن لبخند استفاده کرد. این روش درمانی معمولاً فقط در موارد برآمدگی جزئی مؤثر است.

جراحی اصلاح فک

در حالی که هیچ کس دوست ندارد بشنود که ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشد ، ممکن است تنها گزینه برای دندان های  خرگوشی شدید مخصوصاً در بیماران بزرگسال باشد. اگر مشکل به دلیل ماهیت اسکلتی به وجود آمده باشد، یک جراح دندانپزشک می تواند فک را مجدداً ترمیم و جابجا کند و آن را به تراز صحیح برساند. این روند اغلب با درمان سنتی ارتودنسی دنبال می شود.

در ادامه به دیگر کاربردهای دندانپزشکی زیبایی در اصلاح لبخند پرداخته می شود.

کاربردهای تکنیک های دندانپزشکی در اصلاح لبخند:

 • یکی از مواردی که از زیبایی لبخند کم می کند ساییدگی لبه دندان هاست. چه لبه دندان هایتان ساییده شده باشد چه خط لبخندتان پایین آمده باشد، درهر صورت شما میتوانید با مراجعه به متخصص دندانپزشک و دریافت خدمات کامپوزیت ، روکش و یا لمینت دندان، طرح لبخندتان را اصلاح کنید.
 • معمولا طول دندانهای میانی جلو در فک بالا کمی بلندتر از دیگر دندان ها و هم اندازه دندان های نیش می باشند. در صورتی که انحنای لبخند فرد به سمت پایین باشد، طرح لبخند زیباتر شده و ظاهر جوان تری به فرد می بخشد. چنانچه بلندی دو دندان میانی شما در فک بالا بیشتر از حد نرمال باشد، در اینصورت طرح لبخند شما به اصطلاح عامیانه ظاهر خرگوشی پیدا می کند و ممکن است شما از زیبایی لبخندتان راضی نباشد. در چنین مواردی دندانپزشک برای اصلاح لبخندتان از کامپوزیت دندان و یا لمینت دندان استفاده می کند و بنا به تشخصیص حرفه ای خود یا لبه دندان های میانی را کوتاهتر می نماید یا ارتفاع دندان های کناری را بلندتر می کند.
 • دندان های جلویی پهن:  دندان های پهن در قسمت جلویی دندان، در هنگام لبخند صورت شمارا چاق تر نشان می دهد و گاهی ممکن است این آزاردهنده باشد. در این موارد دندانپزشک از درمان های ترمیمی و ارتودنسی استفاده می کند تا با تنظیم نسبت ارتفاع و عرض دندان ها، لبخند شما را اصلاح کند.
 • حالت طبیعی این است که ارتفاع همه ی دندان های جلو یکسان نباشند و همانطور که گفته شد معمولا دندان های میانی در فک بالا کمی بلندتر از دیگر دندان ها می باشند، ممکن است به دلیل ساییدگی، دندان قروچه کردن، سایش لبه ی دندان ها، دندان های شما در قسمت لبخند هم اندازه باشند. این مشکل سبب می شود که چهره فرد مسن تر دیده شود.
 • فاصله ی میان دندان ها: بنا به تشخیصی دندانپزشک می توان از میان سه روش دندانپزشکی ارتودنسی، کامپوزیت دندان و یا لمینت برای بستن فاصله ی میانی بین دندان ها استفاده کرد. (در ارتباط با اصلاح فاصله ی بین دندان ها و انحراف خط میانی دندان ها با کامپوزیت بیشتر بخوانید)
 • دندان های بیرون زده: دندان های بیرون زده شده می توانند ظاهر لبخند شما را نامناسب جلوه دهند و باعث ایجاد ناهنجاری در چهره نیز بشوند، معمولا دندانپزشک ابتدا درمان ارتودنسی را پیش میگیرد و پس از آن از روکش یا لمینت دندان استفاده می کند.
 • دندان های نامرتب وشلوغ: دندان های نامرتب به دلیل اینکه کاملا تمیز نمی شوند، دندان هارا مستعد پوسیدگی دندان و بیماری های لثه می کند. درمان ایده ال برای دندان های نامرتب، ارتودنسی می باشد. چنانچه میزان نامرتب بودن کم باشد و در صورت تمایل بیمار و تشخیص دندانپزشکی می توان از درمان های کامپوزیت دندان و لمینت نیز برای رفع مشکل استفاده کرد.
 • رنگ نامناسب و یا غیر همسان دندان ها: عواملی مانند مصرف آنتی بیوتیک ها،  جرم گرفتگی و تغییر رنگ ناشی از دیگر موارد سبب ایجاد بدرنگی و عدم همخوانی رنگ دندان ها با یکدیگر شوند.
 • لکه های سفید یا قهوه ای در سطح دندان: اگر میزان کلسیم مینای دندان کم باشد سبب ایجاد لکه های سفید روی مینای دندان می شوند. این مشکل را می تواان با میزان کمی ساییدگی، کامپوزیت و یا لمینت دندان رفع کرد.میزان بالای فلوراید آب آشامیدنی نیز ممکن است سبب بروز لکه های قهوه ای روی دندان ها شود، سایش مینای دندان، کامپوزیت دندان، لمینت دندان و یا بلیچینگ از روشهای رفع این مشکل می باشند.
 • همخوانی رنگ دندان های جلویی با دیگر دندان ها: چنانچه شما دندان هایتان را به رنگ سفید پر کرده باشید ممکن است پس از مدتی تغییر رنگ دهند و نیاز به پولیش داشته باشند. برخی مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی مانند چای و قهوه، استعمال دخانیات و .. می تواند سبب تغییر رنگ ترمیم های انجام شده شوند. در موارد شدیدتر ممکن است دندانپزشک شما تشخیص دهد که بهتر است پرکردگی به طور کامل تعویض شود.

مراحل کامپوزیت دندان های جلو

در کامپوزیت دندان های جلو، متخصص دندانپزشک با بررسی دهان و دندان بیمار، چنانچه نیاز باشد ابتدا سایر بیماریهای دندان فرد مانند عفونت لثه را درمان و سپس اقدام به کامپوزیت دندان می نماید. در کامپوزیت دندان ،پس از تمیز و خشک کردن سطح دندان ها توسط متخصص دندانپزشک، ماده کامپوزیت دندان روی دندان ها قرار می گیرد و با استفاده از نور مخصوص، این ماده به دندان ها می چسبد. تعداد جلسات مورد نیاز برای کامپوزیت دندان می تواند محدود به یک جلسه شود. چنانچه بیمار عفونت دندان یا بیماری های لثه داشته باشد، ممکن است تعداد جلسات افزایش یابد. "کامپوزیت دندان" به دلیل اینکه نیازی به تراش دندان ندارد کمترین اسیب را به دندان ها می زند.

عوارض کامپوزیت دندان های جلو

پس از کامپوزیت دندان احتمال دارد برای مدتی دندان ها نسبت به گرما و سرما حساس شوند. که به گذر زمان این مشکل رفع می شود. شکستگی یا لب پر شدن کامپوزیت دندان نیز قابل ترمیم می باشد.

روکش ها دندانی  به عنوان دندان های طبیعی نیستند و به همین دلیل می توانند بسیار سریعتر از دندان طبیعی آسیب ببینند، به مراقبت های بیشتری نیاز دارند. نیاز است که بصورت دوره ای و در هر 6ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه نمود تا صحت سلامت روکش های دندان و نیز دندان های طبیعی تضمین شود.

منابع

 1. https://www.faceliftdentistry.com/bite-correction/fixing-buck-teeth.html
 2. https://www.definitiondental.com/blog/bye-bye-buck-teeth-how-to-overcome-an-overbite.html
 3. https://www.thedesignersmile.com/blog/2018/09/12/treatment-for-buck-teeth-193419

 

 

تنها تا 15 بهمن ماه: کامپوزیت دندان هر واحد 490 هزار تومان به جای 700 هزار تومان

امکان پرداخت اقساط بلند مدت 

مشاوره از طریق ارسال عکس به واتساپ یا تلگرام 

09122234921

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
تفاوت کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!