آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

چه تعداد از دندان ها باید کامپوزیت شوند

برای داشتن یک لبخند زیبا چه تعداد از دندان ها باید کامپوزیت شوند؟ تعداد دندان هایی که باید کامپوزیت شوند؟ بستگی کامل به گستردگی لبخند شما و نیز مشکلی دارد که می خواهید با کامپوزیت دندان برطرف کنید. منظور از گستردگی لبخند همان تعداد دندان هایی است که موقع لبخند زدن نمایان می شود.

چه تعداد از دندان ها باید کامپوزیت شوند
7 بهمن 1398
0

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 3500هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 950هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی و

درمانی 

به چه تعداد کامپوزیت دندان نیاز دارید

روکش کامپوزیت دندان نام یک روش درمانی است که در دندانپزشکی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از کامپوزیت های آرایشی ، متخصص دندانپزشک زیبایی، رنگ و فرم زیبایی را روی دندان های شما ایجاد می کند. استفاده از روکش کامپوزیت برای زیباتر کردن دندانها ، مرتب کردن دندان ها ، اصلاح الگوی لبخند و غیره بسیار موثر است حتی در بسیاری از موارد ، روکش کامپوزیت دندان برای سفیدتر کردن دندان ها پیشنهاد می شود. لازم به ذکر است که کار با این مواد بسیار دشوار است و تخصص و مهارت دندانپزشک زیبایی از اهمیت بالایی برخوردار است. کامپوزیت دندان ظاهری متفاوت ایجاد می کند و الگوی لبخند و دندان ها را سفید و جذاب می کند ، در نتیجه اعتماد به نفس افراد را بالا می برد. برای این منظور ، کامپوزیت ونیر باید توسط یک متخصص دندانپزشکی زیبایی انجام شود تا نتیجه مطلوبی حاصل شود.

بسیاری افراد در مورد اینکه بهتر است چه تعداد از دندان هایشان را کامپوزیت کنند مردد هستند. آنها می خواهند لبخند زیبا، روشن و به اصطلاح هالیوودی داشته باشند اما برای داشتن یک لبخند زیبا چه تعداد از دندان ها باید کامپوزیت شوند؟ تعداد دندان هایی که باید کامپوزیت شوند، بستگی کامل به گستردگی لبخند شما و نیز مشکلی دارد که می خواهید با کامپوزیت دندان برطرف کنید. منظور از گستردگی لبخند همان تعداد دندان هایی است که موقع لبخند زدن نمایان می شود. در این مورد نباید اشتباه کرد و نباید تنها تعداد دندانهایی که از نمای روبرو موقع لبخند زدن نمایان می شوند به حساب آورد. شما باید لبخند خود را از زاویه نیم رخ چهره و نیز از روبرو در آینه ببینید و در مورد تعداد دندان هایی که باید کامپوزیت شوند، تصمیم بگیرید. این تعداد در اشخاص مختلف ، متفاوت است. ممکن است برای شخصی ده واحد دندان نیاز به کامپوزیت دندان داشته باشد و شخصی دیگر 8 واحد. در مورد دندان های فک پایین ، بیشتر افراد دندان های فک پاییشان در هنگام لبخند زدن نمایان نمی شود و یا بسیار جزئی مشخص می شوند. معمولا توصیه می شود برای دندان های فک پایین تنها سفید کردن دندان با بلیچینگ دندان انجام شود و کامپوزیت دندان برای آئها ضروری نیست.

گاهی اوقات افراد برای برطرف نمودن مشکلات جزئی دندان ها مانند کجی و یا فاصله ی بین دندان کامپوزیت دندان انجام می دهند. در این موارد نیز تعداد "کامپوزیت دندان" بیشتر به تعداد دندان هایی که موقع لبخند زدن نمایان می شود بستگی دارد. به عنوان مثال اگر فقط دو دندان شما کجی دارند ، انجام دادن کامپوزیت ونیر تنها برای دو دندان می تواند یک لبخند نامتقارن را به همراه داشته باشد. در نهایت اینکه چه تعداد از دندان هایتان را کامپوزیت کنید بستگی به تصمیم شما دارد.

be-che-tedad-composite-niaz-darid

کلینیک دندنپزشکی سیب سفید خدمات خود را شامل کامپوزیت ونیر، لمینت دندان و ایمپلنت دندان بصورت اقساط بلند مدت ارائه می دهد. برای ویزیت و مشاوره رایگان توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی و نیز متخصص ایمپلنت دندان با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید. همچنین مرکز سیب سفید امکان مشاوره و ویزیت غیر حضوری و رایگان را از طریق واتساپ و تلگرام فراهم نموده است. برای ویزیت و مشاوره رایگان غیرحضوری تصوریر لبخند خود را بگونه ای که دندان هایتان نمایان باشد به شماره 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی شرایط کامپوزیت اقساطی، لمینت اقساطی و نیز ایمپلنت اقساطی با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید.

روکش کامپوزیت چگونه انتخاب می شود؟

با توجه به فرم صورت و بهره گیری از زیبایی شناسی ، متخصص کامپوزیت دندان با بهره گیری از مهارت و تجربه خود، بهترین و ایده آل ترین نوع و فرم کامپوزیت را بر اساس تقاضای متقاضی انتخاب می کند. انتخاب "کامپوزیت" به رنگ صورت و شکل لب بستگی دارد. کامپوزیت دندان هیچ آسیبی به دندان وارد نمی کند ، زیرا تاج های کامپوزیتی هیچ شکاف و ماده ای را در دندان ایجاد نمی کنند.

چه کسانی می توانند کامپوزیت دندان انجام دهند

 •  افرادی که دندان هایی با رنگ زشت دارند
 • افرادی که دندانهای نامنظم و بی نظم دارند
 • افرادی که دندان هایشان روی هم قرار دارند
 • افراد دارای دندانهای شکسته
 • افرادی که دندانهای خیلی بلند دارند
 • افرادی که دندانهای کوچک و کوتاه دارند

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟

اگر دندانپزشک زیبایی از مواد کامپوزیتی محکم و مقاوم استفاده کند و اگر متقاضیان در حفظ و نگهداری از کامپوزیت دندان احتیاط کنند ، روکش های کامپوزیتی به مدت ده سال باقی می مانند. اگر هدف شما تنها اصلاح طرح و الگوی لبخند می باشد ، مناسب ترین انتخاب، کامپوزیت ونیر است. متخصص دندانپزشک زیبایی باید مراقبت های لازم را پس از قرار دادن کامپوزیت ، برای افزایش طول عمر کامپوزیت دندان و حفظ طولانی مدت آنها به متقاضی اطلاع دهد. برای دریافات پاسخ به هرگونه سوال خود از قبیل قیمت کامپوزیت دندان، قیمت لمینت دندان، قیمت ایمپلنت دندان و نیز مشاوره درباره ی اینکه به چه تعداد کامپوزیت ونیر ، لمینت و یا ایمپلنت نیاز دارید و همچنین شرایط کامپوزیت اقساطی، لمینت اقساطی و نیز ایمپلنت اقساطی با شماره 09122234921 تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ و تلگرام پیام ارسال کنید. 

کامپوزیت چگونه روی دندان ها قرار می گیرد؟

فرآیند قرار دادن کامپوزیت روی دندان ها در یک جلسه انجام می شود و کامپوزیت ها روی سطح دندان ها قرار می گیرند. دندانها به هیچ وجه آسیب نمی بینند و پس از انجام کامپوزیت دندان ، دندانهای سالم و شفاف حاصل می شود.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت ارزان، ایمپلنت فوری، بهترین نوع کامپوزیت دندان، بهترین نوع ایمپلنت دندان، کامپوزیت بهتر است یا لمینت

تجربه و مهارت دندانپزشک در انجام کامپوزیت دندان چقدر می تواند مفید باشد؟

اگر متقاضی به یک دندانپزشک زیبایی با تجربه و ماهر مراجعه کند ، علاوه بر چرخه طولانی ماندگاری کامپوزیت دندان ، به یکنواختی دندان ها و زیبایی الگوی لبخند خود نیز کمک می کند. اما اگر دندانپزشک تجربه کافی نداشته باشد ، نتیجه منفی خواهد بود.

مراقبت های لازم پس از قرار دادن روکش های کامپوزیت

آیا روکش کامپوزیت سبب پوسیدگی دندان می شوند؟

کامپوزیت دندان و لمینت دندان به خودی خود باعث آسیب و پوسیدگی دندان نمی شوند. نحوه ی کار متخصص کامپوزیت دندان در این مورد حائز اهمیت است. داشتن فاصله بین روکش ها و خط لثه می تواند سبب تجمع باکتری ها در این فاصله شود و در نهایت منجر به پوسیدگی دندان و یا عفونت لثه شود. بنابراین در انتخاب متخصص دندانپزشک زیبایی خود دقت کنید. در مورد اینکه آیا پوسیدگی دندان سبب از بین روفتن روکشهای لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر می شوند باید گفت لایه نازک لمینت و نیز کامپوزیت که روی دندان گذاشته می شود مانند بافت دندان می شود. در نتیجه ، در صورت آسیب به دندان ، لمینت دندان یا کامپوزیت دندان نیز آسیب می بینند.

مزایای کامپوزیت دندان چیست؟

 • بهبود مشکلات ظاهری دندانها توسط کامپوزیت
 • اصلاح ناهنجاری و بی نظمی دندان ها
 • اصلاح الگوی لبخند
 • بهبود بد رنگی و شکستگی دندان ها
 • نیازی به تراشیدن دندان نیست
 • ایجاد همان رنگ دندان های متقاضی
 • ترمیم سریع دندانها
 • مقاومت در برابر فشار زیاد هنگام جویدن
 • نیازی به قالب سازی نیست

آیا پیش از انجام کامپوزیت دندان باید جرمگیری دندان انجام شود؟

بله ، باید توسط متخصص کامپوزیت دندان مورد بررسی قرار گیرد و برداشتن پلاک  (جرمگیری) در صورت صلاحدید دندانپزشک انجام می شود.

مزیت روکش کامپوزیت نسبت به روکش لمینت سرامیکی چیست؟

مزیت کامپوزیت ونیر نسبت به روش های دیگر این است که در انجام کامپوزیت دندان، دندان ها تراشیده نشده و هیچ آسیبی به مینای دندان وارد نمی شود. هرچند در مواردی که دندان بیش از حد طبیعی پیچ خورده باشد ، باید دندان را تراش داد ، اما این موارد نادر است. لازم به ذکر است برای محافظت از سلامت لثه در طولانی مدت ، روکش کامپوزیت برای بهبود بی نظمی های معمول مناسب است ، اما برای موارد شدید  پیشنهاد نمی شود. همچنین ، روکش کامپوزیت می تواند بعداً اصلاح شود ، اما این احتمال در لمینت سرامیکی وجود ندارد  و در صورت پایان طول عمر لمینت دندان، باید تعویض شوند.

منبع مقاله

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
تفاوت کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!